Má na neotehotnenie vplyv aj to, že sa veľmi snažíme?

adka_pajerska
10. nov 2011

Ahoj zienky,

S manzelom sa snazime o babatko uz vyse roka a uz ma prestava bavit vkusde kupovat nejake lieky,ktore nezaberaju.Pomohla niektorej z Vas to,ze ste sa na to nakoniec vykaslali a ostali ste tehu???

anlady
10. nov 2011

@adka_pajerska Ahojky, ja teda skúsenosti nemám. Ale počula som o takých už o veľa žien 🙂 .Takže treba si užívať milovanie s manželom a potom to príde.Psychika robí hrozne veľa. Držím palce 😵

adka_pajerska
autor
10. nov 2011

@anlady hm no dakujem,mozem sa ta opytat,teraz tento mesiac som si zacala merat BT a ako zistim ci mam ovulku?

anieli_1
10. nov 2011

@adka_pajerska moj pripad to tiez nieje ale mam kamosku tora sa s priatelom snazila cez 2 roky a uz boli taky nervozny ze sa rozisli ale spavali spolu ale uz len tak ze mali chut a vtedy otehotnela takze psychika robi velmi vela 😉 drzim palce nech sa to co najskor podari 🙂

adka_pajerska
autor
10. nov 2011

@anieli_1 hm no keby sa dalo tak na to nemysliet :(

ivetka5
10. nov 2011

Ahojte, my sme sa snažili skoro rok, a bola som z toho nešťastná, že nič a každý na okolí hovoril, to preto, že na to moc myslíš. Určite na tom niečo je, ale ako nemá žena na to myslieť, keď po tom malom zázraku tak túži? Ja som povedala už ten rok manželovi, ak nič, na Vianoce si kúpime psíka. A ono to leto som ostala tehu 😵 Poznám inak veľa ľudí, nemohli dlho otehotnieť a naozaj kúpili domáce zvieratko a vtedy to prišlo, asi je človek je myslou trošku inde a neupína sa tak na to. Držím moc palce, aby ste boli čoskoro kompletná rodinka 😵

tenty
10. nov 2011

otehotnela som presne vtedy, ked som to prestala riesit, stahovali sme sa a mali ine problemy a zrazu kukam dve ciarky 😉 ma to aj zaskocilo 😀 😀
dovtedy som merala BT, zrala vitaminy, lezala hodiny s vylozenymi nohami a niiiiic

martinkasman
10. nov 2011

No nám ano. My sme sa roky pokusali... boli na rôznych vysetreniach., dokonca sme absolvovali IVF ( u nás nebol problém počat ale donosit). Po ivf sme si povedali kasleme na to... nasetrime na dalsie ivf a uvidíme. A v čase ked manzel mal v praci najviac prace, doma chystali velku oslavu o 30 ludi... ktoré som sama s manzelom zládla, v praci uzavierky a danové, nosila som tazké šanony a to som nevedela ze som uz v 5 tt. Par dni potom som nedostlala menzes... nahodou sla k lekárovi a čuduj sa svete bola som tehotná.. .a tentoraz ( po 5 potratoch) som dieta donosila štastne až do konca. Budúci týžden tento zázrak bude mať ročik a ja 30 🙂 Dostala som ju ako darček k narodeninám a k 6. výročiu sobáša. Takze vôbec sme neverili ze to pôjde prirodzeným spôsobom a neplánované... dovtedy sme všetko plánovali. No vedela by som rozprávať skúsenosti... .Ale stalo to za to.. Dnes mame krásne dievčatko Natálku... ktorá nám robí len radost... a je velmi živá a šikovná...

anlady
10. nov 2011

@adka_pajerska ja teda osobne tej BT moc nerozumiem, ale existujú na to rôzne grafy. Ja na zistenie používam ovulačné testy - to sa mne osobne viac páči.

adka_pajerska
autor
10. nov 2011

@ivetka5 no vies aj ja som bola tak istom, minuly rok na Vianoce mi kupili male maciatko a teraz uz ma rok a 2 mesiace a tehu stale nic :( Jednoducho mi asi nieje sudene mat babo :(

nikus5
10. nov 2011

Tak najprv som absolvovala všetky možné vyšetrenia /aj manžel/ /ja vrátane diagnostickej LSK/ a až keď som si povedala, že na všetko kašlem, podarilo sa 🙂 🙂 /dokonca 2x - prvé bábo po 3,5 rokoch "snaženia" a druhé po 3 rokoch od zač.snaženia/ - takže som príkladom toho,že aj psychika robí svoje. Po druhom drobcovi som už nič neriešila, som opäť tehu a ak všetko dobre dopadne, o 8 týždňov som trojnásobná mamina 😉 /a pritom mám v karte dg: primárna aj sekundárna sterilita/.
Držím palce, aby si čím skôr mala tie vytúžené 2 čiarky na teste a dovtedy mysli na seba, venuj sa svojim koníčkom, choďte s manželom na výlety........jednoducho "zamestnaj hlavu niečím iným, čo Ti bude robiť radosť".
Ak sa podarí, daj potom vedieť.

ivetka5
10. nov 2011

@adka_pajerska určite to príde, nebojkaj, čo nás čaká nás neminie, ale verím, že budeš šťastnou maminkou 😵

rolak
10. nov 2011

mne sa to stalo,ale vykašľať sa na to nedá.... proste prišli iné starosti a nemala som čas sa tým zaoberať... ale keď som si nejako cielene hovorila,že už na to nebudem myslieť, že kašlem na to,tak to nefungovalo, ani psík nezabral 🙂 kto raz chce bábo,tak na to proste myslí...ale zrazu som mala viac povinností v práci, manžel mal úraz... a vtedy sa to stalo 🙂 hoci som mala zdravotné problémy s otehotnením ( 3 roky sme sa snažili)

bobocka
10. nov 2011

@adka_pajerska moja kamaratka sa tak snazila niekolko mesiacov a nic,tak sa na to vykaslali a hned prvy mesiac co neriesili plodne dni-bac a caka mimco 🙂 psychika je velmi dolezita.
a ovulaciu vidis.teda ja viem presne ked ju mam.jam jemny hlienovity vytok ,citlivejsie prsia a pichavu bolest v podbrusku v najplodnejsi den.

ivetka5
10. nov 2011

My sme boli mesiac pre otehotnením na dovolenke a asi 2 týždne pred na svadbe, tak sme boli takí uvoľnení a prišli aj na iné myšlienky asi 😉

martinkasman
10. nov 2011

tak a tu vidis dôkazy ze to ide.. .viacere sme to zazili... my sice po 6 rokoch... aj my sme si hovorili ze nemyslíme na to a neplanujeme... ale podvedome sa to neda... aj na dovolenku sme isli a nakoniec... najviac prace a rezignovali sme po ivf.. tak vtedy bum :D malá Natálka :D

adka_pajerska
autor
10. nov 2011

@martinkasman jej to je krasny pribeh len ja mam taky problem ze v 17nastich mi zistili toxoplazmozu bojim sa ci to nemohlo sposobit to ze nebudem moct mat babo,pretoze mi povedali ze kto vie od kedy to vo mne driemalo :(

rolak
10. nov 2011

@ivetka5 my sme boli na štyroch dovolenkách, že ako si odýchneme a sa uvoľníme 😀 (ale samozrejme stále sme na to tajne mysleli,že na to na tú dovču ideme),a z dovolenky nikdy nič, 😀
potom bol nejaký výpadok vo výrobe lieku,čo som pravidelne brala na ovuláciu,nikde ho nebolo dostať,ja som mala veľa roboty, začala som fajčiť, že ja to už celé dlabem, keď nič nevychádza...manžel si strašne dochrámal nohu... a zrazu dve čiarky 😀 😀 😀 nechcel mi ani veriť. 😀

adka_pajerska
autor
10. nov 2011

@nikus5 jej dakujem za podporu,prajem ti aby ti vsetko dobre dopadlo a aby bol drobcek zdravy.Akurat dnes rozmyslam nad tym ze si s manzelom niekam vyrazime musim uz nieco vymysliet aby som na to nemyslela 🙂

martinkasman
10. nov 2011

@adka_pajerska neboj aj ty budes mat taky svoj krasny príbeh... len kasli teraz na babo a uzívaj si zivot s manzelíkom.. aj ked je to tazko (viem z vlastnej skusenosti) a o par mesiacov a mozno rokov... clovek asi musi na to dozriet bez ohladu na to ze to chceme uponáhlať- budes aj ty tu pisat čo všetko tazkeho si prezila a aky je teraz krasny zivot... neboj.

rolak
10. nov 2011

@adka_pajerska a poviem ti pravdu,na tvojom mieste by som sa neponáhľala, lebo ke´d budete mať bábo,už nikdy nebude život taký,ako keď ste ho nemali... treba si užiť len vás dvoch,veď si hrozne mladučká...ja mám 33 a boli sme bez detí 4 roky,a teraz ľutujem čo i jedného dňa,ktorý som sa pretrápila,že chcem to čo nemám a nevážila som si to,čo mám....

bambulla
10. nov 2011

ahoj adka my sme sa s manzelom snazili otehotniet sest rokou ale sa nam nedarilo tak sme boli na IUI to nam vyslo dakujem bohu na prvy pokus,drobec ma 2 roky,9mesiacou,uz asi rok sme sa pokusali o druhe babo myslela som si ze zase sa nam to nepodary otehotniet tak sme sa rozhodli ze v septembri pojdeme zase na IUIa v auguste som ostala tehotna myslela som si ze asi nikdy neotehotniem prirodzenou cestou a som prekvapena ze sa nam to podarilo je to asi o psychyke uz som na to prestala mysliet uz som sa s tym vyrovnala ze pojdeme zas na IUI tak som na to pri sexe ani nemyslela 🙂asi je to vsetko o psychyke 🙂

adka_pajerska
autor
10. nov 2011

@martinkasman len najhorsie je na tom ze kazdy caka odo mna ze ked uz sme sa teda zobrali ze kde mame babo,kazdy si z nas utahuje kazdy sa vypytuje a tak mna uz jednoducho nebavi pocuvat tie dristi.Ale tak osud si nenavyberam tak uvidm brala som aj Duphaston uz som sa vykaslala aj na ten,pila som rozne caje brala kyselinu listovu a nic tak sa uz na to asi fakt vykaslem a mozno sa stane zazrak.

rolak
10. nov 2011

@adka_pajerska ale ve´d to sú len drísty,nezariaďuj si život podľa drístov cudzích ľudí... oni hho za teba žiť nebudú...

adka_pajerska
autor
10. nov 2011

zienky,dakujem Vam za podporu uz sa fakt asi nebudem trapit,ved sa nam teraz s manzelom aj konecne zacalo darit.Konecne som si zohnalu pracu manzel odisiel z prace do novej za lepsie platove podmienky a ja sa citim ovela lepsie ako ked som bola doma bez prace a tak,praca ma zacina bavit a manzel je cely nateseny z novej prace,mozno to pride samo ked to budeme najmenej cakat 🙂

adka_pajerska
autor
10. nov 2011

@rolak to iste si hovorim aj ja kaslat na nich len to podvedomie je take ze a co mi to zas povedali a tak.

suz2
10. nov 2011

Ahojte babulky, všetkým držím palce, aby sa vytúženého drobčeka dočkali...
My sa snažíme vyše pol roka.... viem, že proti ostatným je to veľmi krátko, ale mne aj tento čas pripadá ako večnosť... Manželovi som vravela, aby sme si kúpili aspon psíka, nech prídem na iné myšlienky, ale on o tom nechce ani počuť :o( hlavne, že on má doma 2 pavúkov...

rolak
10. nov 2011

@adka_pajerska oni za sekundu zabudnú,že ti to povedali (lebo to u nás je taký folklór,podrypovať do bezdetných) a ty sa kvôli tomu trápiš, ešte len začínate žiť, máte nové práce, nové manželstvo, podľa mňa sa nemáte kam ponáhľať.

petruci6
10. nov 2011

u nas to zabralo,snazili sme sa 2 roky a ked som sa na to vykaslala,nasla som si // v mesiac,kt by som absolutne nepredpokladala 😉

ivetka5
10. nov 2011

@rolak Veď to, že ono to práve príde, keď to človek najmenej očakáva 😵

dann
10. nov 2011

@adka_pajerska ja som to zazila, fakt to funguje, keby mi to niekto predtym povedal, tak by som urcite neverila, ale prvy raz sme som otehotnela asi po roku a to presne na dovolenke, ked sme si uz povedali, ze bude bude, nebude nebude a bolo🙂 a teraz som sa prve mesiace stresovala a zase cez dovolenku sme iba oddychovali a zase som otehotnela. naozaj to funguje, ale je tazke presvedcit samu seba, ze teraz ziadny stres, lebo podvedome na to aj tak stale myslis... ale urcite to pride, mam to vyskusane, tak myslim na teba!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre