Mám pred 40tkou a nedarí sa mi otehotnieť

3. aug 2020

Ahojte, viacmenej než sa poradiť, som si tu prišla vyliať srdce. Už nevládzem.. Mam pomaly pred 40tkou a nedarí sa mi otehotnieť. Vlani v decembri som otehotnela po 2 ročnom snažení, ale potratila som v 7 týždni. Psychicky ma to položilo, no manžel mi bol oporou a pomohla aj práca.Po kyretazi som sa rýchlo zahojila a hneď ako doktor schválil že môžme, tak sme sa snažili. Každý mesiac keď príde mrcha, plačem, je to hrozný pocit.Mam 35 dňové cykly a teraz mi meskal už 2 dni. Rano som si chcela urobiť test... Bum teraz večer, som začala krvácať. Žiadne špinenie, rovno červená krv. Nevládzem už...Môj lekár však tvrdí že som v poriadku a muž tiež,ze nevidí dôvod, aby ma liečil. Vraj sa Len pokúšať ďalej. Túžim po bábätku, ale už nemám síl.😔Nemám sa komu zdôveriť, lebo kamarátky tie už majú rodiny, a mam pocit ze ma nechápu. Manžel ten má povzbudí, ale viem ze ho to trápi... A veľmi... 😔Švagriny aj svokra ma lutuju... Ale viem ze poza chrbát sa smejú že som jalova... Boli ma to veľmi 😢Som už na pokraji síl... A som rada ze som tu na koniku a mohla to napísať všetko cez slzy..

miiriaam
3. aug 2020

Je to tazko,ale nesustred sa na to..mozno je to tym,ze uz si sex uz ani neuzivas iba mas v hlave,ze teraz to vyjde a len zostanes sklamana..mamina ma sestranicu a 13rokov sa snazili...vykaslali sa na to,adoptovali si dieta a do roka zostala tehotna... Nelutuj sa,nech si mysli kto chce,co chce.. ide o teba a tvoj zivot,zacni si ho uzivat,chod na dovolenku,uzi si ju a uvidis ze to vyjde 😊... Skus mozno zmenit lekara.. a mozno blba rada,ale fakt co pocuvam ludi naokolo tak nespali spolu kazdy den,nechali spermie dozriet..aj 3,4dni...a po sexe sa neumyli a vypodlozili si panvu vankusom...

lulu0123
3. aug 2020

Riesit to inde ako u svojho lekara.Nejaka klinika kde vas vysetria oboch.Mozno niekto bude vediet aj konkretnejsie poradit.

karhu
3. aug 2020

kolegyna ma syna z predchadzajuceho vztahu, aj jej partner ma syna so svojou ex, spolu sa im vsak nedarilo a to su obaja zdravi, tak sli na umele oplodnenie - ich mala uz pojde do skolky...nebabrali sa s tym

nanka3
3. aug 2020

ja by som sa na tvojom mieste obratila na centrum asistovanej reprodukcie... a vymenila gynekologa

nikiki29
3. aug 2020

Nechcem aby to vyznelo blbo, ale už máš najvyšší vek. Stres robí svoje a jedno z druhým to proste nejde. Ja byť tebou navštívim CAR, nech vás poriadne vyšetria, veď nemusíte hneď riešiť IVF 😉 hlavne pocit, že pre vaše dieťa robíš maximum by mohol odbúrať aj trochu stresu... tiež som na MK čítala áno pomohli nejaké vysoké dávky vitamínov, či bylinky... vyskúšaj. A hlavne vyčistí hlavu, venuj sa niečomu, čo máš rada...

gazpalm
3. aug 2020

😔Švagriny aj svokra ma lutuju... Ale viem ze poza chrbát sa smejú že som jalova....To ako vazne?!!!no tak to by som nepredychala...adopciu ste nekonzultovali?ako ,lahko sa radi ,ze nemysliet a neupinat sa na to ,len sa to tazko praktizuje...ja som toto neriesila, ale kamosky ano, a akonahle vypli "mysel" ...nie pre to ,se im to kazdy radil,ale pre to lebo to same vzdali a rozhodli sa neupinat zivot na predstavu dietata, sa im zadarilo...takze podla mna psychika hra velky prim 😉

autor
3. aug 2020

@gazpalm adopciu manžel odmieta... Pokúšam sa vypnúť tu myseľ... Ale je to veľmi ťažké...v našej rodine všetky ženy majú už deti, okrem mňa.... Ja som to potrebovala dnes som večer dat zo seba von...Porozpravam sa s mojim gynekológom a asi pôjdem do toho CAR... Hrozne rýchlo ten čas uteká... Véd už je august... 😔

sunny8
3. aug 2020

Ide o nastavenie mysle. S takýmto nastavením je prirodzené že výsledky sa nedostávajú. Viem že máš ťažké obdobie ja som sa snažila len pol roka neúspešne a už som sa skoro zložila (mávala som aj depresie a toto mi ich len zhoršovalo) vybojovala som si to dieťa .. preplakala som každý menzes ľutovala som sa a pritom čo je pol roka snaženia ? Nič .. treba popracovať zvnútra. Zmeniť svoje rozpoloženie

sunny8
3. aug 2020

@miiriaam ja som už dávala aj tampóny a nohy dohora nech sa udrží 😁 zúfalé situácie si žiadajú zúfalé činy

luccija
3. aug 2020

Choďte aspoň na vloženie spermií nie je to umelé oplodnenie iba tomu dopomozete.Cas je neúprosný necakaj

bettymacd
3. aug 2020

Mne pomohlo odísť z koníka a beh beh beh,šport,šport, šport a keď som otehotnela prihlásila som sa zas 😉
Viem náhoda ale mňa deptal mk vtedy
Držím palce veď pozri koľko 45+ žien má dieťatko poslednu dobu

autor
3. aug 2020

@luccija o takejto možnosti mi môj lekár nikdy nepovedal.. Nechcem vyznieť ako hlúpa, ale o co ide?

autor
3. aug 2020

@bettymacd mne práca a šport, teda konkrétne zumba na ktorú som chodila pomohli.. Len potom prišla corona, ostali sme doma a napriek tomu sa nedarilo.... Môj lekár stále tvrdí že som ok, ale ja už o sebe pochybujem....

janickacrazy
3. aug 2020

V prvom rade zmeň doktora, moja kamarátka tiež nemohla otehu, dr. jej urobil pár vyšetrení a tvrdil, že všetko je ok, je zdravá, tak len sa snažiť, nedalo jej to, zmenila doktora, ten zistil problémy so štítnou žľazou, musela začať brať lieky a do pár mesiacov bola tehu

eluveitie31
3. aug 2020

Prepáč, ale postup lekára sa mi celkom nezdá. Skoro 40 ročnej žene tvrdiť, že sa má ďalej snažiť prirodzene....Dúfam, že ste aspoň obaja už podstúpili všetky vyšetrenia (hormonálne, urologické, laparoskopia a pod....). Držím palce, netreba zúfať.

luccija
3. aug 2020

Tuším ICSI?pozri si to.Lekar odsleduje ovulaciu a vloží Ti spermie žiadne hormóny, injekcie iba vklad v centre.

mistymay33
3. aug 2020

Nedarí sa ti viac ako dva roky, máš pred 40 a lekár tvrdí, že si ok a máš skúšať? Okamžite vymeň lekára, choď co CAR a nestrácaj ďalej čas. Teda ak nezavrhuješ návštevu CAR a si s tým ok, že by si mohla mať dieťa pomocou umelehé oplodnenia. Nechcem ťa strašiť, ale už máš najvyšší čas.

eluveitie31
3. aug 2020

IUI - intrauter. inseminácia. Zmeniť minim. lekára, alebo sa rovno informovať v CAR.

mistymay33
3. aug 2020

@luccija ICSI je metoda umeleho oplodnenia. To co mysliš ty, je inseminácia. Odsledujú ovuláciu, a potom vstreknú spermie, ktoré odoberu mužovi priamo do pošvy ženy.

luccija
3. aug 2020

IUI tuším okolo 200 -300 eur to stojí.

luccija
3. aug 2020

@mistymay33 áno pravda😊

autor
3. aug 2020

@mistymay33 nezavrhujem CAR, len môj lekár tvrdí že na to nie je dôvod.. Pred otehotnenim vlani ma liečil na ureaplazmu.. Tam mi dal ATB doxyhexal, výsledky boli výborné, aj manžel ich bral pre istotu a hneď o mesiac som otehotnela, ale ako som už písala, potratila. A teda on tvrdí, že otehotnieť prirodzene viem, len sa máme pokúšať dálej.. Ale dnes večer som už faaakt zlomená.. Sklamaná... Už viem, že to prirodzené asi nepôjde..

llenka1
3. aug 2020

Úplne mi to pripomenulo, ako sme sa snažili my.... U nás to trvalo ,,len,, rok. Ale to zúfalstvo vždy keď došiel menzes nezabudnem. A áno, aj jedinci, ktorí to majú v hlave vymetene a zene, ktorej sa nedarí otehotnieť povedia, že je ako jalovica. A podotýkam, nie poza chrbát ale do očí.... ako super vtip. Moc držím prsty , nech sa zadari... pred 40, po rokoch snazenia bezte do CARu, nikde nie je napísané že musíte rovno na IVF... ale už len ten pocit, že pre to robíš všetko čo sa dá... ti dá pocit kľudu.

eluveitie31
3. aug 2020

Pri potrate možno aj genet. vyšetrenie, zrážanlivosť krvi a pod. Pýtaj si podrobné vyšetrenia oboch, keď ešte nie IVF.

autor
3. aug 2020

@llenka1 takže ma chápeš, ako mi je.... 😔Inak... Nevieš či o tom treba informovať svojho gynekológa, že chcem ísť do CAR?a ďakujem ze držíš prsty.. ❤️

viikkki
3. aug 2020

Joj 🥺tiez mi ta je ľúto viem ta pochopit co to je za pocit keď túžiš po bábätku a mesiace ubiehajú a stále ho nemáš 😓... Ale!! 😊Nechaj to tak nájdi si nejakého koníčka a nemysli na to, večer ak bude čas bežte s manželom sa poprechádzať, urobte si romantický večer, spoločný kúpeľ /sprchu... Uvoľní sa trosku... Určite by som na tvojom mieste zmenila gynekológa... Kúp si nejaké vitamíny na podporu otehotnenia, kyselinu, pi alchemilkovy čaj, skúšajte mat sex celý cyklus možno máš ovulaciu inokedy ako si myslíš 🤷‍♀️, netestuj zbytočne aby si nebola sklamaná... Neviem ci máš pravidelný cyklus ale ak nie tak testuj až keď ti to mešká 5-6dni... Po sexe si podkladaj vankúš pod zadok a vykladaj nohy, nechoď do sprchy a vyskúšaj prstovu metódu (prstom dopomôcť spermiam dostať sa hlbšie) 😌... Máj zdravú životosprávu, nebuď na to upeta, a hlavne nestresuj!!... Vysmesky ľudí nepočúvaj nech každý rieši seba 😏... Každý deň sa pozri do zrkadla a povec si som úžasná silná žena, ktorá zvládne všetko a na ktorú sa usmeje šťastie 🍀... Neboj sa príde to vtedy kedy ma ❤️držím palce🍀🍀🍀🍀

miiriaam
3. aug 2020

@sunny8 vela ludi nerozumie,ze to je o mysli...
Autorka vies preco to nejde? Presne pre tu vetu ktoru si napisala : ja o sebe pochybujem...

evaachesa
3. aug 2020

Nehnevaj sa na mna, ale mas blbeho lekara ak ti tvrdi aby si sa snazila prirodzene...okamzite by som sa objednala do centra asistovanej reprodukcie a po vlastnej osi riesila vysetrenie u endokrinologa, hematologa, reprodukcnu imunologiu a genetiku tvoju a manzelovu. Necakaj uz ani minutu. Vysetril ti tvoj doktor aspon ake mas AMH? Je to ovarialna rezerva a teda vies cca kolko vajicok ti ostava...dalsia vec je, ze kvalita vajicok rapidne klesa pri vyssom veku. Mne moj gynekolog tiez hovoril ze v pohode otehotnejem, ze mam vsetko v poriadku ...ale on to bral len na zaklade ultrazvuku, ziadne cysty, zrasty, vajecniky v poriadku, no po hormonalnej a imunologickej stranke nemal sajnu ako som na tom a ako su na tom muzove spermie ...cize pokial nema vsetky vysledky z vysetreni, nemoze sa vyjadrit ze v pohode otehotnejes...ja som toto riesila uz ako 31 rocna v CAR s tym, ze som uz presvihla najlepsie roky na otehotnenie ...a porodila som prve dieta az par mesiacov pred 34 narodeninami ....nestracaj uz ani minutu...drzim Ti palce 🍀

autor
3. aug 2020

@viikkki ďakujem ❤️❤️❤️

zuzka251
3. aug 2020

gynekologa o tom netreba informovat. ja som bola na vlastnu past..moj gyn mi diagnostikoval PCOS a nespravne..v CAR, konkretne Helios, mi Dr povedala, ze ziadny PCOS nemam. snazili sme sa asi 8 mesiacov a potom to vyslo. ved po prelieceni ureaplazmy si spontanne otehotnela, takze by nemal byt problem znovu..len psychika robi svoje. testuj ovulaciu a nevzdavaj. moc moc drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre