Mám 18 rokov a chcem bábätko

minanina
3. okt 2016

Ahojte. Chcela by som sa spýtať čo si myslíte.. Mám 18 a veľmi často mám taký pocit že by som chcela bábätko a niečo mi našepkáva že áno sprav to.. Cítim sa taká vyzrelá keďže obdobie "dospelosti" sa u mňa aspoň po psychickej stránke začalo skôr. Vážne po ňom túžim a som si vedomá všetkej zodpovednosti a starosti navôkol.. Ďakujem za odpovede

sardinka336
4. okt 2016

@20tanicka20t v mnohom s tebou suhlasim...ale uprimne si neviem predstavit v našom 3 izbaku ako mi pride dcera s tým ze čaka dieta a kde budu byvat ...proste aspon to byvanie. Netreba vily ani nič...ale napr. my sme ,,stara škola,, najprv študium, potom svadba netajim ze s prvy byvanim nam rodičia velmi pomohli, mali sme 24 rokov ked sme sa brali, nič nam neušlo a mali sme uz aky taky zaklad, nemusel muz študovat po večeroch a popri tom zarabat peniaze a ešte dieta, skratka vela problémov sme si podla mna ušetrili.

20tanicka20t
4. okt 2016

@sardinka336 jasné veď aj to bývanie musí byť vyriešené ak sa dá zostať u rodičov že fakt je priestor..určite by sme ináč do toho nešli...

20tanicka20t
4. okt 2016

@laurika1517 veď niektoré sa už aj 16 ročné.. za tie dva roky toho moc nezarobili...išlo mi len o to že neuprednostňovali prácu.. bývanie pred dieťaťom..veľa rodin bývalo v rodičovskom kym sa osamostatnili..Spali aj 4 na posteli a žilo sa...nie ako teraz čo každé dieťa musí mať svoju izbu...a potom aj tie deti si iné...

laurika1517
4. okt 2016

@20tanicka20t moja babka mala 24r a dedko 26 ked sa brali, ano prvy rok boli u rodivo ale behom dalsieho postavili dom. rozhodne neboli karieristi. a v ich okoli sa ludia brali ovela ovela skorsie. ale nespominam si ze by niekedy lutovali ze sa brali neskoro. babka povedala ze vsetky spoluziacky sa vydali do 18r a vsetky preto ze boli tehotne.... takze vydavali sa lebo sa museli a nie ze tak skoro chceli... a babka bola rada ze sa vydavat nemusela ale chcela lebo sice rozvody take caste neboli, ale ze by tie v 16tich vydate boli mali vsetky ruzove manzelstva to sa rozhodne povedat nedalo....

20tanicka20t
4. okt 2016

@laurika1517 ako ešte do tej 25je to v pohode...ja som myslela už takých starších čo sa neberú...a ono stým že boli tehotné a preto sa museli brať..ako môj muž hovorí : keď mu niekto povedal že sme sa museli brať..tak povedal že z lasky sa berieme ...z lasky k detom... 🙂 veď predsa keď s niekým chodíš tak ho máš rád a môžte plánovať dieťa aj keď nie stezobraty...jasné že su výnimky..kedy sa fakt brali na silu...

emily76
4. okt 2016

@20tanicka20t no, vacsina z nich robila cely zivot doma.. zvierata, role, domacnost.. cize nie ze uprednostnili rodinu pred karierou... bol taky zivot. Kopali sa zemiaky, ked to na nu prislo, porodila na roli... to nebola otazka volby, ale zvykov... mohli este robit v nejakej fabrike... ale vtedy jednoducho vacsina zien vo fabrikach nerobila. A ano.. byvali 2-3 generacie v dome,.. pristavila sa k domu dalsia miestnost, alebo sa 5-6 clenna rodina tlacila v 1 izbe... stari/mladi... no, ci je toto cesta, ktorou chceme ist, neviem... ja za seba urcite nie. Prve dieta som mala ako 21 rocna a dalsie ako 33rocna.. cize viem porovnat sama na sebe plusy a aj minusy.... mne nemusi nikto hovorit, kedy je to vhodnejsie... 😉 Pre kazdeho je vhodne to, co si vybral.. ak ty si si zvolila najskor dieta, potom samostatne byvanie a zamestnanie a si tak stastna, fajn.. ak si ina zena vybrala najskor zamestnat sa, cestovat, uzivat si zivot bez zavazkov a pre dieta sa rozhodla v 30tke a je stastna ... tak nie je co riesit... obe volby boli sprave pre 2 rozne zeny... ale tu dievca nema za sebou nic... ani len skolu dokoncenu... a potom mame polovicu kona "zamorenu" temami ako su nestastne so spolocneho zivota s rodicmi/svokrovcami, ako sa priatel nechce zenit, aj ked sluboval... ako sa nevedia osamostatnit, lebo nemaju financie..

anjelic
4. okt 2016

@20tanicka20t tak sa k Tebe pridám... prvé dieťa som na svet priviedla 20-tich, pretože sme chceli bábätko - už som bola rok vydatá. Bola som nato pripravená psychicky aj fyzicky, veľmi sme dieťatko chceli a neriešili sme peniaze, pôžičky v tom čase boli nonsens, podnájmy drahé, ja som mala len rodičovský, manžel maličký plat a predsa to šlo. Uskromnili sme sa, ale nežili sme si zle. Nepotrebovali sme veľký byt, auto, dovolenku pri mori, mali sme jeden druhého a k tomu naše dieťa - ku šťastiu nám nič nechýbalo. Keď nastal problém, vedeli sme sa jeden o druhého postarať, oprieť. Klape nám to už 21 rokov a teda nemenila by som svoje rozhodnutie za nič na svete. /A pritom máme svoje bývanie, prácu aj dve autá a ďalšie dve detičky, nemám pocit, že som o niečo prišla alebo niečo mi nebolo dopriate./
Presne ako píšeš, že v dnešnej dobe ľudia riešia bývanie, autá, hypotéky, drahé dovolenky... potrebujú sa "zabezpečiť" a potom jedno dieťa, aby aj tomu mohli zabezpečiť život vo vatičke a po rokoch hádky, rozvod alebo "len" odcudzenie?
Dnes je to už druhá téma, ktorú som otvorila a na moje prekvapenie a zdesenie je to stále o tom istom dokola: pokiaľ nemáš byt, úspory, dobre rozbehnutú kariéru a pod., tak nie si potencionálne dobrý a schopný rodič?!?
Podľa mňa je to individuálne ako človek má usporiadané priority a nedá sa tu radiť ako cez kopirák...

20tanicka20t
4. okt 2016

@emily76 určite máš pravdu aj ty..no ale to by sa mali ty dvaja dohodnúť medzi sebou už teraz..či chcú dieťa..ako budú bývať..a aj o škole..proste nie jeden sa rozhodne...ale mali by obaja

nada847
4. okt 2016

@minanina pokial ste na to obidvaja pripraveny, tym myslim aby bol pripraveny na dieta aj tvoj priatel nie len ty tak preco nie..ked to tak citis ale dobre si to premysli lebo dieta je uz nejaky zavazok..nie je to len nieco co ked ta prejde tak odlozis na bok a nebudes sa starat..verim ze mozes byt viacej vyspela ale rozhodnutie mat dieta je zodpovedna vec, takze ti radim si to dobre premysliet a potom konat

emily76
4. okt 2016

@20tanicka20t presne tak.. mali by obaja.. ale zlozit ruzove okuliare.. babatko to nie je len laska /aj ked ta najviac/, nie len kocikovanie a fotky na FB.. to su aj prebdene noci, choroby, zubky, bolave bruska... my vieme o com hovorim 😉

skajka52
4. okt 2016

Je velmi dolezite ci babo chce aj tvoj partner.....a ci ste na babo pripraveny obaja lebo zeny su zrelsie mat dietatko skor ako muzi...

20tanicka20t
4. okt 2016

@emily76 presne tak 🙂každý musí prísť nato sám..a ak sa dvaja majú fakt radi..a dôverujú si tak všetko zvládnu...len fakt treba pred tým druhým ukázať vlastnú tvár..žiadna pretvárka a klamstvá..

viera77
4. okt 2016

@minanina dievcata ti tu radia dobre...treba si najprv zlozit ruzove okuliare a zacat zit realitu dnesnej doby....moj nazor: zodpovedny partner urobi z teba najprv svoju manzelku a spolu si zabezpecite vlastne a hlavne samostatne byvanie...a az potom sa zodpovedne vrhnete na plnenie tuzby po detickach, samozrejme za predpokladu, ze aj po financnej stranke budete prirastky do rodiny zvladat....ale za takychto okolnosti, ake momentalne mate - obratene priority, by som si to 2x rozmyslela a zacala riesit zmenu od zakladu....ale bezhlavo si zakladat rodinu v rodicovskom dome bez akehokolvek zakladu do buducnosti???

obsadenemeno
4. okt 2016

@minanina a ja chcem hodinky s vodotryskom a hned!!!!!

maciatkolulu
4. okt 2016

@minanina takze byvate s priatelom raz u vas, raz u nich? 😉 to je mile, prakticke 😉 ty si este studentka na strednej s tak zavaznymi zdravotnymi problemami, ze mas az indiv.plan, to je super pre tehotenstvo 😉 Priatel by chcel babatko je uz na to zrely? Opat chutne, preco teda nema vlastne byvanie? Preco ta nepoziadal o ruku? To ma tak super plat, ze bude schopny vas zivit, aj ked by zaplatil hypo, alebo prenajom, pretoze predpokladam, ze do vasich romantickych planov nezapadaju stari rodicia, cihajuci za dverami spalne 😀 A co ty, skola neskoncena, zamastanie ziadne...hmmm, ale chut kocikovat chutne mimi, najstajlovne v outfitikoch jesen/zima 2018 v stokkacovi to je nadherna predstava, rovnako ako predstava, pribratia, problemoch, lebo sa ti moze stat, ze prelezis v nemocnici pol tehotenstva, nevyspatych noci a vela nadhernych a krasnych chvil, ktore sa az tak neprezentuju na socialnych sietach.... 😀 zuby, vzdory, choroby, lekari, ockovania, grcacky, tuzba byt pat minut sama a veeeela inych chvil, na ktore podla mna ma 18rocne dievcatko kopu casu. A 28rocn priatel, ktory tuzi po babatku prespava raz u vas a raz doma u rodicov, podla mna az tak zrely nebude 😉 Ale vsak skus a potom nevyplakavaj na konikovi, ako ti bosorka svokra zere nervy a cely zivot a ako ti chlap uteka z domu, lebo ho az tak ta tuzba uz nebere a kamosi z mokrej stvrte su zrazu silnejsia tuzba. Sama som mala dieta v 20.viem o com pisem, az na to, ze my sme byvali hned sami a som rada, ze si mozem teraz v 39opat vychutnavat naplno rodicovstvo a je to diamentralny rozdiel
A inak ako tu tak citam tie prispevky, som stastna, ze moja osemnastka netusi po babatku a naopak s velkym odhodlanim vyhlasuje, ze ona teda deti nechce-laska k jej mladsiemu bratovi v obdobi vzdoru je neutichajuca a v konecnom dosledku vyborna antikoncepcia. Dievca vidi, ze decko nie je len ten chutny chlapcek v kocicku, ale vsetko co je s tym spojene...

fantaghiro21
4. okt 2016

Nebudem sa opakovať,vela názorov,s ktorými by som sa zmenila,boli uz spomenuté..ale však.... nech si spraví decko... ale už názov tejto diskusie svedčí o tom,ze slecna nie je tak "vyspela" ako sama o sebe tvrdi....nonsens...pýtat si povolenie na sociálnych sieťach svedčí o jej nevyzretosti...zbytocne mrhanie časom

certi
4. okt 2016

moje nervy, tak si kup babiku co rozprava...to ti zatial pre tvoj intelekt staci...

henikav
4. okt 2016

@minanina mas kde byvat, z coho to dietatko zivit, nakupovat mu vsetko co potrebuje?? Ak nie, tak si len myslis ze si vyzrela na dieta. Prezradim ti tajomstvo, v 18tke kazda jedna baba tuzi po babatku, ale ak ma rozum, pocka kym mu vytvori zazemie, lebo nie je nic horsie ako zaviazat sa doma s dietatom a nevediet mu dat to zakladne. A urobit si dieta tak ze rodicia sa postaraju, no hotovo, to znaci pravy opak vyzrelosti.

minanina
autor
4. okt 2016

Mladá/stará to čo ste niektoré napísali je úbohe ale ženy aspoň ste sa mali nakom vysmiať a vyrážat. Ale naopak za niektoré múdre/ neodsudcujúce odpovede ďakujem... A
@obsadenemeno kúp si ak ti to finančná situácia, vek, a všetko okolo toho dovolí. ;)

minanina
autor
4. okt 2016

@minanina *vyurážť

lubkavargova1
4. okt 2016

@minanina ani na jednu otazku si nedala odpoved. Len si sa zdula a hotovo...
To asi daco nebude koser...

celasapremenim
4. okt 2016

no, necitam to cele, ale ak je to pravda, to radsej este dozriet aj na to dietatko, bude to lepsie neboj....ale 18 uz je na dieta podla mna oki, len treba aj emocne dozriet
nepripustaj si kazdu vec

minanina
autor
4. okt 2016

@lubkavargova1 nebudem odpovedať na podobné otázky 10x.

lubkavargova1
4. okt 2016

@minanina no tak potom nemas co riesit. Daj si +\- , uvidis co ti prevazi...dievca, my ti nechceme zle.
Len ver, ze status a zivot slobodnej maminky neni bohvieco...ked nahodou ten tvoj princ to vzda.....uz byvate spolu. Tak ho nejak poznas. Tak porieste svadbu a podla toho uvidis....doooobre je to len paier a bla-bla...ale aspon sa poauniete dalej.

obsadenemeno
4. okt 2016

@minanina len skoda, ze zmysel pre humor sa kupit neda, ze..... a ako pise @celasapremenim treba este trosku emocne vyzriet..... a sup na to.

levica202
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fantaghiro21
4. okt 2016

inak mas vobec ponatia,kolko by si dostala prispevok?kedze na matersku nemas narok..?almužna...ano,da sa, ak mas priatela s "nadstandartnym"platom. ( Treba si vsak aj ujasnit pojem nadstandard..).ale co potom?Vedela by si prijat a postarat sa ak by sa dieta narodilo chore,postihnute nebodaj by si potratila?

20tanicka20t
4. okt 2016

@fantaghiro21 s tej almuznej funguje veľa rodin..a žiadna žena nieje pripravená na choré dieťa..potrat..s tým sa musí zmieriť
..

minanina
autor
4. okt 2016

@20tanicka20t Ďakujem ti asi si jediná čo ma trocha chápe.

fantaghiro21
4. okt 2016

@20tanicka20t no veru,su rodiny,alebo skor slobodne matky,pary ,odkazani na pomoc a almuznu od inych(ano su vynimky )...ako vravim-- jej rodicia budu mat dalsie dieta

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre