Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pokus o bábätko po vysadení antikoncepcie a anovulácia

5esicko
9. mar 2015

Ahojte, som tu nová, tak hádam nič nepokazím 🙂 Min. rok v septembri som vysadila HAK po cca. 7 rokoch, niekoľko mesiacov som si ešte nechala na "očistenie", takže reálne sme sa o bábo začali pokúšať až v roku 2015...už je to tretí cyklus (pripadá mi na prelome mesiacov, preto už som stihla 3 😲 ), no zatiaľ stále nič... 😔 Dočítala som sa tu na fóre o anovulácii, najmä v súvislosti s HAK, môže byť problém v tom? po vysadení som okamžite nabehla na riadny cyklus žiadne vynechanie, nič. Pred mesiacom som bola na kontrole, podľa slov doktora som ideálne zdravá a keby sa nedarilo min.rok, tak až potom sa bude tým zaoberať...mne sa to zdá byť ale strašne dlhá doba ☹ Skúsila som aj ovulačný test, hoci výsledky nejaké boli a podľa mňa teda k OVU dochádza, neboli tie čiarky zase úplne ukážkové ako bolo uvedené v návode 😀 tak teraz neviem v čom môže byť problém...keď má prísť OVu mám bolesti, ktoré pripisujem uvoľneniu vajíčka, ale možno k nemu reálne nedochádza....máte niekto skúsenosti s otehotnením po HAK resp. či niektorú z vás postretla anovulácia a ak áno, ako sa dá riešiť?? Ďakujeeeeeem 😵 😵 😵 🙂

evittam
9. mar 2015

@5esicko Ahojky,ja som pred prvym synom tiez brala HAK cca 7 rokov,ziadne "cistenie" som nemala-to je hlupost😉. Vysadila som v januari a otehotnela som v aprili. Pred dcerkou som brala HAK 5 rokov a tiez som vysadila v januari a otehotnela som v marci na 1.pokus:-D.

5esicko
autor
9. mar 2015

@evittam ďakujem za odpoveď, len teraz neviem či je to pre mňa dobré alebo zlé 😀 keďže zatiaľ nič...ale budem sa držať tvojej teórie pri prvom dieťati, tam to bolo cca. 4 mesiace....takže mám mesiac k dobru 😀 🙂 jaj tieto štastné ženy , ktorým sa podarí na 1. pokus, brala by som 😉 🙂

talbotko
9. mar 2015

mne po vysadení HAK trvalo pri obidvoch tehotenstvách cca rok a pol, kým som otehotnela.... a áno, mala som anovulačné cykly... takže ono je to asi individuálne asi ako všetko ;) držím palce, nech sa čoskoro zadarí...
@5esicko

krstik
9. mar 2015

@5esicko ja sa vytrapujem s anovulacnymi cyklami uz vyse roka po vysadeni HAK. mimochodom pozitivny ovulacny test moze byt aj ked k ovulacii nedojde. ja som sa priblizne po pol roku vytesovala, ze konecne pozitivny, ze sa to uz rozbehne, ale folikul nepraskol a bola z toho cysta. ked mas pravidelny cykus, nepredpokladam, ze mas anovulacne cykly, ale pre pokoj duse si to skus overit. jediny sposob je asi len meranie bazalnej teploty alebo folikulometria. ale drzim prsty aby si na dalsom prelome mesiacov skusala tehotensky test a nepotrebovala nic sledovat 🙂

5esicko
autor
9. mar 2015

@krstik dakujem ze tip, zistit to vie teda asi iba doktor vsak? tomu meraniu teplotu velmi jednak nerozumiem a ani neverim, najmä ked sa jedna o desatiny stupnov hmm...ale tak asi budem musiet skusit nech viem na com som 😀 🙂

uhnakova
9. mar 2015

Ja som citala studiu, podla ktorej sa zene po vysadeni antikoncepcie obnovi plodnost v priemere po 9 az 12 mesiacoch od vysadenia. Cize niektorej aj ihned, inej bohuzial to moze trvat aj dlhsie nez je priemer. Ja som brala antikoncepciu vela rokov a otehotnela som 10 mesiacov po vysadeni, pricom prvy mesiac sme sa este nesnazili, lebo sme chodili po rodinnych navstevach 🙂. Drzim palce, nech vam to vyjde cim skor.

krstik
9. mar 2015

@5esicko najistejsie je to u doktora, ale ako si pisala, ten to zacne riesit az po roku. ja som tym teplotam tiez neverila, zacala som s tym len pre zaujimavost, ale je na tom ozaj pekne vidiet zmeny. tento mesiac to u mna vyzera na prvu ovulaciu po dllllhej dobe a zasa sa mi tomu nechce verit, ale je to tam 🙂 a moze ti to este ukazat aj ked je problem inde, nielen neprebiehajucu ovulaciu, ale aj napr. kratku lutealnu fazu, malo progesteronu,...aspon sa budes mat od coho odrazit. pripadne budes mat krasny graf a budes vediet, ze to chce len cas 🙂 ale je to na tebe, ak ta to ma zbytocne stresovat, radsej kasli na to a len si to pravidelne uzivajte 🙂)) pripadne to troska podpor bylinkami alebo vitaminmi.

ak sa rozhodnes, ze to chces skusit, tu su celkom uzitocne linky na postudovanie:
http://merenibt.xf.cz/index2.html
http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...

a toto je skupinka, kde ti baby poradia ak budes potrebovat:
https://www.modrykonik.sk/group/1958/

rebeka7501
9. mar 2015

@5esicko z vlastnej skúsenosti : HAK som brala cca 8 rokov, cca v máji som vysadila a otehotnela som až v januári. Každý organizmus je iný. Len nezačni brať oplodnenie ako niečo čo musíš, lebo sa ti to nepodarí.

monika_123
9. mar 2015

ja som tiez vysadila po 7 rokoch.a po 2 mesiacov som otehotnela,robila som si ovu testy takze presne sme trafili a vyslo to 🙂 skus este jeden mesiac testy a uvidis ci mas ovu alebo nie.Ale tie ciarky musia byt fakt rovnake vtedy k ovu dochadza.Lebo testovacia je skoro vzdy pocas celeho mesiaca, len slabsia,takze to nic neznamena. Drzim palce 🙂

5esicko
autor
9. mar 2015

@krstik Dakujem, pokukam tie linky aby som zistila co to "obnasa" a uvidim kedy to zacnem riesit, resp. ci este pockam... 🙂

5esicko
autor
9. mar 2015

@monika_123 pozerala som tu na MK vzory roznych testov, ako to babam vyslo s tymi ovu testami a niektore testovaciu ciarku nemali, postupne sa objavila, aj bola celkom tmava ako kontrolna...tak teraz neviem.. 😖 ci musi byt cely cas hmm...ja som ju mala najskor celkom slabu, postupne nadobudala na intenzite, tak som myslela, ze je to OK...skusim este jeden mesiac a uvidim....kazdopadne dakujem 🙂

monika11m
10. mar 2015

Ahoj aj ja som mam odobny problem ako ty Hak som vysadila este v novembri 2013 a stale nic mala som aj anovulacny ciklus brala som vseliake lieky a stale cakam. Teraz som bola uz na priefuku tak cakam na vysledok co pomohol.

ilie
10. mar 2015

Neviemale,prečo si nahováraš,že máš anovulačné cyklusy. Tri mesiace je nič na otehotnenie,aj keď si uplne zdravá

5esicko
autor
10. mar 2015

@ilie lebo som zial resp. skor nahodou 😉 obklopena zenami, ktore otehotneli ihned...jedna dokonca na prvy pokus...nie vsak prvy pokusny mesiac ale na prvy a jediny styk v danom mesiaci kedze na viac nevysiel cas 😀 🙂 tak som rychlo nevedela co je v poriadku a co nie 🙂a nic si nenahovaram, len som sa pytala....

monika11m
10. mar 2015

@5esicko ked chces vediet ci mas anovulacny tak si skus merat bazalnu teplotu a uvidis

mishelita
10. mar 2015

@5esicko a kedy si vysadila HAK? ja ti poviem dva priklady. moja segra sa zacali snazit, ked mala 31 a vysadila po 11 rokoch HAK, svagor prekonal rakovinu semenikov a podarilo sa im po 3 mesiacoch. ja som vysadila ako skoro 26 rocna po 7 rokoch a trvalo nam to jeden a pol roka. takze je to maximalne individualne. a preco sa nam podarilo? lebo sme zacali zhanat podklady a vysetrenia na umele a ked sme boli na prvom termine v CAR tak som uz vtedy bola v piatom tyzdni tehotna 😉
ide o to vypustit to z hlavy. aj ja som si vzdy pri citani takychto rad pomyslela, keby to bolo take lahke, ale ocividne to naozaj pomaha, ked na to clovek neni sustredeny. ak su to len tri mesiace co sa aktivne snazite, tak nestresuj, je to este skoro, uzivajte si jeden druheho, lebo ked budes na draheho tlacit tak ho potom aj sex prestane bavit a bude to brat ako nutnost a nie nieco pekne- vlastna skusenost. a myslim, ze nam este pomohol conceive plus gel. ten sme pouzivali dva mesiace a hned druhy mesiac to klaplo. predtym som brala vselijake vitaminy, robila testy, nic mi nepomohlo, ale ako som uz napisala, je to vsetko individualne, jednej pomoze to a druhej zase nieco ine. drzim palce, nech sa coskoro podari 😉

siska53
10. mar 2015

@5esicko moja sestra brala HAK 10 rokov. Vysadila,pockali este dake 2mesiace a zacali sa snazit. Nic. Chodili po vysetreniach, exmanzel mal o nieco menej spermii,ale nic katastrofalne. Sestre zistili mensi pocet vajicok ci co,cize mava viac anovulacnych cyklov. Zial,dieta sa im splodit nepodarilo a uz su aj rozvedeni.. Ale to nebol dovod na rozvod,oni mali ine problemy medzi sebou a sestra to nakoniec ukoncila. O babo sa snazili asi dva roky,este aj v case,ked ich vztah siel dole vodou sestra nejak dufala,ze babo by to zachranilo. Ex je dobry chlap,len mal urcite vlastnosti,ktore sestre nevyhovovali,tak mu dala zbohom.
Ma uz noveho priatela, cestuje,viac si uziva zivot a zatial to berie tak,ze uvidi. Ak ju pozehna dietatom,bude stastna ak nie, tak si najde aktivity,ved aj teraz ich ma a chodi za mojimi detmi,ked si najde cas.

5esicko
autor
10. mar 2015

@mishelita dakujem 🙂 beriem si to k srdcu 😉 len ako vravis, je tazke na to nemysliet 🙂

vierkac
10. mar 2015

@5esicko ja tiez vyse 7 rokov HAK a bejbino po roku a pol snazenia. 3 mesiace je strasne kratucko, my teraz intenzivne uz 4.mesiac pracujeme na druhom a tiez nic. Pritom ovulka je, aj sa trafime. proste chce to velku trpezlivost a naozaj si minimalne prvy rok nepripustat, ze je nejaky problem. Lebo to naozaj problem nie je!
A zenske co to dali na prvy pokus? No co, stastna nahodicka, takych vela nie je! Moja kamoska tak dala obe deti. Jej muz je z toho nestastny 😀 😀 😀 Mna z toho tiez porazalo. A urcite plati, ze to pride prave v tedy, ked budes mat hlavu uplne inde. Drzim palec (aj sebe 😎 )

5esicko
autor
10. mar 2015

@vierkac Ďakujem za povzbudive slova 😉 a taktiez drzim palce 😵

Tu začni písať odpoveď...

Odošli