MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

halienka
22. jan 2012

@erika26277 podľa ktorej stránky si si to dala robiť? Je dosť možné, že to je tiež výpočet podľa jonášovej metódy, robia to už viaceré stránky aj astrológovia, používajú ten istý výpočet, takže preto zrejme ti sedia termíny priamo od Jonáša aj s tými na tej tsránke, počíta sa to totiž tou istou metódou. Ak však vtedy nemáš svoju biologickú ovuláciu, tak neviem neviem, či to výnde. Ale to by si teraz nemala celý cyklus sexíkovať iba v tie dni toho 29.-31. 1., no nie? Aby si teda mala istotu...

erika26277
22. jan 2012

@halienka tá stránka je http://antear.com/link2.html, tam ti to vypočíta podľa dátumu narodenia, zadáš dátum narodenia, hodinu narodenia a mesiac, v ktorom ti majú vypočítať plodné dni, toto mi presne vychádza na červené dni podľa Jónáša..... tak som zvedavá..... i keď neviem ako môžem mať plodné dni 29,30,31.1. keď 31.1.2012 mám dostať MS a biologickú ovuláciu som už mala...... tak uvidím....

halienka
22. jan 2012

@erika26277 áno, antear poznám, je to tá istá metóda akú používa Jonáš, čiže preto ti to sedí...nuž práve, ak už si mala bio ovuláciu tak asi je to zbytočné, totiž ten jonášov názov, že to čo vyznačí červeným sú "plodné dni" iba mýli, to nevolaj plodné dni, to sú len dni, kedy sú hviezdy naklonené tvojmu otehotneniu, bohužiaľ ak zrovna nemáš ovuláciu, tak to asi nepomôže...

erika26277
22. jan 2012

@halienka veď práve preto som zvedavá, či to vyjde alebo nie.... lebo poznám kočky ktoré podľa jeho metódy otehotneli v červené dni a nemali ovuláciu..... podľa tejto stránky : http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-..., si baby môžete vypočítať pohlavie dieťaťa , ja som si toto vyrátala a presne sa mi to zhoduje s tým výpočtom, čo mi poslal Jonáš, ten deň čo mi on vypočítal na celý rok dopredu na dievčatko ( ktoré chceme ) mi vypočítalo aj na tejto stránke, zhoduje sa to so všetkými plne červenými dňami ako mám v jeho výpočte, je to podľa dátumu a hodiny narodenia, s tým že toto je zadara..... žiaľ som so našla až po tom, ako som si dala robiť výpočet u neho a zaplatila zaň.....ale sa to celý rok zhoduje..... toto vyráta plne červený deň a sexovať treba ešte aj 3 dni pred týmto plne červeným na to pohlavie, ktoré chcete..... v tomto výpočte vám aj napíše ktorý mesiac o aké pohlavie ide....

halienka
22. jan 2012

@erika26277 áno, aj najdise.cz je tiež jonášova metóda. A vy ste teraz celý tento cyklus nesexíkovali? Ani cez tvoju biologickú ovuláciu? Budeš len teraz počas týchto červených dní?

alikaa
22. jan 2012

@erika26277 tak daj nam potom vediet ci to vyslo 😉 ale tiez ma zaujima ci ste boli zdrzanlivi a cakali az na jonasove cervene dni

erika26277
22. jan 2012

@halienka ale sexíkovali sme, ale " dávali sme si pozor " a práve tie červené dni chceme využiť naplno.... 🙂 tak uvidíme..... len som zvedavá či to vyjde, lebo práve ten posledný červený deň mám dostať MS...... takže cez biologickú ovuláciu sme si dávali pozor, mám totiž 8 ročného chlapca a chceli by sme dievčatko, zato som si dávala robiť ten výpočet od Jónáša.....tak uvidíme...... tak budem sa snažiť využívať tie červené dni, keď to má byť dievčatko, počítala som si to totiž, podľa 25dňového menštruačného cyklu.... a potom mi dievčatko podľa jeho výpočtu vychádza v marci a tam mi to už vychádza tak.... že červené dni mi vyjdu pred biologickou ovuláciou..... tak neviem.....uvidíme či to vyjde teraz v januári alebo až ten marec...... ešte by som baby bola zvedavá, že keď sa to podarí teraz cez tie červené dni, a " otehotniem", či mi tá MS toho 31.1. príde..... kamoška je tehotná , vo 4 mesiaci a prvé dva mesiace krvácala, a to jej po 5 dni vyšiel pozitívny tehotenský test..... tak neviem, lebo veľa báb krváca i keď sú tehotné.... uvidíme baby, uvidíme...dám vedieť 😅 😅

sepi
23. jan 2012

No ja už začínam mať aj tak trochu nervy na ten výpočet. Prvý vhodný termín pre dievčatko (ešte v novembri) som mala MS a teraz pri druhom termíne mám komplet všetky červené dni prekryté zelenými 😖 No a keď sa mi výrazne neposunie cyklus, čo u mňa nebýva, tak sa mi takto budú križovať všetky vhodné termíny na splodenie dievčatka. Tak ja teda neviem...niekedy si hovorím, že už nato kašlem, ale na druhej strane keď už ten výpočet mám a zaplatila som zaň, tak by som ho aj rada vyskúšala. Len nerada by som po roku zistila, že to bol premárnený čas 🙄

alikaa
23. jan 2012

@sepi ja ti mozem poradit aj iny sposob 😉 dievcenske spermie su rychlejsie a chlapcenske spermie su pomalsie. A tym padom si tak trochu to pohlavie mozete s muzom sami vyregulovat tym, ze ak chcete dievcatko tak napr. sexikujete 1-2 dni pred tym najplodnejsim dnom a ak chlapca tak v ten najplodnejsi den, pripadne este den po nom. Mam to odsledovane u kamosiek, co si intentiznve sledovali plodne dni. A nam sa napr. zadaril chlapec tak, ze sme akosi v ten mesiac okolo mojich plodnych dni nemali na seba cas, iba 1x a to v den ked mi skoncil moj najplodnejsi den. A mame chlapca 🙂 preto sa najblizsie planujeme snazit tak 1-2 dni pred najplodnejsim dnom 😀

sepi
23. jan 2012

@alikaa Ďakujem za radu, len túto metódu za veľmi spoľahlivú nepovažujem, keďže som tu čítala viacero názorov, že im to takto s tým pohlavím nevyšlo, tak neviem ☹ A ako mám vedieť, že ktorý deň je ten najplodnejší? Meraním BT?

erika26277
23. jan 2012

@sepi a myslíš si, že Jonášova metóda je z biologického hľadiska spolahlivá, keď káže splodiť dieťa mimo plodné dni??

sepi
23. jan 2012

@erika26277 Nie, je to mimo logiky...no stále rozmýšľam nad tými "vyvolenými", ktorým to vyšlo 😀

moonlightka
23. jan 2012

@sepi aj ja nad tym rozmyslam... 😀

alikaa
23. jan 2012

@sepi moj nazor je taky, ze meranie bazalnej teploty, je najpresnejsim ukazovatelom plodnych dni. Ale ak uz poznas svoje telo, tak si to vies zistit aj podla toho vytoku co byva cez plodne dni, lebo kazdy den je iny. Hlavne v ten posledy, najplodnejsi den.
Tato metoda co som opisala urcite nie je 100%tna, ale v mojom okoli to takto babam vychadza. Navyse aj sam dr. Jonas pise, ze jeho metoda pohlavia je tusim len na 98%, cize vzdy je tam sanca, ze to nevyjde. Ja si myslim, ze priroda si to vzdy zariadi po svojom 😉

halienka
23. jan 2012

@alikaa no a tých 98% je tiež riadne prešvihnutých, ja myslím, že by bol rád, keby to bolo aspoň 60% 🙂 Babky, no bohužiaľ, zatiaľ neexistuje žiadna 100% metóda ako si zabezpečiť chlapčeka alebo dievčatko, keby bola, tak to tak už robia všetci, takže pri každej sú baby, ktorým to nevýnde, aj pri Jonášovej metóde. Holt to je realita a treba sa s tým zmieriť. Viem, že človek by rád, hlavne keď už má doma 3 futbalistov alebo 3 parádnice, ale prírodu zatiaľ v tomto asi neprekabátime. Preto ak aj idete do nejakej takejto metódy, radšej buďte pripravené, že to nemusí výnsť, poprípade, že to skutočne bude strata času. napriek tomu vám všetkým držím palčeky 🙂

cucu2
23. jan 2012

@erika26277 prave aj nad tymto som sa zamyslala. Zda sa mi to riadna blbost, ked on tvrdi, ze ak chces na 100 percent dane pohlavie, nesmie sa ti prekryvat tvoja biol. ovulacia(zel.dni) s jeho cervenymi dnami. Takto otehotniet je podla mna sci-fi.

Alebo si tym Jonas trosku kryje chrbat. Na druhej strane, baby pisali, ze im pohlavie vacsinou vyslo, aj ked sa im prekryvali zel. s cervenymi dnami. No a tomu komu to nevyslo, nemal by sa stazovat, ved nedodrzal pokyny, no nie? 😉.

A dalsia vec, opat sa mi neda nesuhlasit s @halienka : citujem "Myslím, že by už mohol trošku prispôsobiť svoju metódu novým poznatkom medicíny, lebo tu akurát mýli ženy " a straca aj na doveryhodnosti.
😖

cucu2
23. jan 2012

@erika26277
@halienka
teraz zistujem, ze som si akosi neprecitala vsetky prispevky do konca(akosi som si ich nevsimla 🙂 ), takze som komentovala prispevky zo strany 128. 🙂 . 😀 Moc to teda nezapada do kontextu tejto stany- aj to sa stava 😉

cucu2
23. jan 2012

@alikaa ahoj, si pisala, ze ten Jonasov vypocet sa ti zhoduje, s tou strankou http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-..., az na jeden mesiac- tam v tom mesiaci ti co nesedi? Pri zivotnosti ti Jonas udal 5 dobrych terminov(co je podla mna super) a ked ich porovnas s tou strankou, tak tie mesiace mas vo vsetkych kolonkach napisane " Bez napetovych aspektov"?

halienka
23. jan 2012

@cucu2 mne sa to stáva úplne bežne, nič si z toho nerob 😀 pri mojej malej dcére sa mi stáva aj to, že príspevok rozpíšem ráno, a dopíšem až poobede keď malá konečne zaspí, odkliknem a až potom zbadám, že pribudli ďalšie 2 strany a ja som napísala niečo čo napísalo už 5 báb predomnou 😀 😀

alikaa
23. jan 2012

@cucu2 nie je to uplne bez napatovych aspektov, ale obvykle tam je len jeden v tych mesiacoch, co mi Jonas oznacil ako dobra zivotnost, niekde aj nula. Ostatne maju 2 a viac. A ten jeden mesiac co nesedi, tak tam mam asi 5 skodlivych aspektov, najviac z celeho roku 😀

cucu2
23. jan 2012

@alikaa dik, trosku sondujem, lebo ja mam tranzitnych skodcov v kazdom mesiaci fakt vela. Len asi v troch mesiacoch mam 2 kolonky zo 4 "bez napatovych aspektov". A ostatne mesiace maju tych tranzitnych skodcov vypisanych vo vsetkych kolonkach alebo v 3 kolonkach.
Neviem, ci to teda nie je pre mna zbytocne si u neho davat robit ten vypocet na zivotnost, lebo dla toho, co pises nemam ani jeden mesiac s dobrou zivotnostou. ☹ . Kedze prve tehotenstvo som mala teda dost rizikove, tak bojim ist do druheho. A este k tomu ten Jonasov vypocet mi na mojom rozhodovani fakt neprida 🙂

alikaa
24. jan 2012

@cucu2 podla mna zivotnost dost zavisi aj od zdravia tehotnej mamicky (nie len od hviezd), tak ak chces zvysit dobru zivotnost, dopuj sa niekolko mesiacov vitaminovymi bombami (v strave), Ja napr. uz niekolko mesiacov uzivam aj tzv. tkanivove biosoli, to su specialne homeopatika. Kedze som po potrate, tak uzivam take, ktore su urcene na regeneraciu maternice a zaroven pripravu na tehotenstvo. Kupili sme si odstavovac, takze ovocne a zeleninove stavy mame na dennom poriadku, tiez si obcas dam strucik cesnaku s medom. Ale celkovo sa snazime stravovat co najzdravsie. A davam si aj megadavky C-cka, lebo posobi detoxikacne.

erika26277
24. jan 2012

Ak Vám Jonáš pošle výpočet chlapec-dievča, tak tam žiadnych škodcov naspomína...tí sú len na tej stránke...sepi píšeš, že za celý rok sa ti prekrývajú červené so zelenými? to sa dosť čudujem......

alikaa
24. jan 2012

@erika26277 ale my sme pisali o dobrej zivotnosti a nie chlapec-dievca

sepi
24. jan 2012

@erika26277 Ale nie, nemyslela som to tak, že sa mi celý rok budú prekrývať tie dni. Napríklad dnes mám vhodný termín pre dievčatko a mám tie červené dni komplet prekryté zelenými a keďže mám pravidelnú MS a dopredu si to viem približne vyrátať ako to bude o pár mesiacov asi vyzerať, tak sa mi to stále prekrýva. Môže sa samozrejme stať, že sa mi cyklus nejako poposúva, ale o tom dosť pochybujem lebo je vcelku pravidelný. To zelené, 13-dňové obdobie každý mesiac sa mi zdá proste dlhé a je dosť náročné, aby sa mi tie dni nekrížili. No uvidíme, snáď mi to niekedy výjde 🙂

sepi
24. jan 2012

Ešte by som sa vás babenky rada opýtala možno pre niekoho hlúpu otázku...ako viem, že ktorý deň je ten najplodnejší? Nejde to nijako ináč zistiť len meraním BT? Nerada by som to posúvala až do takýchto meraní, grafov a neviem čoho ešte. Myslím, že svoje telo dosť dobre poznám...viem, kedy mám ovuláciu, bolia ma vaječníky, akoby som mala dostať MS, mám tlaky v podbrušku a samozrejme výtok. Toto u mňa trvá asi tak 3-4 dni v každom mesiaci. No ale ktorý z týchto dní je ten naj? 😀 Ak by som napríklad chcela vyskúšať metódu, ktorú tu prednedávnom spomínala alikaa, že treba sexíkovať 1-2 dni pred najplodnejším dňom pre splodenie dievčatka, tak potom fakt neviem určiť ten deň.

lauritka
24. jan 2012

@sepi ovulacne testy. tie predpovedaju ovulaciu skor, kym BT ukaze ovulaciu az ked prebehla. 🙂
ovulacia po pozitivnom teste prebehne spravidla do 48 hodin. potom sa zvysi teplota. cize ak najdes pozitivny , mozes skusit, je to este pred ovulaciou.

halienka
24. jan 2012

@sepi aj keď píšeš erike, ja sa len k tomu spýtam, že aké 13 dňové zelené obdobie? Ja teda neviem ako to je teraz, ale keď som mala ja výpočet od jonáša, ale nemala som na pohlavie ani na dobrú životnosť, len proste vhodný termín na otehotnenie, malý výpočet, tak v pokynoch bolo, že si mám zelenou zaznačiť 15. deň cyklu - čiže len jeden deň tuším, to bola "predpokladaná" moja biologická ovulácia. On tam zas zaznačil každý mesiac jeden červený deň - to bol ten jeho vhodný termín. Tuším pri výpočte pre antikoncepciu ešte píše zaznačiť okolo toho 15. dňa cyklu niekoľko dní pred a niekoľko dní po...neviem či je to tak aj pri výpočte na chlapec/dievča?
K tej tvojej otázke, tvoj najplodnejší deň je vlastne deň ovulácie, čiže keď praskne folikul a vajíčko sa vyplaví do vajcovodu. Od tohto momentu maximálne 24 hodín tvoje vajíčko je oplodnenia schopné, po 24 hodinách odumiera. Bohužiaľ presne tento deň sa dá zistiť snáď iba ultrazvukom. Len o máličko istejšia je metóda merania BT, kedy s veľkou pravdepodobnosťou tá teplota ukáže kedy nastala táto ovulácia. Potom sú tu ešte niečo ako tehotenské testy, volajú sa ovulačné testy, tiež sa dajú kúpiť, no podľa môjho názoru nie sú moc presné a stojí to dosť peňazí, keďže za jeden cyklus ich potrebuješ aj 5-6 ks. Takže preto je asi najrozšírenejšia metóda BT. To čo ty cítiš 3-4 dni, je vlastne, že už sa začína vylučovať hormón, ktorý má spôsobiť ovuláciu a tak sa začína objavovať ten hlien, tie pocity atď. Možno keby si to 3 -4 mesiace kombinovala s meraním BT, tak by si aj zistila ktorý z týchto 4 dní je ten naj 😉 a potom by si už merať nemusela...Aspoň ja som na to takto prišla, vďaka meraniu BT, teraz to už viem aj bez merania... 🙂

halienka
24. jan 2012

@lauritka si ma zas predbehla 😀 ja vždy kým napíšem to lajstro... 😀 😀

lauritka
24. jan 2012

@halienka ja tak strucne vies. 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre