icon

Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii

avatar
korenka
18. jún 2009

Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 23. jún 2026 · 19024 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Falešné nebo slabé druhé čárky na domácích těhotenských testech jsou v diskusi častě uváděné jako problém a uživatelky doporučují potvrzení krevním vyšetřením hCG nebo opakovaný test značky Mamatest.
  • Měření bazální teploty a ovulační testy se v diskusi uvádějí jako nástroje pro určení ovulace, zatímco weby jako FertilityFriend a Wunschkinder slouží pro vedení grafů a sdílení zkušeností.
  • Depo‑Provera (antikoncepční injekce) je v diskusi zmiňována jako možná příčina zpožděné menstruace a opožděného návratu ovulace až v rozmezí měsíců (uživatelky uvádějí i intervaly do 36 měsíců).


Najčastejšie otázky

Q: Kdy má smysl dělat domácí těhotenský test po oplodnění?
A: Uživatelské zkušenosti uvádějí, že domácí testy mohou dávat čárku až po vynechání menstruace; doporučené je počkat do vynechaného dne MS a při nejistém výsledku nechat si zjistit hladinu hCG krví.

Q: Proč se na testu objeví jen slabá druhá čárka a jak ji interpretovat?
A: V diskusi jsou slabé čárky spojovány s nízkým množstvím hCG, s pozdním zobrazením výsledku (po 5 minutách) nebo s falešnými výsledky u značek jako Unimark a Best; doporučuje se opakovat test jinou značkou (např. Mamatest) nebo provést krevní hCG.

Q: Kdy jít na krevní test hCG a co znamenají hodnoty jako 1,1 nebo 5,5?
A: Uživatelské příklady ukazují, že hCG 1,1 je považována za velmi nízkou a pravděpodobně negativní, hCG 5,5 bylo v diskusi zmíněno jako nalezená hodnota u jiné osoby; lékaři obvykle doporučují kontrolu za 7–14 dní pro sledování vzestupu hCG.

Q: Může léčba injekční antikoncepcí (Depo‑Provera) zablokovat menstruaci a ovulaci a jak dlouho?
A: V diskusi ženy popisují opožděný návrat menstruace po Depo‑Provera v rozsahu od několika měsíců až do 36 měsíců; někteří gynekologové uvádějí, že návrat plodnosti může trvat až rok nebo déle.

Q: Které značky těhotenských testů uživatelky doporučují nebo nedoporučují?
A: Uživatelské zkušenosti preferují značku Mamatest jako spolehlivější a varují před Unimarkem a Best kvůli častým falešným nebo posunutým čárkám.

Q: Jak přesně určit plodné dny při nepravidelném cyklu?
A: V diskusi se doporučuje kombinace metod: měření bazální teploty, použití ovulačních testů a výpočtů z webových kalkulaček (např. odkaz na merenibt.xf.cz); jednoznačný termín nelze u nepravidelného cyklu zaručit.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Mamatest je v diskusi uváděn jako spolehlivější značka domácího těhotenského testu než Unimark nebo Best.
  • Definitivní potvrzení či vyvrácení těhotenství zajistí krevní test na hladinu hCG a opakované měření po 7–14 dnech.


Sporné názory

  • Slabá druhá čárka na testu je buď známkou časného těhotenství, nebo falešným signálem způsobeným senzitivitou konkrétní značky; obě možnosti jsou v diskusi prezentovány jako reálné.
  • Pregnyl (injekce) je v diskusi uváděn jako možná příčina falešně pozitivního testu, ale zároveň jsou případy, kdy slabnoucí čárka indikovala skutečné těhotenství.


Otvorené otázky

  • Jak dlouho přesně může u konkrétní ženy přetrvávat potlačená ovulace po aplikaci Depo‑Provera (variabilita v diskusi: 4–36 měsíců).
  • Do jaké míry ovlivňují jednotlivé značky testů (Unimark, Best, Mamatest) výsledky při velmi nízkých hladinách hCG.


Spomenuté značky a firmy

Mamatest, Unimark, Best, Pregnyl, Depo‑Provera, FertilityFriend, Wunschkinder, Modrý koník, DM, futurebaby.estranky.cz, pavlusaa.estranky.cz, danulky.blog.cz, merenibt.xf.cz

Spomenuté produkty a metódy

Mamatest, Unimark test, Best (test), domácí těhotenské testy, ovulační testy, bazální teplota (měření), krevní hCG test, ultrazvuk (sono/UTZ), IUI, Pregnyl, Depo‑Provera, vedení grafů na FertilityFriend a Wunschkinder

Miesta a osoby

Ostrava, Bohnice, Bulharsko, Holandsko

avatar
mscat
28. dec 2009

moni:no to jo 😝 já se nerozčiluju..mě to spíš vytáčí a fascinuje naprosto 😝 😅 😖 matka furt mluví o tom že teda musím sabinku respektovat a spol.já to dělám..ale jako abych si nechala mlátit děcko a dívala se jak sabinka je těžce oprsklá a nikdo s ní nic nedělá.jako to hubu držet teda neumím a taky ani nebudu.
my se jí věnujem...její tatínek má klid celý den na válení u televize,matka má klid na televizu v kuchyni,brácha u sebe v pokoji..a my...?my máme obě děcka v pokoji a věnujem se jim...pak jdu zametu celý barák,uklidím..a ještě jako si mám nechat srát na hlavu..že musím pochopit sabinku.no jako každý brání své dítě ale odsud podsud teda.matka to převelice přehání...nic ji neřekne hollka si fakt dělá co chce.malému nepučí svou hračku,a ještě bere i malému jeho a vzteká se že on ji to chce vzít.nakonec se nase..e a třískne s dveřama vyplázne na mě jazyk a když ji tatka chce dát na zadek tak ho skope do noh.jako to je normální.co té holce dovolují..už by byla tak spleskaná že by si ani na řit nesedla ode mě!a matka dojde a řekne že musím chápat že je to pro ni nezvyk...no panebože..viíš co..síla teda vážně.a to jako držet pusu nemůžu prostě.

a to teda můžu říct že jak je muj malý mladší o 4 roky tak má snad víc rozumu jak ona.dojde za sabinkou..sám ji donese jednoho plyšáka,on si vezme druhého dá ji pusinku a jde.
a ona?katastrofa.

Moni bydlení si asi začnem vyřizovat v únoru.až budem mít něco našetřeno trochu na účte. 🙂
tak doufám že nám schválí hypotéku...a že to nebude problém a zmiznem odtud a budem si dál užívat našeho soukromého poklidného života!! 🙂 😅
určitě kuknu jdu na to..

já sem chtěla taky dát fotky ale ještě jsem se k tomu nedostala je jich dost a moc práce než to všechno zmenším 😅 😝

avatar
m.o.n.i.k.a
29. dec 2009

mscat, neboj za chvíli budete ve svém. To si nevybereš jak musíš být u mamky a barák plný lidí. U nás to bylo jiné, nehádali jsme se, ale nějaké to napětí tam bylo. Mamka naopak malého rozmazlovala a ták, tak mi to vadilo, protože byl pak rozežraný a nechtěl poslouchat. No snad našetříte a brzy se odstěhujete. Ale ten majitel vás tam taky mohl ještě na chvíli nechat 😒 drž se..

avatar
mscat
29. dec 2009

ahojte

Moni...no my spíš vyměnujem názory no 😅 😝 tak tady se malý nerozmazluje..tady spíš sabinka a malý je vetřelec asi mám pocit.

a děkuji...

jinak já pokračuji takto:
http://www.fertilityfriend.com/home/2843cc

avatar
anieanne
29. dec 2009

Dobré ranko holky 🙂

Tak mám radost, volala jsem dr. na výsledky a mimís tam ofiko je 😵
Jinak mám výsledky v pořádku, prý tam byl jen nerozjetý náznak zánětu, jediné co, tak mám míň krevního barviva, ale stačí jen doplnit železo a bude to ok.

avatar
michalag
29. dec 2009

Ahojte 🙂

mscat 🙂

anie, blahozelaaam 🙂 😵

avatar
xena1
29. dec 2009

ahoj miska...

avatar
mscat
29. dec 2009

anie:tak super gratuluji 😉
miška 🙂

avatar
m.o.n.i.k.a
29. dec 2009

mscat, tak hlavně at jste brzy ve svým a v klídečku 🙂
anie velkááá gratulacééééééééé 😵

avatar
cambina
30. dec 2009

ahoj 😉
tak to je fajn, že máme další těhuli...
mscat...teda to jsou nervy...vůbec nezávidím

avatar
michalag
30. dec 2009

Ahojte 🙂 🙂 🙂 ,

mscat, krasny grafik 🙂 😵

avatar
mscat
30. dec 2009

ahojte

moni:děkuji..už aby to bylo.

cambi:no taky není co 😅 🙄 ..jsou to nervy no.snažím se být většinou zalezlá s malým v pokoji hrajem si s dárkama co dostal nebo koukáme na televizku nebo jdem na procházku a snažím se aby sme se nehádali.z mé strany je to v poho ale matka furt se míní popo z té sabiny to je strašné.

miška: 😵 😉 děkuji
jak se daří?

http://www.fertilityfriend.com/home/2843cc

avatar
xena1
30. dec 2009

mscat...vyzera to dobreeeeeeeeeeee...

avatar
michalag
30. dec 2009

mscat, nestaci ked sa snazis len ty, bohuzial ☹ ... ale je super ze sa snazis vyhybat hadkam 🙂

Uz tu davno nebola kessy a korenka, boh vie ako sa maju

avatar
cambina
30. dec 2009

mscat....a jak to vypadá z vašim vlastním bydlením? tzn. že chcete nějaký další podnájem nebo si chcete koupit byt?
na moje nervy by to teda nebylo

avatar
cambina
30. dec 2009

ahoj miško

avatar
cambina
30. dec 2009

korenka a kessy tu byly před Vánoce
kessy se s malým mají dobře a korenka má ted pauzu se snažením

avatar
mscat
30. dec 2009

xenka:zatím ano 😵 🙂 děkuji

miška:já vím že nestačí když jen já ,ale tak aspon já...když už nikdo jiný. 😅

cambi:koupit..určitě koupit..už žádný podnájem.to nehrozí to už by mě kleplo zase se někde stěhovat a navíc nekradem.to se dává zase několik nájmů dopředu a minule jsme dali přes 35 tisíc jako.a kde to máme furt brát no ne? 😅 ted už jen koupit..chcem velkou hypotéku a mít klid. 🙂

ani si nedokážeš představit jak si to moc přeju..to je ted momentálně moje neujvětší jediné přání..teda pak hned miminko..ale nejdůležitější zatím vyřešit bydlení. 🙂

avatar
mscat
30. dec 2009

a tady to mi asi zítra bude říkat že jsem těhotná..to je sranda jak to hezky vypadá 😀
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

avatar
xena1
30. dec 2009

mscat...ktovie...mozno si 😀

avatar
mscat
30. dec 2009

xenka:no to určitě 😀

navíc si pořád nemůžu najít čípek 😝 hmm přece po ovulce by měl být už dole a při případném těhu uplně nacpaný dole a trvdý.já ho tentokrát nemůžu nahmatat což je divné teda.akorát co mám je mnoho krémového výtoku..ale tak to většinou vždy .i minule po ovulce to taky tak bylo.ale to jsem si teda i ten čípek nahmatala,byl hned dole a tvrdý jak kámen.ted nic. 😝

avatar
mscat
30. dec 2009

super..tak jsem na WK smazala jednu teplotku která nebyla důležitá a asi ho trošku mátla...a ted to konečně přeskočilo kam mělo... 😉

avatar
mscat
30. dec 2009

cambi:Všechno nejlepší tvému malému k dnešnímu svátečku 😵 😉

avatar
cambina
30. dec 2009

mscat...děkuji ti...bohužel malý je pryč ☹

avatar
remeli
30. dec 2009

ahojte 😉

avatar
mscat
30. dec 2009

cambi:no to mě taky napadlo že ho máš vlastně pryč ☹ ..kdy ti dojede?on nebude s tebou na nový rok? 😒

remeli..ahojky

avatar
sonidlov
30. dec 2009

vsetkym prajem stastny novy rok

avatar
andy2306
31. dec 2009

HOLKY
* PŘEJU VÁM DO NOVÉHO ROKU VŠE NEJLEPŠÍ,HLAVNĚ ZDRAVÍ*doufám,že pro všechny snažilky bude pozitivní 😉 😉
UŽIJTE si poslední den v roce co nejlíp.my jdeme za chvilku slavit k manželovým rodičům-sejdem se tam všichni.a večer pak budem pěkně sami dva,jak děcka usnou.je to ted fajn když je doma,a má na nás čas-vztah jen kvete.horší bude,až zs půjde do práce,to asi aj obrečím ☹
mscat-tak to je mazec tam s tou sabinkou vaší...to je fakt rozmazlenec.ale to ty neřeš-jen si bran své dítě-já bych taky vždy bránila svoje dítě-pokud by bylo v právu.pak vypadnete,a at si tam s ní mamka válčí jak chce.jestli ji v patnácti bude posílat do pr...jak jsi psala,to už je její věc.hlavně že malý bude vychovaný.
já bych si do svých děcek nenechala kecat,tak si nenechá ani tvoje mamka-ale je fakt,že malý je její vnuk-a ona se k němu chová škaredě.to by mě teda od babičky velice mrzelo.nám naštěstí děcka babičky rozmazlují,jak to má byt-na výchovu jsme tady my 😉
terezka už bude mit sedm měsíců-to letí.jste to se mnou tady prožívali-těhu,porod a tak-tak vám chci za tento rok poděkovat,že jste tady byli-hlavně KORENCE,CAMBI,fly,KESSY,SONIČCE,MARTIČCE....

avatar
andy2306
31. dec 2009

VŠEM NEJ NEJ NEJ NEJ PŘEJU.A DĚKUJU 😉 JE S VÁMI FAJN NĚKDY POKECAT.MSCAT-vše bude lepší,neboj.rok 2010 bude určitě lepší jak tento byl....
xeni-přeju at se zadaří.kessy-přeju at malý roste a je zdravý,hodný..at vám to klape.fly-tobě úspěšné dokončení studia.m.o.n.i.-tobě pohodový konec těhotenství a snadný a rychlý porod.cambi-tobě spokojenější vztah a prostě lásku,kterou si zasloužíš.micha-tobět aky vše nej,at se miminku v bříšku daří.korenka-tobě pevné nervy na všech těch vyšetřeních-a brzy //.prostě všem nej nej nej v novém roce.ahoj holky

avatar
michalag
31. dec 2009

Tak ako dnes starý rok padá,
nech do Tvojho srdiečka štastie sadá,
zabudni na bolesť a starosti
a preži ďaľší rok v láske a radosti.

vsetkym snazilkam prajem aby im rok 2010 priniesol co najskor krasne // 😵

avatar
xena1
31. dec 2009

vsetkym stastny novy rok....andy,soni cambi,mscat,miska....proste vsetkym....a nech nam tato tema nezanikne...piste...piste...