Prosim o rady ohladne ovulácie

miirkka1
27. máj 2019

Prosim vas ,ked mam ovulacny test pozitivny,čítala som ,ze ma dojst ovulacia 24-48hodin..skor nemoze? Ako vtedy vyzera krcok maternice,otvoreny alebo uz sa zatvori a tak prebehne ovulacia?
24.5.som mala krcok doobeda este otvoreny,potom sa uz zatvaral.

Nam sa uz dlhsie nedari,ako sisnuta,robila som testy 3x denne a krcok tiez kontrolovala.Velmi tlacim na pilu a to nie je dobre,viem to.Ak to teraz neklapne,uz fakt kaslem nato.Teplota mi stupla25.5.
Mozte sa mi na to pozriet?

miirkka1
autor
27. máj 2019

@miirkka1 ten 23 Dc je teraz v piatok 24.5.,tam uz o 10h mi prisla ciarka slabsia,z ranajsieho moze byt skreslena.To znamena ,ze ked slabne ta ciarka(ten posledny test 23DC) ze uz ovulacia prebehla?

zuzinamt
27. máj 2019

@miirkka1 ked sa zatvori uz je asi neskoro.. ale to di len myslim 🙂 neskusis si meriat bazalni teplotu? Je to presnejsie a staci si k tomu odsledovat hlien a je pokoj 🙂

adeladulova
27. máj 2019

Rada by som ti poradila aby si sa tolko nesledovala , uff zda sa mi to hrozne prehnané, co tak milovat sa pre chuť, ano v obdobi ovulky, ale ved spermie v tebe nejaky ten den vydrzia, tak to nemusi byt presne na hodinu.. lepšie bude ked nebudes tolko testovat a stresovat 👍

miirkka1
autor
27. máj 2019

@zuzinamt praveze ja som ziadny hlien ako vajecne bielko nemala,len jeden den take mokrejsie...ano teplotu som si sledovala ked sa mi zvysila,tak vtedy uz prebehla alebo este moze prebehnut?
@adeladulova ano viem,je to chore,priznam si to..len druhe sme chceli od zaciatku a zatial nic a mala ma 2,5roka.Tak som zacala s tymi testami,teplotou a ovulaciou.

zuzinamt
27. máj 2019

@miirkka1 mne na hlien pomohol odstaveny cerstvy grep 🙂 tiez som ho moc nemala a potom ano.. pri merani nastane ovulacia v den poslednej nizkej teploty pred stupnutim. Ak ti stupne a 3 dni po sebe sa drzi vo vyssich hladinach, napr o viac ako 0,2 stupna, tak prebehla ovu. Treba si to nacitat ja to neviem dobre vysvetlit, prip. sa opytat v skupine s grafmi bazalnej teploty 🙂

hennyinnsbruck
27. máj 2019

Veľmi nepomôžem ale - Treba sa milovať v deň pozitívneho ovulacneho testu a potom obden 😉

miirkka1
autor
28. máj 2019

@zuzinamt mozem este vediet,tu teplotu si merias kde?Ja pod jazykom,to je asi blbost,ze?lebo ju mam po ovu max.do 36,7

martinatom1
28. máj 2019

Odpoviem len na tú otázku, že či je ovulácia 24-48 hod od pozitívneho testu: u mňa bola ovulácia až o 3 dni po pozitívnom teste, potvrdené meraním teploty a úspešným tehotenstvom.

kulumulu123
28. máj 2019

@miirkka1 skuste sex kazdy druhy den pocas cyklu spermie to zvladnu a ty nemusis riesit ovu testy. Respektive folikumetriu u gynek.je to presnejsie ako vsetky ine metody dokopy, presne ti povie den kedy nastane ovu +-24hod....

zuzinamt
28. máj 2019

@miirkka1 ja som si dole v posve 🙂 a presne ako radia baby, ked mas ovulku a hlien tak kazdy druhy den staci skusat a podari sa 🙂

miirkka1
autor
28. máj 2019

@zuzinamt praveze my sme s muzom casto,on je aj po 11rokoch nenasytny🙂 a aj tak sa nedari.Prosim ta preco mi tu ovulaciu oznacilo takto?Je to neiste?

zuzinamt
28. máj 2019

@miirkka1 zaznac si hlien 🙂 a vyfarbi ti to

miirkka1
autor
28. máj 2019

@zuzinamt ja som hlien nemala,naozaj
.23.5.som mala akurat mokro,ziaden tahavy hlien.Mozno je u mna problem s tymto a preto sa nam dlho nedari

enusamt
28. máj 2019

@miirkka1 poviem za seba, ze ked sme sa pokusali o syna, tak vtedy som nechyrovala o merani a grafe... jednoducho,ked bolo najvacsie mokro sme do toho isli a podarilo sa na prvy sup 🙂

miirkka1
autor
28. máj 2019

@enusamt aj my sme teraz mali styk cez ten mokry den,tak dufam,ze sa podari...budem taka rada

sandyka90
28. máj 2019

@miirkka1 aký dlhý máš cyklus?

miirkka1
autor
28. máj 2019

@sandyka90 vselijaky 31,43,35,33 preto som robila testy teplotu krcok,lebo som z toho na nervy

sandyka90
28. máj 2019

@miirkka1 my sa tiež snažíme a prvé tri mesiace veľmi som chcela a podľa mňa aj stres má vplyv na ovu.... ale my sa snažíme o prvé bábo

miirkka1
autor
28. máj 2019

@sandyka90 prajem vam,nech sa vam coskoro podari..ako psychika robi svoje,ale ked niekto tuzi po dietati,je tazke nemysliet nato.

daniela2707
28. máj 2019

@miirkka1 ahoj. Ja sa ani nestresujem sledovaním ovulácie. Najlepšie každý druhý deň styk, samozrejme, niekedy sa to nedá. Alebo si vyrátaj ovulaciu od prvého dna menštruácie tuším 14den,tak predtým a potom sa snažte. Niekedy je cyklus aj bez ovulácie, čo je tiež normálne. Koľko máš rokov? Podarí sa, len to treba brať všetko s nadhladom. Držím palce🙂

0laracroft0
29. máj 2019

Ahojte, čo sa týka detekovania plodného hlienu, možno niekomu pomôže tento článok (mňa to trochu zorientovalo, snáď). Bájny jednorožec menom vaječné bielko asi nemusí byť presne to, čo hľadáme, ide o to, že hlien má byť KLZKÝ - taký by mal vytvárať pre borcov najlepšie podmienky. Ani ho nemusí byť veľa. To tvrdí teda ten článok, nie ja, ale celkom ma baba zaujala. Spomína sa to v bode 4 na tomto linku: http://www.readytogroove.com/blog/2016/07/06/co...
Pre veľmi odolné povahy, pre ktoré je zvedavosť väčšia než obava zo znechutenia, tu je odkaz na podrobný popis s podrobnými obrázkami a videami cervikálneho hlienu (ako sa mení počas cyklu) 😵 . Na ten som narazila ako na prvý, neukameňujte ma zaň, možno niekomu pomôže:
http://www.readytogroove.com/the-cycle/appendix...

elly23
29. máj 2019

Ten graf je taky všelijaký. Ovulácia by mala prebehnúť tak, že teplota by mala stúpať, teda 3 po sebe nasledujúce stúpajúce teploty. U teba je to veľmi cudne, máš tam 3 rovnaké teploty a potom zrazu skok hore... Ja si nemyslím, že ovu skutočne prebehla, pripadne tam je nejaký problém...Robika som si tiež testy aj merala grafy a tam sú rôzne potom odchýlky, keď je nejaký problém...

elly23
29. máj 2019

@miirkka1 Ďalšia vec ovu sa robia len raz denne v rovnakú hodinu, najlepšie medzi 10:00-15:00, 2 hodiny pred tým sa nesmie piť. Bazalna sa meria ráno v tu istú hodinu stále skôr ako vstanes z postele. Dodržala si všetko?

miirkka1
autor
29. máj 2019

@elly23 ani mi nevrav,dnes teplota.36,6..neviem ci robim chybu v tom,ze si meriam v ustach..alebo ozaj ani neprebehla...to ze ani taky vytok ako je v clanku od laracroft som nemala len jeden den mokro,ale nic natahovatelne,,bol to den pred oznacenim ovulacie podla fertility

elly23
29. máj 2019

@miirkka1 ja meriam vždy v pošve, je to presnejsie

0laracroft0
29. máj 2019

@miirkka1 no veď nemusí byť naťahovací, ale klzký...vraví článok 🙂

elly23
29. máj 2019

@miirkka1 Mne príde graf ako anovulacny. Teda bez ovulacie. Aj hodnoty v prvej časti grafy sú veľmi vysoké, mali by byť nižšie, po ovulácii majú byť hore o to ide a ty máš Tatry....

miirkka1
autor
29. máj 2019

@0laracroft0 nemala som taky klzky ale mokry ako voda..no uvidíme za par dni

elly23
29. máj 2019

@lauritka co si myslíš ty?

miirkka1
autor
29. máj 2019

@elly23 viesco nemeriam ten isty cas,,ako vstane mala...lebo ona este aj v noci sa budi a ide ku nam. Skusala som dnes v posve bolo 36,9 ale dnes som skusala a v ustach 36,6

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre