Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

droby
autor
5. nov 2008

dobre ranko 😖

katkaajurko
5. nov 2008

fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiha droby a ty co hore o 6,05 - jaj ty mas tusim dnes ten dlhy den co? chudatko nase - tak si kup nejaku dobrotku ako odmenu 😀

lyubka
5. nov 2008

dobre ranko 🙂
som vas prisla pozriet pokial sa drahy nezobudi 😉

Lubi tak vcera som bola na Antolskej a bola som u Dr. Rozemberga, lebo som pocula na neho len to najlepsie a prvy dojem bol fakt dost dobry asi budem chodit aj po porode k nemu, dufam ze ma zoberie a keby si chcela zenu tak mam fajn skusenosti s Dr. Dubcakovou k nej chodim na ultrazvuk a tiez sa mi zda v pohode

droby
autor
5. nov 2008

no dobrovolne nebuntosim
a dobrotku mam, som si vcera napiekla kolacik 🙂 len som este namala cas si ani na ranajky dat
izaj vcerajsia jazda mi dobre dopadla, ale ten istruktor ma bozsku trpezlivost ja by siom sa na jeho mieste vyhodila z auta 😀
to sme kruzili tak ze sme na kusok vysli na cestu a ja jak som zbadala auta, len jeziiis ja nemozem ist na cestu 😀
a ked sa mi tam do mojho pruhu zamotali auta tak ja len co mam robit ved oni mi sem idu 😀 a najky magor si to sinul do jednosmerky oproti mne, ze toho mzome naburat 😀
no sranda to bola a ja nasponovana furt som si kukala na pedale a riadacu paku a instruktor si robil srandu ze mi zaviaze oci ak tam este raz kuknem , ze mi ju nikto neukradne 😀
a ze spet idem sama ja nee a on mi chytil volant a otocil do premavky, tak som za to skoro urvala zrkadlo pri vchazdani do garaze 😀

droby
autor
5. nov 2008

ahoj lubi, obaja si na antolskej? a necaka sa tam strasne dlho? ja som pocula ze tam je hrozny naval.
boze sak ty uz mozes rodit 😲 jak to leti, inak som strasne zvedava na samka ake bude krasne babo 😵

lyubka
5. nov 2008

lubi ano obaja su na antolskej, ako som vcera isla k nemu tak mal ordinovat od 11tej tak som isla na pol 11 a bola predo mnou len jedna pani a po mne prisla druha, tak neviem ci to tam je tak obvykle alebo to bola vynimka, keby som prisla aj ja na 11 tak cakam cca 15-20 min.
mozno ma to prekvapi a na buduci tyzden budem cakat dlho, ale budem dufat v to nech necakam dlho
a veru leti to straasne rychlo ja uz sa tiez neviem dockat

lyubka
5. nov 2008

takze ty uz takto brazdis ulice mesta 🙂 a ako sa citis za volantom?

droby
autor
5. nov 2008

no tak to je super znad to tak bude vzdy. ja sa len tak orientacne pytam aj tak sa tak skoro k dr nedokopem, ale patrilo by sa, skoda ze taky dr slavik alebo gregor neordinuju 😀

kupodivu som sa citila aj celkom fajn, bola to prva jazda takze uz mestom som bola vystrasena ze urcite nedobrzdim naburam zle vytocim, ale nakoniec pohoda tak som zvedava co bude dalej. som sa aj dnes rano chcela odviazt do prace 😀 lebo pred siestou si autobus chodi jak chce 😠 isiel skor aj ked som isla na zastavku vcas uz som mu len mohla zamavat ako mizne v zakrute 😠 a do prace to mam kusok len rovno a jedna krizovatka a nikde ziadne auta, ze bysom to zvladla... no radsej som splasila muzika, chudatko moje vyletel z postele aby ma zaviezol

droby
autor
5. nov 2008

lubi idem ta spovedat 😀
babatko planujes kupat v tej vanicke s prebalovakom? a po case taku plastovu vanicku? predpokladam ze do tej pultikovej sa bude zmestit naozaj kratko.
a kupovala si alebo planujes aj take ze monitor dychu, vysielacky? a muzik bude pri porode? musel mat njaku pripravu ak ano?

lyubka
5. nov 2008

tak to je super, ja tiez nemozem zabudnut na moju prvu jazdu autom bol to taky super uvolnujuci pocit 🙂
uz sa zobudil manzelik tak idem spravit ranajky a potom ideme este nejake veci povybavovat a odychnut si trosku na ryby uz sa tesim trosku byt zas dlhsie na vzduchu 🙂
tak sa tu majte krasne a ja sa zas ohlasim 😉

droby
autor
5. nov 2008

tak pa libi a pekny dnik nech vam vide pocasie ked amte fajny program

katkaajurko
5. nov 2008

no a lubka nam zmizla uz aj 😕

droby takze uz si jazdila - no teeda 🙂

droby ty urcite budes vediet - v prvom trimestri sa co vsetko nemoze "jest" myslim jedla, tabletky a tak... nie ze by som to potrebovala vediet teraz ..sak ale snad raz ano - a vobec nemam tusenia...

droby
autor
5. nov 2008

fuha neviem som to nezistovala este, lieky skoro vobec take bezne vzdy treba k dr nech ti predpise take co mozes aj v tehu..
nemala by sa kava ale viem ze niektore tehotne sa ani v tom neobmedzuju, rozdelenie potravin netusim, njake bylinkove caje sa nesmu, myslim ze chili
inak nemyslim ze by tam boli njake velke obmedzenia, potom pri kojeni sa tiez nieco nesmie aby to neslo dietatku do mlieka

katkaajurko
5. nov 2008

ja som myslela take ze paralen,ibuprofen, acylpirin a tak...

droby
autor
5. nov 2008

a ze sa nesmie niva, hermelin...
tu sa potom vzdelavaj 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

alebo najlepsie kupit knizku s mudrymi radami a to bude tvoja biblia pocas celeho tehu, ja by som taku rada nech pekne vidim cio sa s babatkom kedy deje a tak 🙂

droby
autor
5. nov 2008

take lieky urcite nie 🤐
so mnou uz musi byt velmi zle aby som sihla po lieku a ked tak v teplotach polka paralenu s celaskonom, v tehu urcite vsetko nechat na dr

droby
autor
5. nov 2008

brufen je svinstvo same o sebe pokial sa da je lepsie ho nahradit inym podobnym liekom, ja si napriklad dam radsej panadol femina

katkaajurko
5. nov 2008

no tak mna napriklad casto bolieva hlava (od krcnej chrbtice) a bez liekov mi to neprejde - to uz mam vela krat odskusane - takze bez liekov by ma bolela vkuse aj niekolko dni - a to by ma sklak trafilo...

a ved paralen alebo acylpirin nie su take tazke na zaludok nie?

ibuprofen je bohuzial jediny liek - ktory ked nieco "ozaj" boli aj zaberie..ja som zase zastanca - ze sa nebudem zbytocne trapit ked mam po ruke liek.. i ked viem,ze ibuprofen skodi tusim na pecen,ze?

panadol femina mi absoluuuuutne nezabera 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 😅

droby
autor
5. nov 2008

jaj no to je jasne ze sa zas nebudeme trapit ked je na to liek.
ja som asi odolna ze liek mi treba vazne malokedy
no mne zas panadol femina zaberie este skor ako ho prehltnem uplne perfektne ze mam cely den pokoj, ten musim mat vzdy v prvy den inak som "nepouzitelna" 😀

paralena acylpirin su urcite lepsie a je dobre pridat k nim celaskon, nma zvysenie ucinku, ja ich zapijam sumivym Ceckom.a staci mi vzdy polka toho slabsieho
hej brufen nici pecena je to celkovo chemicke svinstvo aj ked ucinne ale uzivanim zas aj straca schopnost, svagrina ho jedla uz na kila.. a pootm sa len divila ze je stale unavena bleda a ani jej uz nepomahal

k otmu aloe doma som to pozrela a to moj eje barny's to je dobre,

katkaajurko
5. nov 2008

no mne ked ide MS tak ma niekedy tak boli brucho - ze ine ako ibalgin nezabera ☹ ☹ ☹ ale asi by som mala najst nieco ine ze?

droby
autor
5. nov 2008

fuha no ale neviem co ine, cajik si neskusala? myslim ze alchemilkovy, neviem s cim vsetkym este, mne teda velmi pomahal, aj ta svagrina si ho pootm davala radsej.

ale pravdupovediac ked mas strasne bolesti asi najlepsie silna tabletka a potom cajiky a vitaminy aby si odpachala co tabletka napachala 😒

kati pocuj troska sa vratim k mojej hlavnej teme prerabky 😀 potrebujem njake rady nazory.. ohladom malovania... obyvacka oranzovo cervena, kombinaciou som si ista je to prijemne teple zaujimave videla som to taka paci sa mi to, ale ako???
cervena ma dominovat sedacka velikaaa, oproti nej stena kde budu nizke skrinky v rohu tv a medzi tym bude stena s velkym oknom tam chcem zavesy tmavsie - nemame zrovna najkrajsi vyhlad z okna 😅
rozmyslal som ze take organzove oranzovy a cerveny na striedacku.
som to teraz videla ale na sirku ze bol tak pasikavy...
foto zatial z bytu nechcem davat na strechu mozem meilom poslat... lebo je to hruza tak zverejnim az na porovnanie ked to uz bude pekne, dufam teda ze sa podari pekne

katkaajurko
5. nov 2008

a nevies,ze ktore steny ako? a aka oranzova a aka cervena? - ja by som stenu dala cervenu max jednu a potom teda asi ostatne tlmenou oranzovou..pozor na sytost.. ocino ked maloval - sa mu stale nezdala farba dost zlta a potom chodil po obyvacke v slnecnych okuliaroch - 😀 fakt - to si nerobim srandu... nastastie to potom casom "zosedlo"...

droby
autor
5. nov 2008

hej tiez tak ze cervenu maximalne jednu ak nie len cast steny - ako to napriklad byva taky zvisly pas poza televizor
co ma este laka je oranzovy pas alebo stena an nu cerveny ornament 😵 (alebo inak cerveny pas a ornazovy ornament)
namiesto obrazu bude priamo na stene a potom mozu byt kludne vsetky steny ornazove nech to zas neni kikirikate a este neviem co amlovat aj stenu s oknom ci ju nechat bielu zakrytu zavesmi, tie budu na tysi az po zem na celu sirku

😀 taka zlta vie byt hakliva veru a potom nic prijemne ked taha oci, chcem syce aj syte farby, ale matne nie take ziarive nie kikirikatu zltu ale taku svihnutu oranzovou, ak sa mi podari odtien namiesat naozaj budem mat kuchynu snov 😵 vanilka a zlte steny k tom,u ceresnove drevo ako z rozpravky 😵 rozpravka sa vola droby a jej kuchyna 😀

droby
autor
5. nov 2008

noo a este oranzove vankusiky na cervenu sedacku 😵

lenka47
5. nov 2008

ahojte babule, ja som od tohto tyzdna nabehla na pracovny cas kratky a dlhy tyzden skoro po dvanast hodin, tak som dnes medz vami lebo mam volno 🙂

mata24
5. nov 2008

ahojte babulky.
no ja som stale MS nedostala 😀 a vcera som uz nevydzala a urobila som si podvecer test a ukazala sa taka slaba ruzova druha čiarocka, tak neviem ci sa uz mam tesit.
zajtra rano si este urobim jeden test a ak bude ta ciarka silnejsia tak hadam uz bude treba len potvrdenie doktorom.
a hrozne ma bolia prsia, tak dufam ze sa tozajtra len potvrdi 😀 😀

droby
autor
5. nov 2008

matkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 to znie nadejne 😵 joj drzim palceky, slaba ciarka uz je dovod na radost.
najlepsie to testnut este hend rano kedy je najlepsie vidno
teeda vy takto na prvy sup????? sa mi tak mari ze zatial vsetky majovky krasne na prvypokus nie? 🙂
este nech to DR potvrdi nech sa uz mozes tesit 10percentne

ahoj leni,a ako sa ti dari v praci? jaj to poznam take sluzby, ja mam fajne nepravidelny kratky dlhy tyzden a troska viac hodin 😅
dneska som tu o dve hodiny dlhsie tak sa vytesujem ze za korunky navyse bude vazicka do kuchyne 😀

lenka47
5. nov 2008

matka tak drzim silno prsty nech sa mozes tesit naozaj na babo 🙂 😉
ked uz je o tom rec ja som tiez zatial nedostala MS...ale ja by som sa velmi netesila,teda tesila aj netesila lebo neviem ako by som im to v robote vysvetlila ale tak sukromne by som sa veru tesila 🙂
droby to je super ze si takto hned predstavis co za tie dve hodinky navyse kupis 😀

mata24
5. nov 2008

ved ja som z toho tiez velmi prekvapena, lebo som aj drahemu hovorila ze nech necaka ze sa nam to hned v prvy mesiac podari... no tak dufam ze je to pravda, hned zajtra rano podam referencie ci ano ci nie. ale tiez si myslim ze slaby pasik je uz nadej 😀

leni a kde teraz robis? plany s ucitelstvom nevysli?

no ja zas dnes idem konecne ku kadernicke, boze od svadby som nebola a za toho pol roka mam taku hrozu na tej hlave...dufam ze mi to aspon o 10 cm skrati 🙂

mata24
5. nov 2008

Leni ja tiez neviem ako to vrobote vysvetlim, lebo jedna kolegyna je na materskej a ja robim za nu zatial robotu a ked pojdem aj ja tak neviem...
ale uprimne vobec ma to netrapi, zas to tu nie je az take uzasne aby som sa tu silou mocou drzala a ja si chcem najst teraz niaku robotu, robit uctovnictvo aj doma, aby som neostala potom uz len s 5 tis. z materskej.

lubi a aku vazu si chces kupit?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre