Kedy je správny čas na druhé dieťa?

katka432
5. okt 2007

ahojte,rozmyslame nad druhym dietatom,tak cotak nacat tuto temu??

lenka112
19. júl 2011

@iljanka Ahoj, súhlasím s Tebou, chcem aby mali deti dobrý kamarátsky vzťah, lebo keď je medzi nimi veľa rokov, už to také nebude, ten mladší bude stále za "decko". Verím, že sa nám to čím skôr podarí ( Danielko bol na 1krát), tak by ma potešilo, keby to aj teraz vyšlo. A držíme vám pršteky, úplne všetky. 😀 😅

kaja73
19. júl 2011

@iljanka
@lenka112 moj ma teraz rok a pol a ja neviem kde mi hlava stoji 😒 Je to naročne obdobie,začina pomaly vzdor,dieta si chce vsetko robit podla seba a hned-inak su revy.Moj starši ma už pomaly 13 rokov a tento vekovy rozdiel zas sadol nam 😉 Každy si ma užil,ja som si užila a uživam oboch a som rada že starši si napr nachysta ranajky,veceru,sam sa kupe ,proste cas ktory mu venujem nie je o tom, že musim,lebo si sam neporadi,ale je to o tom, že chcem byt s nim-hlavne ked krpaty spi.A vtzah medzi nimi sice nebude teraz taky,ako by bol keby bol mensi vekovy rozdiel,ale detstvo trva len chvilku a potom su dospely a tam sa ten vekovy rozdiel už strati.Ale musim povedat, že aj teraz maju velmi pekny vztah.Moj otec ma o 17 rokov ml.sestru a super vychadzaju,moje sesternice maju rozdiel 11 rokov a super vychadzaju a aj medzi známymi mame vela takych, čo maju fakt velke vekove rozdiely a vsetci v dospelosti dobre vychadzaju a zas naopak co poznam ludi s mensim až tesnym vekovym rozdielom,tak mnohí su v dospelosti rozhadani.Takže si myslim, že maly vekovy rozdiel nie je zaruka dobreho surodeneckeho vztahu,je to cisto individualne.Tiež mam kamosky co maju taky maly vekovy rozdiel a veru mali na mále,riadne sa zapotili,ale zas sa potom deti spolu zahraju-takže vsetko ma svoje plusy a minusy. Ked sa na to citie,tak klobuk dole,mna by trafilo a určite vam velmi ,velmi držim palce. 🙂

lenka112
21. júl 2011

@kaja73 Tak trošku si ma postrašila teraz 🙂 . Ale dúfam, že to zvládneme, veď pomôžu babky a s ich pomocou to dufam pojde ľahšie. Pre tento vekový rozdiel sme sa rozhodli aj pre náš vek, keďže mať dieťa po 30-tke je už riziko. A má to aspoň jednu výhodu, vychovám spolu a potom si ich budeme len užívať. 🙂 😉

kaja73
21. júl 2011

@lenka112 Postrašit som ta nechcela 🙂 ,len pisem moj nazor-ja by som sa na to nedala. 😲 Mne sa druhy syn narodil,ked som mala 36 rokov a je to super pocit si to po 11 rokoch zopakovat-na mnohe veci sa pozeram uplne inak,ine veci riešim,ine zas neriešim vobec.Ked som si pred par rokmi predstavila,že ked budem mat niečo cez 40,že možno už moj synator ani doma nebude-že bude dakde studovat,alebo už bude zenaty,tak mi bolo hrozne smutno z toho.Teraz tu mam mimčo,čo bude pri mne zas par rokov navyse-ja to zbožnujem a vychutnavam si to-aj ked je naročny,sam nebude ani minutku,vsetko chce hned a podla seba atd.Aj prvy syn bol taky a teraz je super pubis,ktory brašku miluje vela veci ho už naučil.Na tuto otazku-vek surodencov-neexistuje spravna odpoved,respektive spravna odpoved je ta,aka vyhovuje rodičom 🙂

lenka112
21. júl 2011

@kaja73 Tak to máš potom skvelých synov. Náš prvý syn prišiel nečakane a trošku nás vystrašil, keďže sme mali obaja svoje životy a dosť rozdielne pohľady na život a iné priority. Priznám sa, až dokiaľ k nám neprišiel Danko, bola som až priveľká karieristka, dieťa neprichádzalo do úvahy, ale teraz, keď ho mám, si uvedomujem aká som bola hlupa. Možno aj to ma tlačí do toho, aby sme mali druhé dieťatko tak skoro. 🙂 Bojím sa, že opäť príde chvíľa, keď posuniem kariéru o schodík vyššie, ako je súrodenec. 😒 Takže ideme nato, pokiaľ si to nerozmyslím. 🙂

mia258
21. júl 2011

Moja bude mať o pár dní 11 mesiacov a aj keď sa chystám od septembra na vysokú, stále sa pohrávam s myšlienkou na druhé bábo 😵
Rozdiel by bol podľa mňa dobrý, srdce aj vie čo chce, len rozum... 😒

lenka112
22. júl 2011

@mia258 Počúvaj srdce, to ma väčšinou pravdu, ja to práve takto robím. 🙂

mia258
22. júl 2011

@lenka112 ja viem, ale keď si predstavím, že budem bez výšky a navyše máme rozostavaný dom (zatiaľ bývame u svokry), tak mi to príde nezodpovedné ☹

lenka112
23. júl 2011

@mia258 Z tohto pohľadu rozmýšľas dobre. Ja som v tomto vo výhode, výšku mám dávno skončenú, prácu istú a bývanie máme vlastné, takže my o ďalšom dieťati nepochybujeme.

mia258
23. júl 2011

@lenka112 tak vám už potom nič nestojí v ceste 🙂 Ja si musím počkať, minimálne do vlastného bývania. A potom uvidím ako budem zvládať výšku...

lenka112
24. júl 2011

@mia258 Budem držať palčeky, aby vám všetko vyšlo podľa plánov. 🙂

adikka111
13. sep 2011

ahojte nasa bude mat dva,a musim ju davat do hodinovej skolky medzi deti lebo doma sa nudi a ja nemozem nic robit len sediet pri nej a hrat sa preto uz uvazujem zeby sme mohli mat male kazda mamina to podla mna zvladne lebo svoje deti najlepsie pozna tak si myslim ze je jedno kedy to druhe bude mat ,je krajsie prist domov a mat doma veselo ako zatvorit dvere a ticho 😒

iljanka
22. sep 2011

Ahojte, tak sa nam to podarilo... 🙂 Uz len aby to dr. potvrdil a v maji sa budeme tesit na surodenca.

luka03
26. sep 2011

Ahojte! Mozme sa k vam pridat?
Mame doma krasnu 17 mesacnu Kamilku a druhy mesiac sa snazime o surodenca... 😉 Zatial si sice absolutne neviem predstavit ako to budem zvladat s dovma, uz teraz mam pocit, ze nic nezvladam, ale radsej sa nad tym velmi nezamyslam a spolieham sa na to, ze nejako bude... 😀 Nechcela by som mat medzi nimi velky rozdiel, aj tak mam pocit, ze sme mozno mali zacat so snazenim uz skor...
Idem si precitat aspon par stran dozadu, nech sa tu medzi vami zorientujem... 😉
@iljanka spravne som pochopila, ze ti mozem gratulovat? 😉 Drzte sa, nech vsetko prebieha bez problemov!

luka03
26. sep 2011

Tak som to zvladla celkom rychlo, citala som len tohtorocne prispevky a nie je ich zas az tak vela... 😀
@iljanka @lenka112 Ja sa tiez obavam toho, ze keby sme to neskusili teraz, tak o par rokov sa uz na to neodhodlam... Teraz sme vo svungu, ani si nepamatam kedy som naposledy kvalitne prespala celu noc a vyspala sa do nejakej 9 rana takze teraz ma to az tak stvat nebude keby som musela zase v noci vstavat a vobec vsetko to okolo toho kym sa to dieta ako-tak "vypiple" a je s nim uz "rozumna" rec... Ale suhlasim aj s @adikka111, ze vsetko sa da zvladnut a ze si mamicka deticky najlepsie pozna a aj ked teraz si to neviem predstavit ake to bude, jednoducho to bude a zvladnem to a hotovo! 😀
@lenka112 inak aj nam sa Kami zadarila na prvykrat, dufala som, ze aj teraz to pojde na prvy sup ale to by sme mali asi prilis vela stastia 😉 Teraz sa snazime druhy cyklus, tak uvidime... Ty si sa ako teda rozhodla - ides do toho? 😀

lenka112
26. sep 2011

@luka03 Jasné, že do toho idem 🙂 Chcem aby mal Dany súrodenca čím skôr. U nás to bolo prvýkrát tiež o šťastí.

iljanka
27. sep 2011

@luka03 ano, zatial som este nebola u dr., ale hadam je malicke v brusku 🙂

20sandra21
22. nov 2011

Ahoje aj ja rozmyslam kedy je cas na druhe dietatko. moja malinka mala v juli 3 roky a moj drahy mi uz pomali rok pili usi ze je cas na druhe babenko. no ja by som uz aj prijala len ma trapi ta financna situacia. ja som pri mojej malinkej chodila aj robit ale pri druhom by som uz neisla lebo by som si chcela moje deticky uzit az do sita.
🙂

chiken
23. nov 2011

baby mozem sa pridat?tiez my chodi rozumom tato myslienka druhe dieta ale nas tatino este nechce.nas Kuko ma 25mesiacov a kym by sa naridlo dalsie uz by bol davno v skolke.vychovalo by sa aj druhe ved som aj tak doma.ja neviem kedy je ten spravny cas

a este u mna to nieje 100% kedze pred 2mesiacmi som mala cistu ze sa mi podari otehotniet hned a este mam aj antikoncepcnu naplast.chcem si ju dat vybrat teraz v decembry ale nas tato chce aby som brala tabletky ja uz nechcem☹ zas klamat ho nechcem ze ich beriem a bnebudem ved aj tie tabletky su hrozne drahe,
ma niekto dobru radu???

pepinka25
9. sep 2012

ahojte mam 3-rocneho synka a chcela by som druhe babo ale priatel nejako nechce som z toho trochu smutna nechcem aby mali medzi sebou velky vekovy rozdiel 😒

ursulienka1
9. sep 2012

ahoj, ťažko povedať kedy je ten správny čas na druhé bábo. Moja dcéra má 10 rokov a snažíme sa o druhé bábo. Pre niekoho je to možno veľký vekový rozdiel a pre niekoho nie. Ten kto chce, tak je ten správny čas vždy, každý deň. A ten kto váha tak si vždy nájdu dovod prečo nie.

andreah25
9. sep 2012

Keď sa na to sama budeš cítiť, že už ten správny čas nastal 😀 .

pepinka25
9. sep 2012

ahojte babulky,dakujem ze ste odpovedali potesili ste ma nemam skym o tom hovorit ked som cakala maleho mala som 22 a moj svokor hned argumentoval ze to je skoro a tak a teraz na maleho neda dopustit 🙂 ,vidi len financie ze to nezvladneme a tak ze mame este na druhe cas no ale nejako sa u mna ozvali biologicke hodiny a neviem co stym tuzim po druhom nech sa nas prcek ma skym tesit a hrat nechcem aby bol jedinacik teraz zacal chodit do skôlky a velmi sa mu paci aj s detmi sa rad hra 🙂

pepinka25
11. sep 2012

ahojte co si myslite ked tuzim po druhom maly nastupil do skôlky ma 3 rocky a ja by som mu chcela dopriat surodenca priatel uz nie je tak velmi proti a neviem ci ist do prace pred materskou som bola nezamestnana alebo sa zacat snazit o babo,ked ma nahodou niekam zoberu a sa podari ze budem tehotna prve tehotenstvo som mala rizikove,mala som strasne nizko placentu

henamichal
2. máj 2013

Prajem vám všetkým pevné nervy na druhé dieťa...

monikajaco
2. máj 2013

@henamichal na kazde dieta treba pevne nervy ..minimalne z casu na cas 😉

henamichal
3. máj 2013

@monikajaco práve preto stačí mať jedno dieťa... v dnešnej ťažkej dobe...

loxa
3. máj 2013

hovori sa ze na dieta nikdy nieje spravny cas..vzdy sa najde vyhovorka..🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre