Pred rokom potrat a znova sa nedarí, aké vyšetrenia ste podstúpili ?

danielkadandy
21. jan 2020

Ahojte, s manzelom sa nam nedarilo dva roky az konecne som otehotnela ale v osmom tyzdni som potratila a teraz v lete tomu bude rok a znova sa nedari..mam uz 33 :/ co mi odporucite?
Som objednana na gyn.len neviem ci sama sa pytat na vysetrenia alebo ako...
Mate podobnu skusenost? Dakujem

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielkadandy
autor
21. jan 2020

@lubka261 kde robia geneticke? Hematologia ci reprodukcna imunologia?

mpg
21. jan 2020

@danielkadandy Ja si myslím, že treba gynekologovi povedať o tom, že sa nedarí otehotnieť ani po roku a on už rozhodne, kde treba ďalej ísť. Ale je dobre napr. mať aj istotu, že je v poriadku štítna žľaza, genetické testy robia v ambulancii lekárskej genetiky.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mariska1989
21. jan 2020

Pravdepodobne sa snažíte 3 cyklus Čo je ešte v rámci možností normálne kľudne môžeš poprosiť o hormonálny profil poprípade urobiť testy či nemáš zápal a či máš ovuláciu, môžeš si merať bazálnu teplotu a tým zistiť kedy máš presne ovuláciu. Možno len míňate deň D treba hlavne kľud a moc na to nemyslieť.T robí proste tiež veľa

danielkadandy
autor
21. jan 2020

@mariska1989 hormonalny profil mi robili lebo euthyrox 25 uzivam dlhe roky kvoli autoimunitnej tyreoditide
Bazalnu si neviem porieadne merat lebo robim na smeny
A folikulometriu mi zacal pozerat ale vtedy som nejak aj otehotnela takze mi v podstate ziadne ine testy nerobil
Akurat asi citim zapal dlhsie a mocove mavam tiez problem

mariska1989
21. jan 2020

@danielkadandy tak nech ti urobí testy na zápaly z krčka My sme sa ešte poistili lubrikačným na podporu otehotnenia. Aspoň vieš ako máš ovuláciu? Ja som si napríklad myslela že mám na 14 deň ale ovulačnými testami a bazálnu teplotu som sa dozvedela že ju mám nejak 17 až 19 deň cyklu. Takže týmto sa nám aj podarilo znova na prvý x čo sme mohli s manžel sa pokúsiť. Keďže som mala aj zápal na krčku po druhom potrate. Nová Dr mi robila aj test na toxoplazmózu keby som nemenila doktorku ani neviem že ju mám prekonanú. Možno sú to banálne veci ale tým že si to dáš urobiť tak budeš vedieť na čom si poprípade určite by som brala teraz nejaké vitamíny ako ty aj manžel

janaakt
21. jan 2020

Baby, mozno ma vysmejete, ale mam otazku ohladom genetickych testov. Hematologia, endokrinologia a ine podobne vysetrenia rozumiem, zistia stavy hormonov, zrazanlivost krvi a ine problemy, ktore mozu branit otehotneniu, pripadne sposobuju opakovane potraty a da sa s tym nieco robit...Ale geneticke? Co sa tak zistuje? Ci vobec tato zena a tento muz z genetickeho hladiska vedia mat spolu deti? Ci aj tam sa da zistit nieco s cim sa da nieco robit? Alebo sa len zmierit, ze ok, tak my dvaja deti nemozeme mat (vraj), pripadne viem, ze moj potrat bol/nebol sposobeny nejakou genetickou poruchou plodu.

danielkadandy
autor
21. jan 2020

No ja uzivam magne B6, probiotika, femibion1 a teraz som zacala aj D vitamin

mariska1989
21. jan 2020

@janaakt Ide o to v kolkatom tt si bola.. proste pokiaľ to malé nie je v poriadku tak telo ho neprijme a dá ho proste preč.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre