Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

nadenkaaa
1. okt 2009

ahoj makdi tato tema sa tyka aj mna 😉

lubkabb
1. okt 2009

Ahojte
tak ja budem mať 30-ku v decembri ☹ . Už sme aj čakali bábatko, ale v 7 tt sme oň aj prišli 😔 Mala som termín pôrodu 2 týždne pred narodeninami. Takže 30-ku prekročím bez miminka. Teraz sa už 2 mesiace snažíme, ale vôbec sa nedarí. Nie som si istá, či vôbec mávam ovulku. Nejako sa mi to celé rozhádzalo.

lubkabb
1. okt 2009

A vy sa baby koľko snažíte?

lubka0506
1. okt 2009

caukooo babule 🙂 možem sa pridat? ja som mala 30 v auguste ☹

makda
autor
1. okt 2009

no super kocky, vidim, ze temicka sa ujala 😉

wolfskinka
1. okt 2009

baby tak ja budem mat zachvilu 35 😀

makda
autor
1. okt 2009

lubkabb, tak to ma mrzi, ze ste o babatko prisli ☹ . aj sa zistila pricina? my sa snazime cca 1/2 roka s prestavkami. tento rok len 3. mesiac.

lubka0506, vitam ta tu 😉

makda
autor
1. okt 2009

wolf vitaj 🙂 . a babatko este nemas? nedari sa?

nadenkaaa
1. okt 2009

my sme sa snazili nesnazili (moja skola ,statnice)od decembra do maja ...a od juna uz teda intenzivne snazilkujeme 😵 a nic 😔 meriam bt, ovu je uplne ukazkova 🙂 tak uvidime kedy sa zadari
inak ja budem mat v decembri na vianoce 31 😔

lubkabb
1. okt 2009

makda - príčinu ani neskúmali, vraj pravdepodobne genetická vada. Skúmajú to až pri opakovanom potrate. Prvý krát sme sa snažili 3 mesiace, ale teraz to asi nebude také jednoduché. Tak uvidíme.

makda
autor
1. okt 2009

nad, ja tiez mam na buduci tyzden 31 😔 ☹ . pokial mas ukazkovu ovu, tak by to nemal byt problem 😉 . neboj, coskoro sa budeme tehulkovat 😉

lubkabb
1. okt 2009

makda a vy sa koľko snažíte?

makda
autor
1. okt 2009

lubkabb, neboj podari sa 🙂 . 2 mesiace este nic neznamenaju 😉

matusik111
1. okt 2009

ahojte kocky, ja som mala tiez 30 v july, snazime sa rok a stale nic. Zakladne vysetrenia su v poriadku, takze zatial nemame ziadnu pricinu. Chystame sa do CARu

nadenkaaa
1. okt 2009

lubka robila som s nedonosenymi detmi(clovek sa stretol so vselicim) neviem pokial by som mala mat poskodene dieta tak by som to nezvladla ..telo vie co robi pokial by to bolo velmi poskodene ..
nikdy som si nemyslela ze to bude take tazke a hlavne na to nemysliet ked zovsadial clovek pocuva nemysli na to..ale to sa nedaaaa 😒

makda
autor
1. okt 2009

lubkabb, my sme sa snazili minuly rok cca 4 mesiace, ale to bolo take vselijake, hocikedy bez pozorovania ovulky a tak. to vobec neratam. a tento rok sme zacali v juli, ale september sme zase vynechali, mala som zapal.

makda
autor
1. okt 2009

matusik, idete na umele oplodnenie? to nejako skoro, nie? nevyznam sa v tom, preto sa pytam

lubkabb
1. okt 2009

Nejde o to, že sa 2 mesiace nedarí, ale mám taký pocit, že niečo nie je v poriadku. Začala som sa sledovať a tento mesiac ešte nebola ovulka. A to som dnes 25DC. Mávam 28 dňový cyklus. A navyše mám veľký strach aby sa to znova neopakovalo. A ešte stále som sa nezmierila s tým, čo sa stalo.

nadenkaaa
1. okt 2009

lubka ale zena moze mat pocas roka aj anovulacny cyklus

matusik111
1. okt 2009

Neviem ci pojdeme rovno na umele oplodnenie, ale minimalne nam spravia komplet vysetrenie a suhlasila by som s IUI. Niekto to bere ako umele oplodnenie a je to skoro po roku, ale zas preco odkladat moznost otehotniet,.... vek je uz akurat 😵 😵 😵

lubka0506
1. okt 2009

babenky mne sa to zdá až neuveritelné po tolkom snažení-6 rokov ale vyzerá to tak že sa to konečne niekam pohne, mala by som si íst pre papiere do centra-konečne...

makda
autor
1. okt 2009

a neskusila si merat BT alebo ovulacne testy? Ten strach, to ta chapem. Asi aj mna by to dost zobralo

lubkabb
1. okt 2009

nadenkaaa - viem, preto sa chcem viac sledovať a keď bude treba pôjdem k dr.

lubkabb
1. okt 2009

teplotu som ešte nemerala, ale sledujem si hlien, robím ovu testy a sledujem sliny pod mikroskopom (Lady tester). Po ďaľšej mrche možno začnem aj merať teplotu.

matusik111
1. okt 2009

Lubka , vy sa uz snazite 6 rokov? To je veru dlha doba . A mate dake priciny preco sa nedari?

lubkabb
1. okt 2009

A vy baby, robíte niečo viac? Užívate nejaké vitamíny alebo niečo iné?

makda
autor
1. okt 2009

lubka0506, no pokial uz nie si tehotna 😵 😵 😵

matusik, ved to, ten vek je uz fakt na to, aby sme aspon jedno dietatko mali 🙂 . kazdopadne drzim palce, aby ti tam pomohli 😉

lubkabb
1. okt 2009

Ja užívam kyselinu listovú, vitamín E ( to spolu s manželom) a C.

matusik111
1. okt 2009

meranie BT je uplne super. Inak, niekto s tym nesuhlasi, ale da sa krasne zistit ako funguje telo po odsledovani cca 3 mesiacov. A ovu testy su iba na potvrdenie.

makda
autor
1. okt 2009

ja uzivam Femibion 800 a od 15 DC Duphaston

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre