MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

carmenuska
14. jún 2010

ale dnes som mala spinenie take tmavo hnede ako ked konci menzes a som sa zlakla co to je, stale ma boli brucho ako na ms tak asi pride coskoro, mozno sa uz rozbieha, ale to by bolo velmi skoro na 19 den??? Baby nemozem mat nejaky zapal??

dijanka
14. jún 2010

carmenuska, ja si myslím, že si tehu 😵 ...niekedy, keď sa vajko uhniezďuje, tak je také špinenie...moja, nezabúdaj, že som "bosorka" 😀 😀 😀 a pevne verím, že je to začiatok tehu 😉 siiiiiiiiiiiiiiiiilno držkááááááááááááám palce 😉

pastelak
14. jún 2010

no baby tak to vam moc drzim palce nech to vyjde..osobne si myslim, ze u carmenusky je to uz tu...

carmenuska
14. jún 2010

ja neviem baby, uz to nemam /to spinenie/ a brucho ma boli ako na kramy, asi sa mi fakt spustia...dnes som sa ale aj v robote vytocila poriadne, az sa mi ruky triasli.....a fakt Jonasa skusam uz len tak ze ak motyka vystreli /po troch rokoch snazenia uz si ani neprispustam tehu 😒 /

pastelak
14. jún 2010

@carmenuska neboj sa, vsetko to dobre dopadne, uvidis....este sa budes tesit z kopy deti 😎

dijanka
15. jún 2010

carmenuska, veď ti hovorím,teda píšem... že si v "tom" 😵 ...nenervač sa v robote, nestojí ti to za to (aj keď ja nie som lepšia)...keď sa nevnem, tak majú potom všetci poplach 😀 😀 😀 a ja tiež, lebo sa trasiem akoby som mala nejaký absťak....ale v poslednom čase ma len tak hocio nerozhádže...teda ak nepočítam každý mesiac, keď príte tá blbá mrcha...moc, moc držkám palce 😉 kedy by mala prísť/ neprísť mrcha? mne túto sobotu-nedeľu....tak uvidím...a budúci víkend by som mala mať červené dni....

carmenuska
15. jún 2010

dijanka- nemyslim, dnes znova to spinenie, teda neviem co to je ale velmi ma boli brucho, akokeby som mala menzes stale...ale to mam len na wecku....nemate s tym skusenost? Ak mi tie bolesti neprejdu tak pojdem s tym k lekarovi. Skor si myslim, ze som nieco nachytala na kupku, nejakxy zapal alebo co. Lebo vcera ma brucho nebolelo a dnes uz hej. Ja mam ms dostat az o 8 dni, dnes som 20dc, takze brat to ako tehu prriznak je kravina., alebo na mna lezie choroba, som unavena a boli ma cele telo, soplim a aj krize ma bolia, pôrechladla som asi fakt na tom kupku. Ale drzim prsty tebe 🙂 a ty daj tiez vediet ci dorazila.

dijanka
15. jún 2010

carmenuska, neviem, s takým niečim nemám skúsenosti, ale ak to špinenie neprestane, tak radšej choď k dr., nech ťa prezrie, aby si bola spokojnejšia... ale zas na druhej strane...veľa báb mali také špinenie a bolesti v podbrušku ako pri mrche, keď zostali tehu....tak fakt neviem...ach, bodaj by ti to vyšlo 😉 ďakujem za držanie prstov...určite napíšem o mrche-nemrche....ale ako sa poznám, tak 1-2 dni prerevem...potom to predýcham, otrasiem sa a pôjdem ďalej do ďalšieho kola....potom sa ozvi, čo ti na to dr. povedal 😉

pastelak
15. jún 2010

carmenuska, priznaky, co tu opisujes by na tehotenstvo sedeli, tak verim, ze to tam je. 😎
hlavne pokoj a dufam, ze to nebude ziadny zapal, ale priprava na krasne obdobie. 😉
drzim palce

carmenuska
16. jún 2010

Baby, dnes som volala s mojim dokim /lebo je to kamos/ a povedal mi aby som prisla, ze to moze byt cysta alebo zapal. Tak v piatok pojdem, lebo tie bolesti su stale. Daju sa vydrzta, ale to akokeby som mala menzes. Spinenie uz odvtedy nebolo, len 2x take slabucke, no ale tie bolesti...Ja som uz viackrat mala cysty, tak radsej sa pojdem ukazat. takze tehotn aisto nie som. A ved vam pvravim ze na priznaky to je priskoro, menzes mam mat az o tyzden. Ci vy poznate kocky co takto skoro bolelo brucho? Akoze nebranim sa, kludne by som tie bolesti vydrzala aj 9 mesiacov 😀 A na sone keby aj nieco, by este nezistil ze som tehotna, co? Maminy piste.

dijanka
16. jún 2010

carmenuska, na sone by ti to ešte asi nezistil...ešte je to skoro, ale keď ti zoberie krvičku, tak tam sa to ukáže 😵 😵 😵 , či si v "tom", či nie....siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilnooooooooooooo držím palce, nech to je tehu a nie cysty, lebo aj ja som ich pár mala a viem, čo to je za bolesť....ja som ich dostala z clostilbegitu na vaječníky a nedostávala som mrchu,lebo mi to všetko držali....tak potom napíš, ako si dopadla 😉

pastelak
17. jún 2010

ja som hned na zaciatku tehotenstva byvala hroozne unavena, az som sa citila akoby som bola chora, taka zoslabnuta..to malinke normalne zo mne tahalo energiu, kym sme si zvykli... 😀
na sone veru este nic neuvidis, ale z krvi by to uz slo, to uz bude tyzden...tak verim, ze to bude dobra sprava!! 😎
drz sa!

bielalady
17. jún 2010

jéééj, aj ja som zvedavá ako to dopadne!

carmenuska
17. jún 2010

kocky, ved ja nejdem na krv, ja idem na vysetrenie co mi je, stale mam tie bolesti, ale spinenie uz nie

pastelak
17. jún 2010

no sme zvedave, co povie odbornik, ale ja by som stavila na tehu... 😉

carmenuska
18. jún 2010

Kocky ahojte, takze by to malo byt ok, pravdepodobne mam zapal, ale nie je to potvrdene, z krvi budu vediet viac. Chvalabohu cysta to nie je. Skoda, ze je piatok, musim cakat do pondelka na krvny obraz. Mam lieky, ak sa potvrdi zapal, dostanem este dalsie. Takze tak.

dana10
18. jún 2010

Ahojte dievčatá.Tiež som si dala urobiť výpočet plodnosti a životaschopnosti od MUdr. Jonáša a vyzerá to tak že životaschopnosť plodu bude prvá krát až v 4/2011.Skúšali ste to aj pri tých výpočtoch s mm kde nie je dobrá životaschopnosť plodu?A ešte sa chcem spýtať čo to znamená keď v tom kalend. období je napísané že pohlavie najbližšieho dieťatka je 903.A ešte pri iniciáloch NO: IV-6-10.Neviete čo to znamená?

moniciak
18. jún 2010

ja nwm baby ale podla mna su to kraviny naco si robite tie testy??? ked to pride tak to pride a podla mna to ziadny doktor jonas neovplyvni a kedze psychika cloveka je silna vec budete si to nahovarat...len podla mna nikoho sa nechcem dotknut

pastelak
18. jún 2010

tie cisla, to je ich evidencia, kazdy kalendar ma svoje.
kedze mas vypocet pre dobru zivotaschopnost, tak predpokladam, ze si mala predtym nejake problemy(abort...) a vtomto pripade sa neda vypocitat, akeho pohlavia bude najblizsie dieta.Pretoze pohlavie nasledujuceho dietata udava dieta predchadzajuce...

carmenuska
18. jún 2010

dana10- napis im maila a opytaj sa priamo ich. Odpise ti Jonasova dcera. Ja neveim odpovedat na tvoje otazky, mam doma vypocet len 2 mesiace a ja vsetkemu co tam ma razumiem, ale nepocital mi zivotaschopnost, kedze nam ide o to, aby pocatie vobec nastalo. Na tej jeho stranke je mailova adresa, odpisu ti hned, mne odpisali vzdy este v ten den.

dijanka
18. jún 2010

carmenuska, tak už si bola u dr.???? to si urobila dobre, silno držím palce, nech krvička je v tom najlepšom stave a nech potvrdia tehu 😵 😵 😵 neviem prečo, ale stále verím....ja budem mať tento víkend asi mrchovský....začali ma bolieť prsia a aj brucho,.... 😒 tak ako, keď je mrcha za dverami....prajem krásny víkend 😉
moniciak, ani ja ti neviem poradiť...ja ten výpočet mám doma len tretí mesiac a všetko, čo tam mám ja popísané, tak rozumiem, ale fakt skús ten mail, a čakaj na odpoveď od kompentných.... 😉

carmenuska
19. jún 2010

dijanka- asi si ma nepochopila, brali mi krv koli tomu zapalu aby mi ho potvrdili 😉 na HCG nebrali. Mam dom alieky, ak v pondelok pridu zle vysledky, mam uzivat atb. A co ak ti nepride? POcuj, nestresuj, vsak mas rok na to, aby sa tie jeho vypocty stali skutocnostou. Minule davali v telke tu moderatorku z markizy a ona otehotnela myslim na 4 cyklus podla jeho vypoctov.Tak hlavu hore. Mna to brucho stale boli, ale zatial mam lenlieky na uvolnenie hladkych svalov, aby ma nebolelo, ale moc nepomaha, tak dufam ze atb zaberu. A potom neviem ci nejake snazenie bude moct byt 😒

dijanka
19. jún 2010

ahoj carmenuska, tak to som fakt nepochopila...možno to bolo tým, že už bol piatok a ja vypínam moje mozgové závity na víkend 😀 ...tak ti aspoň držím palce, až tie výsledky máš také v norme... 😉 no, ani ja neprinášam dobrú správu, lebo dnes sa nahlásila a zaklopala mrcha.... 😠 takže zas budeme skúšať ďalší mesiac, ach 😔už som absolvovala prerevané hodiny, troška som sa ukľudnila, tak píšem ...červené dni mám 24.- 27. 6. tak snáď.... 😵 ...prišla na čas a to u mňa je pokrok už druhý mesiac....predtým to bola katastrófa...totálne rozhádzaný cyklus....raz 28 dňový, potom 40 - dňový, inokedy po 3 meisacoch,....tak ma celkom teší, že aspoň ten cyklus sa začína upravovať 😉 v pondelok sa ozvi, ako si dopadla 😉

carmenuska
19. jún 2010

dijanka- tak ideme dalej, my sa asi ani snazit nebudeme tento mesiac, kym sa preliecim....do kelu. A chapem ta, aj som plakavala koli tomu kazdy mesiac ked som dostala ms, ale uz pol roka mi ani slzicka nevyjde, po tych rokoch to uz normalne kazdy mesiac cakam ☹ A to je velmi dobre ze cyklus sa ti dava doporiadku. Ja ani neviem kedy mame cervene dni tento mesiac. Ozaj a znacis si tam tie X??? 🙂

dijanka
21. jún 2010

carmenuska, tak to máš pravdu...ideme do ďalšieho kola spolu....ale zas na druhej strane liečiť sa nebudeš celý mesiac, či????veď keď dostaneš lieky, tak ti zaberú a môžeš sa snažilkovať 😉 ja mám červené dni 24.-27.júna, tak by som chcela snažilkovať...a ty kedy máš červené dni????tak kuk,aby si snažilkovala a klaplo nám to tento mesiac obom... 😵 a aké sú výsledky?????? som straaaaaaaaaaaašne zvedavá 😉

carmenuska
21. jún 2010

Dijanka- zápal a zajtra budu výsledky sterov na všetko možné tak dúfam, že to už bude ok...Ja som včera dostala ms o 4 dni skor. Posledne dva cykly som mala taketo kratke tak sa a ni necudujem ze nic, ved neni ani cas na ot, aby sa to uchytilo 😒 Takze ideme dalje. Mam hrozne bolesti, zapal a este aj mrcha. My mame cervene dni 9.7. ten hlavny, takze skor. Pocuj ty ich mas tak skoro? Hned po ms? A nic mi nepovedal, ze sa nesnazit, takze sa budeme. Vsak sa poliecim. Drzim prsty.

bielalady
22. jún 2010

zapojiť sa do ďalšieho kola chýbam už len ja, ms čakám okolo 01.07., no ale ako sa poznám, tak určite sa k Vám pridám a pôjdem opäť vydepkovaná ďalej...no veruže ste ma obidve nejako nepotešili, a asi ani ja Vás najbližšie nepoteším..... 🙂

tinipini
22. jún 2010

dijanka,

ja mám červené dni od 23-26.6. , uvidíme, nie? 😵

carmenuska
28. jún 2010

kocky kde to viazne? to tak snazite? 😀

tinipini
28. jún 2010

ahojte,

ja som na najčervenší deň dostala mrchu ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre