Náhradná mamička - skúsenosti s vynosením dieťatka

al
13. okt 2013

Ahojte všetky mamičky aj nemamičky🙂 Budem veľmi rada, ak sa podelí so mnou o skúsenosti nejaká mamička, ktorá pomohla inej žienke pri vynosení dieťatka. Teda "požičala" - ak sa to dá tak povedať, svoju maternicu žienke, ktorá nemože otehotnieť, alebo má iné problémy. Alebo ak sa niekto na niečo podobné chystá, alebo má už takú skúsenosť, či už to je mamička, ktorá takto pomohla alebo žienka, ktorej sa podarila táto, u nás veľmi obtiažna vec. Budem vďačná za akýkoľvek príspevok, radu, pomoc...Ďakujem. Al

irriss
13. okt 2013

@adriana7
Zalezi na pripadech..ja vim, ze jsem NECHTENE dite svych bio rodicu...
Nechtene dite, i kdyz vlastni, tak cizi.. 🤐
a stejne umim davat a rozdavat...proto bych soucast sveho tela i duse nedala nikomu... 😔
Pro mne je to podraz i kdyz v dobrem umyslu....
p.s. Priklad, ktery jsi dala, jedna se o zeny, ktere deti nechtely..nahradni matka , kdyby nechtela materstvi, nedokazala by ho ani vynosit.. 😉 pokud zapomeneme na dozivotni pivo ve 4.pivni kategorii..

irriss
13. okt 2013

@kveta
vsak neodsuzuju...jen jim "netleskam"a neobdivuju je....to je rozdil.. 😉

irriss
13. okt 2013

@kveta
Vynosit nekomu dite je pro mne neco podobneho jako:
1.podelit se s nekym o meho manzela, protoze dotycna nemuze nikoho najit a ten muj se ji lilbi..
2. podelit se o me adoptovane dite...
...
..

adriana7
13. okt 2013

@irriss , rada ťa čítam, aj keď sa nie vždy zhodneme 😉 , nikdy sme však na seba neboli hnusné, ako tu niektoré vedia byť...viem, že to autorke otázky nijak nepomôže, ale obe máme deti...ako by si riešila to, keby ťa o vynosenie požiadala tvoja vlastná dcéra? šla by si do toho?

irriss
13. okt 2013

@adriana7 IHNED...ale pouze do generace DCERA... 😉
Udelala bych to jeste pro nevestu (syna) MOZNA 😔
p.s. pro nevestu: pokud to tu ted ctes, nesmis se zlobit.. 😉 a zkouset dal.. 🤐

irriss
13. okt 2013

@adriana7
Pises, ze jsme na sebe nikdy neboli hnusne..to doufam, stale plati..snad jsem se Te necim nedotkla.. 😕 ☹
Take Te mam rada..ja mam rada opacne nazory...vetsinou najdou spolecnou cestu.. 🙂 jak z problemu ven 😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adriana7
13. okt 2013

@irriss , jasné, že stále platí a platiť bude 😉
...bože, dievčence, toto je strašne ťažká téma, nejdeme radšej písať o inom, vypiť si dvojku vína, spať??? ďakovať bohu za naše životy s deťmi a držať autorke témy palce, päste a všetko, čo sa držať dá?

irriss
13. okt 2013

@fidka79 NEEE..ja jsem ten typ cloveka, ktery neuznava zadny rezimovy postoj - mam rada hranice, ale jakmile je s nima dotycny seznamen, neopakuju mu je, sam vi co ma a nema delat...a co se stane, jakmile hranice preslapne... 😉
Nevim, nechapu, co tu pises a MNE...co myslis ti, ze bych se citila na koni, kdybych vynosila dite dceri/neveste..
To jsou prave ty "nemocne uvahy", ktere se daji priradit k financim... 😉
BUD se utesovat financemi
nebo se utesovat zasahem do vychovy

JA? kdybych vynosila dite me dceri, vedela bych, ze je v tech nejlepsich rukach a v tom nejteplejsim srdci na Svete..
Mohla bych si dovolit jen "lenive" prihlizet a smat se spolecne s nima, kdykoliv by moje pritomnost byla vitana.... 😉

p.s. nedavej MI do pusy uvahy z pate galaxie.. 😅 😅 😉

bubulka722
13. okt 2013

@adriana7 Veľmi dobrá otázka. Úprimne, neviem na ňu odpovedať, pokým reálne problém neriešim, nerobím žiadne závery. Možno pre dcéru, ale brala by som to akoby to bolo dieťa spoločné a mala by som ho stále v náručí. Podmienka - museli by bývať v mojej blízkosti. 😉
@irriss Moja babka hovorievala "čo nie je od srdca, nie je ani k srdcu". Stará múdrosť, ktorá platí stále.

irriss
13. okt 2013

@bubulka722
Prave proto se ridim v odpovedi podle meho srdce....moje srdce by neuneslo vynosit dite nekomu CIZIMU... 😎

bubulka722
13. okt 2013

@irriss Do bodky súhlasím!
@fidka79 Čo si týmto príspevkom chcela povedať? Ja nemoralizujem, vyjadrujem sa k niečomu čo mám sama prežité. Je pokročilá hodina, ale aj napriek tomu predpokladám, že sa dá baviť na určitej úrovni, nie?
@adriana7 To víno je ozaj fajn nápad? 😀

irriss
13. okt 2013

@bubulka722
@adriana7
Tesim se na rok 2076, az bude KUN schopen odrodit a nalit sklenicku, kazde, ktera si o ni rekne... 😎 😀

bubulka722
13. okt 2013

@irriss Vždy je na mieste otázka: "Je to pokrok alebo skutočný úpadok?" Hranice sú dávno prekročené. 😒

irriss
13. okt 2013

@bubulka722
Mas na mysli hranice, o kterych jsem psala ja? 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adriana7
13. okt 2013

@irriss @bubulka722 , ja som si dnes naliala preto, že práve dnes, pred 14 rokmi som sa stala prvý krát mamou...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubulka722
13. okt 2013

@adriana7 Krásne, to je dôvod nad všetky!
@irriss Neviem ktoré konkrétne myslíš.
@fidka79 Zachádzaš do extrémov, ja nemám čierno-biely pohľad. Toto je mimo tému.

charlie1980
13. okt 2013

Presne to je to, na co poukazujem od zaciatku tejto temy. Neviem no, kazdu chvilku by som mala porodit a neviem si vobec predstavit, ze po takej dobe by som sa mala s mojim dietatom rozlucit. Ved mi uz aj chybat budu pohyby aj brusko...aj ked je tehotenstvo fyzicky narocne, bude mi to chybat. Niekto tu spominal, ze ved je to "len porod" a nejednalo by sa o biologicky material...Pre mna je uz zazrak prirody to, ako z niecoho volnym okom neviditelneho vznikne nieco tak velke a jedinecne. Nie je to hra na supermamu, su to hodnoty, ktore su k nezaplateniu. Je to dar ! Pre nikoho by som dieta nevynosila a od nikoho by som to ani nepozadovala.

irriss
13. okt 2013

@adriana7
Tak Blesce a jeji mamince VSE NEJ NEJ..to ostatni prijde "samo" 😉
Ja budu oslavovat "az"30. mou carodejnici, kterou jsem porodila take pred 14ti lety!!!!!!!!!!!!!!
Jako vcera: Pan doktor ji "posadil"do sve medvedi dlane/tlapy a prohlasil, ze se narodila cokoladova kobliha... 🙂
pak se snazil zahlazovat "sliny" a prikraslovat koblihu na Princeznu, Kralovnu... 😀

bubulka722
13. okt 2013

@fidka79 Stále útočíš, nebudem na tejto úrovni s tebou diskutovať. To je všetko.

irriss
13. okt 2013

@fidka79 A nebude to tim, ze si "CLOVEK" mysli, ze ma "NAROK" na vse?...a snazi se nejen podcenit ale i obelstit "prirodu"..??

Podle meho dnesni Clovek zapomina na Prirodu ..ale tak, jako si zpet bere zastavene uzemi voda, jednou si vezme i samotneho cloveka.. 😔

p.s. Prirodu si casto clovek vyhledava az kdyz si nevi "rady"..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubulka722
13. okt 2013

@charlie1980 Uži si tie posledné chvíle, je to najkrajšie obdobie v živote.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irriss
13. okt 2013

@fidka79
ANO JSEM SOBEC...PORODILA BYCH _ VYNOSILA bych dite POUZE MYM detem a prave kvuli tomu, abych mohla jeste jako matka fungovat..
Pokud bych to udelala pro "CIZI" jako matka bych prestala fungovat - ME VNITRNI JA to tak citi a TY MI NEBUDES poroucet a davat do pusy TVE predstavy..
Kdybych vynosila dite druhemu, prestala bych byt svym zpusobem matka i pro sve deti..a vis proc?
Protoze kdyz je jedna cokolada, rozdelim je vsechny stejnym zpusobem, srdce by mi trhalo to, ktere by si pro ten kousek neprislo a nevedela bych, zda vubec cokoladu ochutnal, zda mu neni zima a jestli ho nekdo pred spanim pohladi..a da pusinku na dobrou noc...
TO TOTIZ NENI automaticke..zena, ktera si dite preje, neni automaticky DOBRA mama..to je mozna i spolecny bod s "bio" matkou..
BYT matkou je DSAR, ale byt MAMINKOU je STESTI!! Tot me vlastni motto..

maca_p
13. okt 2013

@sharlotta etika, neetika, ak by si nebola schopna pocat svoje deti sposobom, akym sme na to "vyrobeni" verim tomu, ze by si siahla aj po krajnych medziach ako je asistovana reprodukcia, alebo aj nahradne rodicovstvo.normalny covek, nezatazeny predsudkami, nabozenstvom, cirkvou a vietou by tak UROBIL.
mrzi ma, ze tak mlada zena, dokaze vyslovit slova, ze nikdy by som nesla, alebo nikdy by som nepodstupila.
mikdy nehovor nikdy vzdy platilo a vzdy platit bude.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre