icon

Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii

avatar
korenka
18. jún 2009

Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 23. jún 2026 · 19024 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Falešné nebo slabé druhé čárky na domácích těhotenských testech jsou v diskusi častě uváděné jako problém a uživatelky doporučují potvrzení krevním vyšetřením hCG nebo opakovaný test značky Mamatest.
  • Měření bazální teploty a ovulační testy se v diskusi uvádějí jako nástroje pro určení ovulace, zatímco weby jako FertilityFriend a Wunschkinder slouží pro vedení grafů a sdílení zkušeností.
  • Depo‑Provera (antikoncepční injekce) je v diskusi zmiňována jako možná příčina zpožděné menstruace a opožděného návratu ovulace až v rozmezí měsíců (uživatelky uvádějí i intervaly do 36 měsíců).


Najčastejšie otázky

Q: Kdy má smysl dělat domácí těhotenský test po oplodnění?
A: Uživatelské zkušenosti uvádějí, že domácí testy mohou dávat čárku až po vynechání menstruace; doporučené je počkat do vynechaného dne MS a při nejistém výsledku nechat si zjistit hladinu hCG krví.

Q: Proč se na testu objeví jen slabá druhá čárka a jak ji interpretovat?
A: V diskusi jsou slabé čárky spojovány s nízkým množstvím hCG, s pozdním zobrazením výsledku (po 5 minutách) nebo s falešnými výsledky u značek jako Unimark a Best; doporučuje se opakovat test jinou značkou (např. Mamatest) nebo provést krevní hCG.

Q: Kdy jít na krevní test hCG a co znamenají hodnoty jako 1,1 nebo 5,5?
A: Uživatelské příklady ukazují, že hCG 1,1 je považována za velmi nízkou a pravděpodobně negativní, hCG 5,5 bylo v diskusi zmíněno jako nalezená hodnota u jiné osoby; lékaři obvykle doporučují kontrolu za 7–14 dní pro sledování vzestupu hCG.

Q: Může léčba injekční antikoncepcí (Depo‑Provera) zablokovat menstruaci a ovulaci a jak dlouho?
A: V diskusi ženy popisují opožděný návrat menstruace po Depo‑Provera v rozsahu od několika měsíců až do 36 měsíců; někteří gynekologové uvádějí, že návrat plodnosti může trvat až rok nebo déle.

Q: Které značky těhotenských testů uživatelky doporučují nebo nedoporučují?
A: Uživatelské zkušenosti preferují značku Mamatest jako spolehlivější a varují před Unimarkem a Best kvůli častým falešným nebo posunutým čárkám.

Q: Jak přesně určit plodné dny při nepravidelném cyklu?
A: V diskusi se doporučuje kombinace metod: měření bazální teploty, použití ovulačních testů a výpočtů z webových kalkulaček (např. odkaz na merenibt.xf.cz); jednoznačný termín nelze u nepravidelného cyklu zaručit.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Mamatest je v diskusi uváděn jako spolehlivější značka domácího těhotenského testu než Unimark nebo Best.
  • Definitivní potvrzení či vyvrácení těhotenství zajistí krevní test na hladinu hCG a opakované měření po 7–14 dnech.


Sporné názory

  • Slabá druhá čárka na testu je buď známkou časného těhotenství, nebo falešným signálem způsobeným senzitivitou konkrétní značky; obě možnosti jsou v diskusi prezentovány jako reálné.
  • Pregnyl (injekce) je v diskusi uváděn jako možná příčina falešně pozitivního testu, ale zároveň jsou případy, kdy slabnoucí čárka indikovala skutečné těhotenství.


Otvorené otázky

  • Jak dlouho přesně může u konkrétní ženy přetrvávat potlačená ovulace po aplikaci Depo‑Provera (variabilita v diskusi: 4–36 měsíců).
  • Do jaké míry ovlivňují jednotlivé značky testů (Unimark, Best, Mamatest) výsledky při velmi nízkých hladinách hCG.


Spomenuté značky a firmy

Mamatest, Unimark, Best, Pregnyl, Depo‑Provera, FertilityFriend, Wunschkinder, Modrý koník, DM, futurebaby.estranky.cz, pavlusaa.estranky.cz, danulky.blog.cz, merenibt.xf.cz

Spomenuté produkty a metódy

Mamatest, Unimark test, Best (test), domácí těhotenské testy, ovulační testy, bazální teplota (měření), krevní hCG test, ultrazvuk (sono/UTZ), IUI, Pregnyl, Depo‑Provera, vedení grafů na FertilityFriend a Wunschkinder

Miesta a osoby

Ostrava, Bohnice, Bulharsko, Holandsko

avatar
mscat
6. nov 2009

moni:no je pravda teda že já taky měla přerušovaný od 16ti do té doby než jsem otěhotněla..takže do 19ti necelých..a nic 🙂
ale ted právě vím..když to tak napíšu.... 🙂 že není nic lepšího než když se dva udělaj zároven a vychutnáme si to..takže ted bych si nedokázala představit to takto provozovat 😀 😀

avatar
m.o.n.i.k.a
6. nov 2009

Tak my si to skvěle vychutnávali i tak 😉

avatar
mscat
6. nov 2009

😉 😉 já si to vychutnávám až ted na stará kolena 😀 😀

avatar
andy2306
6. nov 2009

můj s tim vychutnáváním neměl taky problém 😀 jemu přerušovaný vůbec nevadí-a já mu věřím,že ví kdy má jít ven 😀 no akdyby náhodou-tak nás bude víc.my o třetím dítěti uvažujem,ale až tak za 5 nebo i více let-až bude vše zahojené.my bysme se spíš báli o mé zdraví než že třetí dítě 😉 ale tak je to jen na chvíli,pak budu brat antikoncepci stejně!

avatar
mscat
6. nov 2009

andy: 🙂 no však jasné..tak to dělá plno párů..
já jen že ted už si to tak nedokážu představit 😀

avatar
m.o.n.i.k.a
6. nov 2009

mscat Fakt? Tak já pořád 😀 No ted zrovna málo 😀

avatar
andy2306
6. nov 2009

no jo-zvykla sis na lepší -jsi rozmazlená 😀 😀

avatar
m.o.n.i.k.a
6. nov 2009

Ale samozřejmě, že po dobu snažení to bylo jinak, tak už ani nevím jaké to je, když byl venku 😀 😀 😀

avatar
andy2306
6. nov 2009

martinka 2000-dodatečně gratuluju ke chlapečkovi-po dvou holčičkách je změna dobrá,že?at jse v pořádku 😉

avatar
mscat
6. nov 2009

moni:jj..jako že si nedokážu představit že bych ho měla vyhnat ven 😀 a až ted právě s ním mě začíná bavit sex..vážně...dřív mi to ani nic neříkalo.teda až ted...tak ten rok a půl 😀 😉 hmmm mnam... 😀 😀

andy:jojo děsně rozmazlená 😀 😀

tak víte co...muj bývalý přítel...ten nemluvil celé dny o ničem jiném než o sexu...já byla po porodu pečovala o malého...a on ráno,odpoledne,večer v noci a furt neříkal nic jiného jestli nebude sexík.a on ěm to tak zhnusil a zprotivil...protože já neměla sebemenší chut ani náladu..a to se akorát vždycky ještě nasral že nechci.tak sem začla sex přímo nenávidět 😠 😠 😝 protože když např kojíte a on přileze jestli mu dám,....jo dám tak akorát facku! 😀 😝

ale až ted konečně je to vončo 😀 😉 😉 😉 a zrovna ted co byl doma...mě absolutně nepoznával chudák...že co sem taká zvrhlá 😀 😅 no ale spokojený samozřejmě..říkám ještě si stěžuj 😀

avatar
andy2306
6. nov 2009

mscat-tak na to,že si užíváš na staré kolena 😀 to je s tebou decela super pro chlapa!!!!!!!! 😀 a to by mi taky takový chlap znusil-to tě uplně chápu teda-hnus 😝 a ještě u kojení-to bych vyletěla z kůže.to je okamžik maminky a miminka )pro mě jeden z nejhezčích)a ne aby ti u toho dělal nemravné návrhy.tak hlavně že jsi vyměnila špatného chlapa za dobrého.. 🙂

avatar
m.o.n.i.k.a
6. nov 2009

Mscat, tak hlavně, že jste spokojení, my jsme spolu dlouho, takže já jsem spokojená na milion procent a co jsem měla předtím jeden vztah takto neřeším, to jsem byla ještě děcko a nevěděla jak na to 😀
Je hlavní, že jsou oba spokojení, jinak by to taky asi neklapalo 🙂 a nechtěl by si mě vzít 😀

avatar
mscat
6. nov 2009

andy:přesně...mě už z toho hrabalo já neslyšela fakt nic jiného...a on sám později přiznal když už jsme byli rozejítí..že byl nadržené pako na mě..že nemyslel na nic jiného..hrůůůza 😝 😒

jj ted si snad nestěžuje 😀 😅 jsem mu předvedla jaké to je např.jkdyž umývám nádobí a on se po mě sápe 😀 tak ted sem se sápala já...a on nechápal že co otravuju pořád 😀 😀 hehehe 😕

noo..víš co..hodně starších maminek...nad 30 nebo známých mi říkalo..že teprve sexu přijdu na chut...že prý kolem té třicítky to teprve je vončo 🙂
tak jsem říkala mojemu..že at se těší...že se pomalu blížím ke třicítce 😀 tak že co se diví pořád...že ve 30ti to budu vyžadovat každé dvě minuty! 😀 😀

avatar
mscat
6. nov 2009

moni:tak tobě je kolik..22? 🙂 tak to jo...to si předtím byla děcko ještě 😉 jste spolu 5 let že?tak super...
a jak to vypadá teda s tím požádáním o ruku.už už to udělal 😉 😉 budeš se vdávat s pupíkem 🙂
jo a jiak bys mohla dát fotečku pupajzu... 😀

avatar
mscat
6. nov 2009

jééé já už vidím 😉 😉 pupajz 😵

avatar
mscat
6. nov 2009

pěkné bříško 😉 😉

avatar
andy2306
6. nov 2009

mscat-já myslím,že drtivá většina chlapů na to myslí hodně často-a kdyby manželka dala 😀 tak i několikrát denně (teda ti,co to zvládnou 😀 ).ale to bylo v jeho případě asi už trochu nadmíru,ne? 😀 hlavně že jsit ed spokojená.taky jsem slyšela,že kolem třicítky je to nejlepší-se těším,já už to mám za chvíli 😉 😀 my jsme spolu 10 let a 1měsíc-a pořád to je super (hlavně v tom směru,o kerem se tu bavíme 😀 )

avatar
andy2306
6. nov 2009

ale manželova potřeba převyšuje tu moji 😀 😀

avatar
andy2306
6. nov 2009

já právě čekám do těch 30 let-pak se to rozjede 😀 a myslím,že on se taky těší.

avatar
polesuvka
6. nov 2009

Ahoj holky moc se omlouvám že Vám sem lezu, ale chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás měla příznaky pálení žáhy a k tomu bolest prsou.
Já jsem dnes 17 DC a prsa mám citlivé a žáha mě včera pálila celý den.
Snad Vám nevadí že jsem se tu vloudila

avatar
m.o.n.i.k.a
6. nov 2009

mscat tak to máš do 30ti ještě daleko 😀
Zásnuby jsou za dveřmi- nejspíš na Vánoce si myslím 😉 Ale vdávat se budu př. rok v létě, taže to bude mít prcek asi půl roku s břichem né, to bych nechtěla, chci si svatbu užít a né přežít 😀
No bříško roste, roste , doufám, že nebude takové jak u malého, že jsem vypadala v 6 jak před porodem, ale vypadá to, že to tak i bude, protože roste rychlostí blesku, ale taky furt žeru, že 😅 😀

avatar
m.o.n.i.k.a
6. nov 2009

pole mě pálila žáha na začátku těhu dost i prsa 🙂

avatar
polesuvka
6. nov 2009

m.o.n.i.k.a---moc děkuji tak uvidíme snad nám to teď výjde

avatar
m.o.n.i.k.a
6. nov 2009

pole držím Ti pěsti 🙂 Kdy má dorazit ms?

avatar
polesuvka
6. nov 2009

já jsem dnes 17 DC tak mám žeště asi tak 12 dní čas dube to dlouhá doba ach jo
Děkuji

avatar
m.o.n.i.k.a
6. nov 2009

To věřím, tak držím palečky 🙂

avatar
mscat
6. nov 2009

tak holky
hmm..normálně si představte,že sem byla tady v pekařství...a tetka na mě pomalu hned vybafla co mě viděla že "ty jsi těhotná"!!já sem na ni zustala hledět jak péro..že co to..já ji totiž nic neříkala že by sme chtěli nebo že se snažíme.vůbec.

a ona fakt hned že mám rozšířené zorničky že to je jasné.sem nechápala...se ted dívám a zorničky mám naprosto normál malinké.ale když jsem došla dom tak byly rozšířené..ale ted nejsou.ale řehtala se mě ,že jsem prostě v tom 😀 😀 a má tělesná teplota je stále 37.i když se cítím v pohodě.tak nevím...tomu nevěřím to je stejně blbost.

avatar
m.o.n.i.k.a
6. nov 2009

mscat moc ti to přeju, počkej si do ms na testování, at nejsi pak zase zklamaná 😉 kdy budeš testovat?

avatar
andy2306
6. nov 2009

mscat-ale já to chápu.já měla rozšířené zorničky jak blázen.jsem si to vyčetla,že to může byt příznak-a furt se sledovala,ukazovala to mojemu,že je mám rozšířené..a fakt jo,byla jsem.já ti to tak přeju holka naše zlatá 😉 ale radši počkej,to je jistota.

avatar
andy2306
6. nov 2009

a můj si myslel,že jsem blázen.....a přitom jsem nebyla-byla jsem těhotná 😉 já jsem taky jednou na známé poznala,že je těhu-aniž bych věděla,že by mohla byt.se mi zdála taková jiná prostě-ale neříkala jsem ji nic.až pak mi sdělila,že je v tom.