Jonášova metóda - skúsenosti

nikola5666
16. okt 2021

Ahojte má niekto skusenosti z jonasovou metodou?
Já osobně nevěřím tomu že žena može otěhotnět z datumu narodenia,, Ale Len tak som si urobila vipočet aj keď přesny čas narodenia neviem no ale přesně sami tie dní zhoduju s plodnimy dnami 🙂. Može to být náhoda alebo ta medota naozaj funguje.

pondelok01
16. okt 2021

@nikola5666 len tak zo zvedavosti som si to pozrela, a mne to absolutne nesedi, myslim, ze to je iba nahoda, ze tebe ano. Pri pocte zien na zemeguli sa na niekoho trafit lubovolny vypocet musi, ale neriadila by som sa tym. Riad sa svojim telom, nie vesmirom. Vesmir ta ma v pazi.

barus26
16. okt 2021

@nikola5666 my sme sa snažili o bábätko 2,5 roka. To sa už potom chytáš všetkého. Mne o jonasovej metóde povedala svokra, ktorá tvrdí že všetky tri deti má podľa tejto metódy a aj pohlavie im sedelo. Tak som začala googlit,aj som si zaplatila presný výpočet. Ale to je zbytočne, prídu vam tie iste dátumy ako tie bežne dostupné na nete. Cely rok sme sa snažili a nepodarilo sa. Potom som to vzdala, na jonasovu metódu úplne zabudla. Keď sa mi neskôr podarilo otehotnieť, spätne som si to pozrela a sedel mi aj dátum aj pohlavie. A to teda ja mávam ovulaciu tak každé 3 mesiace🙂

luccija
16. okt 2021

My sme mali doma Jonasovu knizku spred 30 r, ale neriadia som sa ňou.Najdolezitejsie čo je, že tvrdí, že ženy môžu otehotnieť kedykoľvek nie len v čase ovu čo všetci tvrdia , že je v polke cyklu.Ja som otehotnela 2 dni pred menzesom a predtým 2,5 r nic.Verim jeho metóde, ale nešla som podľa nej.Na tu dobu bol veľmi významy a uznávaný odborník..si ženy, ktoré otehotnením cez menzes

pininka1
16. okt 2021

Treba davat pozor, na internete sa je kopec firiem ktore akoze robia jeho metodou. Ja sa roky zaoberam plodnymi dnami a dala som si vypocitat aj jeho metodou na rok dopredu, pricom mam neskutocne meskajuci menzes, stale inak a napriek tomu som mala presne vtedy plodne dni ako mi to oni vyratali a sedelo aj pohlavie. Poznam pani ktora nemohla mat deti a este on osobne jej vyrataval a povedal jej ze bude tehotna.az za 10 rokov. Samozrejme ze neverili, skusili vsetko mozne, az to vzdali a otehotnela tak ako jej to vypocital.

nikola5666
autor
16. okt 2021

@pondelok01 právě že som sa vždy riadila svojim telom, a nic dobře mi to nepřineslo, Začalo mi šibat stych ovu testov plodnych neplodnych dnoch skoro třetí rok sa snažíme anic tak som si to viskusala uvidíme či to vijde😔

nikola5666
autor
16. okt 2021

@pininka1 jeeej vážně kiež Bi aj mne naozaj vislo ako tebe😐 a počula som už o tej ženě čo až o 10 roku otěhotněla, možno na tom je niečo pravdy 🙂

nikola5666
autor
16. okt 2021

@luccija tak u všetkych je to inac, ale ta tej medote ani Aš tak nechapem prečo su tam tie vikricniki?
@barus26 Jeejj super tak tomu začínám věřit hehe skusim dám vědět 🙂

luccija
16. okt 2021

@nikola5666 neviem čo chces napísať🙂po 3r treba všetky vyšetrenia u muža aj zeny

any_soj
16. okt 2021

@luccija kto tvrdí, že ovu je v polke cyklu? Je 12-16 dní pred menštruáciou. Ale nie pred kalendárom vypočítanú ms, že kedy asi má prísť. Otehotnieť sa samozrejme dá len v čase ovulácie, len v hociktorom cykle tá ovulácia môže prísť inokedy (myslela si, že máš pred ms, ale v ten mesiac si proste mala ovulaciu tak neskôr, vplyvom stresu, choroby, čohokoľvek sa ti posunula). Aj cez menzes sa dá úplne kľudne otehotnieť, to zas je škótska ovulácia. Jedine, kedy sa 100% nedá je v čase po ovulacii do začiatku krvácania. Ale po potvrdenej ovulacii (napríklad bazalnou teplotou)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre