icon

Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii

avatar
korenka
18. jún 2009

Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 23. jún 2026 · 19024 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Falešné nebo slabé druhé čárky na domácích těhotenských testech jsou v diskusi častě uváděné jako problém a uživatelky doporučují potvrzení krevním vyšetřením hCG nebo opakovaný test značky Mamatest.
  • Měření bazální teploty a ovulační testy se v diskusi uvádějí jako nástroje pro určení ovulace, zatímco weby jako FertilityFriend a Wunschkinder slouží pro vedení grafů a sdílení zkušeností.
  • Depo‑Provera (antikoncepční injekce) je v diskusi zmiňována jako možná příčina zpožděné menstruace a opožděného návratu ovulace až v rozmezí měsíců (uživatelky uvádějí i intervaly do 36 měsíců).


Najčastejšie otázky

Q: Kdy má smysl dělat domácí těhotenský test po oplodnění?
A: Uživatelské zkušenosti uvádějí, že domácí testy mohou dávat čárku až po vynechání menstruace; doporučené je počkat do vynechaného dne MS a při nejistém výsledku nechat si zjistit hladinu hCG krví.

Q: Proč se na testu objeví jen slabá druhá čárka a jak ji interpretovat?
A: V diskusi jsou slabé čárky spojovány s nízkým množstvím hCG, s pozdním zobrazením výsledku (po 5 minutách) nebo s falešnými výsledky u značek jako Unimark a Best; doporučuje se opakovat test jinou značkou (např. Mamatest) nebo provést krevní hCG.

Q: Kdy jít na krevní test hCG a co znamenají hodnoty jako 1,1 nebo 5,5?
A: Uživatelské příklady ukazují, že hCG 1,1 je považována za velmi nízkou a pravděpodobně negativní, hCG 5,5 bylo v diskusi zmíněno jako nalezená hodnota u jiné osoby; lékaři obvykle doporučují kontrolu za 7–14 dní pro sledování vzestupu hCG.

Q: Může léčba injekční antikoncepcí (Depo‑Provera) zablokovat menstruaci a ovulaci a jak dlouho?
A: V diskusi ženy popisují opožděný návrat menstruace po Depo‑Provera v rozsahu od několika měsíců až do 36 měsíců; někteří gynekologové uvádějí, že návrat plodnosti může trvat až rok nebo déle.

Q: Které značky těhotenských testů uživatelky doporučují nebo nedoporučují?
A: Uživatelské zkušenosti preferují značku Mamatest jako spolehlivější a varují před Unimarkem a Best kvůli častým falešným nebo posunutým čárkám.

Q: Jak přesně určit plodné dny při nepravidelném cyklu?
A: V diskusi se doporučuje kombinace metod: měření bazální teploty, použití ovulačních testů a výpočtů z webových kalkulaček (např. odkaz na merenibt.xf.cz); jednoznačný termín nelze u nepravidelného cyklu zaručit.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Mamatest je v diskusi uváděn jako spolehlivější značka domácího těhotenského testu než Unimark nebo Best.
  • Definitivní potvrzení či vyvrácení těhotenství zajistí krevní test na hladinu hCG a opakované měření po 7–14 dnech.


Sporné názory

  • Slabá druhá čárka na testu je buď známkou časného těhotenství, nebo falešným signálem způsobeným senzitivitou konkrétní značky; obě možnosti jsou v diskusi prezentovány jako reálné.
  • Pregnyl (injekce) je v diskusi uváděn jako možná příčina falešně pozitivního testu, ale zároveň jsou případy, kdy slabnoucí čárka indikovala skutečné těhotenství.


Otvorené otázky

  • Jak dlouho přesně může u konkrétní ženy přetrvávat potlačená ovulace po aplikaci Depo‑Provera (variabilita v diskusi: 4–36 měsíců).
  • Do jaké míry ovlivňují jednotlivé značky testů (Unimark, Best, Mamatest) výsledky při velmi nízkých hladinách hCG.


Spomenuté značky a firmy

Mamatest, Unimark, Best, Pregnyl, Depo‑Provera, FertilityFriend, Wunschkinder, Modrý koník, DM, futurebaby.estranky.cz, pavlusaa.estranky.cz, danulky.blog.cz, merenibt.xf.cz

Spomenuté produkty a metódy

Mamatest, Unimark test, Best (test), domácí těhotenské testy, ovulační testy, bazální teplota (měření), krevní hCG test, ultrazvuk (sono/UTZ), IUI, Pregnyl, Depo‑Provera, vedení grafů na FertilityFriend a Wunschkinder

Miesta a osoby

Ostrava, Bohnice, Bulharsko, Holandsko

avatar
mscat
10. nov 2009

teda ale nevím...ten můj jakože "drahý hodný milovaný chlapeček" už asi hodinu vyvádí takově věci že ho asi zapleštím 😠 😠
řve a řve..protože mu ty pytlovinky slušně řečeno 🙂 zakazuju.a jakmile to zakážu on hned jde a poruší to...mě trefí..takže hlasivky dnes K.O!!hlava se mi asi rozletí brzo....a ufff teda.
😅 😝 😝 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

nemůže to zustat stále miminkem a jen sem tam zaplakat? 😀 😅 protože u nás je to ted kdo z koho jako...pořád a pořád...já 10x aspon zopakuji jednu větu..např.neházej to tam..adrianku neházej to tam prosím..adrianku nedělej to řekla maminka...,prosím nech toho!!hmm pak už jako soptím ...a chuděry mé hlasivky ☹ ☹ 😠

avatar
mscat
10. nov 2009

lenkaaninka:ty si tuším psala..že už máš děti že dvě 🙂
obdivuji..že jdeš ještě do třetího 😀 🙄

já teda jsem taky nadšená z toho že mám malého a chci další..ale někdy si říkám..nebud blbá... 😀 vždyt je to o nervy což teda u nás rozhodně je-většinou 😅 🙂

avatar
anieanne
10. nov 2009

mscat:
Bleee, já nemiluju svíčkovou 🤐
Jinak jj, mrcha měla přijít včera, ale z toho, že nepřišla, si nic neslibuju.

avatar
sonidlov
10. nov 2009

cambi ja neviem presne či mám ovulku ja len podla hlienu. Strašne ma bolia kríže a podbruško.Dúfam, že to nebude niečo vážne. A čo ty ? Ako si na tom? A čo škola ? Robota ?

avatar
sonidlov
10. nov 2009

mscat ja nemám rada sviečkovú :( 😒

avatar
andy2306
10. nov 2009

mscat-nesnáším svíčkovou--fuj fuj 😝
přeju,at je testík pozitivní....a ten hlad v těhu znám-hrůza.první týdny jsem měla hlad,aj když jsem před deseti minutama jedla,přesně jak píšeš.je to hnus.... 😝 😀

avatar
mscat
10. nov 2009

¨tééda to čučím...kolik vás nemá rádo svíčkovou 😀
ále ..já ju mám ráda jen od maminky protože ta je v tom přebornice..někdo ju neumí vařit vůbec..to jo..to pak je spíš mrkvová např než svíčková..už sem jedla takový hnus jakože podobný svíčkové 😀 😝

nevíte co je dobré 😀 😉

andy:děkuju...uvidíme.
no jak píšeš.....já se najím a stále mám hlad...kdyby jen za deset minut 😀 😝
ale tak stejně...to by bylo brzy na takové příznaky podle mě..já toto měla u malého taky že sem furt jedla pořád dokola...ale to už jsem ti tuším psala..to až tak v 6tt. 🙂
takže asi mám nějaků tasemnicu bo co 😀

avatar
m.o.n.i.k.a
10. nov 2009

Ahoj
mscat nějaké novinky? Nedočítám není času 😉

avatar
anieanne
10. nov 2009

No to mě neštvěte, to jako nebudu mít mimi, že nemám hlad, jo ☹ 😢

avatar
mscat
10. nov 2009

anieanne: 🙂 to nee... 😀
dyt říkám..že já u malého měla hlad až v 6tt. 😀 😉
takže to není zaručený příznak prosímtě 🙂
ale moc se na to neupínej abys nebyla pak zklamaná. 😝

moni:ahojky 🙂 nene žádné novinky 🙂 eče je brzy...až ve čtvrtek bo pátek... 😉

avatar
anieanne
10. nov 2009

mscat:
Já se neupínám ( teda snažím se ), to byl jen takový výkřik do tmy... 😅

avatar
m.o.n.i.k.a
10. nov 2009

mscat, tak hlavně at tam ta druhá čárečka je 😵
Od zítřka řeším bydleníčko, jdu podepsat smlouvu, tak musím kolem něj lítat a v pátek dojede miláček, tak nebudu mít čas sem od pátku kouknout zítra a čtvrtek nakuknu večer, tak at tady jsou samé dobré zprávičky 😉

avatar
mscat
10. nov 2009

anieanne:a tys vůbec ještě nezkoušela testík?? 😵

moni:děkuji... 🙂 tak to ti závidím..v dobrém ale závidím...já už chcit takyyy ☹
u násje to zatím na prd totálně 😝

avatar
m.o.n.i.k.a
10. nov 2009

mscat neboj taky se dočkáš.
A na nějaký už jste se dívali, nebo něco? A kdy se musíte vystěhovat od tama?
No já jsem moc štastná, je to náš vánoční dáreček 😵

avatar
andy2306
10. nov 2009

no můj svíčkovou miluje-já nenávidím,tudíž mu ji nevařím,ale uvařit ji umím.kuchyně je moje silná stránka 😉 ale co se svíčkové týká,tak je mu moje kulinářské umění na houby 😀 😀
mscat-přeju ti,abyste brzy bydlení našli.my jsme hledali rok,než jsme koupili byt.ted bydlíme dva roky 1.12-a je to skvělé byt sami,ve svém-nestěhovat se furt po podnájmech,prostě být doma 😉 určitě brzy něconajdete.
taky jsem mívala hlad a bylo mi zle až v 6týdnu těhu

avatar
mscat
10. nov 2009

moni:do konce prosince...ale bohužel s tím at nepočítá..já se nehodlám stěhovat jako přes svátky a nový rok.takže tipuju spíš leden-únor.on počká když nic nebudem mít a já mu to taky řeknu že hodláme mít vánoce a ne že budem někde cestovat 😝 😅
bohužel ani peníze myslím nebudem mít vyřízené tak brzy 😅 😝
a před svátkama určitě ne..letos stejně bude mít dárky jen malý a my tak možná nějakou maličkost...já nic nechci na to ted nejsou financ zbytečně takže já to letos oželím 😀 ..příští rok už to bude lepčejší 🙂

andy:no však jasné..my jsme ted poprvní v nájmu -rok...a stačí...už toho mám tady plné zuby..už to chci podle svého..to mě pak bude bavit udržovat to i uklizené plus minus 😀 tady když vytřu tak hovno z toho 😅 😝 na prd na prd na prd i když je to tu jako velké i tak jako pěkné ale svoje je svoje 🙂

a děkuju...já doufám že už brzy se nám bude dařit líp..hmm ale to si ještě musíme počkat 😒

avatar
m.o.n.i.k.a
10. nov 2009

mscat chápu. Taky bych to tak udělala a snad to i pochopí je blbost se přes svátky někam stěhovat i hypošku pokud si berete nebude tak rychle vyřízená, ted je to strašně přísné v bankách.
My si pod stromeček nadělujeme novou kuchynskou linku 😵
Už mám vybranou a kamarád toho mýho nám jí udělá ještě s kolegou, tak budu ted lítat ohledně zařizování 😀
A už se těším, protože vím, že je to už do našeho, hlavně se vyblbnu od malého na pokojíčku 🙂
Tak se koukejte na bytečky a vyřizujte at můžete po novém roce do svého 😵 Bude to o něčem jíném to jo.

avatar
lenkaaninka
10. nov 2009

mscat hej že 10x všetko opakovať tak to sa každy rok znásobuje ja už niekedy aj 20x 😀 a 21 už mlčím
teraz jedna sa stále uraža v poslednej dobe že ona je šef a druhá tá sa chce zasa stále niečo učiť ta je v poho.

ja sviečkovu milujem ja nemusím ani maso stačí mi vela vela omáčky a kopa knediel 😅

avatar
anieanne
10. nov 2009

mscat:
Zkoušela, v pátek. To bylo tři dny před MS ( teda předpokládanou, nevím přesně, jak se to počítá, tak jsem to vzala podle prášků - jednadvacet dní )..

avatar
mscat
10. nov 2009

tak počítá se to od prvního dne ms.... 😉 tak si to spočítej kolikátý den ted jsi

avatar
anieanne
10. nov 2009

Noo, . den MS byl 14.10., takžeee... 27 dní ? Akorát nevím, co z toho vyplývá :D

avatar
mscat
10. nov 2009

anieanne:jakto že to nevíš?? 🙂 vyplívá z toho to..jak dlouhý máš cyklus!než dostaneš další ms 😉
a 28DC teda jsi.i ten první den kdy dorazí ms musíš počítat.

ty sis nikdy nehlídala po kolika dnech ti chodí ms 🙂

avatar
kessy11
10. nov 2009

Ahojte babulky,

tak už mi troška lepšie, mi zabrali lieky, tak dúfam, že už budem zdravá.
Samko poslúcha je to zlatíčko, teraz sa uspávaju s tatinom tak som zvedavá ako dlho bude spinkať.
pridala som fotečky tak ak chcete kuk.
všetkých zdravím a držím palčeky, pa pa

avatar
mscat
10. nov 2009

kessy:krásnučký zlatunký 😵 😵 😉 uplně na spapání 🙂
a jak ti spinká na rameni...úžasná fotka...užívej si to dokud ti neodmlouvá a jen tak krásně hajá a papá a kaká 😀 😉

to je dobře že už je ti líp.... 🙂

avatar
sonidlov
10. nov 2009

kessy Samko je prekrásny

avatar
anieanne
10. nov 2009

mscat:
Ne, nikdy... 😅 Já posledních pár let brala prášky, takže jsem věděla, že si vezmu 21 bobulí a pak přijde... Takže vlastně ani nevím ( a to se teda stydím ), jak dlouhej je normálně cyklus. To vlastně v tom případě ani nevím, jestli jsem to toho devátýho fakt měla dostat...

avatar
mscat
10. nov 2009

anieanne:hmm..prosímtě kdys přestala brát prášky?a to se teda styd 🙂 přece normální cyklus 28-30 dní... 😅

avatar
anieanne
10. nov 2009

Poslední prášek jsem si vzala 10.10... A stydím ☹

avatar
korenka
autor
10. nov 2009

ahojte,tak v tomto sa viaceré zhodneme,ani ja neznášam sviečkovú,ani ju zatiaľ nevarím,keď mm chuť,tak ide ku svokrovcom,aj na držky,toto ja variť zatiaľ nemusím... 😲
ja som dnes 25DC,ale nič necítim,čiže v nedeľu príde ms zase ako švajč.hodinky

avatar
mscat
10. nov 2009

anieanne:hmm takže to je před měsícem...
noo...já tě nechci nějak zklamat ..ale ty čekáš že budeš hned těhu 🙂 😕
tak většinou to bývá tak..že po dobrání prášků nenabíhá hned ani ovulace a kolikrát nedorazí ani menstruace.může to trvat i půl roku.samozřejmě jak u koho.může se stát že se otěhotní hned v prvním cyklu ale většinou to je náhoda teda. 🙂

dobrala si prášky a menstruace byla jo?