MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

dermakova
28. jún 2011

@evkasus
som veriaca, vdaka jonasovi mam svoje deti a bola som na neho odporucena znamym knazom. 😅
osobne si myslim, ze ak svoju pracu zasvatil Panne Marii a hlavny jeho ciel bol predist vrazdam- potratom, tak na tom nemoze byt absolutne nic zle, akurat, ze sa snazi pomahat a kope ludom uz pomohol. A ak by to nebolo spravne, tak velmi silno pochybujem, ze by to fungovalo uz cez 50 rokov a bolo by mu "zhora" dovolena takato prezentacia.
kadyz clovek dostal slobodnu volu, aby sa mohol rozdhodovat. A dalsim ludom bol dany dar, aby pomahali a vieme velmi dobre, ze ten, kto svoje talenty zakope do zeme, tak mu budu zobrate a dane tomu, kto ma najviac. 😉

dermakova
28. jún 2011

@lauritka
horsi spg. kto ho dnes nema. Mozno by to chcelo sa vykaslat na to, kedy je spravny cas na snazenie, mozno zabudnut na vsetky diskusie a pride spravny cas a bude aj mimi. 😉

lauritka
28. jún 2011

@dermakova skusali sme aj tak aj tak.. predtym som sa nesledovala vobec, hold komu neni dano... 🙂
neskocim kvoli tomu z okna, co ma byt, bude
🙂

dermakova
28. jún 2011

@lauritka
no tak aspon, ze to tak beries. Treba iba pockat na tu "vyvolenu", ktora nebude taka leniva a trosku sa poponahla k tomu vajicku. 😀 😀
tak veselo do toho! 😉

lauritka
28. jún 2011

😉 😉 😉 😀

saranata
28. jún 2011

@dermakova tak držím palce aby to vyšlo 🙂 , ja som Jonášovi telefonovala a povedal mi že čím menej dní sa prekrýva tak je vyššia šanca na dané pohlavie.....ja nemyslím že mám problem otehotniet len som to chcela vyskušat nakolko máme dve dcerky(mladšia má 1 rok), a chceli sme do mojej 35 🙂 vyskušat ešte chlapceka, len ten kalendár nevyzerá vzhladom na uplne prekrytie ružovo 😢

dermakova
28. jún 2011

@saranata
ak ste pripraveni aj na tretie, tak skuste a nanajvys bude opat baba. 😀 😀
u nas ked to bude opat chalan, tak to budem ja a 4nezbednici ( pocitam aj mm) 😀 😀 😀

saranata
29. jún 2011

a nech aj je 😀 😀 😀 😀 budeme doma riadna presila 😀 😀 😀 😀

evkasus
29. jún 2011

@dermakova "Vsetko je dovolene ale nie vsetko osozi." Nechcem vonkoncom utocit, lebo naozaj kazdy ma slobodnu volu. To ze to funguje nie je zaruka, ze je to dobre. Su aj mnohi liecitelia, ktori maju cakarne plne svatych obrazkov a v skutocnosti neuzdravuju darom, ktori im bol dany Bohom. Poviem to asi zostra, Zly dava tiez dary a ked ich clovek vyuziva vystavuje seba aj tych, ktorych "uzdravuje" (v tomto pripade nejde o fyzicke uzdravenie) riziku vplyvu Zleho na zivot cloveka. Je to preto, lebo sa clovek pre tuto pomoc slobodne rozhoduje. Neveriacim to asi uplne nic nepovie ale u krestana je vacsia pravdepodobnost, ze sa nad tym aspon zamysli. Ak sa clovek podrobi tomuto daru, na jednej strane mu to jeden problem v jeho zivote akoze vyriesi, ale prejavi sa to negativne v inej oblasti zivota. A to preto, lebo dar ktorym uzdravuje nie je od Boha. A preto to dokaze zmiast vela vela nic netusiacich pozitivne mysliacich ludi. Ti sa potom tesia ako bol ich problem akoby zazracne vyrieseny. Treba byt opatrny...a to je vlastne dovod preco sa odvazujem na do tejto temy vobec prispievat. Slavu si tym urcite neziskam, lebo je tu vela mamiciek, ktore tuzia po dietati a ako som uz spomenula ja tiez nan cakam.
Som bola moc prekvapena, ze ti ho odporucil knaz...su knazi, ktori by ho velmi lahko spochybnili. Uz len to, ze si za svoju sluzbu dava platit take peniaze a vobec ze peniaze naznacuje, ze nejde o charizmu od Boha.

eaka
30. jún 2011

@evkasus nebudem sa vyjadrovať k osobe, ale tie kecy tú sú prinajmenšom choré... a keď už do toho ťaháte boha, tak nestvoril náhodou aj tie hviezdy a tú astrológiu?? 😉

lauritka
30. jún 2011

ja sa k tomu vyjadrim asi takto : najlepsie sa zaraba na nestasti druhych... 😒

gabriellka
30. jún 2011

@eaka ja som veriaca, ale tak "zdravo". nebudem za každú cenu obhajovať a zatracovať niektoré veci. už som sa tu dostala do konfliktu s jednou fanatičkou, čo ma presviedčala že jonáš je členom bielej mágie. čo ja o ňom viem je, že je silno veriaci. pomáha manželom ktorým sa nedarí, ale takým ktorí sú manželia iba pred bohom, tzn. civilný sobáš sa nepočíta. nemusí tu jeho metóda zabrať a nezaberá ani u párov kt. sú druhý krát zosobášení, alebo nie sú zosobášení vôbec. a toto by logiku malo podľa mňa. ak je on silno veriaci a je to dar od boha. a že za to berie peniaze je vraj preto aby sa mohol venovať výskumu aj naďalej. tvrdí že on by za výpočet mohol brať (keby na tom chcel zarobiť) aj 10 x toľko koľko berie. a viem ti povedať sama za seba, že ja by som mu poslala aj tých 200€ kým som bola v stave že som na tehotenstvo čakala. tak aby som to zhrnula. ja jeho metóde verím, verím aj tomu, že je to od boha a zaberá to iba u párov ktoré nežijú "v hriechu". ako je to možné neviem zdôvodniť a je mi to jedno, podstatné sú výsledky
a nejde mi o to aby som vyvolávala konflikt, ak tomu niekto neverí ja to beriem...

eaka
30. jún 2011

@gabriellka tak toto som ešte nepočula, že to funguje len u párov, ktoré sú zosobášené v kostole...mala som v pláne mu písať o výpočet, keď budem plánovať druhé bábo, takže teraz sa k tomu vyjadriť neviem....ale ak sa tam niekedy dopracujem (k tomu písaniu o výpočet), tak budem určite stále "žiť v hriechu", pretože aj keby som sa medzitým vydala, tak určo civilný sobáš, tak potom sa môžem vyjadriť, že či to u mňa fungovalo... 😉
Dovtedy všetkým prajem veľa úspechov pri otehotňovaní 😉

gabriellka
30. jún 2011

@eaka na tom výpočte je to napísané. netvrdím že je to pravidlo. ale veľa ľudí sa poburuje, že im výpočet nevyšiel. možno by stačilo si pozorne prečítať celý ten výpočet .
ale každopádne ti držím palce aby si ostala tehu aj bez výpočtu. každej "bielej" žene želám toľko detí koľko chce a kedy ich chce 🙂

lauritka
30. jún 2011

no vypocet im nevysiel preto, lebo prave vtedy neovulovali. 😅 jednoduche vysvetlenie.

alebo aj ovulovali, ale proste neboli splnene vsetky podmienky na uspesne zalozenie tehotenstva.
musia byt v poriadku hormony, dobra spermia s DNA, vajicko, dobre sliznica atd atd...

eaka
30. jún 2011

@lauritka Ja osobne nemám s Jonášom skúsenosti, ale jeho poplatok mi nepríde prehnaný, je to tuším nej.€20, nie? veď si len vezmime, koľko to môže trvať, taký výpočet vytvoriť, ak 4hodiny, tak má €5 za hodinu. Je síce pravda, že mnohí zarábame tak €2,5-3, koľkí ešte menej, ale pozrime sa na to z druhej strany, Harabin príde o 70% svojho platu, čo činí €3500, takže zarába nej.€5000 mesačne, tak tu je na mieste hovoriť o neadekvátnych príjmoch... 😉
(dúfam, že si dobre pamätám to meno zo správ 😉 )

hadassah
30. jún 2011

Noooo tak mi je to jasné, prečo ešte nie som tehotná. Vydať sa musím!!!!
A ja som si myslela, že v šiestej triede na základnej škole na biológii nám vysvetľovali, že na otehotnenie netreba byť v manželstve. Hmm.... tak teraz ma fakt osvietilo 😀 😀 😀

lauritka
30. jún 2011

@eaka ale kolko ludi mu posle 😅 aj politici zarabaju na nestasti ludi, lebo uz zo zufalstva uveria kazdemu, co im naslubuje, ze sa bude zit lepsie... Preto je Fico taky oblubeny.. juj ale zachadzame do politiky... hehe. sorry

lauritka
30. jún 2011

@eaka mas skusenosti s bielou magiou ?? nieco by som sa potrebovala opytat. potom mi mozes napisat IP ?

hadassah
30. jún 2011

náboženstvo, vieru a politiku by sme tu mali vynechať, lebo potom debata skĺzne niekam úplne inam. Držme sa toho, ako funguje menštruačný cyklus a plodnosť ženy z medicínskeho hľadiska a aký vplyv (a či vôbec) môže mať na tieto veci Jonášova astrológia.

eaka
30. jún 2011

@lauritka ale to s tým nemá nič spoločné, ak predávaš na nete štrikované svetre, tak každý sveter musíš sama uštrikovať (teda ak predávaš vlastné výrobky), alebo ich musí niekto uštrikovať, len preto, že je o ne záujem, tak nezačneš štrikovať tri svetre naraz, jeden každou rukou a ešte jeden nohami, nie? proste ten čas aj tak na ten sveter minieš, alebo zamestnáš ľudí a stále ostaneš s tým istým platom...možno časom zrýchliš a nebude Ti 1 sveter trvať 4 hodiny ale tri, tak sa Ti zárobok zlepší, ale sama nie si schopná za rovnaký čas vybaviť 10násobné množstvo objednávok... 😉

kyra30
30. jún 2011

@lauritka ahoj ...teba si pamätám, ešte ako som sa tu prihlásila v novembri 2010...nám sa tiež ešte nepodarilo otehotnieť ..snažíme sa 2 roky....poriadne to lezie človeku na hlavu....ako čitám, ešte bojujete...držím palce 😉

lauritka
30. jún 2011

@kyra30 ahooj. 🙂 no my teraz skusame IUI... uvidime na ktory pokus to vyjde, alebo teda ci to vobec vyjde 🙂

lauritka
30. jún 2011

@eaka ano ja to chapem, ale aj tak je podla mna len business s nestastim ludi. tak ako CAR. tiez su najradsej ked vsetkci skoncia na IVF, lebo z toho maju najviac penazi. zial. a to ze preplaca poistovna, tak preplaca len cast, aj tak ti na to treba minimalne 1000 eur. aby si sa vobec k niecomu dopracovala, a ked to nevyjde, tak prosim skusajte znova a zadlzujte sa dalej, len aby ste mali dieta... 😒

hadassah
30. jún 2011

@kyra30 aj ja som dvojročná snažilka. Ale beriem to v pohode. Na otehotnenie vplýva veľmi veľa faktorov (spermie musia prejsť cez krčok, keď už prejdu, musia sa dostať do vajcovodov, keď tam už sú, musí to byť v okamihu, kedy sa uvoľní vajíčko, keď by aj spolu splynuli, musí sa začať deliť a keď sa už morula dostane do maternice, musí byť priaznivá sliznica, fungovať žlté teliesko atď atď...) Takže pravdepodobnosť, že všetky podmienky budú splnené naraz je asi taká, ako hodiť šestkou na kocke na prvý pokus z troch.
Nestrácajme nádej, v dnešnej dobe fakt neotehotnie len taká žena, čo nemá maternicu. Vždy je veľa možností.

eaka
30. jún 2011

@lauritka no mnohé veci vzniknú s dobrým úmyslom a nakoniec sú použité zle alebo prinajmenšom scestne a nemorálne... shak tuším aj atómová bomba vznikla z dobrého úmyslu... tými je dláždená cesta do pekiel...

eaka
30. jún 2011

@hadassah ale aj tak je zaujímavé, koľkým ženám sa to podarí, keď to vôbec neplánujú a ani nechcú... vtedy sú všetky faktory priaznivé....keď netreba... 😒

lauritka
30. jún 2011

@eaka zial. ☹

hadassah
30. jún 2011

@lauritka ozaj, chcela som sa spýtať, na to IUI musia byť tiež splnené nejaké podmienky, ako napr. zlý spermiogram, vykonaná laparka po potvrdení nepriechodnosti a pod. alebo jednoducho môžem prísť do centra a povedať, dobrý deň, nás to už 2 roky nebaví, mohli by ste ma prosím inseminovať? 😀

gabriellka
30. jún 2011

@lauritka tak mi vysvetli ako je možné že niekto neovuluje 2 roky a zrovna keď príde výpočet od jonáša tak ostane tehu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre