Ovulačné testy pre skúsené i neskúsené

manamani1
15. dec 2011

Zakladám tému tak ako má "Bazálna teplota", nech majú aj "ovu testy"...Ja testujem druhý mesiac, ale stále v nich nemám jasno.Ako vy?

timona
29. feb 2012

@vejula to pochybujem, test je pozitivny od 9. dňa dnes je 15.nasty deň a stale pozitivny...

vejula
29. feb 2012

@timona jaaaj tak to potom neviem. Takže testovacia čiarka je taka ista silna alebo silnejšia ako kontrolna?

timona
29. feb 2012

@vejula od toho 9. dňa bola rovnako silna a potom uz iba silnela, teraz posledne cca 3 dni je uz silnejsia než testovacia..

katuska54
6. mar 2012

ahojte dievcata,potrebujem poradit. v nedelu a v pondelok som mala pozitivny ovu test. moze byt dva dni po sebe akoze pozitivny test? a kolko od pozitivneho testu by sme sa mali snazilkovat?

mauerka
7. mar 2012

@katuska54 Sexikovat treba hned pri prvom pozitivnom teste. Mozes ich mat dva dni za sebou pozitivne, najpravdepodobnejsie nastane ovu az po poslednom /druhom/ pozitivnom teste, ale predsa len - ak budete mat styk aj kazdy den pocas 3-4 dni za sebou, tak je tam len vyssia sanca, ze ostanes tehu. 🙂

viktorka555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katren
31. júl 2012

@viktorka555 reklama na tvoj inzerat???? ides rad radom co sa tyka ovu testov a ovulacie.....
trosku neseriozne, nie? 🙄

viktorka555
31. júl 2012

ale pravdivé, sorry

katren
31. júl 2012

@viktorka555 pravdive, ale proti pravidlam stranky

viktorka555
31. júl 2012

dá sa to vymazať?

katren
31. júl 2012
ingrid16
28. sep 2012

ahojte, ja sa tento mesiac tiez testujem. predvcerom sa mi konecne objavila aj druha ciarka, ale slaba. vcera zasa , ale tiez nebolasilnejsia alebo rovnaka ako ta prva. no a dnes uz nic. co to ma byt? nemam ovulaciu? testujem sa kazdy den o 13: OO.

kristinka9
2. okt 2012

ahojte dievčatá, môžem sa pridať do vašej diskusie? Chcem vás poprosiť o názor. Mám ovu testy z ebay, prvý mesiac testovania ani raz nevyšiel pozitívny ovu test a tento mesiac zatiaľ tiež nie. Som dnes síce len 9DC, ale na ovu teste, ktorý som robila 6DC bola čiarka celkom výrazná, aj keď nie úplne pozit., ale už 7 DC a 8DC postupne slabla. Je to normálne, že tá čiarne nesilnie, ale slabne????? ☹ ďakujem

lauritka
3. okt 2012

@ingrid16 ahoj, ktory den cyklus si ?? pred testovanim treba obmedzit prijem tekutin , cca 1,5 hod.
a testovvat najskor od 10. hod doobedu , idelane poobede, kazdy den rovnaky cas.

@kristinka9 ukazky testikov mam v albume.. hmmm. ak nemas pozitiv, tak to moze znamenat , ze ti nestupne LH a nemas ovulku hmmm 😨 alebo si presvihla vrchol, ked bolo SKORO pozitiv, chcelo by to fotecky.

kristinka9
4. okt 2012

@lauritka dnes som 12DC, testujem každý deň tak okolo 15:00 hod., pričom sa snažím nepiť približne od 12- tej hod. vždy je tam čiaročka, ale nikdy nie taká silná ako kontrolná. A keď nemám ovu, tak ako je možné to napraviť, dá sa to nejakými liečivami, bylinnými prípravkami, čajmi a pod.? Minulý mesiac som pila alchemilku, a veru cyklus sa mi upravil - mrcha prišla na 28 DC, pričom ten predchádzajúci mesiac som mala myslím 43 dní...ale tento mesiac som skúsila pakost...tak neviem. skúsim poobede pridať fotky

lauritka
4. okt 2012

@kristinka9 alchemylka je dobra na posilnenie sliznice maternice. na ovulaciu by si mohla brat na zaciatku cyklu fytosoju.
je tu o tom tema 🙂 Sójové izoflavonoidy ako nahrada clostylu.

kristinka9
4. okt 2012

@lauritka ďakujem veľmi pekne, za linky, čo si mi poslala - preštudujem. Pozri na tie moje testy - dnes je 12 DC a úplne krásna čiaročka - myslíš, že už je pozitívny?? Alebo už aspoň zajtra bude???

lauritka
4. okt 2012

@kristinka9 juj, to je este stale slabe.. tak ale skus aj zajtra. tazko povedat ako rychlo ti to zosilnie, to je indvidualne 🙂
ale uz to moze byt naznak po predchadzajucih, ze sa ten den blizi 😉

nika82
6. okt 2012

aj ja dnes skusam, aj ked cez 5 den menzesu. Kupila som si 2 testy Rapiclear ( zelene ) a Pepino (zlte) a na tych Pepino je aj nieco vidiet oproti Rapiclear. V skutocnosti je to vidiet viac na zltych

monosana
8. okt 2012

Ahojte baby 🙂 Chcem sa len pytat,ci Pregnyl ovplyvnuje vysledok ovulacnych testov? Ked dobre viem, tak tehotensky test ovplyvnuje. Ale aj ovulacny? Ďakujem vám pekne za odpoved 🙂

lauritka
8. okt 2012

@monosana ano ovplyvnuje. lebo ovu test reaguhe aj na hcg a pregnyl je vyssia davka hcg. vsetky tehulky mali skor ci neskor pozitivne ovu testiky.

monosana
8. okt 2012

@lauritka ďakujem ti krásne! 😀 Takže zajtra Pregnyl...bodaj by mi to pomohlo ☹

lauritka
8. okt 2012

@monosana drzim palce. pregnyl by mal donuti folikuly praksnut, hlavne sa treba snazit ;)

monosana
8. okt 2012

@lauritka dakujem ti, si zlatá! Ano, mal by prasknut, a zevraj to aj dost boli. Niektoré zeny maju aj dost silne bolesti. Ale nevadi, vydrzim. Len aby horsie nebolo 😉 A snaziiime sa veeeeeeeeelmi! Zoberiem si volno aj z roboty (iba par dni, mozno 2), aby som zbitocne nestresovala a aby som bola cim viac oddychnuta a aby sa nam darilo 🙂 Velmi by som to chcela...takto po roku a pol.Dakujem za rady lauritka! Pekny vecer prajeeem! 🤐

ketrinn
9. okt 2012

ahojky aj ja sa snažim prvy mesiac testujem testiky 0d 12-15 dna cyklu nič moc ale včera a dnes čo vy na to ? mne sa zdaju rovnako silne aj včera aj dnes včera bolo tutumutu ohlo by sa zadarit?

ketrinn
9. okt 2012

moc sa to zle foti 🙂
😖

ketrinn
9. okt 2012
sanny228
9. okt 2012

baby myslíte ze ked som včera začala testovať ovu o 6 večer a aj dnes...tak by som mohla zajtra testovať aj poobede a takto pokračovať alebo to radšej nechať tak ako včera a dnes na 6tu ? nevadí to že je to takto podvečer ?

ingrid16
10. okt 2012

@lauritka Ahoj, ja som sa testovala kazdy den o 13.00 hod. pred tym som nepila asi 2 hod. Ja tym ovulacnym a tehotenskym testom vobec nechapem. alebo na mne asi neucinkuju. teraz pre zmenu som si myslela, ze som urcite tehotna . vcera som mala dostat menzes , a kedze sa nemozem dockat, tak som sa hned rano testovala. a nic. testovala som sa aj dnes rano a poobede. a ani slabulinka ciarocka tam nebola.

franchise27
10. okt 2012

Ahojte, tak zo mna sa stal zaciatocnik v ovu testovani...testujem 1. cyklus a zacinam byt sklamana....Min.mesiac som dobrala HAK a nasledne som zacala po mestruacii s testovanim...zaujimave bolo ze v 7DC bola na teste slabulinka ciarocka, na dalsi den tj.8DC tak isto a teraz uz nic.....dnes je 12DC a skor to vyzera ze aj naznaky miznu....lekar mi hovoril, ze prave prvy cyklus po vysadeni HAK je najsilnejsi, tak zacinam byt smutna ze to bude skor naopak....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre