Pomohli vám výživové doplnky a čaje na plodnosť?

lulu0902
2. jan 2014

Ahojte, chcela by som sa poradiť či máte skúsenosti,či vám výživové doplnky s kyselinou listovou naozaj pomohli alebo napr. aj často spomínaný alchemilkový čaj? lebo neviem či začať aj s týmto,ak sa snažíme už 5 mesiacov- začínam sa chytať každej slamky 🙂 ďakujem za akékoľvek skúsenosti

jajavrba
2. jan 2014

Ahoj,
moja rada z vlastnej skusenosti je, v prvom rade treba prestat mysliet na to ako otehotniet. Zbytocne si v strese a vtedy je to najhorsie. S manzelom sme sa tiez snazili a stale nic. Az raz sme si povedali, ked budem mat otehotniet, tak otehotniem, aj ked by to malo byt o rok. A predstav si, ako sme to vypustili, prestali na to mysliet, tak o dva mesiace to prislo. A ziadne ratanie pladnych dni, ja som otehotnela mimo nich. Tiez by som neuzivala ziadne vyzivove doplnky, max. kyselinu listovu. Sesternica je zdravotna sestra v porodnici a vravela, ze 95% mamiciek co uzivaju doplnky mali moc velke babätka a aj tak, ze to je len chemia, ze treba jest zeleninu a ovocie. Tak skus na to vsetko prestat mysliet a uvidis, ze to vyde. Drzim palce!!!! 😉

lulu0902
autor
2. jan 2014

@jajavrba praveže posledné mesiace už sa nad tým nezamýšlam,ale tak keď má prísť menštruácia,jasné že som trocha v depresii...vtedy sa to nedá nevnímať :/ ale ďakujem za milé slová,možno kúpim len tú kyselinu listovú

zvedavec1
2. jan 2014

Lulu, tes sa ,ze ti pride aspon...ja som bez 45 mesiacov uz ( medzitym som mala dieta a kojila 2 roky...)aleod kojenia uz 14 mesiacov a stale nic

jajavrba
2. jan 2014

Nemas za co, tak, ono niekedy to trva dlhsie, u nas to pri druhom tehotenstve trvalo nejakych 8mesiacov a ked som otehotnela, musela som ist na zakrok, lebo to bolo mimomaternicove a potom mi neodporucali 6mesiacov otehotniet a hned na 7mesiac som otehotnela. Ono sa povie, ze do roka to ide najrychlejsie. Ale aj tak nevzdavaj to, raz to pride a ak by nie, tak sa skus poradit s lekarom/kou, kolegina mala tiez problem, ale ona ani menstruaciu nemavala, tak to bolo ine. Este ak ti mozem poradit, to sme tiez aplikovali, to zas bola rada mojej mami, oni tak na mna cakali 2roky a po tomto som prisla ja. Skuste jeden den nat styk a dva dni nie, lebo vraj tie sprmije su vykonnejsie ked je tam ta pauza dva dni. Uvidis co z toho bude 😵

awalancha3
2. jan 2014

...5 mesiacov nie je este alarmujuce.......Ja osobne odporucam, ak sa nepostasti do roka, neodkladat navstevu lekara a hlavne treba dat vysetrit aj manzela... (nebude asi nadseny, ale treba)......
,,vyzivove doplnky ti k dietatu nepomozu, hovorim to uprimne.......Skor odporucam merat bazalnu teplotu, aby si vedela, kedy sa treba naozaj snazit. Predpokladam , ze cyklus mas pravidelny a v poriadku.

evakva
2. jan 2014

@lulu0902 Mne ano. Meranie bazalnej teploty, pitie alchemilkoveho caju a caju na podporu zlteho telieska u mna urobili viac ako vsetci lekari. Vraveli mi totiz viaceri, ze prirodzene to nepojde.

perlaoceanu
2. jan 2014

@evakva to je aky caj na podporu zlteho telieska? Ako sa vola? Da sa kupit v lekarni?

evakva
2. jan 2014

@perlaoceanu Je to zmes byliniek. Mne to vzdy v lekarni zamiesali. Do ovulacácie piť 3-krát denne alchemilkový čaj.
Po ovulách piť čaj z týchto bylinek (čaj na podporu tvorby žltého telieska):
alchemilka obycajna / alchemilla xanthochlora 50g
vitex jahnaci / vitex agnus castus 50g
rebricek obycajny- kvety / achillea milefolium 30g
pakost smradlavy / geranium robertianum 40g
medovka lekarska / melissa officinalis 30g
Dávajú sa 2 čajové lyžičky do šálky na 200ml vody, 10-15 min. nechať luhovať. Čaj treba piť 2- 3x denne v 2pol. cyklu, teda od začiatku ovulky po začiatok mrchy (alebo po zistenie tehotenstva). Mam ho od jednej baby z MK a nie som jedina, ktorej pomohol.

perlaoceanu
2. jan 2014

@evakva dakujem za odpoved. No skusim sa ist spytat do lekarne, ci mi to zamiesaju. Alchemilku a rebricek obycajny mam doma. Len tie ostatne byliny nie.

evakva
2. jan 2014

@perlaoceanu Vsetky by mali mat az na ten vitex. Ten isto nebude. Da sa vsak objednat po internete. Ja som si ho vzdy kupila v Cechach. U nas sa predava len vo forme tabliet

perlaoceanu
2. jan 2014

No a tie byliny ti zmiesali v lekarni, ci si si kupila z kazdej sacok caju a doma zmiesala?

freckle77
2. jan 2014

Kyselina listova ti nepomaha k otehotneniu.. Pomaha chranit plod pred vrodenymi chybami.. Preto je dolezita.. http://www.maminkam.cz/kyselina-listova-pred-ot...
Takisto sa snazime a jedine co uzivam je kys.listova uz tristvrte roka, alchemilku som zacala teraz pit a este uzivame obaja selesan multi (doplnok z Finclub.sk). Nic viac.. Drzim ti velmi palce! Urcite budes coskoro tehulka! 😉

lulu0902
autor
2. jan 2014

@awalancha3 No praveze kym sme sa nesnazili,tak bol ako hodinky-sice 30 dnovy ale presnyy.a odvtedy ako sa viacej snažíme,tak sa mi predlžuje o pár dní/meškáva aj 5 dní a mávam posledné mesiace najprv len špinenie 3 dni a až potom mi začne ms :/

lulu0902
autor
2. jan 2014

@zvedavec1 tak to ma mrzí - a čo ti povedal lekár?alebo aká je príčína?...NO ale všetko treba brať pozitívne,jedno krásne dieťatko už máš 🙂

lulu0902
autor
2. jan 2014

@evakva hmm,ja mam tiež doma rebríček,alchemilku a medovku.ale tiež mi ta posledna bylinka chyba 🙂

evakva
2. jan 2014

@perlaoceanu Mne to v lekarni zamiesili a zvysne bylinky mi dali domov zasa na druhy krat.

evakva
2. jan 2014

@lulu0902
@perlaoceanu Bylinky sa daju v presnych mnozstvach objednat z tejto stranky http://www.predajbylin.sk/. Ja som si ich kupovala v Cechach na ich adrese (tej z toho internetu) v Hodonine.

awalancha3
3. jan 2014

@lulu0902 ..merat bazalku, fakt merat... aby si ozaj vystihla ovulaciu..... 😉 drzim palce

lulu0902
autor
4. jan 2014

@awalancha3 no neviem.cim dalej chodim takto na stranky a sledujem sa,tym horsie psychicky mi to robi.cize k tomu meraniu som sa nejak nechcela dopracovat-potom cele dni len merat teplotu a hnat chlapa prave vtedy,to už mi príde také silené a po čase by nás to aj baviť prestalo.chcela som to nechať na náhodu.zatiaľ si počítam len plodné dní podla kalendára 🙂

bajana
4. jan 2014

@lulu0902 kalendarova ovulka moze byt zavadzajuca...skus skor sledovat seba, vytok, bolesti, pichanie vo vajecnikoch, ked uz nechces sledovat bazalku...inak meranim BT by si aspon zistila, ci vobec ovulujes...u mna to bol zaklad

kys.listova je dolezita, ma sa brat dokonca pred planovanim tehotenstva...mne ju dr. odporucila aj po MA, aby bolo telo na pripadne dalsie tehu lepsie pripravene...

kikuska9935
4. jan 2014

Ahojte 🙂 my sa s priatelom snazime od maja 2013, teda uz je to 8.mesiac a este stale nic..... ked sme si povedali, ze ideme na to, myslela som na to kazdy den asi 1mesiac.. ale ked mi prsla MS tak som si povedala, ze to nebude dobre, tak som na to prestala mysliet, jedine, na co myslim je to, ked mi pride MS, ze no , zasa nic.... a potom dva dni nad tym rozmyslam a potom zasa zabudnem na to... no pocas tych 8. mesiacov som bola kazdy mesiac u lekara, dal mi duphaston, estrofem a zakazdym mi pichal agolutin , bral mi krv na hcg a prolaktin.. povedal, ze nereba ziadne vitaminy, nech otehotniem do ,,cisteho prostredia,, bez chemikalli a bez ostatnych veci....po 4 mesiacoch poslal priatela na spermiogram.lekar mu odporucil vitamin E na skvalitnenie spermii nakolko 80% bolo patologickych, ale vraj to nic neznamena...... do dnesneho dna sa snazime.... a ako hovorim uz je to 8.mesiac.... no , najkrajsim darcekom na Vianoce mohlo byt oznamenie ze som tehotna, ale zial sa tak nestalo :(

awalancha3
4. jan 2014

@lulu0902 ...no, ale plodne dni podla kalendara sa vobec nemusia zhodovat s realne plodnymi dnami....a je jedno ci zenies chlapa do sexu v kalendarovo plodne dni, alebo realne plodne dni........ Ale skus si merat take 3 cykly, aby si pre vlastne vedomie vedela ako na tom si..................... 😉

lulu0902
autor
5. jan 2014

@kikuska9935 ja som to isté...len som doktorovi ešte nešla,aby ma rovno medzi dverami neposlal - "ze az o rok". aj ja som dufala aspon takto pod stromcek,ale tak MS uz mi práve príšla...čiže zase nič. a popritom sa nestresujem kvoli tomu každy den...

kikuska9935
5. jan 2014

ja mam teraz ovulaciu ked som to dobre zaregistrovala, som zvedAVA CO z toho bude , lebo sme boli spolu teraz kazdyden skoro, nejako som nato mala viac chut 🙂 ved boli sviatky a sme odpocinuty, taksom zvedava ci z toho bude daco alebo sa MS objavi :(

hallie
5. jan 2014

Mne pomohol Femigard, zmena stravy a pravidelne behanie 🙂

jalucija
5. jan 2014

vitaminy, caje, tinktury pijem a uzivam dva roky a nic nepomohlo.

mirkasulekova
5. jan 2014

prosim babulky kedy mam pit ten alchemilkovy caj ked chcem otehotniet snazime sa 2 mesiace a zatial nic 😒 myslito ze to ma daco do seba myslim ten caj 😝 Dakujem

lulu0902
autor
7. jan 2014

@mirkasulekova myslim ze ak som dobre citala,tak alchemilkovy caj sa ma zacat pit v prvy den MS a potom 10 dní,cize tak nejak do zaciatku ovulacie 🙂 Obcas si ho dam a potom zase 2 dni zabudnem :D no,skratka pravidelnost mne osobne nejako nejde 🙂

lulu0902
autor
7. jan 2014

@hallie zdravou stravou myslis - ze si celkovo zmenila zivotny styl alebo si len ubrala niektore potraviny?diky 🙂

hallie
7. jan 2014

@lulu0902 ja som jedla realtívne zdravo, ale nechala som si odborníčkou zostaviť jedálniček na mieru. napríklad som prestala jesť a piť všetko chladené, nič mrazené, ani jedlá rozmrazené. taktiež som obedzila surovú zeleninu a ovocie, jedla som to nejako tepelne spracované. to je vraj dôležité, aby si si neodchladzovala vnútro. rovnako to potom platí v tehotenstve. niektoré potraviny mi úplne vyškrtala a navrhla mi zaradiť iné.
kamaráti, čo sa snažili otehotnieť, sa predtým očistili tak, že vysadili bielu múku a cukor, sladkosti a podobné veci. bábo sa im potom podarilo na prvú šupu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre