O tretie bábätko sa snažíme už dva roky

srd
4. jún 2021

Dobry večer prajem . Mamičky rada bysom sa spýtala ktorá je natom podobne ako ja s manželom máme 2 krasne zdravé detí vo veku 10, a 14 rokov a rozhodli sme sa že chceme mať tretie no žiaľ bohu nedarí sa nam neviem čím to je ale už vyše 2 roky sa snažíme žiadna sláva. Som stoho dosť smutná keďže mam dvoch synov a zatuzili sme po dievčatku 🙂 strašne túžim mať dievčatko snívam o tom už dva roky precstavujem si ako jej cesem vlasy a pod.... no.nijak sa nam nedari ktorá natom je tak isto alebo vedela by poradiť ďakujem vopred za odpovede

luccija
4. jún 2021

@srd uff podla mna, ked niekto tuzi po tolkych rokoch po dalsom mal by prijat akekolvek pohlavie.Prepac zda si mi to pritiahnute za vlasy vyfabulovat si dievcatko.Po 2 r asi uz mate vysetrenia za sebou?vyssi vek, horsia kvalita spermii, ovulacia je?hladaj chybu s gynekologom

srd
autor
4. jún 2021

@luccija Páni lucia samozrejmé že to by bolo jedno ake by to bolo pohlavie ale viete nebudem sa tajiť tým že túžim mať aj dcérku keďže už dvoch chlapcov mám aj ony si prajú mať sestricku ktorú by chránili lubili ..... a čo sa týka z gynekologickej stránky som v poriadku.

kikuska717
4. jún 2021

Ja si myslím, že nič nie je stratené. Mame v rodine taky prípad dvaja chlapci 21r a 18r a tretie bolo dievčatko, má 8r.🙂

srd
autor
4. jún 2021

@kikuska717 joj teším sa.s vami kiež by sme malí aj mi taketo šťastie no žiaľ bohu neda sami otehotnieť. Nechápem kedze s prvým synom.som otehotnela hneď a sdryhym som otehotnela v Dane. Bez problému

luccija
4. jún 2021

@srd si v poriadku znamena, ze ake Ti robili vysetrenia?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
srd
autor
4. jún 2021
srd
autor
4. jún 2021

@luccija v podstate mi žiadne vyšetrenia.nerobili. ale pred cc 3mesiacmi som.bola na gyndu asom svojmu.gynekologovi povedala otom že nech.má vyšetrí poriadne lebo s manželom sa snažíme a nedarí sa . Tak teda ma vysetril a povedal zdasa byť uvas všetko v poriadku .

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin21
4. jún 2021

@srd s prvymi si bola mladsia,telo ine, 10-14r je vela..nam sa podarilo druhe po 15 od prvej..a to sme sa uz ani nesnazili... prvu som mala tak,ze na 1 sup..a druhe takto...telo sa meni. Prestan to riesit a potom to vacsinoi pride..aj u nas a u svagrinej
.obe sme koncili pracu, riesili veci okolo toho a bum, im aa v 40tke konecne prve zadarilo ked sa ani nesnazili a vypli a nam sa tiez zasarilo, 3t pred nimi...len tak..riesila som hladanie prace a nie mimco🤣. Takze.... fakt sa to hovori a fakt je to pravda.
A este..ver tomu ,ze k tebe prichadza dietatko kazdy den za dakuj akoby si ho uz mala..tym tomu davas energiu. Ale viac na to netlac, len si kazde rano,,ci vecer povedz: dakujem za zdrave dievcatko, ktore nas urobi stastnym.

srd
autor
4. jún 2021

@katrin21 krásne sté to napísali... :-*

srd
autor
4. jún 2021

@bambulienka25 no pred 3 mesiacmi som.bola.na.gyndu a povedal že z gynekologickej strany som v poriadku visetril ma apodla toho určil .. neviem ale žiadne testy mi nerobil ak sa nato chceš opýtať

petamich
4. jún 2021

@srd z gynekologickej stranky si v poriadku - to neviem uplne co znamena, kedze pri beznej prehliadke toho lekar vela nezisti - max. po rozhovore vie aku mas menstruaciu, zisti, ze maternica je bez nejakych patologickych zmien a napr. myomov ale to je cele - ci ovulujes (ak si nebola vo vhodnom case na kontrole, kedy to skuseny lekar vie, ze prebehla ovulacia), ci mas priechodne vajecniky, ci mas krvny obraz, stitnu zlazu v poriadku a ci napr. manzel v poriadku spermiogram - tak to ti zial gynekolog pri rutinnej hoc poriadnej prehliadke nepovie 🙂

takze v zasade bud sa budete snazit dalej a nechate to na osud, nahodu, vyssiu moc, kazdy comu uz veri a maximalne to podporte nejakymi pripravkami a vyzivovymi doplnkami pre teba a manzela alebo necakajte a po roku snazenia obzvlast vo vyssom veku sa odporuca ist na konzultaciu do CAR (netusim kolko ale mate rokov atd.)

a to pohlavie bude asi tiez 50/50 🙂 s tym nikto nepomoze, kazdopadne drzim paste, aby to bolo ako si zelas 🤞🏻🤞🏻

luccija
4. jún 2021

@srd mam pocit, ze si troll nova registracia...ak by si lekarovi povedala, ze sa snazite 2 r a mas asi po 30 tke urcite by navrhol aspon spermiogram ci hormonalny profil, sledovat ovulaciu

srd
autor
4. jún 2021

@luccija nebudem.ti klamať žiadne také extrémne testy mi gynekológ nerobil a manžel otom nechce ani počuť on sa nechce trepat po lekárov .. nesnažit sa snažíme ale nechavame to v božích rukach kedze mi detí máme . Mi sme sa s manželom dohodli nato že keď nám boh umožní mať tretie. Tak bysme.sa potešili.ak nie tak nie mi niesme.natom tak že nemáme vôbec vtedy bysme určite chodili po lekárov.

srd
autor
4. jún 2021

@petamich ďakujem pekné ale jato už nechávam v božích rukách . Jasom pisala tento prispevok preto či aj ina.mamička ma.taký problém aco jej pomohlo .

maminkadeticiek
4. jún 2021

Mozu byt 2 dovodu.V ramci prveho by som ai dala skontrolovat priechodnost vajcovodov a kvalitu manzelovych spermii.Priechodnost vajcovodov ti gynekolog len tak nespravi,to treba riesit inde,vstriekne sa kontrastna latka a hned vies ci moze vobec vajko zojst dole.Po 2.-mozno Vam je sudeny aj 3 babo chlapcek a proste nepride lebo sa neciti tebou prijaty.

janickacrazy
4. jún 2021

@srd No nám sa tiež tretie nedarilo. Mne pomohlo prijať myšlienku, že mne je to už jedno, či to bude chlapec alebo dievča, tiež sme mali 2 chlapcov a túžila som po dievčatku. Samozrejme narodil sa tretí chlapec. Pekný, dobrý a citlivý ako dievčatko. Inak moja dr. mi poradila užívať kyselinu listovú, tak možno aj to pomohlo.

kittykat22
4. jún 2021

@srd tie prve dve tehotenstva boli v rychle, lebo si mala ovela nizsi vek. Kolko mas teraz rokov? Ak maju deti 10/14 tak to budem niekde k 35? Ak by som mala pravdu, tak by si sa mala zacat seriozne hrabat ak tuzis po tretom dietati. Po 40.ke rapidne klesa sanca otehotniet a zvysuje sa riziko ze sa miminko moze narodit so zdrav. problemom. Dufam, ze sa ti to dievcatko podari 👍 mozno by si mohla tym bozim rukam trosku pomoct a spytat sa svojho gynekologa kam mas ist na vysetrenia, ze to moc nejde podla tvojich predstav.

miadi
5. jún 2021

Hlavne skus zabudnut na to ake pohlavie by si chcela. Tak ci tak si nevyberies. A tie vlasky Cesat dlhe ako v romane male ženy Mozno aj tak nebudes. Strasne vela dievcat chce byt ako Tarzan strapate.neznasaju česanie. Proste ani to dievcatko nemusi byt girlie girl . Podla tvojich tuzob predstav, zalezi od povahy no baby su casto take male tornada. Mozno len chces nieco ine co este nemas ., ale skor si len zelaj zdrave babo. Dievca raz budes mat vnucku.,ak by si nemala mat dcerku. Chlapci su tiez uzasni.(moc sa mi nechce verit ze 14r. A 10r pubiši by chceli doma babo.,ale tak urcite Ta maju radi a podporuju tvoje tuzby. 😊Ja som si v tom veku myslela ze rodicia su uz geriatrici impotentni ze uz roky ziju v celibate a ze sex vynašla Madonna) drzim palce nech to dobre dopadne.

mamusa34
5. jún 2021

@srd príde v pravý čas 😍

mamusa34
5. jún 2021

@srd Aj ja som snívala o dievčatku 😅a po x rokoch bude chlapček .nuž 😍,hlavne ze bude zdravý a náš

nevenka
5. jún 2021

@kittykat22 len taka poznamka, vsetci strasia s tym vyssim vekom, ano, moze to byt pravda. Ale mam sesterku, ako nic mala prve v 40, druha zas mala prve, aj druhe babo na uplne prvy sup, ako si povedali, ze ideme na to, 33 a 35 a ja do pol roka od nechranenia sa v 30 prve, v 32 druhe, ani neviem, ako. A tretie, tak to som mala 37, spoliehame sa na meranie BT, no po 2 rokoch neskorych ovulacii, ma prekvapila ovu na na 14-ty den cyklu a mame drobceka. To som uz vedela, ktora bije,...Nemusi proste tam byt ziadny problem. Ale samozrejme, moze. Alebo aj psychicky blok kvoli tomu, ze sa upina na dievcatko. Poznam aj take, ze 4 roky sa nedarilo, baba sa netajila tym, ze ona by chcela len dievcatko a najlepsie dvojicky, nech to ma naraz. Chlap chcel chlapca. Zdravi obidvaja a nedarilo sa. Hadajte, co maju po xy vkladoch v CAR? Konecne dietatko, chlapceka.
Mne cely zivot tvrdili, ze s mojimi hormonami prirodzene otehotniem len tazko, od 11, ako som dostala menzes, som len po doktoroch behala, od gyndy cez endokrinologiu, kedysi na vyske som sa na to vykaslala a nakoniec mame prirodzene 3 krasne deti.

@srd Tebe by som poradila, skus sa oslobodit od myslienky, ze chces dievcatko. Ja Ta chapem, ale mozno treti chlapcek chce ku Vam prist a vyssia moc len caka, kedy ho prijmes. Ja som toto tretie citila, ze bude dievcatko, hoci uz jedno mam. Mali sme chlapceka a dievca, idealna dvojka, kamosi, partaci a dcerka velmi chcela dievcatko tiez. Bola som kusok sklamana kvoli nej, ze je to chlapcek, ale nakoniec ho dcerka neskutocne miluje, mojka si ho, stara sa o neho. Hovori, ze je to najkrajsie babatko na svete. Ale stale splieta, ze chce aj sestricku alebo sesternicku. Hoci jednu sesternicku uz ma. Len je daleko od nas. No mat 4.dieta u nas kvoli zdravou uz asi nebude dobry napad. Ale nechavam to tiez na vyssiu moc. Chcela by som dievca, ak by sa zase stalo...Ale vnutorne sa snazim nastavit na to, ze to kludne zas moze byt chlapcek. Manzelov starky bol z 11 deti, 10 chlapcov a jedno dievca 😁, takze sanca je vies, aka 🤣...To tak trosku na odlahcenie.
Ak by sa este dlhsie nedarilo, tak skuste aj nejake vysetrenia. Ale to musite byt obaja rovnako nastaveni. A muz musi chciet. Mozete tam mat aj zdravotny problem, ze my sme nemali, tak to neznamena, ze aj u Vas je to tak. Niekto nema prekazku vek a niekto ano...Drzim Vam palce 🙂

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kittykat22
5. jún 2021

@nevenka to je pekne ze mas sesterku a ja jej blahozelam ze sa jej dieta podarilo. Aj tebe. Ale ty a tvoja sesterka nerobi statistiky. Vies ze statistiky su vysledkom milionov dat ktore zbieraju zdravotnici po celom svete? Ze je to vysledok na zaklade pravdepodobnosti. Asi ma nikdy neprestane udivovat ako si niektore z Vas myslia ze ked sa to Vam podarilo, tak to co sa pise na ministerstvach zdravotnictva, gynekologickych konzilii, who alebo neviem medickych zurnaloch, je ... vycucane z prsta.

kayyaa
5. jún 2021

@miadi nesud len podla seba🙂 ja mam najstarsich synov 13 a 11, cakame babatko a velmi sa tesia...a teda kazdy to ma doma inak, ale ja som v 15 vedela, ze nasi maju sex a dost casto😀, vobec mi neprisli stari a nechapem, preco by si pubertalne decka mali mysliet, ze rodicia uz nesexuju😃😃 to, ze ty si si myslela, ze rodicia su geriatrici - ok, ale zdaleka si to nemyslia vsetci😅

littlebubble
5. jún 2021

@srd Aj moja mama snívala o princezne.Šaty som začala nosiť až v dospelosti.V detstve som sa hrala s autami a milovala som tepláky.Takže predstava dievčatka je dosť skreslená.

littlebubble
5. jún 2021

@miadi Ja tiež pochybujem, že pubertiaci chcú mať doma bábätko.Ja som vedela, že rodičia majú sex a keď mi oznámili, v 15, že budem mať ďalšieho súrodenca tak som sa ich opýtala, že či už nie sú tak trošku starí (obaja nemali už 30 pomaly ani 40).Ja som si myslela, že už budeme fungovať inak kedže sestra podrástla a čakal nás ten istý kolotoč tak som si už začala žiť v podstate svoj život a byť čo najmenej doma 😂 lebo som už chcela aj žiť a nie len riešiť bábätká.Najmladšieho zbožňujem, ale v puberte som sa tvárila, že mňa sa to netýka.Toľko bábätiek bolo v rodine, že pre mňa to už nebolo nič zaujímavé.

miadi
5. jún 2021

@kayyaa no Jasne mas pravdu Ja som extra vynimka vsetci pubiši snivaju o babatku a tesia sa ze rodicia maju sex. To len ja som bola mimo 🤣Moja 14r teta plakala ked bola jej mama teho s mojou mamou ze ked bude kocikovat budu si ludia mysliet ze to deco je jej. A ujo 8r sa bal ze mu babo poje kolaciky. Asi to mame v rode .no Moja dcera sa velmi tesila na surodenca ale rozdiel medzi nimi je 4.5r.

miadi
5. jún 2021

@littlebubble svagor je od mm starsi o 10r a ten vztah je iny nie su kamosi skor taky druhy otec. Lebo rodicia boli Strasne busy brat sa onho staral..a doteraz je taky skor direktivny. Este aj do toho ake meno mozeme dat detom nasim sa montoval. Moja mama bola mlada v 30ke ked som mala 8r sa mi vsetci dospelaci zdali “stari “.to casom preslo a hranice mladosti sa posuvali. ( ale vtedy bola hrozna moda a vlasy trvale 🙄🤣mama si ružom robila cervene licka ako marfuška)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre