Negatívny ovulačný test

eliss94
2. feb 2022

Baby mám otázku… ak mi vyšiel ovulacny test negatívny , ale s tým že bola tam ta druha čiarka aj keď menej výrazná - neznamená to vôbec nič , alebo to môže znamenať že ovulacia prebehla pripadne, že prebehne v najbližších dňoch. Ďakujem za odpoved

anjelicek26
2. feb 2022

@eliss94 neznamena to vobec nic, alebo ze ovulacia uz prebehla, alebo ze prebehne v dalsich dnoch...ta hladina LH je u kazdej zeny uplne ina, treba robit viac dni testy po sebe, cez plodne dni aj o tej desiatej rano a desiatej vecer, tak nic nepremeskas...tie pruzkove ovulacne su lacne, aspon si to clovek lepsie odsleduje...

eliss94
autor
2. feb 2022

@anjelicek26 skôr ide o to , že mám ešte malé dieťa - dojčím … prvý krát som mala menzes pred mesiacom a dnes by som mala menzes dostať opäť … nakoľko muž pracuje mimo a domov prichádza pomerne malo ( momentálne ) tak teraz keď prišiel pred pár dňami - brali sme to tak , že mám dni neplodné - nakoľko môj cyklus pred pôrodom som presne poznala … ale pre istotu som si kúpila ovulacne testy lebo veď človek nikdy nevie či sa mi to nejako nespomenilo … testovala som 3 dni dozadu a ten bol negatívny - tak smelo … a testovala som pre istotu ešte dnes a 2x negatívny s tým že tie čiarky tam boli take ako opisujem vyššie … som z toho prekvapená a neviem čo si myslitet … nehovorím , že by bola tragédia mat babo - boli by sme šťastní , ale tak neni ešte veľmi dávno od pôrodu …

anjelicek26
2. feb 2022

@eliss94 ja som mala ovulacny pozitivny predvcerom - testy na foto rano-vecer-rano (vcera) a ovulaciu vcera, len pre predstavu, ako to ma vyzerat...slaba ciarka proste nestaci

eliss94
autor
2. feb 2022

@anjelicek26 chápem , že nestačí preto píšem , že bol negatívny … ale spermie vedia prežiť pár dni v tele ženy … takze moja otázka znela či je možné že mi v blízkych dňoch prebehla , alebo prebehne ovulacia, alebo to vôbec nič nemusí znamenať a nemam to absolutne riešit …

anjelicek26
2. feb 2022

@eliss94 ano spermie vedia prezit tie 2-3 dni realne, ale v plodnom ovulacnom hliene vplavat do maternice, na to musi byt otvoreny krcok maternice, takze to je take... krcok maternice nie je otvoreny cely cyklus, je to riziko infekcii...takze tiez tam je len uzke okno... ale jasne su aj take pripady...rob si najblizsi den-dva ovulacne testy a potom to pusti s hlavy, ak pozitivny nebude, nepreziju... ovulacia je az 12-48h po pozitivnom ovulacnom teste a to uz bude casove okno u vas uzavrete.

eliss94
autor
2. feb 2022

@anjelicek26 super vysvetlené ! Veľké ďakujem. Pekný deň 🙂

ragaca
6. feb 2022

Ja by som sa chcela spitat kedy sa ráta ťa ciarka druhá,lebo ak som si urobila ovu test a je ju tam vidno ale po nejakom čase vybledne.ktory výsledok potom mám rátať?a to som nikdy nemala ani tú druhú čiarku lebo lekár vraj už dávno mi hovoril že nemám vraj ovulaciu,a mávam nepravidelnú menzes.menzes som už dostala aj mi skončil ale stále má pobolieva podbruchom ako keby som to mala dostať.Mozno to aj mojim vekom je asi.niesom najmladšia už diki

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre