Slabá druhá čiarka na ovulačnom teste

mentolka12
19. sep 2014

ahojte babenky, neradi by sme prepásli šancu tak si idem po radu 🙂 dnes prvýkrát vidím na ovu teste druhú čiarku. Nie, nie je výrazná ako kontrolná čiarka a preto neviem čo teraz? testíkovať ďalej a keď budú aspoň rovnako výrazné tak sa pokúšať o babuliatko, alebo ako? brala som clostilbegyt od 3 do 5 dňa. čítala som veľa diskusii na modrom koníkovi no neviem sa s toho vysomáriť :( prosím neodcudzujte ma za to, že tomu nerozumiem

nigguska
19. sep 2014

@mentolka12 Ahoj,
ano,ako pises,treba testovat dovtedy,pokial nebude testovacia ciarka rovnako silna alebo silnejsia ako kontrolna....nepises ktory den cyklu si ani ako mavas dlhe cykly.....kazdopadne,ak bude rovnako silna (silnejsia) tak v ten den sa snazte,ale aj dalsie dva,nakolko ovulacia byva do 12-48 hodin...to znamena,ze moze byt aj za 6 ale aj za tych 48 hodin.
Drzim palce!

mentolka12
autor
19. sep 2014

@nigguska ahoj, dakujem za informaciu 🙂 nepisem aky dlhy cyklus mam lebo je to ovulacia vyvolana clostilbegytom a po druhe nemam ju pravidelnu :(( takze na zaklade toho povedal gyndos ze podla neho bude ovulka v sobotu ale ze mam testovat (bola som na folikumetrii)

ditatxu
19. sep 2014

Ahojky no ja som pouzivala ovul testy niekolko mesiacov doslova kazdu chvilku. Nikdy nebola ciarka silna iba raz bola takato slabsia a vtedy sme sa na to vrhli a aj sa zadarilo. Neskor som potratila ☹ ale aj tak viem ze vtedy som ovulovala ked tam bola ta slabucka ciarka. Mam problemy o ktorych sa nebudem vypisovat ale ide o to ze tie hormony ktore maju robit tu ciarocku silnu tak su slabe. Takze ovulujem aj ked to ovul test netvrdi. Menstruaciu mavam raz za tri styri mesiace a velmi slabucku takze tak... Urcite to radsej skuste ved je to zabava 😉

mentolka12
autor
20. sep 2014

Tak baby mam depku dnes som si urobila zase ovu test a uztam ani ten slaby duch nie a to som si muslela zebude uz silniet :(((

ditatxu
20. sep 2014

Mentolka nedepkuj 🙂 mozno ked ma zena normalne menzes so vsetkym co k tomu patri tak ma silnu ciarku. Ale ja som naozaj nemala silnu nikdy a ked uz som bola tehu a vedela som to tak posledny ovulacny som si spravila len pre zaujimavost a nebolo tam nic. Ani duch fakt! Mne to pride velmi nedoveryhodne pri nepravidelnom menzese. A este musis test robit po dvoch hodinach bez pozitia tekutin atd. A v tom obdobi som bola zavisla na testoch na teplote no uplne na vsetkom. Cmuuk drzim palce

mentolka12
autor
21. sep 2014

@ditatxu JééééJ ďakujem krásne za podporu 🙂) tak podľa Teba ak povedal gyndoš že máme sa snažilkovať cez víkend tak to má nejaký zmysel? vieš mne to nejde do hlavy len preto, že som brala clostilbegyt a tam som naozaj očakávala silnú čiarku...no skúsim si dneska ešte raz spraviť čo to povie a to pitie 2 hodinky to sa mi nejako nedá dodržať....joooj si neskutočná podpora ĎAKUJEM 🙂

ellabella22
21. sep 2014

Snazte sa uz teraz, treba sa snazit cca 5 dbi ored ovulaciou a 2 dni po nej. Stale je tam moznost 7 dni na snazenie. Muzska spermia prezije 3-5 dni a prave vtedy mize natrafit na vajicko 😉

mentolka12
autor
21. sep 2014

@ellabella22 dakujem za nazory a tipy ja sa v tom totiz len ucim orientovat vobec nepoznam svoje telo :((

ruzovavila
21. sep 2014

ahojte. chcem prispiet aj ja s mojim "stavom".
mam 30 rokov, 2 roky som vydata a 15 mesiacov neberiem antikoncepciu. nikdy som nemala 2 ciarky na ovulacnom teste tak ako tu citam ze aspon taka ako kontrolna alebo silnejsia. ak vôbec bola druha, tak len taka ako keby tam niekto dychol. cervikalny hlien som nikdy nemala tahavy. 10 mesiacov som sa trapila aj s meranim teploty a potom ma to prestalo bavit. tento mesiac mi gynekolog predpisal clostylbegit a zase nic. ziadna 2. ciarka od 11 dňa az po dnesny 21ty. uz som pomaly zufala........ ☹

mentolka12
autor
21. sep 2014

@ruzovavila ahoj, a bola si na folikumetrii po clostilbegyte? No ja som tiez nikdy nemala bolesti ze ovulacne, hlien ani ziadne priznaky takze mi davaju nadej baby ktore nemali nidky 2 ciarkh na ovulacnom teste a predsa sa ich stastie rozrastlo 🙂 citala som dokomca tu na modrom konikovy nazory zeovulacne testy su vyhodene peniaze tak neviem :( este Ti poviem ze dve moje kamosky splodili babatko podka Jonasovej metody a aj pohlavie im vyslo aj datum pocatia 🙂 a to dokonca jedna mala naposledy pred otehotnenim 3 roky dozadu mrchu takze asi nieco na tom bude ze sa da aj ked ovulka nie je

ruzovavila
21. sep 2014

@mentolka12 nie nebola pretoze som z BA a gynekologa mam v GA. zacala som k nemu chodit lebo 3 gynekologovia mi nedokazali pomôct od opakujucich sa mykoz a podobnych pliag pretoze neboli ochotni liecit aj partnera a tym padom sme si pingpongovali dookola. odvtedy nemam problem a chodim k nemu len na preventivky a v ramci toho sa mu uz nezdalo ze dako dlho neviem otehotniet. hovorila som mu ze som merala teplotu, cikala na tycinky a tie boli vzdy negativne, urobil sono a povedal ze aj snliznicu maternice mam daku pochabu (podla kalendara som mala byt par dni po ovulacii, tj mala byt najvyssia v mesiaci). predpisal tabletky a ja som cikala zase. napisala som mu sms ze zase nic a on odpisal ze dalsi mesiac 2x1 za den. vôbec neviem ako s tou folikulometriou ale nemam cas chodit za nim viackrat za cyklus, z roboty by ma nepustili

mentolka12
autor
22. sep 2014

@ruzovavila no najhorsie je ked lekari neriesia to co maju :(( mme te n moj po ohol po viac ako 10 rokocj
H upravit cyklus a tomu sa tesi aj ked tento rok nejako zase hapruje ...ja som bola za cyklus iba raz na folikumetrii ale citala som ze baby chodia aj 3-4x za cyklus ...prajem pevne nervy 🙂

mentolka12
autor
22. sep 2014

Baby ja uz vazne nechapem :( robila som si ovulacny test v piatok (vid.foto hore) potom v sobotu som uzila inofokic(odporucanie doktora nech ho zacnem uzivat) a ciarka druha ziadna v nedelu ciarka ziadna (neuzila som inofolic zabudla som nan) a dnes som este neuzila inofolic a zase uz sa objavila ciarka aj oed nie este taka silna ako kontrolna ani neviem co si mam o tom mysliet :( poradte a poprosim o nazory ...moze to but podla Vas tym inofolicom? Ten ma prave pomahat pri ovulacii

lauritka
23. sep 2014

@mentolka12 testuj dalej, musis cakat na obidve silne.. LH moze kolisat, to vobbec nemusi kontinualne tmavnut.

mentolka12
autor
24. sep 2014

@lauritka ale ved buduci tyzden uz ocakavam mrchu :( mi napadlo na zaklade toho co som pocitala na nete ci to nebude ovuoacnymi testami vraj niektorym zenam nezachyti ovulaciu cest s citlivostou 20mlU/ml a potrebuju aspon s citlivostou 40 mlU/ml

lauritka
24. sep 2014

@mentolka12 no 20ka sa osvedcila vacsine.. 40ky prave zachytavaju menej, je to horsia citlivost, cim nizsie cislo, tym vacsia citlivost.

mentolka12
autor
24. sep 2014

@lauritka aha tak zrejme som to zle pochopila keď som čítala tú diskusiu...no tak budem testíkovať ďalej aj keď už to asi nemá význam keďže budúci týždeň očakávam návštevu :(

lauritka
24. sep 2014

@mentolka12 no ak sa posunie ovulka, posunie sa aj navsteva ;.-)

mentolka12
autor
24. sep 2014

@lauritka ale ja som bola aj na usg nakolko som brala clostilgebyt a myslis si ze gyndos by mi zle urcil na zaklade usg?

lauritka
24. sep 2014

@mentolka12 no a co ti hovoril na usg ?

mentolka12
autor
24. sep 2014

@lauritka nobola som u neho na 13DC (utorok) a ze cez vikend sa mame snazit o babatko ...to bolo minuly tyzden a vravel ze to vidi velmi slubne lebo sliznica je vysoko a nasiel "az"jeden dominantny folikul a ze mal cca 13mm

lauritka
24. sep 2014

@mentolka12 no podla toho ovulka mohla byt fakt cez vikend a testovala si ovulacne testy minuly tyzden ?? streda, stvrtok, piatok ?

mentolka12
autor
24. sep 2014

@lauritka zacala som az v piatok a to sommala taky vysledok ako je na fotke hore cez vikend nic nebolo na teste a v pondelok sa zase objavila slabsia ciarka ...mozem sa ooytat cca kolko by mal mat folikul aby bola sanca ze praskne? 22mm co som citala sa mi zda dost vela a to neverim ze za 4 dni z 13 dozrelo na 22mm

lauritka
24. sep 2014

@mentolka12 no praveze si ho mohla mat pozitvny vo stvrtoked si este netestovala. to by tak vychadzalo na ovulaciu na sobotu.. aj podla velkosti follikulu, kazdy den rastie o 2mm.. zrely je od 20 mm a praska okolo 24 mm.. ale niekomu aj okolo 26mm..

a este aky mas hlien teraz ? ak husty a kremovy, tak uz fakt moze byt po ovulke.

mentolka12
autor
24. sep 2014

@lauritka aha to som sa nedocitala ze 2mm denne skoda no skusali sme cez cikend tak uvidime...hlien sa mi len dneska objavil husty a kremovy ...takze ak prebehla ovulka dajme tomu v stvrtok a sme sa pokusali cez vikend tak teoreticky sme v termine? Prepac ze sa pytam tak vela no snazim sa spoznat princim fungovania zenskeho tela 🙂

lauritka
24. sep 2014

@mentolka12 no vo stvrtok asi nie, to by si mala este maly folikul, ked v pondelo bol len 12 mm--- cize skor mi to vychadza na vikend ako ti lekar povedal 😉 ovulacny testik si skratka nevystihla, lebo si nerko zacala testovat

mentolka12
autor
24. sep 2014

@lauritka hmm priznam sa nechapem ak hovoris ze pravdepodobne cez vikend tak mi mal testik ukazat kontrolny pruzok silnejsi ako ten co tam je a mne to neukazalo ani doteraz :(

lauritka
24. sep 2014

@mentolka12 ale ve dminuly vikend nie?? ved si pisala ze minuly tyzden si bola na usg nie ?

lauritka
24. sep 2014

@lauritka alebo teraz v utorok ? 😀

mentolka12
autor
24. sep 2014

@lauritka minuly utorok som bola (16.9.) a zacala som testikovat 19teho septembra

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre