Nepravidelná menštruácia a ovulácia

lus22
17. sep 2012

Babenky snažilky... mám velky problem. Mam nepravidelnu ms odkedy som ju 1x dostala...
Podarilo sa mi otehotniet mam krasneho synceka...No MS sa ani po poroode neupravila...
Mam stale vytoky a ms nedosla uz pol roka :(
Dr. to liecil no nedosla, vyvolavat mi uz nechce lebo casto to nieje dobre...
Kedze sa chceme snazit o dalsie babo dievcatko...potrebujem vediet kedy ovulujem...Mate stym niekto skusenost? ovulacia umna musi prichadzat kedze sme dokazali splodit jedno dietatko... Odporucate mi zakupit si OVU testy? mate stym skusenost,? Diky Lucia

saraw
22. nov 2012

Baby, ktore ste zistovali presne dni ovulacie pri nepravidelnom cykle - mavali ste ju ten 12-14. den ako pri pravidelnej MS? Alebo sa vam to nejak natiahlo? (Ked je dlhsi cyklus, prichadza ta ovu neskor? Alebo sa to nemeni?)

lauritka
22. nov 2012

@saraw pri nepravidelnom cykle sa ovulacia posuva. Ked je dlhsi cyklus, ovulacia je neskor.

Ta faza od ovulacie po prichod MS je vacsinou konstatna.. plus minus dva dni / byva vacsinou 12-14 dni /. ALe ta faza pred ovulaciou sa moze rozne posunut. Cize ak vies den ovulacie, vies aky dlhy bude cyklus..
Druha vec je, ze ked je dlhy a nemas to nejak potvrdene, moze byt aj anovulacny.. Tam je to potom cakanie kedy pride MS z hormonalneho spadu.
Ak si chces odlesdovat cyklus, dobre je sledovat si hlienik, teplotu.

saraw
22. nov 2012

@lauritka Dakujem za vysvetlenie! Ide o to, ze po vysadeni HAK som mala MS po 40. a dalsiu po 48. dnoch. Teraz mam silne bolesti v podbrusku, uz asi 7. den, doktorka ma prezerala a povedala, ze mi prave zacina ovu (to bol 5.den od nechraneneho styku), ale mozem uz byt aj tehotna. Preto sa pytam, kedze som mala nepravidelnu MS, ci je mozne, ze to, co videla doktorka bola skutocne ovulacia (a posuva sa to). Nikdy som nad tym totiz neuvazovala, ako to je ani som nemala potrebu zistovat, kedy ovulacia nastava, kedze sme babo neplanovali. No a teraz neviem, co si mysliet. 😒 (A som navyse nedockava, lebo testy nechcem robit prilis zavcasu).

lauritka
22. nov 2012

@saraw ano ovulka sa moze prejavovat aj bolestami, vacsinou je to cca 2-3 dni pred. mala by si mat aj taky vodnaty pripadne natahovaci hlien ako vajecny bielok...
v den ovulka alebo tesne po sa uz meni na kremovy.. a bolesti ustavaju, hoci niekto citi brusko este aj par dnni po ovulke.
tak ked to tak videla.. tak cca do 14 dni by mala dojst mrcha. alebo potom najde pozitivny testik 🙂

po HAK to mozes mat este par mesiacov rozhadzane..

saraw
22. nov 2012

@lauritka no citala som, ze kym sa telo z HAK spamata, ze to chvilku potrva... Len som vobec nesledovala ovulaciu, az teraz som zacala nad tou jej dlzkou pri takomto nepravidelnom cykle uvazovat, az ked sa smyklo. 😀 A bolesti som mala 4-5 dni pred vysetrenim (prepokladanou ovu) a stale ich mam, preto si nie som ista, co to teda je.
Musim si veru pockat. 🙂

lauritka
22. nov 2012

@saraw no skus vycakt cca takych 10 di, potom uz mozes skusit testik.. alebo potom dva tyznde a uvidis ci dojde mrcha. 😉

0209anjelik0209
15. jún 2013

Ahojte babenky...chcela by som sa vas aj ja spytat na vase skusenosti s podobnym problemom sko mam ja. Moja MS meska uz 4 mesiace a kedze som v zahranici tu maju lekari na vsetko dost casu.Moja posledna MS bola vo februari (dovtedy pravidelna) a potom akoby utal nic. Doktor mi uz spravil krvne testy na zenske hormony,stitnu zlazu a este neviem co vsetko a povedal ze vsetko je ok a teraz mi este spravil na testosteron tak idem k nemu v pondelok a uvidim co povie. BT si meriam uz druhy mesiac ale akosi sa v tom neviem zorientovat. S manzelom by sme chceli babo.Da sa aj pri takomto "cykle" otehotniet.

anonymka0000
16. jan 2014

Ahojte potrebovala by som poradiť 🙂 Dostávam krámy každý mesiac ale nie každých 28 dní ale každých 22 dní :/ predtým to bolo v pohode. Mala som ich každých 28 dní ale pred troma mesiacmi som ich zrazu dostala o 6 dní skôr a už to je tak pravidelne. Je to zlé alebo sa len zbytočne bojím? Mám len 15 a ešte nechodím ku gynekológovi tak neviem :(

13adinka
19. jan 2014

ahojte babulky mam taku otazocku podla mojich dni by som mala mat uz od vcera ovul meriam si teplotu kazde rano od zaciatku cyklu v rovnaku hodinu ale teplota sa skoro vobec nemeni...teda dnes bola o 0,20 vyssia ale stale mi to pride malo na ovul....je to normalne ze to nebude podla cyklu pasovat?

katarinka289
19. jan 2014

@suvad to myslis vazne tuto otazku?? :D No v zelovoci to asi nebude :D :D Ved v lekarni,kde asi?

aslan123
9. okt 2014

Ahojte, no a ako ale sa da zistit ked mam nepravidelne MS ci vobec ovulaciu mam? Mam nepravidelne MS ale vzdy dostanem. To si mam 31 dni v mesiaci robit ovul. Testy? Meranie bazalnej to neni pre mna 😀 dakujem pekne za kazdu skusenost a radu 😉

lienka96969
8. feb 2015

@anonymka0000 mám ten istý problém... Ku gynekológovi ísť nechcem a mama mi nepovie správnu odpoveď a tak hľadám na internete či je to normálne v pohode

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre