Ovulačné testy pre skúsené i neskúsené

manamani1
15. dec 2011

Zakladám tému tak ako má "Bazálna teplota", nech majú aj "ovu testy"...Ja testujem druhý mesiac, ale stále v nich nemám jasno.Ako vy?

lula56
24. feb 2022

@mims_18 áno testovala, a blednú 😏 Aj ten tvoj posledný je už veru bledsi oproti predošlému.

mims_18
25. feb 2022

@lula56 hej len neviem u mna ci uz prebehla alebo teda tiez len bude, lebo ta pred tym sa mi zda pozitivna.. uvidime este dnes 🙈

mims_18
25. feb 2022

@lula56 teraz som si robila a druha ciarka skoro nie je, cize ovulka vcera alebo dnes.. vcerajsi o tej 17 tej sa mi zdal najsilnejší a potom vecer uz to zacalo klesať.. aj sme sa posnazili este dnes a uvidime.. kazdopadne dalej netestujem ostatne testy si necham na dalsi cyklus, ak ich budem potrebovat este.. ale zistila som tym meraním aspon nieco, napriklad hlien som mala par dni pred ovu co som si vzdy myslela ze je v case ovu

lula56
25. feb 2022

@mims_18 tak držím palce nech to vyjde tento mesiac ✊🙏 No ja som teraz ani nejak hlien nemala, minulý mesiac som mala. Ale teraz skoro nič.

mims_18
25. feb 2022

@lula56 dakujem ❤️.. ja napriklad niektore mesiace mam aj pichanie vaječníka a bolest podbruska vtedy viem priblizne kedy je. A tento mesiac keby nerobim testy vobec neviem.. takze mozno aj ten hlien niekdy je niekedy menej a niekedy vobec 🙈 a ktory den dc si? Zeby este len prisla ovulka? Podla mna je to mozne.. ach tie zenske tela a cykly.. nikdy by ma nenapadlo, ze je to take komplikovane .. hlavne to prepočítavanie kedy asi a niektore zeny si s prepacenim vrznu niekde na diskotéke ani nevedia ako a su tehotne 😡

lucinka1645
1. mar 2022

baby keď chcete poradiť či je konkrétny test pozitívny, cvaknite ho 10 minút po tom. Keď vyblednú už to nie je naisto poznať, či bol pozitívny. Aspoň mne sa to tak vidí. Keď mám v ruke pozitívny test a nechám ho vyblednúť tak potom normálne váham či bol pozitívny. Mrknem na fotku po 10 minútach a je to jasné.

lucinka1645
1. mar 2022

@mims_18 toho 24. vyzerá dobre prvý test... ja by som ho brala ako pozitívny....poradím až sa ti zdá že je skoro pozitívny... skús ešte chvíľu nepiť. Strašne to môže ovplyvniť výsledok. Najlepšie keď vieš že sa ten deň blíži aj tri hodinky nepiť predtým... alebo po nejakej prechádzke keď vypotíš... vždy je potom silnejšia čo som tak skúšala

mims_18
2. mar 2022

@lucinka1645 ahoj aj mne sa zdal pozitivny, potom to uz len klesalo.. plus teda co som sa tu docitala nie vzdy sa zachytí ten vrchol..
nepila som pocas obdobia testovania vzdy cca 1,5 hodku aj to je pre mna strasne vela, ja sa nalievam cely den 🤣 ale dakujem, nabuduce skusim vydrzat dlhsie ked sa to bude blížiť ☺️ A fotila som to cca 10 minut po namočení do mocu, max 15 tak pisali v návode pri tychto testoch. Ale tak skusila som prvy mesiac, je fajn takto aspon spoznat viac svoj cyklus 🙃

zojeva
6. mar 2022

Ahojte, idem si aj sem po radu alebo teda či ma nejaká žienka skúsenosť. Robila som si ovulacne testy včera aj pred vcerom boli negatívne dnes pozitívny 20dc (foto) ale na 10dc som bola na gynekológii a doktorka povedala že ovu už asi prebehla tak teraz som z toho v rozpakoch, že či teda ovu bola keď doktorka povedala alebo len bude podľa testu

lela123
6. mar 2022

@zojeva alebo ste tehotna aj to moze ovulacny ukazovat😉
Alebo bude ovulka este len.Skuste aj zajtra.

zojeva
6. mar 2022

@lela123 áno, prvý krát mi takto ukazoval keď som bola tehotná som sa pomýlila a urobila ovulacny miesto tehotenského 😀 robila som aj tehotenský je negatívny takze myslím že príde ovulacia bolia ma už aj vaječníky

janka0722
7. mar 2022

Ahojte, testujem sa prvy krát. Môžem pokladať posledný ovulačný test za pozitívny?

zojeva
7. mar 2022

@janka0722 áno podľa mna je pozitívny 😊

tulipanicek
7. mar 2022

@janka0722 Aj podla mna je pozitivny.

martinahm
28. mar 2022

Ahoj, môžem poprosiť skúsené dievčatá o radu? Toto sú moje ovu testy 14 DC doobeda som bola aj na gyn. Dr nevidel domaninatny folikul. 13 DC doobeda bol test len o malinko slabší ako kontrolný., rovnako aj večer.Je možné že ovu naozaj prebehla?

tulipanicek
28. mar 2022

@martinahm Podľa mna nebol ani jeden test pozitívny. Takze za mna ovu Ešte neprebehla. Ak by si aj mala 13 DC pozitívny test, ovu by prebiehala pravdepodobne na 14-15 DC a teda by buď Dr videl prebiehajúcu ovu alebo dominantný folikul

kikirda
28. mar 2022

Baby prosím toto už je pozitívny test ? Potrebujem vedieť , kedy príde presne ovulácia, lebo by sme chceli dievčatko tak sa nechceme snažiť presne na deň ovulácie. 🙏🏻

mims_18
28. mar 2022

@kikirda mne este pride ze troska mu chyba aby bol pozitivny.. skusila by som este jeden dnes alebo uvidite zajtra podla zajtrajšieho

tulipanicek
28. mar 2022

@kikirda Nie. Toto este nie je pozitivny test.

kikirda
29. mar 2022

@mims_18 @tulipanicek lebo aj hlienu mám dosť a je ako vaječné bielko aj krcok maternice je vysoko a mäkký a pootvorený takže plodné dni už sú asi.

noemikatka
30. mar 2022

@kikirda milujem sa každý druhý deň tráfite sa držím palce

kikirda
30. mar 2022

@noemikatka tak my sa milujeme stále 😃😁♥️

gertys
7. máj 2022

Ahijte. Potrebujem poradiť. Včerajši 11DC a dnešny 12DC. Mam ho brať ako pozitivny alebo to ešte nie je ono. Ovu testy robim prvykrat v živote. Velmmi tomu ešte nerozumiem. Ďakujem za každe objasnenie 🙂

zojeva
7. máj 2022

@gertys ja si myslím, že mu ešte kúsok chyba aby bol pozitívny, ale tak vyzerá, že bude čoskoro takze kľudne by som nato skočila 😊

gertys
7. máj 2022

@zojeva dakujem za odpoved 🙂

monika765
10. máj 2022

Ahojte, môže byt že som nezachytila vrchol LH?

gertys
21. máj 2022

Ahojte chcem sa s Vami podeliť. Nakoniec ten test vyssie co som sa pytala bol pozitivny 🙂 Aktualne pozitivny tehu test

lela123
22. máj 2022

@gertys tak gratulujem super😊

fiora94
19. jún 2022

Ahojte, prosím vás, do koľko hodín môže prebehnúť ovulácia po pozitívnom teste? Začala som si aj merať bazalnu teplotu, a vždy mi vyznačilo ovuláciu až tretí deň po pozitívnom teste. Som z toho zmätená. Dokedy môžem a nemôžem otehotnieť potom? Doteraz som bola v Tom že ovulácia prebehne do 48h.

noemikatka
19. jún 2022

@fiora94 áno je to tak ovulácia prebehne 24-48h ale po ovulacii ešte niaka sanca je kým vajíčko putuje 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre