Používame cookies. Viac informácií tu. OK
monula535
18. okt 2011

@lusyja ahoj aj ja mam 23.. myslim si ze je na vas kedy sa rozhodnete mat babo a vy to musite citit nie priatelovi rodicia 😉

lumimi
18. okt 2011

@lusyja ak sa necitiš tak ešte počkaj, ty budes potom s tým malým hlavne nie oni, aj moja svokra bola furt že ako by už chcela vnučata a teraz, o prve sa zaujíma len ked jej ho prinesieme ukazat, a naše druhé, zatial nenarodené, totalne ignoruje, takže je to na tebe, nedaj na druhých, podla mna do tridsiatky sa neni kam ponáhlat,

vejinka
18. okt 2011

@lusyja presne tak.. ty sa musis citit na to..svokra za teba nevynosi dieta nebude pri nom den aj noc nebude sa o neho starat ak nedajboze ochorie nebude pri nom ked mu pojdu zubky ...proste ty sa rozhodni a kasli na vsetkych okolo ..je to tvoj zivot tvoje telo a zniest zataz akou je tehotenstvo nieje jednoduche..ak pri pohlade na babatko v obchode alebo ak ti kamoska ukaze svoje drobciatko v kociku pripadne ho zoberes na ruky a snisne ti srdiecko a zapisti od tuzby vlastnit take mrna vtedy je ten spravny cas na dieta. nie vtedy ked povedia svokrovci alebo niekto iny!

ukana
18. okt 2011

najvhodnejší je ten vek, kedy žena cíti, že sa chce stať matkou...nikde nie je napísané, kedy to má byť...každá žena to cíti inokedy...i ked prvé dieťa by som ja osobne rodila pre tridsiatkou, predsa len tá príroda sa až tak oklamať nedá a lekári by ti to tiež potvrdili 😉

jabadaba
18. okt 2011

a kam sa rodicia priatela ponahlaju? Vtedy je najvhodnejsi cas mat dieta kedy sa na to zena citi. S tym nema nic spolocne nikto z okolia. Ti su najmenej povolani riesit kedy ma mat niekto iny dieta! Takze, pokial sa este na dieta necitis, tak nie je ten spravny cas. A ani sa nedivim. Ved mas len 23 rokov, zivot len zacina. Nic nemas este zmeskane. A buduci svokrovci nech neriesia, to nie je ich starost.

mikailla
18. okt 2011

Vtedy kedy pride na Teba ta tuzba,ked sa na to zena citi,neodsudzujem ani 18-ky ani 40-ky, tak kedykolvek 😀 😀 len sa nedaj ovplivnit koli svokrovcom.

jabadaba
18. okt 2011

@ukana he he, a co by potvrdili lekari? Ja som mala prve dieta po tridsiatke, dokonca som mala rovnych 33 a nic nebolo na potvrdzovanie. 😀

maggie37
18. okt 2011

Keď nie, tak nie. Pekne im to vysvetli. Nech pochopia, že už je iná doba ako kedysi bola, že sa naši rodičia a starí rodičia brali skoro a v 18 deti rodili. Vek nehrá rolu vôbec.. 😔 Neboj ono to raz príde 😝

ukana
18. okt 2011

@jabadaba , no nič ti prikázať nemožu, ale možu ti doporučiť mať dieťa skor, z biologického hľadiska, tak som to myslela 😉 ........aj tak ja nakaždej, či ho má v sedemnástich, alebo v štyridsiatke.

ollako
18. okt 2011

MOj gynekolog mi povedal, ze fyzicky je najidealnejsi vek na prve tehotenstvo a porod 24 rokov, no psychicky to je otazne, hlavne je aby si bola pripravena , lebo je to velka zmena v zivote, treba sa pripravit na to ,ze uz nebudes mat cas len pre seba, ale mne to pride ako prirodzena vec , ktoru ma kazda matka je to instinkt podla ktoreho sa potom chovas aj ked niekedy to da zabrat, 😝 ale ta laska , ktoru pocitis k svojim detom je neopisatelna, cista, uprimna, obrovska a prvy krat si naozaj uvedomis, , ze lubis niekoho, viac ako svoj zivot 🙂

katka1981
18. okt 2011

najvhodnejsi vek je vtedy, ked sa obidvaja na dieta tesite, citite a obaja dieta chcete, to je ten spravny vek.

exupery
18. okt 2011

Myslym,ze tu az tak nejde o vek,ale skor o vnutorny pocit,ze doospejes k tomu,ze tuzis mat dieta,nieco odovzdat dalej,niekomu,komu obetujes cely zivot....ak toto necitis,pockaj,ten pocit pride...

jabadaba
18. okt 2011

@ukana tak tak... 🙂

anicka1981
18. okt 2011

ja ma drobca, stihla som to do 30, aj ked ako 27 rocna, som este vobec neako po dietati netuzlila, lebo lepsie povedane, nestretla som toho praveho ako sa vravi, a neako sa to sa to dalo vsetko do pohybu, ako 28 rocna som sa vydala a ako 29 rocna som porodila,,, a suhlasim s @ukana , zo zdravotneho hladiska je lepsie mat babo pred 30, kedy telo sa dokaze lepsie prisposobyt sa meniacim hormonom a zatazi, ktora vyplyva z tehotenstva a porodu samotneho, a nevraviac, ze starostlivost o babo da zabrat tiez... aj ked by sme chceli este jedno babo, tak by sme si mali pohnut, lebo cas sa oklamat neda 😀

snehulienka
18. okt 2011

@lusyja mala by si sa na to aspon trochu citit, ja som rodila v 30tke a kojila som v 1.5 hod intervaloch den noc a dost som si vycitala, ze som nerodila skor, mladsia sviezejsia..v dalsom zivote musim skor 🙂
tak isto s 2. dietatom, neviem ci si mam na to trufnut..

martina2001
18. okt 2011

@lusyja tlačiť do dieťaťa nemá zmysel, môže vám na tom stroskotať celý vzťah. Ja som jedno dieťa mala v tvojom veku, lebo sme ho chceli, ale poviem ti rovno užiješ si to aj teraz aj potom , po malom som do práce som išla skoro, lebo sme potrebovali peniaze, teraz je to úplne iné, síce po prebdenej noci som rozbitá 😀 , ale užívame si to a teraz sa do práce tak skoro nechystám.

katkapapacova
18. okt 2011

je tazke povedat kedy je spravny cas, ja som mala kedysi plany ze sa vydam po 30, vydala som sa ako 23rocna, potom som mala plan ze do 25 budem mat dieta a druhe budem cakat, no jedno som cakala rok po svadbe ale prisli sme on a teraz mam 26 a cakame, asi to sama budes citit, mat dieta aby si niekomu vyhovela nie je spravne riesenie, sama to budes chciet a potom to bude a bud.svokrovcom povedz ze ked bude tak im das vediet

radlinka
18. okt 2011

kedy sa nato najlepsie citi 😉 niektori lekari tvrdia okolo 25 +/- roku zivota.

zuzanockamt
18. okt 2011

@lusyja a co s tym akoze maju priatelovi rodicia? 😀 😝 😕 😅 ... ved je to tvoj zivot, ked sa necitis, tak neries

memaja
18. okt 2011

Neexistuje najvhodnejší vek, len najvhodnejší partner, s ktorým sa na rodičovstvo cítiš.

bbtina
18. okt 2011

Kazda zena tehotenstvom a teda hlavne po porode velmi rychlo dospeje 😉

verulka
18. okt 2011

@memaja krasne napisane 😵
idelany cas a vek na dieta neexistuje 😉

memaja
18. okt 2011

Moja reč!

andrejka1974
18. okt 2011

zalezi na tom ako sa vy dvaja na to citite vobec nezalezi na veku ja som mala prveho syna ked som mala 19 teraz o mesiac oslavi uz 18 potom som mala dalsie 22, dalsie 23 dalsie 26 a poslednu dcerku v 34 a v aprili budeme mat este posledne nic nelutujem som stastna

macamac
18. okt 2011

@lusyja a čo priateľovi rodičia ho aj vynosia a vychovajú? či? ak sa ony cítia-nech ešte majú 😀 😉 to len na odľahčenie 😉
počúvaj seba, bude to hlavne o tebe-aspoň tehu určite 😉
ak sa necítiš,nerob nič proti sebe
neboj-ono to príde samo 😉
každý má ten "svoj čas" inokedy 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli