Opäť sa posnažíme ale až od (po) roku 2010

z.ubrienka
23. mar 2009

ahojte, mozno nie ze možno ale skôr určite je na takúto tému ešte skoro. Ale tak dúfam že nie som jediná ktorá by chcela mať bábätko až tak "neskôr"(tj, o 2-3-4a viac rokov), dúfam že nie som jediná ktorá takto plánuje do budúcna.. 😅 .. 😀

tanyja
30. júl 2009

a píšeme o tom aj vo vhodnej téme ::: nieje konkrétne uvedené , že v čom sa máme snažiť 😅

tanyja
30. júl 2009

wyerka, ty bývaš priamo v žiline ? ak áno, tak to máte riadne husté - futbal, ten ja nemusím , hoci istým spôsobom ho mám stále 😀 😀 ( a to som dnes čítala, že mimčo v 7mes. prespí 16 až 20hod denne), ale ten môj stále len kope a kope

wyerka
30. júl 2009

tany> no priamo v ziline nebyvam , ale pracujem 😀 uz sa to nastastie ukludnilo a "fanusikovia" odisli vrieskat na stadion .. inak tu bolo plno policajtov .. 😎 aspon robili poriadok trosku .. som ich sledovala z okna 😀 ty si v 7.mesiaci ? moja strasne fajna kamoska je v 32 tyzdni (tak neviem ,kt. je to mesiac 😅 ) a tie jej najust vzdy ked ich chcem citit sa prestanu hybat .. ale tak mozno tvoj maly spi menej .. kazdy sme iny 😀

tanyja
30. júl 2009

tak teraz si ma dostala, rozmýšľam........ 7 mes normálne a podľa dr. 7,5 , tak si vyber , ale už aj tak dosť

tanyja
30. júl 2009

a že malý čuší, to robí pravidelne aj svojmu ockovi, ale minule si dal ucho na moje brucho, tak ho kopol rovno do ucha 😀 😀 😀

nelynka
30. júl 2009

caaaavte zeby, o com je rec?
ja nejako varim kukuricku a chystam sa na marmeladu ale asi to prelozim na zajtra rano 😀

nelynka
30. júl 2009

no vidim ze ste tu preberali hypoteky..

zuzi poriadne si to pozistuj, podla mna je hypo vyhodnejsia ako pozicka, kedze na pozicke sa ti pohybuju uroky okolo 10 - 15% rocne, kdez to na hypo mate cca 6% rocne, aj to som vela napisala..
je jedno ci si vezmes pozicku 300 000 alebo hypoteku 300 000 len s tym rozdielom ze hypoteku mas fixovanu, ale nemusis a pozicku fixovanu nemas a na hypo zastavujes dom...alebo byt..
ale urco by vas vysla lepsie hypoteka a menej by ste platili a pri takej sume nie je podmienka mat ju na 30rokov!!
to by ste boli s prepacenim hlupi...
mozte si sami urcit ako dlho ju chcete platit a kolko ste schopny mesacne na to dat, ale myslim si ze splatky by vas nevysli urcite viac ako pri pozicke..

nelynka
30. júl 2009

tak vidim ze si pisem sama so sebou, tak idem aj ja asik papa

zuzanockamt
30. júl 2009

nely ... zatial ma to nejako netrapi, lebo v dohladnej dobe to riesit nebudeme, ale vdaka za info ... ja nechcem mat hypo preto, lebo tam davas ako zaruku byt ... vsetko sa este uvidi, ako to bude 😉

nelynka
30. júl 2009

to hej jasne, ja len tak, ze by vas to vyslo z financnej a splatkovej stranky ovela lepsie...aj ked zaruka na byt tam je...

zuzanockamt
30. júl 2009

a ja som tych 30 rokov myslela na plnu vysku ... teda, keby sme nemali ziadnu hotovost ... teda, ze by sme boli nuteni zobrat 1 a pol miliona

zuzanockamt
30. júl 2009

este pockame, mozno strasie byty predsa len este klesnu a nieco sa este dosetri,ak si najde MM pracu v dohladnej dobe ... nejdem robit ziadne plany zatial

nelynka
30. júl 2009

zuzi tak to hej, ale si myslim ze to by bolo vela na 30rokov ked len 1,5miliona by ste brali..to by ste zvladli vpohode si myslim aj pri 20 max 25rokoch...
sak jasne, ja len tak som to napisala, aby ste si to potom lepsie premysleli co by bolo lepsie..ci mat vyssie splatky a uroky alebo nizsie splatky a uroky a zastaveny byt...

zuzanockamt
30. júl 2009

ked som si ratala na hypokalkulacke na nete, tak mi to vyslo na 30 rokov, aby mi z toho platu aj nieco ostalo 😀 😀 😀

zuzanockamt
30. júl 2009

teraz som si na stranke slovenskej sporitelne ratala na hypokalkulacke a vyslo mi toto:
vyska uveru ... 50 000 €
doba splacania ... 20 rokov
vyska splatky ... prvych 5 rokov=285€, zvysnych 15 rokov=366€
urokova sdzba ... 3,19% - co je myslim si fajn urok 😉 😉 😉
a bol to hypotekarny uver pre mladych, co by sme este vekovo stihli

zuzanockamt
30. júl 2009

ale kebyze mame dieta tak uz nam daju prd 😖 😖 😖

nelynka
30. júl 2009

zuzi to je parada ten urok...rataj ze my mame pri 2,3miliony urok 6.39'% co je najvyssi aky sme mohli dostat

zuzanockamt
30. júl 2009

tak to mate fajn 😉

nelynka
30. júl 2009

tak to teda naozaj fajn nemame ked normalne sa uroky pohybuju teraz na 5,5% najvyssi...
a my sme mali slubovany 4.39% ale bohuzial...

riana12
30. júl 2009

ahojte 🙂 zase az tema, co do nej nmam cim prispiet 😝 😀

zuzanockamt
30. júl 2009

ale aj tak je to maly urok pri tej sume si myslim ... skoda, ze MM nema teraz pracu, teraz su dobre pozicky

nelynka
30. júl 2009

zuzi to teda nie je maly urok vobec...
rataj ze zaplatime pomali o 350 000 viac ako keby sme mali urok 5,5% a o skoro 500 000 viac ako keby sme mali 4,39% ako nam slubovali..

nelynka
30. júl 2009

ahoj riana, ako si sa dneska mala??

ja sa napchavam kukuricov xixi..bude vojna cez noc 😀 😀 😀

zuzanockamt
30. júl 2009

tak to hej ... a presli ste si viacero bank?
riana ... vitaj 😉 ... ak nezabudnem zajtra rano, tak zacinam merat BT, chcela som uz dnes,ale som zabudla na to 😀

riana12
30. júl 2009

Nely, v ramci moznosti dobre. Aj ty rachotis z kukurice? 😅 😀 😀

nelynka
30. júl 2009

zuzi nie nepresli..
my sme sli cez realitku, ktora spolupracovala s jednou bankou..
a skoro sme to hypo nedostali, co nas velmi mrzelo..tak nam museli urok navysit..
a myslim ze sme to satihli len tak tak..par hodin navyse a dom by sme nemali...

riana12
30. júl 2009

Zuzi, tak sa tu budeme zahrnat grafikmi? 😀 ja som si tento cyklus poctivo vsetko sledovala,ze ked pojdem dokimu, aby som vedela reagovat... 😀

nelynka
30. júl 2009

riana keby len ja ale aj MM to bude vojnaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀

riana12
30. júl 2009

Nely, to bude vojna, o zivot pojde 😀 😀 😀 😀 😀

nelynka
30. júl 2009

veru veru, ach jaj, idem kuknut program co daaju v TV

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre