Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

bambulka82
27. okt 2008

kocky, ja mam tiez strach z toho, ze sa nam nebude darit..ale momentalne sa to snazim neriesit..nic neplanujem..proste buduci rok v lete vysadim tabletky a ked to bude mat prist, tak to pride 😉
ale urcite, ak sa nam nebude darit nejakych 6 mesiacov, tak zacnem byt nervozna..len teraz sa to snazim neriesit. ja proste verim, ze sme s drahym zdravy normalny par a tak ako ostatnym, aj nam sa zadari..
momentalne si uzivam brusko mojej sestry..ta by uz o mesiac mala rodit 😉
s drahym budeme krstni rodicia, tak sa na to aj riadne tesime..aspon budem nutena v zime chodit na povinne prechadzky 😅

droby
autor
27. okt 2008

jej moni budete pekne kocikovat a spravis si vodicak na kocik 😀
to mi pripomyna ze mi uz zacinaju jazdy v autoskole 😖 😲 🤐

dik kati, takze je to normalne 😅
suhlas moni nemusliet na nic teraz len na to ze konecne pride cas ked zacneme snazit a verim ze ziadne problemi nebudu ak ano potom sa budu riesit

katkaajurko
27. okt 2008

moni tiez si hovorim,ze kruci - snad sme normalny zdravy par...ale ,mna zerie ze vlastne do mojho 27 r. zivota som to nikdy neotestovala..no alesak jak sa to da,ze ano? len tak testnut si ci sme plodni alebo nie nejde... a mojmuz o tomto ani pocut nechce..proste uvidime ked sa zacneme snazit..ale mna stresuje aj to slovo "snazit sa" lebo ako poznam tu moju hlupu povahu - po prvych dvoch mesiacoch budem na prasky.... 😒 😠 😠 😠 😅

droby
autor
27. okt 2008

inak vobec sa mi nepaci to snazit sa, ale tak sa tomu teda vravi. ja by som tomu nechala volny priebeh, ziadne sledovanie triafanie dni, vylozene nohy testovanie kazdy mesiac, pekne skludom nikam sa nenahlit uzivat si plnymi duskami bez stresov ze teraz to musi vyst, sak to potom nema ziadne caro

katkaajurko
27. okt 2008

droby - len ono - ked ma clovek 23 je to fakt ine ako 28... to ti z toho zacne sibat ci chces ci nie..aspon v mojom okoli je to bohuzial tak...ked zistis v 23 ze to nejde - zacnete sa liecit - do tridsiatky habadej - ale ludia sa liecia roky..a my co zaciname tak neskorej - to tej psychyke uz tazsie sa zvlada ...chapes asi ako to myslim.... 😔 preto sme si aj my povedali ze neskor ako v 28 proste nezacneme ..ale keby som vedela ze som 100% ok - tak zacnem 9 mesiacov pred 30tkou - ze sa zadari na prvy sup a je vybavco bez stresov...

ja som si inak v 23 myslela ze asi nebudem chciet deti nikdy 😔 😅

droby
autor
27. okt 2008

hmm to je fakt to sa mi teda lahko hovori, nehovorim ze ja nebudem stresovat ked sa nebude darit a budeme velmi chciet, ale nepredbieham uz udalosti uz som sa naplanovala az az a an co to bolo dobre....

bambulka82
27. okt 2008

katka nestresuj sa tolko..cim viacej na to budes mysliet, tym horsie to bude
a cim castejsie si budes hovorit, ze sa vam darit urcite nebude, lebo mas uz 28r., tak vies aky byva zakon schvalnosti..darit sa just nebude ☹
proste na to nemysli, neprivolavaj si zbytocne stresy..to by ti mohlo len uskodit 😒
kedy by ste chceli zacat? buduci rok niekedy?
inac..ja budem mat v decembri 26r., xi.."plodit" chceme zacat koncom buduceho roka a pokial sa male narodi, budem mat skoro 28r. a drahy 29r.
tiez som si vzdy hovorila, ze chcem obydve deti do 30-tky stihnut, no ale bohuzial..stihnem asi len to jedno..
teraz je ina doba, ludia viacej myslia na to, aby to dietatko mali kde a za co vychovavat..
no ale zase to netreba prehanat..proste si treba povedat, ze teraz uz chcem a je mi jedno, ci mam v obyvacke uz podlahu, alebo este stary koberec...neda sa vsetko naraz, ale zase tiez nechcem dietatko odsuvat..stale sa najde nieco, pri com si poviem, ze prerobime este obyvacku a potom bude babatko..a ked prerobime obyvacku, potom budem chciet este kuchynu, lebo ta povodna uz nie je moderna..a potom ma napadne, ze chceme nove auto..tak si zoberieme leasing a dieta zase odsunieme..a jedneho dna sa zobudim a budem mat 40r. a dieta nikde
toto fakt nechcem zazit...

ja viem, ze to v dnesnej dobe vobec nie je lahke..priviest dieta na tento svet..aj ja mam obavy, ze co mi z dietata vyrastie..ale budem sa snazit z neho vychovat dobreho a cestneho cloviecika..

katka..tak sa uz prosim nestresuj..nemysli na taketo veci..nechaj tomu volny priebeh a uvidis, vsetko bude ok.
ja verim, ze o rok, alebo dva tu uz budeme vsetky s bruskami a narodia sa nam krasne, ale hlavne zdrave a dobrucke deticky 😀 😀 😀 😀 😀

droby
autor
27. okt 2008

moni preto sme kupili najprv auto a ked prerabat tak kompelt nech to nemusime pre nieco odsuvat 😀

bambulka82
27. okt 2008

no ved aj nam bude musiet toto auticko vydrzat aspon nejakych 6 rokov..to by som snad mohla mat aj 2 materske za sebou a ak by sa nieco stalo, kupili by sme rovno nove auto..lenze to sa neda teraz..ked budem na materskej, nebude sa dat este aj 7tis. leasing platit..
my chceme toho este tiez co najviac stihnut..najskor ta kupelna a potom aspon vystierkovat a vymalovat kuchynu, chodbu a obyvacku..aspon toto a budem spokojna..potom uz moze aj to babatko prist 😀 😀

no nic..idem ja dnes uz do postele..sa mi nejako drieme 😅
a zajtra zase do prace 😖 mi ta noc nejako straaaaaaaasne rychlo ujde 😔
vy to mate ako? nezda sa vam, ze tych 6-8 hodin spanku ujde strasne rychlo? 😲

droby
autor
27. okt 2008

no mne tych 6 hod spankju vobec nestaci... a stve ma ze aj ked nerobim musim skoro vstavat aby sme stihali makat.
rano objednat obklady nakupit daco do bytu aj na varenie, makat na byt utekat do autoskolym, potom este nieco navarit a o polnoci soat lebo rano vstavam 😖
bezi mi vsetko strasne rychlo

dobru noc

lyubka
28. okt 2008

ahojte no dakujem 🙂
citim sa velmi dobre ani mi to nepride ze by som uz za chvilku mala rodit, teda okrem toho ze ma boli chrbat to je jedina vec ktoru mozem asi tehotenstvu vytknut 🙂

baby som si vas tak zbezne spatne precitala a musim vas ubezpecit, ze netreba babatkom stresovat a vsetko dopadne dobre, napr. moja svagrina pred tym nez otehotnela tak lekari jej hovorili ze to moze byt problem a ze nemusi dieta donosit ak sa jej vobec podari otehotniet a nakoniec mam krasnu 2 rocnu neterku uuuplne bez problemu a ked sa pytala lekara ze ci moze mat este jedno dieta, tak lekar jej to neodporucil ze je vobec zazrak ze pri prvom to vsetko dopadlo ok ale nakoniec otehotnela aj druhy krat a tiez cele tehotenstvo a porod bez komplikacii
a to sa na jej diagnoze zhodli lekari aj na slovensku aj v zahranici, tak preto si mysleli ze deti mat nebudu a teraz uz mam aj druhu 11 mesacnu neterku 🙂 🙂 🙂
tak sa netreba bat a treba verit ze vsetko dopadne dobre

pri snazeni je dolezite nestresovat sa a cakat kym to samo pride ked sa teraz snazil moj svagor tak sa len stresovali a boli nervozni z toho ze sa im nedari vyse 6 mesiacov a ked sa tym prestali zapodievat, ze pockaju co sa ma stat stane sa, tak hla uz cakaju babo 🙂
takze hlavu hore a nestresovat sa zbytocne uz teraz 😉

katkaajurko
28. okt 2008

dobre ranko

moni - my chceme zacat buducu jar...

nechcem sa stresovat - len ja sa poznam - budem ako tvoj svagor lubi- nepojde =stresovat zacnem 😖 ale mozno nie 😅 uvidime co bude - ako povedal slepy 😀

ja tu mam inak zase kolegynku po materskej cerstvo a tej sme sa pytali a ona zase pre istotu musela byt od 3 do konca tehotenstva v nemocnici 😖 to je teda tiez hrozne....

katkaajurko
28. okt 2008

sekla som sa -buducu jesen

katkaajurko
28. okt 2008

Droby mam otazku - kde si robila tie fotky co su kolaze prosim ta? ze napriklad vasa svadobna fotka sa "vsadi" do billboardu alebo do novin a tak??

lupienka
28. okt 2008

Ahojte kocky, stihla som vas len tak v rychlosti prebehnut...je mi luto, ze som navodila taku smutnu temu, to som nechcela. Ale k veci...
Kati ty sa nestresuj s tym, ze nieco nezvladnes...nasich rodicov tiez nikto neucil ako sa vychovavaju deti a pozri, ako sme krasne vychovane 🙂 Moja mamina je najmladsia z 5-tich deti, mala starsich jednoduchych rodicov, otec bol jedinacik, tiez nevidel ako sa deti vychovavaju...urcite sa vyborne o dieta postaras, naviac existuje kopec kniziek ako sa starat o male dieta...

lenka47
28. okt 2008

ahojte babule, tak som dnes zavitala aj ja, lebo som chora ☹ nejaka crevna chripka alebo co ale je to biedne so mnou

lupienka
28. okt 2008

No a k tomu plodeniu dietata, samozrejme, ze som zastancom toho, ze ked to tak clovek citi, tak to skusi, vacsina ma take stastie (vid nase Lubka a Janka 🙂 ) ze to vyjde krasne prirodzene, len je momentalne kopec parov, ktorym to tak lahko nejde. Napriklad mne teraz Dr. zistila, ze mam kratku lutealnu fazu, to je druha faza cyklu a musime s tym nieco robit, ak chcem zostat tehotna, tak preto som momentalne taka skepticka...
Dufam, ze to je jedina prekazka a ze sa lahko dam do poriadku! 🙂

lupienka
28. okt 2008

Leni ahoj 🙂
Ja som mala crevnu chripku minuly utorok...a so mnou asi kazdy druhy clovek v Trencine 🙂
To akoze nie ze som ich nakazila, ale viem, ze je toho teraz vela... 🙂

lenka47
28. okt 2008

vidim ze uz tuho planujete babatka 🙂 nebojte sa vsetko sa stihne, asi tomu treba dat volny priebeh a nestresovat sa 😉 ja mam 25 a tiez ked to tak pocitam ze este 2 roky mam byt v priaci minimalne tak ma tiez niekedy chcyti stres ze ci to stihneme aj vlastne byvanie aj babo ale radsej nad tym nerozmyslam, lebo je to len dalsia starost navyse a teraz to nevyriesim tak sa len zbytocne trapim

katkaajurko
28. okt 2008

lupi o tej kratkej lutealnej faze som pocula - to je ze po ovulke rychlo prichadza M a preto by sa eventualne nestihlo zahniezdit a to treba predlzit - a to sa robi hormonmi,ze?

ja vam poviem - mna nastrasila jedna debata tu na konovi - lebo tam sa bavili baby o tom ze ich deticky su z tej "povestnej kvapky tuzby" a ja som si vzdy myslela ze to je mega blbost ..ze to si len "muz neustriehol" ale nepriznal sa... lebo no my tak fungujeme uz roky rokuce - a z kvapky veru tehula som neostala.... 😨 😕 😅 😔

lenka47
28. okt 2008

no aj mne doktorka hovorila ze je taraz toho vela tych crevnych tazkosti, su to len kratkodobe zalezitosti ale zato neprijemne ako slak 😒

lupienka
28. okt 2008

Kati ja ti neviem...povestna kvapka 🙂 to je tazko, ci sa jedna iba o kvapku. Podla mna to chlap neustriehol alebo nakvapkal skor ani o tom nevedel 🙂 My sme tak tiez fungovali dlho predlho a teraz je nam to uz jedno a tiez sa ziadna kvapka nediala... 🙂

katkaajurko
28. okt 2008

lupi lebo v diskusii " kto je otec" sa zrazu vyrojilo dost bab - co sa tak chranili a prekvapivo otehotneli..ja som doteraz osobne nikoho takeho nepoznala..ale viem ze tu kvapku muzi mavaju...a viem urcite ze za tie roky sme s "kvapkou" sto pro trafili aj plodne dni... a nic... tak fakt neviem teda.... a pred manzelom som mala 4 rocny vztah a tiez sme sa len takto chranili a tiez v pohode nic... tak potom neviem... som v poriadku? 😕 😅

lupienka
28. okt 2008

Kati tak nad tymto by som sa isto nezamyslala...vies kolki praktizuju "Vasu" metodu a nic? Ved to by potom nebola forma antikoncepcie, keby mala u kazdeho zlyhat 🙂

mata24
28. okt 2008

ahojte babule, no dnes ste teda nahodili temu 😀

no ja som uz tiez vysadila tabletky pred dvoma mesiacmi, sme sa rozhodli ze uz nebudeme dalej cakat, lebo kym by som cakala kym prerobime dom a vsetko ostatne tak to by sme este asi dlho cakali. a zas na druhej strane, zatial byvame u nasich takze by mi mama s malym pomohla. takze dufam ze o chvilu sa pridam do kruhu tehuliek 😀 😉

katkaajurko
28. okt 2008

no jo, sak to si aj hovorim ja - zatial... ved uvidim ked sa zacneme "snazit"..do kelu - tak nemam rada to slovo!

lenka47
28. okt 2008

jej ahoj mati, takze uz si snazilka?tak drzim prsty, nech sa coskoro zadari (a tak tajne aj zavidim) 🙂

lenka47
28. okt 2008

baby ten cas tak leti, my uz v pondelok budeme mat pol roka od svadby!!! to sa mi ani nechce verit. a o dva tyzdne ideme na svadbu kamoske co mi robila make up-ona uz je v stvrtom mesiaci myslim, tak ma v tomto smere este aj predbehla 🙂

lupienka
28. okt 2008

Jej Matka, to je skvele! Len po tabletkach by si si mala dat pauzu, mne odporucali minimalne pol roka...

bambulka82
28. okt 2008

jeeeeeej matka, tak gratulujem k snazilkovaniu 😀 prajem, aby vsetko islo super 😉

ja idem buduci tyzden k tej koznej..idem sa s nou poradit ohladne toho mojho herpesu 😒 len dufam, ze mi fakt neda tie tabletky na 9 mesiacov ☹ aj ja chcem byt uz snazilka 😢 😢 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre