Polycystické vaječníky a ovulácia

shia
24. mar 2016

Dobrý deň, máte skúsenosť, ako je to pri polycystických vaječníkoch - ako sa dá predvídať ovulácia, ktorá je teda úplne nepravidelná a tým nepredvídateľná -a teda aj ovu testy by vyšli každý mesiac úplne inak? Má to význam sa stresovať s ovu testami, ak o mesiac to môže byť úplne inak? Koľko trvalo vám otehotnieť pri polycys. vaječníkoch? Vďaka.

ny9
24. mar 2016

@shia Ja som mala tiež PCO a isla som hned k lekárovi aby mi dopomohol tabletkami a injekciou vyvolal ovulaciu.. lebo pri PCO mi povedal že sa vajíčko samé neuvolní . Liečbu mam druhy mesiac a narástli mi dva folikuly a všetko je v miere ako ma byť tak uz sa len snažiť a čakať ..

shia
autor
24. mar 2016

@ny9 a mali ste pravidelny menzes, alebo nejake priznaky PCO? lebo ja mam priznaky PCO, len ten menzes mam od porodu pravidelne...

ny9
24. mar 2016

Nemala som pravidelny niekedy kazdych 5 tyzdnov niekedy vobec .. Twraz mam presny 28 cyklus @shia

buckeye
30. mar 2016

no ja mam tiez PCO, ale podla lekara len mierne, nemam tie hormony prilis abnormalne, ale predsalen to staci na to, aby cyklus chodil resp nechodil, mam to od jakziva, do 18 som bola aj u detskej gyn, ta povedala, ze nepravidelny cyklus v takom veku je normalny, potom moja gyn povedala to iste, aj ked mi ziadne testy hormonalne nerobila s tym, ze mi dala hak..po 5 rokoch som ju vysadila, ze mozno sa nieco upravilo, a nie bola som na to rovnako, raz prisiel, inokedy par mesiacov nic, potom dva krat celkom ako tak ok, ptom zasa par mesiacov nic..zmenila som gyn, zacala som hladat info a narazila na inozitol, tak som si nasla ktore lieky na svk ho obsahuju, a zacala ich uzivat, najprv stale kazdy den, potom som ho uzivala len prve dva tyzdne, teraz uz len prvy tyzden cyklu, posledny polrok mam cyklus v priemere 32 dni, co je u mna uspech (ohladom toho ze som ho mala aj 65 dni, resp. striedal sa mi 80 vs 40 dni), novy gyn mi spravil testy, urcil PCO, inozitol mi potvrdil, ze ked ho budem brat moze pomoct, tak uvidim, ale ze zatial je este kratko na to, aby sme zacali nejaku silnu hormonalnu liecbu, moze pomoct zmena aj hmotnosti..podla gyn ovulacia byt moze, aj nemusi pri tejto diagnoze, je tam viacero faktorov

osky
21. okt 2016

oprasujem temu,po vcerajsej navsteve lekara

aj mam PCO.a samozrejme,ze som chcela vediet,ci vobec ovulujem,kedze menzes skor nemavam,ako mavam....
pred 4 dnami som si urobila svoj prvy ovu test v zivote-a neverila som vlastnym ociam.
vysiel pozitivny,ovu ciarka dokonca silnejsia ako ta kontrolna,tak aj ked to bolo cudne,sli sme vecer na to 😀

druhy den-to iste,uplne rovnaky test...nechapala som,ale docitala som sa ze mozu byt testy cca 3 dni po sebe aj pozitivne,ale ak su dhsie,tak zu die o daku hormonalnu vadu

ked aj na 3.den,to bolo prave vcera,bol test totalne rovnako silny,pozitivny,uz mi to nedalo
tak ked som Bola u zenskeho,som sa ho na to spytala-no a on ma teda pozrel a nebol ziadny dominantny folikul,len vela mensich,nezrelych

cize Doktor to zhrnul,ze pri PCO toto moze byt,zena moze mat aj cely mesiac pzitivny test a k ovulacii napokon aj tak nedojde.
test je pozitivny lebo vo vajcovode je nazbieranych tych vajicok,LH je zvysene a t posobi na test

takze ktore mate toto ochorenie,moc sa na tie testy nespoliehajte-radsej si to dajte vzdy potvrdit lekarom-on vas pozrie.

martinkaq
6. jan 2017

ja mam tiez PCO, doktor mi zistil, že už sa mi netvoria vajíčka tak mi nasadil Inofolic robím si aj ovu testy ale stále sú negatívne :( bolesti mám , cyklus mám pravidelný tak mi ostava len veriť, že raz to príde...

osky
10. jan 2017

hm,
@martinkaq ,toto je dost divne
ako zistil ze sa ti zu vajicka netvoria?

ved ked mas pravidelnu menstruaciu,tak musis aj ovulovat-myslim...ci nie?

pri pco to byva skor tak ze MS nemas lebo v podstate neovulujes,takze nemas co vylucit...zvlastne

shia
autor
10. jan 2017

baby, ja tomu nechapem...vraj mam PCO, aj to mam vlastne vajecnik kvazy uz len jeden, plus endometriozu, a uz som tretikrat otehotenela hend na prvy mesiac...takze - nestracajte hlavu, ziadna diagnoza nie je taka zla,ako sa zda a zazraky sa deju ;)

jankaone
3. jan 2018

Ahojte, my sme podstúpili ivf neúspešne zistili mi ze mam PCO, ale zas mam pravidelnú menštruáciu a pravidelne ovuláciu. A otehotnieť neviem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre