Ovulačný test, bazálna teplota a anovulácia

ajala87
8. feb 2021

Ahojte,
Prosím vás, chcem sa opýtať, či ovulačný test ukáže aj anovuláciu, alebo či pri anovulácii môžem mať zvýšenú bazálnu teplotu?

michaela789
8. feb 2021

@ajala87 ovulacny test ti ukáže len to kedy ti stúpne LH - vtedy sú dve rovnocenne silné čiarky. Anovulačný ti teda neukáže, budeš mať len jednu silnú, druhú slabšiu a to nemá nijakú výpovednú hodnotu.
A čo sa týka BT - aj počas anovulačného môžeš mať vyššiu. Pomocou BT potvrdiš ovuláciu jedine tak, ze zaznamenáš nárast teploty ktorý si udržiš aj nasledujúce dni (minimálne 3 by mali byť, pokiaľ viem).

nafka0483
8. feb 2021

@ajala87 Anovulaciu ti test neukaze. Ten len zachyti zvysenu hladinu LH, ale pokojne sa moze stat, ze ovulacia bude, ale test ju nezachyti.
Bazalna teplota ti uz moze ukazat anovulacny cyklus, ak si merias teplotu naozaj poriadne ako treba, tak pridaj graf, pozrieme sa na to. Ja ked som mala anovulacny cyklus, tak to bolo jasne z grafu, tiez ovulacne cykly su jasne, lebo to graf krasne ukaze.

michaela789
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaela789
8. feb 2021

Pripájam svoj graf z minulého mesiaca. Takto to vyzerá keď ovulácia prebehla. Keď je anovulačný, teplota väčšinou lieta hore dole, nie je vidno ten stabilný nárast.

ajala87
autor
8. feb 2021

@michaela789 ďakujem, bola som z toho trošku v pomykove.

ajala87
autor
8. feb 2021

@nafka0483 nooo začala som si merať ešte len minulý týždeň. Zatiaľ si to iba zapisujem. Existuje na graf nejaká appka?

nafka0483
8. feb 2021

@ajala87 Ano, ja pouzivam FF - fertility friend, je to cele v anglictine sice, neviem ci by to bol problem, ale da sa zapisovat vsetko mozne - nielen teplota, ale aj ine priznaky, vysledky ovulacnych a dalsich testov, pozorovanie hlienu, zapisovanie styku a ukazuje krasny prehladny graf. A aj samo vyznaci ovulaciu podla toho ako sa teplota vyvija ;)

michaela789
8. feb 2021

@ajala87 ja mam ovuview. Som veľmi spokojná, je prehľadná, pekne farebná 😁 vo FF som sa nevyznala. Poskúšaj a uvidíš čo ti viac sadne, takých appiek je po kolená.

nafka0483
8. feb 2021

@michaela789 Ano, je to individualne, mne je zasa FF najlepsia a ine pre mna boli neprehladne, treba vyskusat 🙂

any_soj
9. feb 2021

@ajala87 ovulácie testy nie, bazalna áno, ťa rastie vplyvom progesterónu, ktorý sa vyplaví po ovu. Musíš mať 3 dní vyššiu teplotu než 6 predchádzajúcich, a aspoň 1 z tých vyšších musí byť o 0,2°C. Potrebuješ teplomer na dve desatinne miesta. Tento základ stačí, ak chces len zistiť ovulaciu (na predchádzanie počatiu sú potom k tomu rôzne pravidlá, ako dlho pred a po rátať s plodnými dňami). lpp.sk

ajala87
autor
18. feb 2021

Dievčatá, ďakujem vám veľmi pekne. 😊 Zaznamenala som si do appky svoje meranie. Myslíte, že som vôbec mala ovu? Mne sa to nejak nezdá lebo som nemala ani hlien a ani zvýšenú chuť na milovanie (to sú moje príznaky čo som si všimla 😃). Podotýkam, že ja mám dlhší menštruačný cyklus. Inak v jeden deň som sa zobudila trošku prechladená, asi preto mi na grafe vyskočila aj teplota 37...

nafka0483
18. feb 2021

@ajala87 Pridaj graf 🙂 bez toho nevieme povedat 🙂

ajala87
autor
18. feb 2021

Zabudla som pripojiť graf 😃

nafka0483
18. feb 2021

@ajala87 Prepac, ale niekde bude podla mna chyba. Musis merat digitalnym teplomerom s meranim na 2 desatinne miesta.
A neviem co je to za aplikaciu, ze ti ukazuje rozsah teplot od 32, ci co je ta divna stupnica na boku. takto nevidno poriadne tu krivku a klesanie alebo stupanie. Z tohto to vyzera na anovulacny cyklus.

michaela789
18. feb 2021

@nafka0483 to má OvuView. Mám ju tiež, v appke problém nie je.
Skôr ten teplomer presne ako vravíš.
@ajala87 kúp si normálne bazalny teplomer, tie rozlišujú najmenšie odchýlky ako vraví nafka. V bt záleží presne na tých maličkých teplotných rozdieloch ktoré obyčajný teplomer na chorobu nezachyti.

michaela789
18. feb 2021

@michaela789 ale teda aby som upresnila, ja mám v tej appke úplne iné zobrazenie či čo... Pozri hore screenshot čo som posielala

nafka0483
18. feb 2021

@michaela789 No ale ved vlavo pozri tu stupnicu: naco zobrazuje od 32 stupnov, potom je velka medzera medzi 32 a 33 a 33 a 34. Potom mala medzi 34 a 35. To vsetko je rozdiel 1 stupen. A potom zrazu malinka medzi 37 a 40 co su 3 stupne. Tym padom je cely graf zle zobrazeny.
Daco tam nepasuje, bud ma zle nastavenie v appke, alebo nieco. Kedze ty mas pekne graf aj normalnu stupnicu 🙂

michaela789
18. feb 2021

@nafka0483 vidím že napríklad ani symptómy nemá na pravom boku...

@ajala87 zvolila si nastavenie appky, že účelom je počatie? Lebo sú tam tri:
Len menštruačný kalendár
Počatie
Vyhnutie sa počatiu

Každopádne, toto by nemala robiť aj tak, myslím ten divný graf...hmm

michaela789
25. feb 2021

Neviem či ešte toto vlákno žije ale prišla som na kobylku tomu zvláštnemu zobrazeniu.
Naľavo len "chyť" stupnicu a manuálne ju natiahni aby ti zobrazilo graf čitateľnejšie.

maca1188
26. mar 2021

Ahojte dievcata, poradite prosim? Meriam prvy mesiac, asi je to skoro na nejake zavery, pripojim aj graf...apka mi vypisala ovulaciu najprv na 15.den a potom isla teplota este hore a nakoniec az na 19.den..ale ovu test ani raz pozit., zo zaciatku tam bol aspon duch ale ku koncu merania, okolo toho 19.dna ani naznak..myslite ze ovulacia prebehla ci nie? Dakujem Vam

michaela789
26. mar 2021

@maca1188 hm, taký neurčitý graf... @lauritka ty si expert, poradíš?

lauritka
27. mar 2021

@maca1188 no trosku to tam ra appka skresluje. Kludne mohla byt ovulacia uz na 14,15 dc..potom uz ti ial postupne hore teplota a drzala sa okolo 36.8 a potom si mala dalsi vzostup,preto to.zase prehodil. Takze uvidis podla toho kedy ti pride ms. Kedxe merias prvy cyklus,tak nemozname este tvoje teploty. Mozes byt cca 10 dpo,do par dni sa to rozlusti. Mozes pripadne za dva dni skusit aj tehotensky test,ak to uz potom.mezacne zase klesat.

maca1188
27. mar 2021

@lauritka dakujem za odpoved 🙂a ten ovu test, ze nebol ani jeden den tak naozaj pozitivny, to je ok? Oni niesu az tak spolahlive? Vedela by si mi odporucit nejaku inu appku? Ci mozem zostat pri tejto premom?

lauritka
27. mar 2021

@maca1188 no mozno si nevystihla vrchol. Testujes dobre? Ja pouzivam Fertilityfriend appku

maca1188
27. mar 2021

@lauritka pouzivala som pepino testy, od 10 dna som testovala a v navode bolo pisane ze prvy ranny moc pouzit, a praveze o ovu testoch co som citala tak vacsinou vsade bolo ze nie ranny moc...mozno aj v tom bola chyba, testovala som tak vselijako, lebo som si nebola ista ako to teda je :-/

lauritka
27. mar 2021

@maca1188 juj no veru. Tak uz nic tetaz..budes vediet nabuduce. Takze len pockat na zaver. Kedy to pride. Pis mi potom do IP. Este to na konci vyhodnotime.

maca1188
27. mar 2021

@lauritka dakujem za ochotu🙂, urcite napisem

kundiboo
12. nov 2021

@lauritka prosím ťa a mne by si nevedela poradiť ? nie som si istá či prebehla ovu 15 dc alebo 18 dc ?

lauritka
12. nov 2021

@kundiboo ahoj mohla aj vtedy aj vtedy, nie je to jednoznacne. ake mavas svoje bezne poovulacne teploty ? aj podla hlienu pripadne to odhadnut. kedy bolo mokro a kedy sa to uz kazilo..

kundiboo
12. nov 2021

@lauritka ešte možno info že ovu test bol 14 DC takmer pozitívny alebo 15 DC už vôbec a hlien sa mi tiež zdal 14 DC potom už veľmi nie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre