Je v pohode mať prvé dieťa v 40tke?

16. mar 2023

Je v pohode mať prvé dieťa v 40tke?
Myslíte že je rozdiel medzi tehotenstvami, ak žena mala v 40tke prvé vs. druhé dieta v 40tke (prvé dieťa v 30tke)?

tiezjedna
17. mar 2023

@baskustek narážala som na "prvé roky". Fakt teda som ani pri jednom nezaznamenala, že by nejaká záťaž pretrvávala roky.

baskustek
17. mar 2023

@tiezjedna áno, prvé 2-3 roky som myslela

lienka2407
17. mar 2023

Za mna tiez nie mam 37 a dve deti,neviem ci Sk nemohla mat alebo nechcela mat deti skor ale myslim ze v tomto veku to je aj dost tazke počať,musis si zvazit pre a proti.

lenkadenisa
17. mar 2023

Ja som mala deti v 28, 35 a 37. Rozdiel medzi prvým a druhými tehotenstvami riadne cítiť... Chcela by som ešte jedno, ale neviem, to už by bol asi moc brutál, telo vážne nevládzu toľko ako keď máš do tej 30tky

maryetta
17. mar 2023

@maximiliana ono je vsetko individualne. Ja som sice porody mala za sebou ale… pri prvom som sice bola mlada ale pre vsetko snad ozaj pre vsetko stresovala. Druhe bolo lepsie. A pri tretom uplna pohoda. Vsetko som uz brala tak spokojnejsie …. Istejsie….
Nemyslim si ze ono by to mal byt rozdiel vekom-teda samotnym cislom. Skor tie skusenosti.

Predpokladam ze ak by som toto vsetko mala zazit len napr 10-rokov neskor bolo by to rovnake.

linddi
17. mar 2023

Prvé dieťa som mala ako 24 ročná, druhé 31r., tretie 32r. Teraz budem mať koncom marca 40 r. a zostala som tehotná 🤰 Zatiaľ som len na začiatku a všetko vyzerá v poriadku a úplne rovnako ako keď som mala o 10 rokov menej 😅 ale uvidíme, ako to bude prebiehať. Sama som zvedavá 😉

tiezjedna
17. mar 2023

@baskustek poslednú som mala takmer v 38 a rozhodne to nemôžem hodnotiť ako veľmi náročné obdobie. Jediné, čo bolo v tomto období náročné bola logistika, balenie na dovolenky, výlety, lebo kočiar, cestovná postieľka, plienky, náhradné handry, hračky..... Pri troch deťoch vždy výzva😀 Ale samotná starostlivosť alebo tehotenstvo mi nikdy problém nerobili. Mám skvelého muža, fungujeme od začiatku ako jeden tým, on pomáhal so všetkým on narodenia detí, vrátane toho, že keď prostredný v noci robil diskotéku kvôli zubom, tak s ním kľudne tri hodiny pochodoval dole po kuchyni, aby som sa ja mohla trochu prespať a potom sme sa vystriedali. Ono strašne záleží na tom, či je muž opora alebo len štatista, ktorý sa potrebuje každý deň do ružova vyspať, deti ho nezaujímajú kým nevedia aspoň hovoriť a prebaliť je pre neho sprosté slovo...

baskustek
17. mar 2023

@tiezjedna no vidíš, ty píšeš za seba. Ale to nemôžeš zovšeobecniť na všetky ženy. Možno autorka takého chlapa nemá. Môj tiež pomáhal, ale keďže chodil do prace, nechcela som od neho, aby v noci 3 hodiny pochodoval po kuchyni. Ja píšem za seba, pre mňa proste tie prvé dva roky boli náročné, aj keď krásne, ale proste bola som mladá a nevedela som, čo ma čaká. Na to človek príde až časom. Bola som rada, keď som sa mohla vrátiť do práce medzi ľudí, nie som až taký typ domácej gazdinky.

lauriik
17. mar 2023

Ak to ma byt prve dieta tak ano. Ak je to tuzba po nejakom dalsom tak by som s prihliadnutim na vek uz rozmyslala.
Ono neni problem tehotenstvo a prve roky. Skor si treba uvedomit ze v 55 rokoch budes mat doma pubertaka. A to uz clovek neni taky vitalny ako v 40. A ked pojde dieta na VS tak ho teoreticky budes zivit do 63 rokov.

jazula
18. mar 2023

@lauriik Presne si to trafila…problém nie je porodiť, skôr tu byť pre to dieťa (a aktívne), kým nás bude potrebovať. Aj preto my ostaneme asi pri jednom, to jedno vytúžené mám 🥰 a druhé už asi v 42-43 pokúšať nebudeme.

taktotedanie
18. mar 2023

Z mojeho okolia , prve dieta v 39 a pocas tehotenstva velke sny o dalsom tehotenstve
Po porode uz o dalsom tehotenstve ani len pocut

hylary
18. mar 2023

@tiezjedna a tebe deti vychoval sused keď píšeš že si neregistrovala ziadnu zataz???

tiezjedna
18. mar 2023

@hylary predstav si, že nie. Ani babičky nemáme v dosahu. Ale záťaž trvajúcu “roky” sme fakt nezaznamenali.

hylary
18. mar 2023

@tiezjedna tak to si potom asi jedna z milióna 🤣

tiezjedna
18. mar 2023

@hylary fakt? nepoznám nikoho, komu by materstvo skomplikovalo život na “roky”🤷‍♀️

biem22
18. mar 2023

@tiezjedna ja ťa úplne chápem, mám síce jedno dieťa, ktoré som kojila aj každú pol hodinu v noci dlhšie obdobie, tiež malo separacnu úzkosť atď , ale nikdy som nepocítila nejakú záťaž ..

tiezjedna
18. mar 2023

@biem22 ehm, nekaz mi to😂už som si chcela myslieť, ze som superžena😂😇

hylary
19. mar 2023

@biem22 jedno dieťa nie je záťaž.. jedno dieťa zvládne kazdy

biem22
19. mar 2023

@hylary no podľa komentárov tu ani o počet nešlo, ale celkovo o dieťa ako také 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre