Missed abortion a čistenie bez kyretáže

wiwihc
16. máj 2018

Baby, máte skúsenosť s Missed abortion a vynechanie kyretáže? V nedeľu mi oznámili zamlčaný potrat, keď som začala trošku krvácať. V noci som strašne krvácala aj hrče krvi zo mňa šli, doktor mi povedal že niečo vyšlo, ale že odporúča kyretáž. Odmietla som, s tým že by som sa chcela skúsiť vyčistiť doma sama. Teraz beriem injekcie 5 dní, krvácam ako pri bežnej menštruácii. V pondelok mám ísť na kontrolu s tým, že mi povie či vo mne ešte niečo zostalo a je potrebné ísť sa dať vyčistiť. Máte s týmto niektorá skúsenosť? Ďakujem.

jana_13
29. sep 2018

@ubynka pila som malinik, alchemilku tu pijem stale a este nieco ale nepamatam si nazov...a po 3 tyzdnoch sabto cele rozbehlo a je to za mnou...uz len slabo spinim. 9.10 idem na kontrolu tak som zvedava co mi povie. Hadam hcg pekne klesa

jana_13
29. sep 2018

@jamimka a sko to je u teba? Vsetko v poriadku prirodzene?

ubynka
29. sep 2018

@jana_13 dakujem, drzim palce, nech je vsetko ok 🙂

jamimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
broonika
17. jan 2019

Ahojte zienky,potrebovala by som poradiť :(
V novembri som ostala tehotná, teda podľa všetkých testov, no keď som išla v decembri k Dr. tak žiadny plod nevidela. Čakali sme, ale bohužiaľ váčok bol stále prázdny. 27.12. mi oznámila že to pôjde von, tak že budeme čakať. Čakali sme 10 dni avšak moje telo to nechcelo dať von. Verdikt bol jasný, poslali má na kyret. Tak som išla tam na vyšetrenie a objednali má na kyret na 24.1. Takze má to ešte len čaká. Akurát že pár dni dozadu som sa začala čistiť, najskôr hnedé hlieny, teraz dva dni už take krvavé.. nieje to čistá krv ale take kusy.. volala som hneď včera doktorke a ta mi povedala že ak to zo mna stále pôjde, mám hneď dnes ráno utekať do nemocnice a oni mi hneď urobia kyret. Čomu celkom nerozumiem prečo, keď to začalo ísť zo mna prirodzene von?
Zajtra si mám ísť pre výsledky z krvi tak chcem aby má vyšetrila, a chcem teda odmietnuť ten kyret keď to ide takto samé von. Teraz by som mala byt v 11tt, máte niekto podobnú skúsenosť? Nechcem aby má doktorka zastrasovala, ale vôbec neviem čo môžem čakať.. je to moja prvá skúsenosť, už dve detičky mám doma
Ďakujem za každú radu

selenka7
17. jan 2019

@broonika ja som v lete 2015 odmietla kyret a nechala som to odist same (bol to nejaky 10/11 tyzden). Zacalo to ako spinenie, no potom fakt velmi intenzivne krvacanie, len som bola niekolko hodin v polosede na gauci, pod sebou inkontinencna podlozka a kazdych cca 20 minut som si menila naraz dve vlozky. Fakt sila, popri tom kontrakcie ako pri porode, len slabsie. Az potom po niekolkych hodinach odislo zo mna na WC plodove vajce a hned potom sa krvacanie zmiernilo, potom to uz bol len ako slabsi menzes. Asi po 12 hodinach zo mna este odislo par kusov - zrazenin a potom uz ok. Ale nebolo mi teda vsetko jedno. Ja mam bohuzial tehotenskych neuspechov za sebou viac, naposledy teraz v decembri, no bolo to tesne pred vianocami, tak som sla na kyret, nech nenastanu cez sviatky nejake problemy. Je to jednodnova chirurgia, asi 15 minutova narkoza, 2-3 hodky si este polezis na izbe a ides domov. Dokonca ani predoperacne nebolo treba. A bolesti len asi ako pri menzese. Fakt sa nie je coho bat. Pokial sa rozkrvacas riadne jasnou krvou a par hodin to ustojis, zalezi na Tvojom pocite, ak to potom zacne ustavat, na Tvojom mieste by som sa len dala na USG skontrolovat, ci odislo vsetko. Na Slovensku to lekari neradi vidia a ziadny Ti neodporuci neist na kyret, ale v zahranici sa bezne voli vyckavacia strategia. Kyret je kazdopadne operacia, aj ked kratucka a velmi rutinna, ale ma svoje rizika.

broonika
17. jan 2019

@selenka7 tak ja som teraz v tom štádiu krvácania, a v bolestiach ktoré sú úplne zvládnuteľné.. mne ide hlavne o to, že keď sa to začalo čistiť takto samé že či je potrebné podstúpiť ten kyret.. lebo ja potrebujem všetky vyšetrenia okolo toho, a pri dvoch malých deťoch a manželom na cestách je to ozaj fuška, ešte aj zákrok by mi museli robiť mimo naše mesto.. ja som úplne rátala s tým že tam budem musieť ísť, ale prišlo to samé, tak má zaujimalo že či to bude potrebné podstúpiť alebo bude lepšie počkať

selenka7
17. jan 2019

@broonika zalezi na tom, ci odide vsetko co ma. Pozostatky tkaniva placenty mozu sposobovat neustale krvacanie, moze by z toho aj zapal. Ked uz krvacas, vycistit by ta mohli akutne, bez predoperacnych vysetreni.

jana_13
18. jan 2019

@broonika ja som cakala cca 4-5 tyzdnov, tyzden som slabsie krvacala, potom prisli velke bolesti 5 hodin som krvacala silno a cistila som sa a potom som este 2 tyzdne krvacala a spinila a bolo po vsetkom...pre mna lepsie lebo sme sa mohli zacat hned snazit, dokt. Ma podporila, chodila somnsi merat crp ci nahodou nemam nejaky zapal ale vsetko bolo v poriadku...telo sa vie vyrovnat s takouto situaciou...drz sa :*

suea991
13. okt 2021

Baby viem ze starsia tema, ale prave to riesim.. druhy MA v tomto roku, prvy v 15tt a teraz druhy 10tt.. doktori mi ani nedali na vyber a rovno chceli riesit zakrok.. chcem vyckat nech sa to poriesi samo.. tie ktore ste pisali, ze Vam dal doktor na vyber a aj predpisal injekcie potom na stiahnutie maternice prosim mozte mi pripadne do sukromnej spravy napisat, ku ktoremu gyn. chodite? Teda ak ste zo zapadneho slovenska.. silno rozmyslam, ze zmenim doktora koli pristupu..

selenka7
14. okt 2021

@suea991 ja som z vychodu, teda doktora neporadim, ale ja som sa po USG rozhodla sama, ze na kyret nepojdem, no dali mi podpisat reverz. Treba sa ale pripravit na mozne fakt masivne krvacanie, mna to dost vydesilo, ale ustala som to doma. Bolo to cca v 10/11 tyzdni, kazdopadne, asi by som to riskla sama uz len v skorsom stadiu tehu (tak 6-7 tyzden).

suea991
15. okt 2021

@selenka7 tak uz mam po, zvladla som to sama doma, uz sa mi to stalo druhy krat, nastastie aj to krvacanie som ustala.. akurat idem na kontrolne sono ci je vsetko ok.. ten pristup vacsiny lekarov je katastrofa.. v rakusku v takychto pripadoch volia vyckavaciu metodu a kyret robia len v nevyhnutnych pripadoch.. drzme si prsty nech uz bude dobre a nech uz take nezazijeme, aj ked uz vzdy aspon ja budem v strachu co ak sa to stane znova..

selenka7
15. okt 2021

@suea991 Tak ja mam za sebou uz 5 neuspechov, ale nastastie aj 1 krasnu zdravu skoro 10-rocnu dceru 🙂 Chcela velmi surodenca, no prave 4 z tych 5 neuspechov boli az po nej, viac sa uz nepokusame. Uz som sa s tym zmierila a uz mam aj 40, takze asi by to ani nebolo rozumne dalej skusat. Drzim Ti palce, nech sa zadari 🙏

suea991
16. okt 2021

@selenka7 ja mam tiez dcerku 2rocnu a tiez sme chceli surodenca pre nu. Musime sa tesit, ze mame dcerku kazda, ja si neviem predstavit, keby nemam ju, to by bolo omnoho horsie.. s nou to bolo moje prve tehotenstvo uplne bezproblemove a na prvy sup, ani ma nenapadlo, ze potom bude problem.. no ja mam 36 takze tiez uz to nie je moc ono.. dakujem ☺️, uvidime ze ci skusime do tretice.. a aj si bola na nejakych vysetreniach, zistilo sa preco sa nedari? Nas caka genetika, hematologia a plodik tiez siel na genetiku..

selenka7
16. okt 2021

@suea991 hned po prvom MA este pred dcerkou som bola na hematologii, potvrdili mi trombofilne mutacie plus autoimun. protilatky. Dcerku som si doslova vymodlila, tehotenstvo s nou bolo uplne bezproblemove a bez akejkolvek liecby, len som kazdy mesiac chodila na kontrolu na hematku. Je dobre vediet, kde je problem, tak drzim palce, nech Ti nic nenajdu, snad to bola len smutna nahoda.

suea991
16. okt 2021

@selenka7 ked uz ani neviem co je lepsie, ci nech nieco najdu a da sa stym cosi robit v tom lepsom pripade a dufat, ze to vyjde do tretice alebo radsej nech nic nenajdu.. tak ci tak uz budem v obavach..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre