MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

halienka
21. jan 2012

@lauritka toho dôkazu sa tu my márne domáhame, stále nám ho žiadna čo takto zázračne otehotnela nevie dodať, a tým pádom sú to pre mňa len dohady. Ja Jonášovu metódu beriem, ale tie veci, ktoré nesedia s medicínskymi faktami, sú proste hlúposť, a obávam sa, že takýmto prístupom si Jonáš časom vybuduje akurát väčšiu a väčšiu nedôveru vo svoju metódu. Nechápem, prečo je taký paličatý a neprispôsobí metódu dnešným poznatkom. Veď by to nebolo až tak zložité a myslím, že niektorí astrológovia to tak už aj robia. Čím ďalej tým viac to zakladá na slepej dôvere, lenže to sa mu už dlho nebude dariť, pretože dnešné ženy sú omnoho viac informované o fungovaní svojho tela ako pred 50 rokmi.

lauritka
21. jan 2012

@halienka presne tak a hlavne vo veku internetu, kde si kazdy moze ziskat dostupne informacie ako vlastne zenske telo funguje.. prekvapuje ma to, ze este stale stavia na slepej dovere 🙂

alikaa
21. jan 2012

@halienka no presne. Bolo by fajn, keby sem napisali baby, co otehotneli v cervene dni, ale zaroven si merali bazalnu teplotu. To by bol pravy dokaz, ako pise @lauritka

@lauritka ano zo zaciatku mavala cykly okolo 20 dni (po vysadeni antikoncepcie). Teraz po 3 rokoch snazenia sa jej posunuli plodne dni tusim na 10ty den, cize aj cyklus ma dlhsi. Cele 3 roky stale riesili doktori ju a pred mesiacom sa konecne dal skontrolovat aj jej chlap a zistili, ze je takmer neplodny, takze im rovno povedali, ze bez umeleho oplodnenia asi mat deti nebudu.

lauritka
21. jan 2012

@alikaa aha. no u nas je tiez problem na strane mm, tak skusame vselijake preparaty, na umelku sme uz raz boli, aj som bola tehu, ale potratila som. takze zase skusame prirodzene.
tento cyklus sa mi posunula ovu, vobec neviem co sme snazilkovali, necham sa prekvapit 😀
bola asi okolo 7 dc 🙂

alikaa
21. jan 2012

@lauritka ja mam jednu taku kamaratku, co stavia na slepej dovere. Je leniva si merat bazalnu teplotu alebo si kupit ovulacne testy a je dokonca aj velmi leniva co sa tyka sexu. Snazili sa uz asi 5 rokov, 1x mesacne, v strede cyklu (chudak chlap). A nedala si povedat, ze ovulaciu moze mat aj inokedy. No ale bohuzial jej nedavno zistili upchate vajcovody, tak jej tiez povedali, ze inak ako umelym to nepojde.

Ja som rada, ze poznam svoje telo a viem presne ako funguje a nerozumiem babam, ktore to nezaujima. A teda zaroven nerozumiem tej Jonasovej metode.

alikaa
21. jan 2012

@lauritka a aj si merias teplotu, alebo uz vies, kedy co a ako? Drzim palce 😉

lauritka
21. jan 2012

@alikaa no ja som stara meracka.. ale tentokrat ma to prekvapilo 😀 u nas by to bol zazrak ;) mame horsiu morfologiu spermii...

lauritka
21. jan 2012

@alikaa 1 krat mesacne sa snazit o dieta, to je neuveritelne 😀

halienka
21. jan 2012

@lauritka v zázraky ver, v mojom prípade PCO+endometrióza, v mužovom oligospermia a vidíš, nakoniec sa ten zázrak stal a prirodzene 😀 a teda ja dosť veľa prikladám meraniu BT a tomu že som si spoznala telo, dovtedy dokedy som o tomto nevedela sme tiež sexovali ako prišlo a možno sme sa veľakrát aj obišli s ovulkou. Trochu zazlievam niektorým gynekológom, že o tomto nepoučia ženu, keby som to vedela ešte pred tým než som to sama objavila na internete, tak sa možno mohlo aj skôr zadariť. Nuž ale...ako sa vraví: Asi to tak malo byť 😀

lauritka
21. jan 2012

@halienka ved viem, pamatam 🙂 preto stale dufame..
no a co sy tyka lekarov, tak oni velmi o BT pocut nechcu.. 😠
- a pritom sa hlavne tu na MK velakrat potvrdilo, ze lekar sa mylil, tvrdil, ze ma kocka anovulacny cyklus,
merala BT, teplota stupla a skoncilo sa to zelene 😀

lea1333
21. jan 2012

@alikaa ako ,zistia ,ucpane ,vajcovody ? 😕

lea1333
21. jan 2012

@lauritka teraz ,ked ,dostanem ,mrchu ,mam ,si ,do ,kalendara ,zaznamenat ,modrou ,a ,kolko ,dni ?

lauritka
21. jan 2012

@lea1333 no tak to uz nepamatam, ale kocky ti isto napisu, ja som mala vypocat od Jonasa strasne davno. 🙂

lea1333
21. jan 2012

@lauritka oki dik

halienka
21. jan 2012

@lauritka no to vieš, tým meraním BT doktorom kafreme do ich dôležitej roboty 😀 čo by mali byť radi, že im to uľahčíme... 😝
@lea1333 upchaté vajcovody sa zisťujú takzvanými priefukmi - vyšetrenie HSG, je to vlastne rengen vajcovodov za pomoci kontrastnej látky, ktorú ti vstreknú do vajcovodov. A čo sa týka zaznačenia modrých dní, modrou sa tuším značí menzes, tak si len proste zaznač od prvého dňa až po koniec menzesu. 😉

lea1333
21. jan 2012

@lauritka mozem ,sa ,opytat ,bna ,to ,umele ?kedyx ,sa ,to ,odporucuje ?ja ,som ,po ,potrate ,10mes a ,nedari ,sa ,nam ☹

lea1333
21. jan 2012

@halienka fuuuuuuuuu ,a ,to ,zistuju ,kedy ?lebo ,mne ,moj ,lekar ,pride ,niaky,spomalebny

lauritka
21. jan 2012

@lea1333 no ak sa par snazi dlho... v podstate ak sa zisti nejaky vaznejsi zdravotny problem, ked to nejde prirodzene. nemusis mat ziadne odporucanie, staci ist do CAR, ver mi, oni su radi za kazdeho novo platiacieho pacienta 🙂

lea1333
21. jan 2012

@lauritka no pockame ,este ,2mes ,a ,na ,vysledky ,sperm a ,pojdeme ,do ,toho asi a ,kolko ,vas ,to ,vyslo ?

lauritka
21. jan 2012

@lea1333 este za koruny okolo 30 000 sk.

lea1333
21. jan 2012

@lauritka dakujem

alikaa
21. jan 2012

@lea1333 ucpane vajcovody jej zistili pri laparoskopii. Po tych 5 rokoch isla k lekarovi, ze nech sa teda na nu pozru. No a tak jej urobili komplet vysetrenia, nic sa nezistilo, tak este odporucili laparoskopiu, snazili sa jej popriotm prefuknut vajcovody, ale vraj to neslo.
A modoru mas oznacit vsetky dni pocas ktorych krvacas.

lea1333
21. jan 2012

@alikaa dakujem ,a ,ked ,mam ,zaznacene ,plodne ,dni ,a ,cez ,mrchu ,tak ,to ,plati ?

alikaa
21. jan 2012

@lea1333 no presne toto rozoberame na poslednych stranach, ze tie Jonasove plodne dni obvykle nesedia na prave plodne dni. V jeho pokynoch je, ze sa jeho vypocitane plodne dni, nesmu krizit s tvojimi pravymi plodnymi dnami, ale o mrche nic nepise, tak to kludne skuste 😉

lea1333
21. jan 2012

@alikaa hej ,citala ,som ,vas uvfidime 😉

halienka
21. jan 2012

@alikaa zelené plodné dni (predpokladaná ovulka) sa nesmie krížiť s jonášovým termínom - červenými dňami iba vtedy tuším, ak ti ide o určité pohlavie. Ak však ide jednoducho o otehotnenie a na pohlaví nezáleží, tak sa môžu stretnúť, ba sám jonáš píše, že je to dobre. No pri tom pohlaví vraj vtedy nemôže zaručiť, že to ozaj výnde, iba vtedy ak sa červené dni nestretnú zo zelenými a sexovať sa bude len v jeho červených dňoch - čo ale tým pádom je nepochopiteľné, ako sme si písali, že otehotnieť bez ovulky...

alikaa
22. jan 2012

@halienka mne pisal, ze ak sa stretnu cervene a zelene dni, nemusi vyjst aj ta zivotnost, na ktorej mne zalezi.

halienka
22. jan 2012

@alikaa to už si nepamätám, áno je to asi aj pri dobrej životnosti...že sa teda nesmú stretnúť zelený a červený... 😖

erika26277
22. jan 2012

baby ako už viaceré píšeme nie je mi jasné ako podľa Jónáša môžem otehotnieť v červené dni, keď tam nemám aj zelené- ovulačné..... ale včera som si dala vypočítať cez jednu stránku čo tu už bola spomínaná plodné dni podľa lunárneho kalendára a čudujem sa, ale podľa tohoto mi vychádzajú plodné dni na práve tie červené od Jónáša.... teda na 29,30,31.1.2012 a práve od 28.1. do 31.1. mám červené dni podľa Jónáša, keď chceme mať dievčatko..... čo sa čudujem ale to je podľa toho lunárneho, podľa dátumu narodenia a hviezd či to, tak uvidíme , vyskúšame a dám vám vedieť, či to vyjde... a to som na to veľmi zvedavá, lebo 31.1.2012 už mám dostať MS..... ale zase veľa článkov som čítala, že dievčatá sa majú robiť pred ovuláciou a chlapci po ovulácii...... tak už fakt neviem, dám vám vedieť, či to na tie moje červené vyšlo..... 🙂 🙂

erika26277
22. jan 2012

@halienka červený a zelený sa nesmú stretnúť iba ak chceš pohlavie - dievčatko alebo chlapec, lebo vtedy keď sa stretnú sa znižuje pravdepodobnosť, že to bude to pohlavie, ktoré chcete...... inak keď vám na pohlaví nezáleží môžu sa prekrývať aj červené aj zelené.... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre