Kedy začať snažilkovať po cisárskom?

montur
13. jan 2014

Ahojte maminky,máte niektorá skúsenosť prosím Vás s opatovným otehotnením po prvom cisárskom reze?Ked som porodila cisárskym dcérku,tak mi pri prepúšťaní lekárka povedala,ze najskor môžem otehotnieť až po dvoch rokoch,lebo maternica musí byt poriadne zacelená ☹ Dnes je od pôrodu vyše 16 mesiacov a neviem,ci nie je risk skúšať opať otehotnieť?S manželom by sme chceli skúšať od leta,to je cca 21 mesiacov od porodu,len či to nebude risk a nebezpečné?O prvé sme sa totižto snažili až skoro 3 roky,nakoľko je manžel veľmi často v práci v zahraničí a domov chodí len na týždeň vždy po mesiaci,turnusy..verím ,že mi poradíte,budem Vám veľmi vďačná,pretože fakt neviem čo a ako je pravda a pod?

luba28
13. jan 2014

@montur tak sa to odporuca,...ja ti velmi neporadim,lebo ja som mala prvu pred 10 rokmi a druhu v roku 2012,....ale su tu maminy co tak otehotneli a deticky aj ony su v poriadku,.... 🙂

lulu19
13. jan 2014

ahoj ja som mala tiez cisarsky a teraz cakame druhe .otehotnela som ked mal maly 2 roky 1 mesiac .a tehotenstvo prebieha v poriadku .skus ist na kontolu nech ta pozrie a pozrie aj jazvu cez ultrazvuk .a ak bude vsetko ok tak sup szup do snazenia ,vela stastia

stellamaris
13. jan 2014

@montur aj mne tak povedali,mam 17mesacneho syna a snazime sa o druhe 😉 z prvej sekcie ma obcas pobolieva podbrusko,ale inak vsetko vyzera ok,bolo mi brucho ultrazvukom vysetrovane. 😉

zivika
13. jan 2014

@montur pre klud na dusi mozes ist na sono, ci je vsetko ok, ale podla mojej skusenosti, mozete zacat aj hned 😉 ja som otehotnela 20 mesiacov po prvej sekcii a po pravde, ani ma nenapadlo, ze by som este mala cakat styri mesiace 😀 vsetko bolo v poriadku, aj ked som prave kvoli tej jazve skoncila opat sekciou, ale to len preto, ze drobec nezostupoval dole a hrozilo roztrhnutie jazvy, no maly mal 4350g 🙂

dionyzka
13. jan 2014

@montur ja som toto riesila tiez: odpoved od mojho gynekologa: mozte otehotniet najskor po 6 mesiacoch od porodu, aby to nebolo zivotu nebezpecne. Ale ak by som sa mal rozhodnut ja, nebudem nic riskovat a pockam aspon 2 roky od porodu.
Po druhom cisarskom mi povedal: ze aby som riziko znizila tak tretie mat tak 3-4 roky po porode.

montur
autor
13. jan 2014

@dionyzka no sila,takže každý vlastne tvrdí inak.. 😒 a nakoniec ste ostala tehotná po akej dobe po prvom?taktiež sekciou?

gaby21
13. jan 2014

@montur Ahoj, ja som planovane otehotnela 14 mesiacov po sekcii, všetko prebiehalo v poriadku, bez komplikacii 😉

montur
autor
13. jan 2014

@zivika no to aj mne už dopresu vraveli,že aj druhé bude sekciou,kvoli jazve vlastne..dakujem za radu 🙂 a na kontrolu ku gynekológovi idem vo februári,tak tam budem mať sono určite 🙂

montur
autor
13. jan 2014

@gaby21 hej?super...a v akej nemocnici ste rodili?druhé tiež sekciou?

montur
autor
13. jan 2014

@stellamaris Super,ďakujem za radu 🙂 takže ste na tom vlastne rovnako 🙂

gaby21
13. jan 2014

Rodila som v Ruzomberku, aj druhe sekciou, vobec sa mi neotvaral krčok, v oboch pripadoch dva tyzdne po termine, plodova voda odtečena a krčok pevny ako skala.

reuska1
13. jan 2014

Ahoj. Podla mna to mozete kludne skusat od leta. Ja som mala 3 sekcie. Medzi prvou a druhou bol sice rozdiel 5 rokov, ale 3.krat som otehotnela, ked mala malinka 20 mesiacov. A to dokonca planovane a ziaden dr. mi to nevyhovaral, ani som nemala ziadne problemy.

gaby21
13. jan 2014

@montur Rodila som v Ruzomberku, aj druhe sekciou, vobec sa mi neotvaral krčok, v oboch pripadoch dva tyzdne po termine, plodova voda odtečena a krčok pevny ako skala.

dionyzka
13. jan 2014

@montur po dvoch rokoch som zostala tehotna po prvej sekcii. No a zial i napriek tomu, ze som chcela rodit prirodzene po 17 hodinach trapenia to islo zasa len cisarskym. V den porodu som mala jazvu hrubu ako list papiera, takze velmi dobry stav.
Problem je v tom, ak prilis skoro otehotnies, jazva moze pracovat a bude rizikove tehotenstvo.

montur
autor
13. jan 2014

dva týždne po?to je už maximum...sranda..a teraz sa už len tešíte s ratolestí 😉

montur
autor
13. jan 2014

@dionyzka dík za odpoveď...no hádam to nebude až tak skoro 😉

dionyzka
13. jan 2014

@montur ... ja si tiez myslim, ze by to malo byt v poriadku.

mia501
13. jan 2014

mne dr. vravel, ze po roku mozeme planovat druhe....moja suseda mala dve deticky do roka sekciou....teraz v july mala druhu a ta prva v septembri mala rok ...

helenka26
13. jan 2014

Ja som otehotnela tiez 14 mesiacov po sekcii a gynekologicka ani naznakom nespomenula, ze by mi nieco hrozilo. Dokonca som sa ani nemusela nijako setrit, o malu som sa mohla normalne postarat, s kazdodennym zdvihanim, hranim sa, dlhymi prechadzkami... V porodnici som sa pripravovala na prirodzeny porod, nikto ma do sekcie netlacil, dokonca v MT porodnici ani nerobia automaticky sekciu po predchazajucom CR. Velmi som sa tesila, bohuzial to vsak skoncilo zas sekciou pre nepostupujuci porod, co bol dovod aj prvej sekcie. Ako spominali dievcata vyssie, ak mas pochybnosti, daj si jazvu skontrolovat. Ale ja by som na tvojom mieste do toho vhupla 🙂

stellamaris
13. jan 2014

@montur to sme na tom rovnako 😉 Doktor vravel,ze sa mozeme snazit a bude to znovu sekcia,z viacerych dovodov.To mi ale nevadi,so sekciou som pocitala.

zivika
13. jan 2014

@montur nemusi to byt pravidlom, ze po sekcii by si uz nemohla rodit normalne...mne sekciu na kramaroch vyslovene nechceli robit, ked som sa na poradni pytala preco, povedali, ze nie je dovod, ked je vsetko ok...samozrejme, ked som uz rodila, tam porodnik rychlo pristupil ku sekcii, ked som odchadzala z porodnice, povedal mi, ze to bolo v poslednej chvili...

julinka322
13. jan 2014

ja som otehotnela 9 mesiacov po prvej sekcii, vôbec nebol v ničom problém, žiaden gynekológ sa nad tým nepozastavoval, dnes už mám za sebou aj tretiu sekciu. držím palce, nech všetko dobre dopadne!!!

dzovana
13. jan 2014

@montur ja som otehotnela presne 12 mesiacov po sekcii. Druhy porod som mala prirodzeny, aj ked som pri nom bola kusok viac sledovana. Odrodila som pekne bez epiduralky a celkom rychlo - necele 4 h silnejsich kontrakcii. Ak sa nahodou este raz dostanem na porodnu salu, chcem si to zopakovat presne tak isto 😉 Drzim palce

lipiancanka
13. jan 2014

Ja som otehotnela osem mesiacov po prvej sekcii. A tehotenstvo som mala uplne bezproblemove (co sa o prvom neda povedat), dokonca som mala povoleny aj prirodzeny porod, no nakoniec nevysiel.

dejnas
13. jan 2014

@montur mne pri prepustení z nemocky dr. povedala, že aspoň rok neotehotnieť... v prepúšťacej správe som mala odporúčanie na 18 mesiacov.... "osud" to zariadil tak, že som otehotnela po vyše 8 mesiacoch, tehotenstvo bolo bezproblémové (napriek tomu, že prvé bolo rizikové), rozdiel medzi sekciami je v mojom prípade 17 mesiacov a 1 týždeň.... žiadne komplikácie, zotavila som sa výborne, možno dokonca rýchlejšie, nakoľko som presne vedela, čo ma čaká

kotatko1232
13. jan 2014

@dejnas a kojila si aj prve a aj druhe?a ako dlho?

darina1952
14. jan 2014

@montur v pohode môžeš otehotnieť po sekcii po 1 roku - teda po 12-tich mesiacoch od operácie. 🙂

rheia27
14. jan 2014

@montur pozri sa na mna 🙂 po roku mozes

ushuaia
14. jan 2014

@montur rodila som akutnou sekciou...,lekar mi povedal, ze ked budeme chciet mat druhe, najneskor za 2 roky...

katy2
14. jan 2014

Ja mam dve sekcie - rozdiel medzi sekciami mam 2 roky aj 4 mesiace 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre