Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Mám 46 a snažíme sa ešte o mimi

havedka
21. apr 2019

Dobry vecer chcem sa poradit,a pocut vas nazor,je tu tiez mamina ktora po 45 by este rada mimi?Je to vobec realne este prirodzene?

janulka1802
21. apr 2019

Pohladaj podobné diskusie je ich tu zopár nájdeš tam určite spriaznené duše šanca určite je ak máš normálny cyklus i keď určite nižšia vzhľadom k veku

loginexistuje
21. apr 2019

je to na urovni zazraku donosit v tomto veku dietatko

stanicek11
21. apr 2019

@havedka nie som tu čo hľadáte ale ryskuje sa vela. Opýtajte sa či stojí za to

deti95060810
21. apr 2019

ak máš ešte normálny cyklus tak asi problém niebude... skôr by mňa osobne odrádzal vek 45+.... Ale samozrejme je to tvoje rozhodnutie, ktoré rešpektujem....
ak plánuješ ešte bábo, skús sa porozprávať so svojim gynekologom - určite vysvetlí aj možné riziká....

bsp39
21. apr 2019

baby, zakladateľka rieši toto vo viacerých témach už od r. 2015. Vyzerá, že každá rada márna ☹

ingelika78
21. apr 2019

@loginexistuje uplny suhlas. @havedka - nie je to medicinsky vylucene, ale pravdepodobnost je blizka nule. Nechap ma zle, sama mam dieta po 40, ale...dva mesiace po 40. Co sa plodnosti tyka medzi 40 a 46 je priepastny rozdiel. Zeny co v takomto veku ako si Ty, porodili dietatko ho maju vacsinou z darovanych vajicok od ovela mladsej darkyne. 🤔

rik01lulaka
21. apr 2019

Keby som mala 46 a tri zdravé a krásne deti tak by som už len oddychovala...Ja chcem stihnúť max do 38 potom sa už ani snažiť nebudem...

danyb
21. apr 2019

Je velmi malo pravdepodobne, ze by sa ti podarilo otehotniet prirodzene do par mesiacov.. vzhladom na tvoj vek by som sa isla rovno poradit do CAR a nestracala cas snazenim o prirodzene otehotnenie.. mam 46 a som v 36tt.. mam uz dve deti z prveho manzelstva a preto ked sme sa zacali snazit (mala som 43) ma ani nenapadlo ze to nepojde tak lahko.. ak chces, pis suktomnu spravu 😉

janickacrazy
21. apr 2019

@havedka Určite je to reálne, pokiaľ si zdravá, moja kamoška nedávno porodila v 46, počala úplne prirodzene. Ale samozrejme nemusí sa podariť, nechaj to na osud.

luci74
21. apr 2019

Neviem či len ja mám taký názor že je to viac nezodpovedné ako zodpovedné.. Za chvíľku by ste sa mala tešiť z vnúčat a nie zo svojho malého dieťaťa... Nechcela by som mať 20 rokov a pomaly 70ročných rodičov. Je to vec názoru samozrejme no za mňa nie.

tenerifka
21. apr 2019

o etickej stranke tu pisat nebudem, tiez si mysli, ze 46+ je uz trochu vela, ale tie co tu pisete o nemoznosti otehotnenia v tomto veku, kolko mate rokov? Ja mam 45 a pravidelne kazdy mesiac ovulujem a mrcha samozrejme chodi pravidelne, a nemyslim si, ze som rarita, zeny su dnes uplne inde nez pred 50-timi rokmi

silvinka2003
21. apr 2019

Ahoj mám 43rokov a som v 37 týždni čakáme chlapceka,ja som osobne nemala problém otehotnieť,radili sme sa z lekárom a ten nevidel problém otehotnieť,minulého roku som v marci potratila a v auguste otehotnela.Vsetko záleží len na vás ako sa rozhodnete,držím palce😉

kakakina
21. apr 2019

@havedka mám 44 a niekedy veľkú túžby držať ešte raz v náručí ten voňavý batoztek,ale...Mám dvoch synčekov a už tých som mala myslím v dosť vysokom veku.Uz si radšej z božou pomocou počkám na vnucatko.Ved na maturite by som mala 60😢.

derdia
21. apr 2019

Dieťa porodite min.v 46 pôjde do školy budete stará škatuľa 52 ročná, a keď skončí školu budete mať tak 72....radšej si kúpte psa.Dieta nie je sranda...nanpar týždňov ale zodpovednost minimálne na 20 rokov ....takže za mňa uuuurcite nie.Ale je to Vás život.Ale poromyslajte aj nad tým,ze či mu budete mať čo ponúknuť keď ono bude mať 15 a vy 62....to je ďaleká budúcnosť....

havedka
autor
21. apr 2019

@bsp39 pani a co je to daky problem ze to tu zas riesim???nechapem vas dotaz,normalna otazka ako kazde ine,a to co mi radili som uz absolvovala,vysetrenia,doktora.a ine

lubik87
21. apr 2019

Baby môj muž má takých starých rodičov ..on bol ale nahodicka 🙂 otec 81 rokov žiaľ prednedávnom zomrel muž má 36 .. nesťažoval sa na vek rodičov nikdy

deti95060810
21. apr 2019

@tenerifka aj pred 50 rokmi ženy rodili po 40 tke...😉

deti95060810
21. apr 2019

@lubik87 môj dedo mal tiež po 50 tke keď sa ešte narodil môj strýko...samozrejme moji starí rodičia mali už aj vnučky, no ale boli to veriaci ľudia....dieťa bol dar Boží...
inak dedo sa dožil cez 80 r.

evaachesa
21. apr 2019

@derdia tak bude mat surodencov, hadam by sa postarali keby nieco ...

vanesanova
21. apr 2019

V takomto veku su uz pomaly vnucata neviem ake stare mate deti ale co by oni na to hovorili? Za chvilu budu chciet mat deti oni a budu potrebovat babku nie matku vycerpanu vysilenu z vlastneho babatka a v tomto veku verte ze unava bude enormna za chvilu menopauza ked bude mat 4 roky vy budete na nervy z navalov horucav unavy rozkolu hormonov fuuuu a toto riesit s malym dietatom moja mama teda menopauzu zvladala strasne zle ale nic na to neuzivala... No a potom obrovske riziko ci babo bude zdrave

galioska
21. apr 2019

Pozri síce ten vek odrádza a áno dieťa bude mať skôr pri sebe babku( časom) ale keby ja túžim po dieťati v tvojom veku kašlem na to a idem do toho,,, stačí nejaká nehoda príhoda a aj ta mladá maminka nemusí vidieť svoje dieťa vyrastať, poprípade vnúčatá(vieš čo myslím,,) moja mamina zomrela v 37, bola na mojej stužkovej a vnúča nezažila ani jedno... Držím palce

loginexistuje
21. apr 2019

@havedka ak si bola u lekara tak ti isto robil speci vysetrenia aj napr na to aku mas dispoziciu vajicok atd potom sa treba len riadit jeho radami v tomto veku je uz ale prirodzene snazenie nepostacujuce najma ak sa dlhsie snazite

eliska13
21. apr 2019

@havedka šanca je vždy veď aj žena Igora Kmeťa rodila v 48r😄ak ešte ovulujes, tak to je reálne len ktovie v akom stave sú vajíčka už je to risk.Berias si bazalku teplotu?robil Ti krv na AmH zásoby vajíčok podľa toho vie ako sú na tom vajecniky

eliska13
21. apr 2019

@havedka ale baby majú pravdu už pred 2 r som to tuším čítala už si mohla mať za sebou aspoň IUI

soldi
21. apr 2019

@vanesanova boze, to, co je za nazor, ze babka sa ma starat o vnucata? 🤦‍♀️
ak sa niekto nedokaze sam postarat o deti, tak si ich nema robit.

katren
21. apr 2019

Moja mamina mala v tom veku prve vnuca 🙂

eliska13
21. apr 2019

@katren a Sklenarikova prvé dieťa, čo tým chces povedať?🙂áno voľakedy to tak bolo, že ženy v 40 tke boli bezne babkami a v 53 r išli do dôchodku
Aj pre mňa je to už vek, kde by som neriskoval, ale tak to sa nepytala

ballenka
21. apr 2019

Úplne chápem, že túžba po dieťatku je silná. Je to fakt dosť neskoro, ale nie je to vylúčené. Držala by som sa všetkých možných odporúčaní lekárov, aby som tomu zázraku pomohla a aj by som sa modlila. Reči, že budeš stará hoď za hlavu. Držím palce. U nás pred mesiacom neplánovane- teda prirodzene porodila 47rocna s tým istým mužom po 26 rokoch druhého syna( prvý je na vozíku, ale múdry). Nepýtala som sa ich, ale myslím, že skúšali aj v medziobdobí.

extempore
21. apr 2019

@eliska13 Sklenaříková mala za zadkom suitu lekárov, ktorí jej to dieťa doslova vypiplali.. Obrovská nezodpovednosť - ona sa v pokročilom veku rozhodla, že chce a chce a chce dieťa... Je to proti prírode.

saskia_98
21. apr 2019

@havedka ocova švagrina porodila v 46 zdrave babatko, no pri porode nastali velke komplikacie a skoro umrela. V podstate prezila zazrakom a to bola cele tehotenstvo v nemocnici pod dohladom. Na Vasom mieste neriskujem....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli