Jonasova metóda? Nechápem jej.

aalzbetkaa
4. nov 2019

Ahojte bAby...máte skúsenosti s touto metódou? Ako sa to počíta? Treba mať pohl.styk deň pred alebo ako? Troška som sa nato kukla ale nejak tomu nechápem 🙂 dakujem za každú jednu odpoveď.

zuzka_puska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
enusamt
21. júl 2020

@zuzka_puska a vies kedy ju mavas? V ktore dni cyklu? Tak vtedy by som 4 dni pred zacala testovat.. Napriklad ja som mavala ovulu raz na 19dc a raz az na 26dc.. Som sa utestovala 😀

zuzka_puska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
enusamt
21. júl 2020

@zuzka_puska kasli na apku.. Ta vypocita ms aj ovu len ucebnicovym prikladom.. Ibaze by si ms mala 28 dnovu a ovu na 14 den 😀
Skus sa riadit pocitmi a priznakmi ovu a uvidis, ze vtedy testy budu pozitivne..

barus26
21. júl 2020

@zuzka_puska presne tak, ovulacny test je iný ako tehotenský ako sa píše vyššie; musí byt minimálne tak silná ako kontrolná alebo silnejšia.. a od posledného pozitívne testu príde ovulacia za 12-48 hod.. No ovulacne testy nie sú spoľahlivé, môžu byt pozitívne ale folikul nemusí prasknúť.. to ci ovu prebehla ti povie len lekár alebo bazalna teplota, preto som si ju merala lebo tam je istota 😊

barus26
21. júl 2020

@zuzka_puska a presne podľa appky sa riadiť stojí za hovno, lebo appka neni tvoje telo.. naozaj veľmi malo žien má ovulaciu na 14 deň a cyklus 28 dňový.. a aj keby mali 28 dňový ovulacia môže byt aj 16-19 deň cyklu a kratšia luterálna fáza

zuzka_puska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka_puska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barus26
22. júl 2020

@zuzka_puska no môžeš aj klasickym ale mal by merat na dve desatinne miesta aby si mala vždy hodnotu napr.36,57 a nie len 36.5.. No ja mám digitálny takze zasuniem, počkám kým zapípa a vytiahnem.. Musíš si merať každé ráno v tu istú hodinu hneď po zobudeni, musíš ho mat na dosah ruky aby si sa ani nepostavila lebo to už ovplyvní teplotu.. no a kedy je a neni ovulacia to je zložité, u každej je to pri inej teplote.. ale spravidla v deň ovulácie väčšinou bazalna teplota klesne, že napr budeš mávať bežne okolo 36.3 a v deň ovulácie klesne na 36.1 tak v ten deň je väčšinou ovulacia ale nemusí, potvrdi sa ti to au ďalšie 3 dni, lebo teplota po ovulacii musí byt aspoň 3 dni vyššia ako 6 teplot pred ňou. Zdá sa to byt zložité ale nie je, stiahni si napri appku fertility friend, každý deň si tam zaznac teplotu a ona ti sama vyznačí kedy bola ovulacia podľa teplot.. Napr toto je môj graf keď som otehotnela a ta červená vyznačená čiara je deň ovulácie

zuzka_puska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
enusamt
22. júl 2020

@zuzka_puska v tomto ja veru neporadim.. Nepoznám to.. Ja som radsej testovala

zuzka_puska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka_puska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka_puska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barus26
23. júl 2020

@zuzka_puska áno tento je ešte negatívny.. ale kľudne by som skúsila večer okolo 19tej, 2 hodiny predtým nepit.. Už je dosť silná čiarka môže byt čoskoro pozitívny

zuzka_puska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barus26
23. júl 2020

@zuzka_puska môže byt aj to, ale pokial si robila každý deň tak by si snáď zachytila pozitívny test.. a ďalšia vec že si 17dc vôbec nevadí ja som mala ovulaciu keď som otehotnela na 28 deň cyklu 😂 aký dlhy mávaš cyklus ?

zuzka_puska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barus26
23. júl 2020

@zuzka_puska no každopádne by som ešte dnes skúsila ten test.. My sme sa snažili 2,5 roka ale mala som problémy aj ja a aj manžel aj keď zase jeho spermiogram nebol až tak zly ale proste nebol 100%, v dnešnej dobe už to nie je tak že vždy je len žena na vine aj keď u nás to tak bolo lebo som nemala vôbec ovulaciu kvôli polycystickym vajecnikom. Ale inak na spermiogram môžete ísť do ktorékoľvek centra stojí to okolo 30€ a budete vedieť

zuzka_puska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barus26
23. júl 2020

@zuzka_puska ta ovulacia prišla zrazu sama od seba, ja som mala veľmi obmedzene možnosti otehotnieť keďže som mala ovulaciu tak raz za 5 mesiacov .. Jediný čo som brala tak inozitol a pila som čaje na podporu a zrazu to vyšlo 😊plus teda mi ešte na konci februára nasadili lieky na inzulinovu rezistenciu ktorú mi zistili, podľa mna aj to pomohlo no nemala som žiadne lieky na vyvolaníe ovulácie alebo tak 😊 a teraz čakáme malú princeznú, pre jasne to maly zazrak 😊

zuzka_puska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
enusamt
23. júl 2020

@zuzka_puska test je este negativny.. Pokial mavas cykly 29 dnove a na 17dc mas negativny test, tak bud este len bude ovu a tym padom sa ti predlzi cyklus (co skor nie, kedze beries duphaston) alebo si zmeskala ovulaciu (co je pravdepodobnejsie)...
Este doplnujuca otazka, - od ktoreho dc si zacala testovat?
Vies, ono je mozne, ze mavas ovulu omnoho skor..
Uvediem seba ako priklad.. Pred prvym tehu som mavala ovulu uz na 9dc.. Pred druhym zas v rozmedzi 19 - 26dc.. Na ten 26ty som aj otehotnela 🙂
Ak mas moznost, tak novy cyklus by som zacala testovat omnoho skor, cca 7 - 8 den, kym tu "potvoru" nezachytis 😀

zuzka_puska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka_puska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barus26
23. júl 2020

@zuzka_puska no to nevadí, lebo to nie je ako tehu test že postupne silnie. Jeden deň môžeš mat čiarku takúto slabú a na druhý deň môže byt test pozitívny .. LH hormón kolise cely cyklus

zuzka_puska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka_puska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barus26
29. júl 2020

@zuzka_puska no na grc 🤮ale hovorila som že to je to iste ako na nete.. no nejde ani o tých 20€ ako o princíp

zuzka_puska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre