Sex 3 týždne po spontánom pôrode?

minka432
22. jún 2020

Ahojte 🙂
Taka no mozno blba otazka..kedy ste skusili mat sex po spontannom porode?
Ja som cca 3 tyzden po..a trochu mam eeste vytok nekrvacam. Nejak by som mala chut aj sex uz..dlho som nemolka mat v tehu sex ku koncu (urcite pockam..pokial nebudem vobec mat ani vytok..)
Len som chcela vediet..ako ste to mali druhorodicky..
Nehovorim, ze sex by som mala hned nechraneny..ale proste..keby usla nahodou spermia..ja by som bola aj rada 🙃 keby mam hned druhe..
Ja sa citim inak fyzicky fit 🙃 vlastne hned ako ma pustili domou po porode..som mala este trosku bilesti..ale po 2 tyzdnoch po porode..som bola fit..
Kojit uz nekojim..

Ze teda kedy ste nali sex po spontannom porode?
A kedy ste otehotneli (ci ste sa aj chranili kondomom, ci niecim)?

sunny8
22. jún 2020

Podľa mňa tri týždne je dosť málo na prečistenie a dosť skoro na sex .. počkala by som

elzus
22. jún 2020

@minka432 po kontrole u dr ci je vsetko ok

margaretka25
22. jún 2020

@minka432 ahoj, myslím, že je to vhodné až po šestonedeli. My sme tiez tak išli nato 🙂

ruzasipova
22. jún 2020

Ono to sestonedelie ma naozaj svoj vyznam. Nie nadarmo je to tak casto sklonovane slovo. Pockala by som aspon do prvej kontroly po porode u svojho gynekologa

dajana1983
22. jún 2020

Nie na darmo sa tomu hovorí ,,sestonedelie" tak by som sa nemiešala do matky prírody a šla na to až po...3tyzdne hádam ešte vydrzis

minka432
autor
22. jún 2020

Pockam teda 🙃 ja ze ci nahodou by sa nemohlo o trosku skor 😊
Dakujem pekne za nazor bambulky 🙂

zuzanka.zuzu
22. jún 2020

však skús, ak sa na to cítiš, také tie "pubertálne pokusy" 🙂 nemusíte hneď celý dnu, iba tak trošku "omočiť" 🙊 sama píšeš, že dlho ste spolu neboli, tak trošku vymeniť chémiu, netreba hneď sex, či?

miadi
23. jún 2020

Prvych 6t po porode by si nemala mat sex Lebo sa este sa cervix hoji 4-6t a mozes dostat infekciu..ani by Nebolo dobre hnet otehotniet ale tvoje telo tvoj život rob ako chces.

ivangeline
23. jún 2020

Také že so všetkým... Až pár mesiacov po.

dazdovka
23. jún 2020

my sme mali 2t od porodu, ja sa cistim rychlo, no problem

banderaska29
23. jún 2020

@minka432 ja som mala 3 týždne po pôrode sex, pretože som nemala takmer žiadne poranenia, cítila som sa super, nič ma tam dolu nebolelo 🙂 a dopadlo to super, samozrejme sprve jemnejšie, odporúčam aj nejaký lubrikant pre istotu. Ale za mňa určite áno. ak sa cítiš v poriadku, tak prečo nie 🙂

babatkoo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanaam
23. jún 2020

@minka432 my sme už tie 3 týždne po pôrode normálne fungovali, ale chránili sme sa, tak v tomto neporadím. Čistila som sa asi 3 dni, nič ma nebolelo, ani ma nenastrihávali (neželala som si to), tak sme nevideli dôvod dlhšie čakať.

alikal
23. jún 2020

ja som potratila teraz vo februari a cakali sme dva menstruacne cykly kym sme na to sli znova, lebo som nesla na kyretaz a ja som krvacala 6 tyzdnov kym vsetko vyslo von. teraz som 4tt. ale vseobecne sa odporuca pockat aspon jednu dve menstruacie aj ked sa nezistil nijaky problem.

mondolina
23. jún 2020

Žena sa môže po pôrode cítiť v pohode, ale do vnútra si nevidí a nevie v akom stave má krčok.
Predčasný sex vedie k zápalom. Neriskovala by som.
Sú aj iné formy sex.uspokojenia.

semila001
28. jún 2020

Ked mal syn 15 m som otehotnela planovane babo go bolo v 4 tt som mala spontanny potrat po potrate asi o 3 dni sme sa snazili zas a otehotnela som a mame dcerku .. stalo sa co sa malo . Kazdg tu je pre nieco cim si musime prejst co sa ma stat sa stane

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre