Potlačenie imunity pred tehotenstvom

m_o_n_c_a_k
22. feb 2020

Dobrý deň dievčatá, chcela by som sa spýtať, či máte niektorá podobné skúsenosti. Momentálne sa snažíme o bábätko ale 2 krát to skončilo MA. Predtým v minulosti som mala 1 Ma, ale potom zdravé dievčatko co už má 8 rokov. Teraz nám v centre pani doktorka po zhodnotení nejakých výsledkov, okrem imuno-tie ešte nemám, povedala, že je možné, že na základe mojich alergii a astmy môže moja imunita bojovať proti plodu. Urobia mi odbery a uvidíme. Nemám problém otehotnieť len jednoducho babo neudržím viac ako do 8tt. Povedala ešte, že ak to tak bude, potlačíme imunitu pred snažením a potom to budeme udržiavať v nízkych dávkach v tehu. Prešli ste tým niektorá.? Čím znižujú imunitu? Budem náchylná potom na choroby?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
m_o_n_c_a_k
autor
22. feb 2020

@bambulienka25 TT je tehotenstvo?

katkaba1
22. feb 2020

@m_o_n_c_a_k ahoj, pravdepodobne Ti predpíšu kortikoidy na zníženie imunity, väčšinou predpisujú Medrol alebo Prednison.

m_o_n_c_a_k
autor
22. feb 2020

@katkaba1 no bože..... Dúfam, že to nebudem musieť brat dlho, lebo tie vedľajšie účinky sú odstrašujúce. Ďakujem za odpoveď 😊

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
m_o_n_c_a_k
autor
22. feb 2020

@bambulienka25 a vy ste sa žili a nedošlo ani k tehotenstvu? Ona mi vravela, že tam v rámci reprodukčné imunológiu môže byť viacero faktorov. Niektoré spôsobujú potraty a niektoré neplodnosť.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaba1
22. feb 2020

@m_o_n_c_a_k pred tehotenstvom sa berú plné dávky, po otehotnení väčšinou len udržiavacie aby telo plod nevypudilo, resp. neodmietlo. Dôležité budú výsledky z reprodukčnej imunológie.

brrrrrciatko
22. feb 2020

@m_o_n_c_a_k ja by som nic nebrala. Mozno to bola gebetika. To sa ani neda zustit. Ja mam syna potom 4MA do 8 tt potom znovu syna a po nom dalsie 2 MA a teraz som v 17 tt. Pri poslednom som brala fraxiparine a ked som po nom otehotnela som si znovu puchala fraxik, ale nepomohlo to. Teraz som okrem progestetonu nic nebrala a zatial ok

brrrrrciatko
22. feb 2020

@m_o_n_c_a_k mozno by som sa pytala ci sa neda urobit geneticke vysetrenie, ze mozete mat iba 1 pohlavie.. Cize u vas dievca..

m_o_n_c_a_k
autor
22. feb 2020

@bambulienka25 aj napriek liečbe? Mali ste nejakú liečbu? Pripadne liečbu akú teraz plánujú mne?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
m_o_n_c_a_k
autor
22. feb 2020

@brrrrrciatko napadlo ma to už veru. Lebo som z dvojčiat dievčatiek a segra ma dve deti dievčatka a veru ani jeden potrat. Partnera mám z dvoch chlapcov a jeho otec je z troch bratov. Možno sa to tam proste bije. Inak na hematologii mi genetické mutácie robili. To bolo v poriadku. Či treba iné genetické vyšetrenie?
Ďakujem dievčatá za skúsenosti. Veľmi si to vážim. Ani neviete ako to pomáha. Možno len taká ta kvapka nádeje, a to vaše odhodlanie, odvaha ísť ďalej aj napriek toľkým zlým skúsenostiam. Dodali ste mi veru teraz veľa sily a pozitívnejšie myslieť. Lebo mne teraz doktorka povedala, že nech sa nesnažíme kým nebudú výsledky z imuno. A že ak som tehotná teraz, môže to byť znova potrat. Ale predpísala mi fraxik keby dačo. Toľko zatiaľ vedela urobiť bez výsledkov. No a chlap sa ma pýta včera, že či by som sa netešila, keď teraz budem tehotná a ja som už povedala, že asi nie, keď viem aké je tam riziko. A teraz sa na to pozerám znova inak. Ďakujem 😘

m_o_n_c_a_k
autor
22. feb 2020

@bambulienka25 a vzhľadom na to, že moja maličká sa ešte aj narodila v 38 TT a museli ju vyvolať, lebo už jej dnu nebolo tak dobre, že lepšie jej bude vonku. Hneď doktorka zareagovala, že imuno urobiť! Lebo aj s týmto to malo súvis. A keby si si len urobila imuno vyšetrenia.? Článok co som čítala.... Je o tom... Dám ti link. Autoimunitne ochorenia môžu spôsobovať potraty a to astma je. Kvôli alergii hlavne tvoja imunita bojuje voči alergénom a je nastavená už bojovať aj proti plodu. Teda toto sa môže diať. Je to vec imunity. My ideme riešiť teraz teda toto ak sa to samozrejme potvrdi.

boba82
22. feb 2020

@m_o_n_c_a_k ahoj moje skusenosti: 1 tehu =8 ročný syn = žiadny problém. Potom 2x tehu, zistene zvýšené cytokiny a nízke hodnoty mbl, podavany medrol, potrat v 21tt s v 24tt...teraz som opäť tehu, 20 tt, podávané infuziou imunoglobuliny, aj zasity krcok, ale opäť sa otvárať, imunita "tlaci" berie plod ako niečo cudzie, teraz len ležím, neviem ako to dopadne, ale pripravujem sa na najhoršie, tiež mám alergie na pekne a trávy a aj astma v čase jarnej alergie...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
m_o_n_c_a_k
autor
22. feb 2020

@boba82 ahoj, ďakujem za skúsenosti. Aj keď smutné, držím palce nech sa všetko vydarí, nech bábätko bojuje. Zaujímavé je, že sa to deje u teba vždy okolo 20tt. A uvedomujem si jedno, že aj napriek jednému vydarenému tehotenstvu pred niekoľkými rokmi sa aj moja imunita zrejme zhoršila,alebo zmenila.

m_o_n_c_a_k
autor
22. feb 2020

@bambulienka25 škoda ze neriešili tu imunitu. A prednisom by si mohla, či sú u teba všeobecne problém kortikoidy?

boba82
22. feb 2020

@m_o_n_c_a_k tie alergie prišli až po prvom vydarenom tehotenstve...paradoxne, ja bývam min.chora...moji chlapi bývajú podstatne častejšie, ja som aj pri nich a neochoriem...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
m_o_n_c_a_k
autor
22. feb 2020

@bambulienka25 áno už som pochopila. Možno raz sa ešte odhodlate. Hm? 😊 Kam ste chodili na vklady? Ak smiem vedieť.
@boba82 presne som toto riešila s doktorkou.... Však nebývam chorá však to mam potom dobrú imunitu. A ona mi vraví, vzhľadom na to, že ste alergik mate mizernu imunitu. A ja, ze aha 🤔😲. Že vraj to je rozdiel. Že to je o niečom úplne inom. Viac mi nehovorila, ale chystám sa to zistiť 😊.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
m_o_n_c_a_k
autor
22. feb 2020

@bambulienka25 to mi je úprimne ľúto.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre