Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

ivka3901
24. aug 2012

@pancuska je to ťažké každý máme nejaký ten údel,ale my ako sme začali bývať sami a to nerátam,že rok som bývala so svokrou to bola hrouza tak je nám lepšie samým a nesťažujeme sa len to jedno nám chýba sme zaopatrený aj domček máme sme sami a tak.....možno raz,ale moc nedúfam už v to,lebo roky pribúdajú a šancí je čoraz menej aspoň u mňa tak tebe držím palčeky nech sa podarí 🙂

pancuska
24. aug 2012

@ivka3901 Neviem sice kolko mas rokov ale myslim ze nie si starsia odomna! Je vela zien co maju deti aj tesne pred 40r a tak to stihame,este aj 3...no domcek,moj pan manzel uz ma predstavu o novom dome,zatial nemame ani pozemok! Vy ste to uz vyriesili a tak neboj sa teraz uz pridu na rad deticky! Aj ja ti to prajem lebo si dobra baba a obdivujem na tebe aka si bojovnica a paci sa mi na tebe ze sa nevzdavas!!! Neboj sa ja mam takeho tusaka ze v tom Brne sa to podari! Ja zacinam mat zmiesane pocity o sebe ale mozno kvoli tomu ze mam menzes,vtedy som strasne citliva!

ivka3901
24. aug 2012

@pancuska mám tiež 31 a už o pár týždňov 32 takže asi tak k mojmu veku a já hovorím,že niesme také staré,aby sme si išli adoptovať teda já mám v robote jednu babu,ktorá nedávno povedala,že to chodím opakovane na IVF tak to je posadnutosť a prečo si neadoptujem a já jej nato,že nemám ešte 40 aby som nadtým rozmýšľala a pýtala sa ešte či ešte pojdeme já že ano ale do BRNA ale až o 2 roky,ked mi prídu peniažky z poistky,čo si šporím už 10 rokov 🙂 inak jej názor ma total dostal a nahnevalo mato,že ma takto odpísala a já hned jej nato,že poznám jednu kočku čo išla na 9 pokus IVF a dovtedy nemala ani raz pozitívne a tento 9 pokus jej vyšiel a je tehotná tak potom tá nie je posadnutá?a ona nič zostala ticho a preto som jej povedala,že já som tehotná už raz bola tak preto to skúšame stále možno sa ešte šťastie usmeje ešteraz na nás 🙂 to dúfam,že ano a verím tomu 🙂 🙂 inak dakujem si milá a aj v robote mi hovoria,že som silná osobnosť čo som všetko prežila a všetci okolo mňa v robote ma podporujú 🙂 to je super,že máš tušáka,lebo to brno je ešte dosť daleko,ale možno sa rozhodneme už na budúci rok,ale to predbieham ešte neviem ako sa to všetko vyvinie 😒 inak v tom brne majú inakší prístup ku nám aj postup liečby mala som z tej 1 konzultácie dobrý pocit a chcela by som sa tam vrátiť 🙂 no uvidíme,lebo teraz som sa dala nahovoriť od kolegynky na aloe vera všelijaké produkty aj muž bude brať macu a já tiež nejaké tie gely a tabletky tak som zvedavá čo to s nami porobí 😕

taniaz
25. aug 2012

Ahojte, ja som 30 už tiež prekročila, o bábo sa snažíme dva roky, raz sa nám to podarilo ale v 8t sa plod prestal vyvíjať. Som stále viac a viac smutná, hoci len tak vnútorne sama pre seba. Obrátila som sa na doktora Jonása, tento mesiac sme to skúšali podľa jeho výpočtov, no výpočet bol týždeň pred menštruáciou. Hoci neverím že to vyjde ale trošičku dúfam, horšie bude ak zas budem sklamaná, určite to poznáte,

ivka3901
25. aug 2012

@taniaz ahoj vitaj medzi nami no síce my sa o bábo snažíme už 7 rokov čiže snažili sme sa intenzívne po svadbe,ale odkedy už 4 roky chodíme každý rok na IVF tak sme sa aj prestali prirodzene snažiť kedže nám našli toľko príčin prečo nemožeme mať detičky tak nás to ani moc nebaví snažiť prirodzene milujeme sa pre radosť,ale aj já som bola tehotná už raz po IVF,ale tiež v 9 týždni sa prestalo malinké vyvíjať ☹ a teraz nedávno som bola na dalšom pokuse skoro to vyšlo chýbalo málo 😒

pancuska
26. aug 2012

@ivka3901 o tom aloe vera som este nic nepocula a ani o tej mace....ja uz viem ze prirodzene tehu nebudem a o to som taka kludnejsia a tak viem ze ty mas este stale nadej aj na prirodzenu cestu.... ja sa bojim otvorene o tom IVF v robote rozpravat lebo by to hned vedela cela firma,takto sa to dozvedia az neskor a to tam mozno uz nebudem.... 😉 lebo uz zo svojich skusenosti viem ze si myslis ze to je priatel a pritom ti praje len to najhorsie..... 😉

pancuska
26. aug 2012

@taniaz ahoj je mozne ze ti Jonas dobre poradil lebo ja som tiez otehu tyzden pred menzesom lenze to bolo mimomaternicove.....Mozno sa len psychicky privela na to sustredis,trosku ubrat a pride to!! Ved ked to prislo raz pride to ja druhy krat.... vyskusaj pit kazdy den cj gynastan,kupis ho normalne v lekarni!! 😉

taniaz
26. aug 2012

@pancuska Asi máš pravdu, keď sa nám to 1x podarilo tak som mala silnú nádchu aj s manželom, mohla som potratiť aj práve preto. Ďakujem čajík zrejme skúsim. Ivka 7 rokov je fakt dlha doba, moja kámoška má to isté, celkom to zvláda, má tiež už po 30, obdivujem ťa. Čítala som dokonca, že niekto odporúča, mať styk počas menštuácie, ak sa tak dlho nedarí. My sme sa stále pokúšali o bábo zhruba na ovulku, nikdy nie tesne pred M a Jonaš mi to vypočítal týždeň pred M. Menštruáciu zvyknem mávať však nepravidelnú. No uvidíme.

ivka3901
26. aug 2012

@pancuska no to mi je divné,lebo práveže já som počula 😒 hlavne o tej mace,lebo baby z GF o tom píšu 🙂 aj o tej včelej materinskej kašičke,že to berú pred IVF.no u nás asi šanca na prirodzené tehu je,ale kedže mávam nepravidelný menzes tak tú ovulku je ťažké natrafiť ☹ no u nás to vedia všetci okolo a je to v pohode nemusím sa aspom vyhovárať a schovávať sa pred rodinou,lebo mne pichala inekcie zakaždým mojej svokry sestra tak to bolo v rodine a klebetxy sa šíria rýchlo 😒

ivka3901
26. aug 2012

@taniaz no my sme skúšali,ale nebolo to ono moj muž sa skoro dovracal,lebo som mala silný a ovedl,že od neho nech už toto nechcem 😒 aj my sme mali výpočet od jonáša ,ale nepomohol ☹ ale tebe to možno vyjde 🙂 aj já mávam inak nepravidelnú menzes takže asi tak

monulienka866
26. aug 2012

ahojte babulky nezufajte ja som otehotnela az v 32 r po ivf na druhy krat sa nam podarilo zo zmrazeneho embryjka cakali sme 10 rokov a doktor povedal ze prirodzenou cestou to nepojde a cuduj sa svete mam 1.5 r dcerku v 38r doktor ze to ako sa vam podarilo?no neviem ani ja asi tym ze som tak uz nato silu mocu nemyslela sama som neverila ale precitala som knihu the secret tajomstvo zivota a verim ze tym sa stal maly zazrak prajem vam vsetkym aby ste coskoro drzali ten krasny uzlik v naruci

pancuska
26. aug 2012

@taniaz je to mozne,mala si oslabeny organizmus a ak si brala aj antibiotika!! ten caj vyskusaj,uz som ho poradila viacerim babam a 3 su uz tehulky!! Ja nemam vajcovody a tak musim ist na IVF ina moznost uz pre mna neexzistuje....ale ty nezufaj urcite sa podari....ja som sa skusala aj podla hlienu ale uz mi to je zbytocne,no naucila som sa urcit ovulaciu a teraz uz presne viem kedy mam 😉

pancuska
26. aug 2012

@ivka3901 Ivka aj ja som oboznamila rodinu,neter sa uci za porodnu asistentku tak mi vie aj co to poradit....a tu mrchu mavas ako nepravidelnu? kolko asi dni???? 😉

pancuska
26. aug 2012

@monulienka866 dakujem za podporu ale ja uz nemam vajcovody ale je pekne co sa ti stalo a je to pekny dar ako zazrak 😉 😉 😉

monulienka866
26. aug 2012

☹ to mi je luto.....ale ivf sa urcite podari zelam ti to z celeho srdiecka lebo som si tu tuzbu prezila

ivka3901
26. aug 2012

@monulienka866 ahoj no tebe sa to aspom IVF podarilo 🙂 mne aspom to keby sa podarilo teda chýbalo tak málo a už na dašlie IVF nemáme silu bojovať dalej teda aj peniažky sa minuly 😒 takže ak naberieme zas odvahu a silu ísť do toho kolotoča tak musí prejsť nejaký ten čas 😒 takže tebe sa dcérka podarila ani neviete ako?a to ti doktor povedal,že neni šanca?tak takýchto dochtorov mám rada 😖 a čo sa týka toho the secret-tajomstvo som pozerala aj ja 🙂

ivka3901
26. aug 2012

@pancuska no tak všelijak po tomto 4 pokuse som mala tak rozhádzaný cyklus,že som dostala 2 krát za sebou po týždni a teraz naposledy som mala 8 a slabučký takže teraz čakám či príde zas načas alebo bude 2 týždne meškať ☹ to je super ak ti má niekto poradiť 🙂

pancuska
27. aug 2012

@ivka3901 hadam ti to aloe vera upravi aj cyklus,lebo to mas fakt rozhadzany!mozno len to je pricina kto vie?!mne na menzes pomohol ten caj gynastan.a v praci este robis na smeny?

pancuska
27. aug 2012

@monulienka866 dakujem pekne!ano pochopit to vie len zena ktora to zazila ako ty napriklad....no a preco si musela ist na IVF?

monulienka866
27. aug 2012

@pancuska no ja mala hormon.poruchu od 15r chodila som po gynde nedozrievali mi vajicka vobec co ja som sa napchala likov aj injekcii...no a doktor povedal ze jedine ivf sa da skusit tak to prve nevyslo a potom po roku znova sme skusili vkladali sme tri embryjka a cakala som dvojicky ale tomu jednemu prestalo bit srdiecko v 12tt tak a samka mi zachranili tak aspon jedno sa narodilo a to v 6mes.mi este operovali slepe crevo lebo tak mi nan tlacil ze muselo ist von bolesti ukrutne a tak vsetko dobre dopadlo mala som cisarsky....no a po 5 rokoch sme sa rozhodli ze este skusime ivf chceli sme este babetko a doktor ze dobre kym sme zacali s pripravou ja som ziztila ze som tehotna zazrak neverila som nikto nechapal po tolkych rokoch snazenia ani doktor a mame sarku uz bude mat 2 rocky v decembri

monulienka866
27. aug 2012

@pancuska a inak aj jonasa som skusala 2 krat mne nepomohol....a na ivf sme boli v BA v ISCARE

adka2607
27. aug 2012

ahojte aj ja som skúšala Jonáša a strašne som sa nato sústredila ,ale jeden mesiac som zabudla a zostala som tehotná ale plod v 7 týždni prestal rást a ja mám tiež už 32,ale chodíme teraz do Martina tak uvidíme,na IVF som ešte nebola ani nič iné.

pancuska
27. aug 2012

@monulienka866 aaach ako tak citam velmi si si vytrpela a vela si prezila,mas moj obdiv 😉 no pre mna si take moje povzbudenie ze nemam vesat hlavu a ist dalej,nezastavit sa!!! poznam the secret ,mam to dokonca aj na dvd aj ako knihu,lebo som to zacala citat no nechapala som princip tak som si to potom pozrela sfilmovane....je to dobra kniha!!! no a ja chodim do Gynfivu,zatial som tam bola 2krat a uvidime ked mi pride schvalenie s poistovne! rozpravali sme sa uz aj o adopcii no moj manzel to nechce....tuzba po vlastnom dietati je silnejsia!!! no ja by som urcite uz dieta mala keby mam vajcovody ok,no o jeden som prisla pri mimomaternicovom a na druhom mi nedavno zistili sactosalpinx a vyliecit to nejde a tak mi ho nedavno odstranili!! v centre mi navrhli odstranenie hned pri prvej konzultacii!ale nie je nad dobru podporu manzela,co si myslim ze mas aj ty!!! fakt mas moj obdiv!! 😉

pancuska
27. aug 2012

@adka2607 ahoj!! vitaj medzi nami!! moj nazor......ked uz raz sa podarilo podari sa aj druhy krat....chce to len cas a zahojit rany po strate!! 😉

ivka3901
28. aug 2012

@pancuska no možno ano to by som bola rada keby mi to upravilo cyklus a možno trafiť len ovulku a .... no inak v robote robím na 3 smeny ☹ už pomaly 10 rokov prečo sa pýtaš?

adka2607
29. aug 2012

@pancuska ďakujem ste tu velmi obdivuhodné všetky a velmi silné , 🙂 🙂

pancuska
30. aug 2012

@ivka3901 myslim si teda aj mi to bolo tak vela krat povedane ze ked robime na smeny dost to posobi aj na oplodnenie....ale kde si najdes teraz nejaku dobru robotu ked jej je malo .... aspon teda v nasom okrese je to bieda.. 😒 ja verim v zazraky a mozno sa stane aj tebe 😉 a ja som sa rozhodla ze ta nebudem bombardovat otazkami tykajucich sa tehu....lebo potom na to clovek velmi mysli....ja som zistila ze ked si tu vselico citam a pisem nie je to dobre lebo niekedy je lepsie niektore veci ani nevediet!!!! 😉

ivka3901
30. aug 2012

@pancuska no to som počula aj ja,ale já tam už robím 10 rokov a nemožem si dovoliť zostať bez roboty a dať výpoved plakali by tam baby za mnou a sme tam dobrý kolektív a bolo by mi smutno za mojími dobrými kolegynkámi 🙂 a navyše sme zobrali požičku teraz a treba ju splácať a moj muž nezarobí bohvie čo tak priemerne 😒 no s tým zázrakom možno sa nám stane akurát dneska sme začali brať to aloe vera tak možno .... 😕 kludne sa popýtaj čo ťa zaujíma mňa to nejako prešlo,ked som teraz nastúpila do roboty tak nemám moc času myslieť na tehu a s mužom sme to vypustili z hlavy aj ked mi v robote chodia tehotné s bruchom stále a je mi smutno,ale čo už ☹

pancuska
31. aug 2012

@ivka3901 a v tej práci by sa nenašla aj taká kde by si robila len na 2 smeny? mňa teraz tiež dali robiť nočné,ale vyjde mi to raz za mesiac jedna nočna lebo robím ranná,poobedná,ranná,nočná.....a stále dookola!!! a k tomu aloe? nie je nejaka stránka kde by som si mohla o tom niečo prečítať? že ako to funguje a na čo presne to je a tak 😉

ivka3901
31. aug 2012

@pancuska no tak ti poviem mne tie nočné vobec nevadia skor ich mám rada a tiež robím tak,že ranná-nočná-pobedná,ale teraz som napr.od apríla nerobila nočné,lebo som bola doma 3 mesiace a teraz nám nočné zrušili a robím len na 2 smeny tak že sa to dá a keby som išla robiť len na 2 smeny nastálo tak by ma dali inde a mne je teraz v robote dobre 🙂 no tá stránka nato aloe sa vola vlastne tá firma forever living produckt skús si to nagúgliť tuším aj téma na modrom koníkovi je o tom 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre