Neviem prísť na to, kedy mám ovuláciu.

andreea_key
8. okt 2019

Dievčatá,

pravdepodobne panikárim úplne predčasne a zbytočne, ale potrebujem asi trochu podporiť 🙂

S priateľom sa 4 mesiace "snažíme". Tzn. 2 mesiace z toho som nepočítala plodné dni, nerobila som si ovulačné testy, len sme mali nechránený styk až do konca s tým, že sa možno zadarí... 🙂

Trochu mi to začalo vŕtať v hlave po dvoch mesiacoch že sa nezadarilo, tak som si skúsila urobiť ovulačný test v čase, keď som mala ovulovať, ale nejak som na ňom nič nevidela, nebola som si istá výsledkom. Urobila som si domáci test plodnosti, ten bol v poriadku. Sex máme takmer každý deň, takže sledovať plodné dni mi príde zbytočné. Ale aj tak som si začala merať bazálnu teplotu, ale tiež som z toho nič nevyčítala. Druhý mesiac som bola dlho na dovolenke, tak som si nemerala, čiže mám údaje len z jedného mesiaca.
Teraz som si kúpila ovulačný mikroskop a tiež by som mala ovulovať v týchto dňoch, ale nič tam nevidím, poriadne mi to nejde ani zaostriť, čiže žiadne papradie tam nevidím :(

Trochu sa začínam obávať, či je so mnou všetko v poriadku. Mám 29, menštruáciu pravidelnú, aj ked občas sa vyskytne nepravidelnosť ale hlavne po nejakom strese. Priateľ má dieťa z prvého manželstva, tak by mal byť v poriadku.

Myslíte, že je zbytočné panikáriť? Zrejme sa týmto prílišným sledovaním len zbytočne vystresujem a otehotniem o to ťažšie...

Ďakujem

lenka2710
8. okt 2019

@andreea_key nám sa prvé zadarilo na prvú supu 😁, teraz by sme chceli druhe,pol roka sa snažíme a nič! Proste ked to ma prísť,príde to! Ja som bola teraz dosť v strese,aj muž! Všetko sa to odzrkadli na psychickej pohode a potom to jednoducho nevyjde! Ukludni sa,uvolni sa, netlač na pilu a uvidis,keď to budeš najmenej čakať uvidíš dve čiarky 😉😊

andreea_key
autor
8. okt 2019

@777januska777 jaj naozaj, ja som od posledného dňa menštruácie počítala, pomýlila som sa. no a to práve nemôže byť problém, že sa vajíčko nestihne uhniezdiť?

andreea_key
autor
8. okt 2019

a ešte jedna vec: neviem už ktorý mesiac to bolo, ale meškala mi mrcha až 10 dní, čo sa mi nestalo asi odkedy som bola násťročná 😨 neviem si to nejak vysvetliť ale teraz už nejak ani tomu kalendáru neverím, lebo zrejme mi niečo rozhodilo cyklus...

777januska777
8. okt 2019

@andreea_key nie to isto nie 😀 celý cyklus je tak dobre urobený, že je čas aj na uhniezdenie aj na dozretie 🙂 ja mám tiež tak neskoro cyklus a už mám dve deti 😀 poradím ti meraj si denne teplotu a uvidíš či máš pravidelnú ovulaciu a ak áno potom ti stačí mať styk v deň ovulácie to je najistejšie a hlavne bez stresu a strachu, lebo to, že bude styk v deň ovulácie ešte neznamená, že otehotnieš, nie vždy to vyjde. Treba uvedomiť, že dieťa je dar a aj keď budeme mať najlepšie výsledky a najpresnejšie tabuľky vždy to nemusí vyjsť.

lusina
8. okt 2019

@andreea_key my sme sa snažili 5 rokov. Takže 4 mesiace je strašnekratka doba robiť paniku. Chce to kľud. Viem o com hovorím. 🙂

777januska777
8. okt 2019

@andreea_key no možno si mala biochemické tehotenstvo alebo máš nejaký iný zdravotný problém, lebo ak ti 10 dní mešká to nie je ok. Ak máš zdravý životný štýl, nerobíš nočné atď. Tak by ten cyklus nemalo moc čo narušiť. Ak sa to však bude opakovať, tak by som išla ku gynekogovi a zistila čo je vo veci.

paladia
8. okt 2019

@andreea_key zbytocne panikaris, ak si nie si ista,vyhladaj lekara. Ale z vlastnej skusenosti ti.poviem,ze doba je taka,ze splodit dieta uz nejde stylom ,,sup na kravu,uz je tela". Prepac,za prirovnanie. 4 mesiace su nic. O prve sme sa snazili rok, o druhe 2,5 roka. Pre druhe dieta sme sa rozhodli pol roka po prvom porode. Vsimni si to ,,zhorsenie" za tak kratky cas. A este ti poviem,ze vacsina lekarov problem s plodnostou rieši az po roku neuspesneho snazenia.

minutka
8. okt 2019

pre boha,daj sa do pohody a zadari sa uvidis. 4mes su kratka doba.vobec sa nezatazuj nejakymi testami

andreea_key
autor
8. okt 2019

@777januska777 presne na to biochemické som myslela aj ja, ale vtedy by mi test vyšiel pozitívny. keďže sa mi to nikdy nestalo a potom už ďalší cyklus bol ok, tak si to neviem vysvetliť.

777januska777
8. okt 2019

@andreea_key nemusí ti vždy vyjsť pozitívny, mne napríklad pri prvom tehotenstve, test vyšiel až po vyše 2 týždňov 🙂

andreea_key
autor
8. okt 2019

@777januska777 no je to všetko pekne komplikované, neostáva mi nič iné len sa dať do pohody a počkať si na to 🙂

sisulia
8. okt 2019

Meranie teploty je asi taky najlepsi sposob, ktory nejde tak velmi do penazi, staci kupit teplomer na to urceny a ides. Len zase ak si chces urcit kedy mas ovulku tak tam treba dodrziavat dost prisne podmienky, kazde rano merat v rovnakom case, hlavne ak je to prvy mesiac, nech sa deje co sa deje, nesmies pit, nestresovat sa, proste tam je strasne vela faktorov, ktore mozu tu teplotu ovplyvnit

777januska777
8. okt 2019

@sisulia tak ja som alkohol pila 😀 iba som si dávala pozor na spánok a správne meranie teploty 😀

soldi
8. okt 2019

@777januska777 nauc sa citat s porozumenim, pisala som niekolkokrat - pokial nie je ziadna patogeneza. chapes? cize ak ide o normalny zdravy par, tak je uplne jedno ci sexuju 3 krat za den, alebo 3 krat za mesiac. nema to ziadny markantny dopad

777januska777
8. okt 2019

@soldi Veď ono nikdy nemusí byť nejaký známy problém, to keby bol nejaký veľký problém, tak ani sex pomaly raz týždenne nepomôže 😀 tam ide o to, že nie každý musí mať takú dobrú kvalitu spermií hned, niekto potrebuje trošku dozrieť, ja nie som doktor, takže nwm ako rýchlo a ako kvalitné sú spermie hneď, ja vravím len to čo doktori sami odporúčajú dopriať spermiám a to je odpočinok aj 3 dni 🙂 a keď so mnou nesuhlasiš, tak kľudne sa choď pohádať s doktormi, že to isto nie je pravda, lebo ty si otehotnela hneď 😀

juliet86
8. okt 2019

ved chod ku gynekologicke cca 14ty den cyklu mech ti pozrie folikul a sliznicu. kludne si mohla mat anovulacny cyklus a podobne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre