Rozhodnutie na celý život

beruska11_1
27. jan 2012

Ahojte kočky, maminky, snažilky... 🙂 Zaujímala by ma jedna vec. Keď ste sa ocitli v živote na bode, kedy ste začali túžiť po bábatku 😉 Vážili ste rozhodnutie či ísť do toho? Čo u vás vyhralo? Dokončenie školy, kariéra, nezariadené bývanie alebo dieťaťko 🙂

6mia6
27. jan 2012

@beruska11_1 ahoj, tak na mňa to prišlo keď som mala skoro 24 (takže asi ako ty), po 5 ročnom vzťahu. Nerozmýšľala som nad ničím iným len ako vzťah posunúť niekam ďalej. Bývanie sme mali v nedohľadne ale nejak ma to netrápilo. Na výšku som nikdy nemala v pláne ísť. Takže my sme do toho skočili po hlave. Ale keď som zistila že sa podarilo tak potom som mala také stavy či to bolo správne rozhodnutie a všetko sa vo mne bilo. No tie stavy som nedávno prežívala znova keď sme sa rozhodli pre súrodenca. Bývanie je pred dokončením, školu som chcela popri deťoch externe ale nič ma akosi nezaujalo- takže nič. Nechcela som deti až pomaly pred 30. Ale manžel sa nedávno nechal počuť že nevie na čo čakal tak dlho - deti, dom. A to má teraz len 32 😀 No hlavne bol pre mňa podstatný vzťah.

annaopialova
27. jan 2012

ahoj na to treba dvoch ono ked stoji pri tebe ta druha strana tak toto rozhodnutie sa laksie zdiela

beruska11_1
autor
27. jan 2012

@6mia6 tak to bitie v sebe veľmi dobre poznám 🙂 moja situácia je trošku iná, som v 3. ročníku na VŠ, bývam doma, s priateľom sme neni až tak dlho spolu...ako rozmýšlam, tak rozmýšlam....dieťaťko mi príde nereálna vec teraz. Ale tá túžba... :( držím palčeky, vyzerá to, že budeš mať troch chlapov doma 🙂

beruska11_1
autor
27. jan 2012

@annaopialova môj priateľ je o 3 roky starši a už veľmi túži po bábatku...skôr ja som tá, ktorá to brzdí...pretože hrozne prehodnocujem za a proti, a dosť sa obávam, že to možno raz aj budem ľutovať...

annaopialova
27. jan 2012

@beruska11_1 ja mam 36 a mam 17mesacneho synceka tiez som mala obavi ze vsetko je drahe plienky atd ale som bola rada ze som kojila rok aj tri mesiace to je tiez uspora no nie kazda ma tu vyhodu ani ta neodsudujem len preto ze dnesna doba je zla a skutocne treba rozmyslat na vsetky strany ale verim ze ked budes vediet ze cakas babatko tak sa urcite budes tesit drzim ti prsty

katka1981
27. jan 2012

My sme riesili babo, ked sme sa nastahovali do vlastneho, skoly sme mali dokoncene a konecne som prestala mat strach mat dieta (bala som sa tehotenstva, porodu, vsetkeho). Ale nepozeraj vobec nato ako to riesili druhi, podla mna je prvorada tuzba po babatku. Zbytocne mas dokoncene studium, fin, zabezpecenie pokial obaja rovnako netuzia a podobne.

janulap
27. jan 2012

ahoj,tak to prave riesime tiez....vlastne ja.Ci mat tretie babatko,alebo to zabalit a ostat pri dvoch babach,co mame 😕 Aj by som uz isla niekym do prace,aj chcem ostat doma a venovat sa mladsej,ktora v septembri pojde do prvej triedy.Tiez neviem....a tie pocity.....ako nam to bude vychadzat...bude?nebude?Zacala som si aj platit DNP,tak snad sa na to dame....ale uz prisla aj taka myslienka,ist DNp zrusit 😖

katka1981
27. jan 2012

@beruska11_1, lutovat budes, ked bude zle, ked bude babo mrzute, dieta drze, a budes nervozna, unavena, vycerpana, ale ked ma clovek zlu naladu, nevie vydrzat ani sam zo sebou, ale nikdy nebudes lutovat, ze mas dieta, lebo to co ti da dieta, ti nik a nic ine neda. A ked budes lutovat, tak to mozno len chvilkami, ale take chvilky moze mat kazdy, a to je take ako ked lutujes, ze si si nevybrala ine tricko, alebo podobna haluz. Ked tak si daj na jednu stranu za a na druhu proti.

eaka
27. jan 2012

@beruska11_1 Podľa mňa máš na bábo zbytočne skoro... ešte sa vyblázni a uži si, aby Ti potom na materskej nič nechýbalo a nechodili hlupoty po rozume.. 😉

lypka
27. jan 2012

ja som vždy chcela bábätko, ešte ked som ani priateľa nemal. potom som našla svoju lásku bola som druháčka na výške, po polroku sme začali hovoriť o bábätku, ale nechceli sme ho mať pred svadbou. tak sme sa vzali hned po bakalárovi a hned som zostala tehotná. dokončila som si jeden semester a prerušila štúdium, teraz od februára pokračujem ak sa bude dať. svoje rozhodnutie vôbec neľutujem lebo školu sa možno niekedy dokončiť podarí ale nikto by mi nezaručil, že keby som dokončila školu, tak by sa mi podarilo otehotnieť. tiež nemáme vlastné bývanie, ale sme šťastní 🙂 😉

anicka1981
27. jan 2012

@beruska11_1 na dietatko nie je nikdy spravna doba, ani cas, je to tazke, a uz nikdy to nebude rovnake, je to obeta, velka obeta, ale aj velka radost, ked sa na teba drobec usmeje, zarehoce, je to ten najkrajsi pocit na svete, a stoji to za vetky tie starosti, ja som rodila ako 29 rocna, a neako nikdy zvlat som po babu netuzila, ale som sa ani nebranila, nechala som to tak, az potom neako to tak vyslo, svadba, a povedali sme zi ze je asi cas, babo nam vyslo na 1x, co sme pretali davat pozor, co nas troska prekvapilo, ale o to bola radost vatsia, maly ma 7 a pol mesiaca, a bolo to tazke, koliky, reflux, zubky, teraz ma maly uz system a zacal normalne spavat, pred tym som 7 mesiacov nespala,,,,jednoducho, niekedy je vela rozmyslania naskodu,,,,a nie vzdy vsetko ide hladko, my sme sa mali stahovat do vlastneho, este ked som bola tehotna v 3 mesiaci, a maly bude mat 8 mesiacov a stale sme u nasich, za chvilu sa budeme stahovat,uz o tar mesiacov do dvojgeneracneho domu na dedinu ku svokrovcom, z coho a ja velmi netesim, ale nemam na vyber, aj koli malemu,,, ako som pisala je to obeta,,, ale urcite to stoji za to, zivot bez dietata nema zmysel,,,,ale to pochopis, az ked ho budes mat 😉

hoogy
27. jan 2012

@beruska11_1 toto zavisi len od vas dvoch. my s mm sme sa brali ked sme mali 23 a o rok na to prisiel na svet nas maly. ja som akurat koncila skolu a mm este len s vyskou zacinal. byvali sme sami a vsetko vyzeralo v pohode. len mm prisiel potom o pracu tak sme sa museli nastahova k mojim rodicom. bol 8m doma.zvladli sme a ani raz sme nelutovali ze maly prisiel na svet vtedy ked prisiel. sice sme minuli vsetky uspory,ale postavili sme sa zase na nohy a tesime sa na surodenca. dolezite je aka si povaha kolko si toho uz pozazivala. ja som vela cestovala pocas vysky a mm tiez kvoli praci. tak sme mali cas sa aj "vyburit"🙂 aj co to vidiet. teraz si uzivame pekny rodiny zivot a ja teda ani jeden den nepovazujem za stereotyp 😉

lilyofthevalley
27. jan 2012

My sme sa s manželom zobrali po mojich bakalárskych štátniciach a s deťmi sme počítali od začiatku. Aj som onedlho otehotnela, som v 4. mesiaci a v 4. ročníku VŠ. Štúdium nechcem prerušiť- rodiť budem v lete a v 5. ročníku sa chodí do školy len 1. semester- tak to nejako dokopem. Pre nás sú deti naplnením vzťahu, výsledkom našej lásky, a niečím, pre čo sa cítime byť povolaní. Proste to dáva životu ďalší zmysel. Je to obrovský dar- dostaneš dieťa do daru a máš možnosť podieľať sa na stvárňovaní jeho osobnosti výchovou, príkladom - možnosť dať svetu dobrého človeka...Aj keď nemáme vlastné bývanie, sme u svokrovcov, ale ja si každý deň uvedomujem, aká som šťastná. Včera som akurát pozerala film Changeling (Výmena) a bola tam matka-vdova, ktorá mala jediného syna, ktorého jej zabili a zostala sama. Tak som si povedala, že ako dobre, že mám milujúceho a starostlivého manžela, s ktorým čakám plod našej lásky. Sme spolu a ľúbime sa a to ma robí šťastnou. A keďže chceme minimálne tri detičky (ja som mala len brata a príde mi to málo), tak som nechcela čakať do tridsiatky...

mia258
27. jan 2012

@beruska11_1 prvé bábo bolo neplánované. Teraz ma manžel presvedčil na druhé, strašne po ňom túžim ale samozrejme sa aj obávam. Hlavne kvôli tomu, že ja študujem na vysokej škole, manžel dostal nové miesto takže sa sťahujeme a budeme tam úplne cudzí. Samozrejme nám tam treba nové bývanie, nájsť malej škôlku, neskôr aj školu, atď.
Ale myslím, že nejako sa pretlčieme, síce na začiatku to možno bude o držku a budem si sama nadávať 😅 ale určite si každá žena nájde po čase svoj systém, zabehá sa a všetko bude klapať ako hodinky 🙂

Keď ste o tom OBIDVAJA presvedčení, tak choďte do toho, nič nestratíte, len získate nekonečne veľa 😵

naty1987
27. jan 2012

asi kazda z nas by chcela mat krasnu svadbu postaveny dom a potom dieta ale nie vzdy to takto ide...................................
kedze sa nam nedarilo otehotniet kasla som na dom ved vzdy sa nejak byvat da a svadbu som vobec neriesila tuzila som len po jedom. ked som zistila ze som tehotna vsetko sa zmenilo nas vztah to posunulo niekam inam mala som obavy ako to zvladneme ako to bude ale teraz si uzivam kazdy moment tehotenstva budeme sa stahovat do druheho bytu je este vela veci co musim postihat a zariadit kym sa maly narodi ale vobec nelutujem a ja som vzdy chcela mat dieta skor nechcem cakat do 30-ky a naco? praca neujde a budovanie kariery? na to bude este kopec casu !!!
vidim ako zname 30-tnicky lutuju ze nemali dieta skor uz teraz maju tak nejak svoj zabehnuty zivot a dieta si mohly vychutnat ked boli mladsie

ked tuzite obaja po babetku tak by som necakala na nic drzim palce 😉

nikolet_89
27. jan 2012

@beruska11_1 ja som bola s priatelom 3 mesiace a mala som 21 rokov, ked sme sa rozhodli, ze chceme babo (poznali sme sa vtedy uz 7 rokov), teraz je mojim manzelom, ja o mesiac rodim cakame dcerku, v juny mam statnice a zijeme u rodicov, ziadna idylka, ale sme stastny a spokojny, pretoze to vsetko zvladame zatial...uvidime co cas prinesie, ale rozhodnutie mat dieta bolo to najtahsie, najkrajsie a nikdy to nebudem lutovat 🙂

sekirka
27. jan 2012

ahojte aj ja mam svoj pribeh do mojej 20tky som stihla dve deti a naozaj sme okrem nasej lasky nemali skoro nic do dnes zo svojim manzelom mame dom ,auto, a hlavne sme vsetci zdravy a v septembrr cakame druhe vnuca ja mam styridcat
a verim,ze deti chcu mladych rodicov a prave deti vas posunu dopredu

julia225
27. jan 2012

dieta som chcela od 16stky...v 20tich som otehotnela po mesacnej znamosti a nelutujem ani sekundu svojho zivota odvtedy 🙂))

lujza123
27. jan 2012

Ja keby mam dieta planovane tak ho asi nemam nikdy...ja som zistila ze som tehotna po rozchode s partnerom po 8mich rokoch...to som mala vtedy 25 a pol...a pride mi to strasne skoro...mozno som mohla pockat tak do 30 tky...ja viem mat mladych rodicov je sice vyhoda ale ja som aspon za tych 6 -7 rokov po strednej stihla vela veci...cestovat, spoznavat nove miesta, studovat, mohla som si dovolit hocijake festivaly, stopom po celej europe, bohapustne sa flakat mesiace .....proste som sa vyblaznila uzila si..lebo s dietatom pridu do zivota ine radosti a priority ale aj velka zodpovednost. Proste nemozes ist napriklad v piatok vecer von a vratit sa rano...lebo male šidlo akosi neakceptuje že ťa boli hlava a chceš spat..nemožeš ist len tak do kina lebo by si musela obvolavat všetkych možnych kto bude taky dobry a postraži ti dieta atd atd
Tiez si myslim ze treba cosi postudovat a aj pracovat aspon chvilu...absolventom sa strasne tazko hlada dobra praca, vzdy to trva aspon nejaku dobu kym najde nieco solidne...a s malym dietatom sa ta praca hlada este horsie..plne skolky, da sa robit len jedna ranna smena ziadne vykendy...
Ale to asi zalezi od cloveka ako to citi ..niekto je pripraveny v 20tke a netuzi si uzivat..niekto (ako ja ) je burlivakom este pomaly v 30 tke a na deti sa neciti

mona333
27. jan 2012

aj pridam svoj pribeh: v juny som mala statnice, v auguste 24 rokov, v septembri sa vydala a na mikulasa zistila,ze budeme mat babatko. Mam sice strach co bude,lebo nakolko pracujem kratko, materska mi asi nevyjde, manzel studuje externe na vyske a byvame u mojej babky, ale ked ma chytia pochybnosti,tak sa pozriem na foto z ultrazvuku a som neskutocne nadsena z toho, ze hotovy maly cloviecik zije vo mne 🙂. S manzelom sme boli dohodnuti,ze nic neplanujeme,ze ked nam Pan Boh pozehna,tak dietatko bude a zjavne je teraz ten spravny cas🙂

sekirka
27. jan 2012

@lujza123
@mona333 ved to vsetko v pohode stihas a tak to aj bude pokracovat nic sa neboj

beruska11_1
autor
27. jan 2012

@annaopialova ďakujem veľmi pekne 🙂 presne tak rozmýšlam, že chcem dať dieťaťu všetko čo bude potrebovať a preto si myslím, že máme ešte čo robiť aby sme ho priviedli do dobrého prostredia...hoci nie je dôležité to materiálno, čo kto má a nemá ale to, aké sú vzťahy v rodine 🙂

beruska11_1
autor
27. jan 2012

@katka1981 ja mám skôr strach z toho, že mu nebudeme môcť dať všetko to, čo bude potrebovať...lenže viem, že ani škola mi nezaručí, že budem mať evrííí nadbytok 😀

beruska11_1
autor
27. jan 2012

@janulap doba je zlá, a je jasné, že sa riešia financie, čí to vydá či nie...ja budem držať palce, nech sa rozhodneš správne 🙂

annaopialova
27. jan 2012

@beruska11_1 vies ono sa hovori ze nemozes mat vsetko niekto ma penazi nema zdravie niekto ma majetky nema lasku niekto ma vsetko pomali ale deti chybaju treba si sadnut a vydiskutovat

beruska11_1
autor
27. jan 2012

@katka1981 nemyslela som ľutovať to, že to bábo mám...ale skôr, že budem ľutovať v budúcnosti, že som takto rozmýšlala a odkladala to...bábatko je dar 🙂 aj keď sú s nimi niekedy trápenia 🙂

sekirka
27. jan 2012

@beruska11_1 deti nepotrebuju az tak vela ale to ty este nevies tak sa neboj to co bude potrebovat mu urcite das

beruska11_1
autor
27. jan 2012

@lypka tak ja ti silno držím palčeky a obdivujem ťa 🙂 ja všetko hrozne prehodnocujem, a možno by som sa mala riadiť viac pudmi 😀

sekirka
27. jan 2012

@annaopialova ale to sa nie len,ze hovori ale to v zivote aj tak funguje

annaopialova
27. jan 2012

@sekirka funguje lebo kazdy z nas uznava ine hodnoty

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre