Snaženie sa o bábo a potrebné vyšetrenia

tinkiz
16. mar 2012

ahojte, chcela by som sa spytat ci mi neporadite..uz asi 4 roky sa snazime o dieta, ale stale sa nedari, ja som podstupila nejake vysetrenia, ale myslim ze len zakladne a manzel ma ist na spermiogram, len to stale odklada, zaujimalo by ma ake vysetrenia este treba podstupit, alebo liecbu, lebo sice som zmenila lekarku, ale nic sa nedeje ☹ uz som z toho na nervy

tatinka
25. jan 2013

@seraa dakujem si zlata ...

tinkiz
autor
7. mar 2013

@tatinka ahoj, ako sa mas? ja som uz dnes zacala s injekciami, uf inak dost to boli, ale tak co uz 🙂 chcela som sa ta spytat ked si si ty pichala, lebo mne picha svokra, ako je to najlepsie ci v sede, alebo mam lezat..dik

tatinka
7. mar 2013

@tinkiz ahoj a ake pichas? ja som si pichala sama, a obcas mi pichal znama ,,,ja som pichala v sede, pisu ze robit si koznu riasu ale tak ked si sadnem mam riasu aj bez toho ze by som si musela dakde robit 🙂 natrela som dezimfekciou , chvilus om pockala a v sede pichla, mala som puregon a ten sa picha z pera, vobec o nebolelo,,,tie dalsie co mi potom dali to bol cetrotid a ten mi pichala znama lebo tam bola blba ihla tak to som trosku citila ale ked mi to vstrekovala pomalicky tak to nestipalo,,,,takze mne bolo lepsie v sede lebo tym padom sa ti urobi na brusku kopcek so slaninky a lahsie to tam pichnes ,,,ked som to troosku blbo pichla tak sami urobila modrina ale to sa dalo vydrzat

tinkiz
autor
7. mar 2013

@tatinka aha jasne, ja mam decapeptyl a gonal pero, pero zacnem od zajtra, to hadam nebude tak boliet a tiez som si sadla a svokra mi urobila tu koznu riasu a pichla, ale asi to strekla rychlo neviem... ja mam ten kratky protokol

tatinka
7. mar 2013

@tinkiz tiez som mala kratky, neboj to ti pojde rychlo 🙂 boli to ked pichne alebo ked vstrekuje? lebo ak to druhe tak potom si to vstrekuj sama alebo nech ti to ona tak pomalicky aked ta zacne stipat tak na chvilu prestat vstrekovat a potom pokracovat pomalicky,,,,tie co pises som nemala tak neviem ci stipu alebo nie 🙂,,,mna bolel skor fraxiparin ale to mat nebudes, ja som to mala lebo mam krvne mutacie,,,ten je neprijemny a robi modriny ako svet velke, to bolelo dost ale tak vydrzime no nie 🙂 ak davas dezimfekcny ako alpu tak ked si potres miesto chvilu nepichaja pockaj kym to zaschne lebo to moze aj z toho sipat, mne sa taks talo ze ked som pichla hned po alpovani 🙂 tak to stipalo ako fras lebo sa alpa dostala dnu,ale potom uz som vzdy chvilu pockala a potom pichla a bolo to uz ok, ...v centre asi dostanes jednu inj do zadku ta stipe ako fras ale len chvilu, no a potom este pregnyl 36 hodin pred odberom do zadnice si das pichnut vecer a to tiez trochu stipe,,,

tinkiz
autor
7. mar 2013

no teda, ale jasne vydrzime, no mna bolel aj ten vpich, ale ja som strasna co sa tyka bolesti a vidis moze to byt aj koli tej dezinfekcii, ja som dostala v lekarni zadarmo nejaky benzyl alkohol, tak skusim chvilku pockat a v pondelok idem do centra na krv a ultrazvuk, to uz zistia ci sa to dobre vyvija? a tu injekciu v centre pichaju kedy?

tatinka
7. mar 2013

@tinkiz ano zistia, tamm pozru ako reagujes na hormony a potom aj na zaklade krvicky a aj sona ti povedia ci treba davku zvysit, znizit alebo je dobra tako ako ju mas teraz, do zadku uz presne neviem ale to bolo par dni pred odberom uz, ked som bola na poslednu alebo predposlednu kontrolu tak vtedy,,,som tiez mala dezimfekcie z lekarne ale alpu som aj tak pouzivala 🙂, tie z lekarne boli take mokre vankusiky a to sami nepacilo, natrem alpou a je to 🙂 ale vsak ono je to jedno, ucel to ma rovnaky 🙂

tinkiz
autor
7. mar 2013

@tatinka tak dakujem za rady, si zlata, uz je len hlavne aby sa to podarilo 🙂

tatinka
7. mar 2013

@tinkiz drzim ti palce, daj potom vediet ked pojdes na odber a vklad, a kludne ak budes daco potrebovat vediet sa ma pytaj hocikedy 🙂ozaj nezabudni na to hlavne a to je vela pit. 4 litre denne pi,,,

tinkiz
autor
7. mar 2013

@tatinka no veru snazim sa pit, ale nejak mi to nejde, ale tak musim sa posnazit, mne povedali ze aspon 3l... samozrejme dam vediet a diki 🙂

tatinka
7. mar 2013

@tinkiz ja som pila 4 a ked som bola na krv mi povedali ze musim dat viac 🙂 ale je to individualne, mozno tebe stacia 3 ... a drz sa 🙂

tinkiz
autor
8. mar 2013

@tatinka ahoj, este som chcela spytat nieco..ked si si to pichala asi v ktorych miestach, lebo ja som si vsimla ze svokra mi to pichla nize pupka dost, dufam ze to nema byt zarovno pupka v tych miestach..boze ja sa len stresujem

tinkiz
autor
8. mar 2013

@tatinka a este viem ze su 3 pokusy, ak sa to nepodari na prvy krat znova treba pichat injekcie? diki moc a dufam ze ta moc nezatazujem

tatinka
8. mar 2013

@tinkiz zlatino nezatazujes ma neboj, kludne sa pytaj, tie injekcie do brucha je dobre striedat strany, ze jeden den si pichnes na lavo dasi den na pravo, oni sa maju pichat cca tak 5 cm priblizne dolo od pupka a teda blizo vajecnikov cize ako pisem raz lava strana raz prava, takze urcite ti ich picha dobre, ked mas prve ivf a mas aj dake embryka na zmrazenie tak potom sa to stale rata ako prve ivf cize tam ked ti pojdu vlozit ebryko ktore mas zmrazene - tu nepichas ziadne injekcie ale beries hormonalne tablety ako napriklad estrimax, ktory je na rast sliznice , potom ti vlozia embryko a daju na vkladanie utrogestan , ked uz minies vsetky embryka zmrazene ,alebo ze by si nemala zmrazene nic , tak potom ides na druhe ivf kde uz musis robit presne to co teraz, cize znova dat ziadost a znova cakat na schvalenie a znova pichat injekcie , ist na odber oocytov a vsetko co vlasnte podstupujes teraz

tinkiz
autor
8. mar 2013

@tatinka dakujem 🙂

tinkiz
autor
8. mar 2013

@tatinka este jedna otazocka, ked ti pichala znama, ta ihla v tej jednorazovej injekcii sa mu si cela pichnut dnu? lebo mi to pichala svokra a ja som nepozerala a teraz bude manzel..normalne mam strach 😀

tatinka
8. mar 2013

@tinkiz nepichala mi to cele lebo tam bola ihla velka ako kon 🙂,,asi polku mi pichla pod kozu sikmo, nepichala to kolmo , sikmo sa to lepsie picha,aj ked v navode pisu kolmo,,,

tinkiz
autor
8. mar 2013

@tatinka uf no mam z toho blby pocit lebo svokra nemoze a moj muz majster sveta... 😀

tatinka
8. mar 2013

@tinkiz mne by to moj nepichol, ten ked mu idu brat krv tak ide z toh odpadnut , ked mu sestricka v centre sla uakzat ako mi to ma pichnut tak zbeldol ze aj ona sama hovorila ze dako obledol 🙂 som jej povedala ze jemu to neukazujte, ukazte to mne ja si to sama pichnem,,kdeze priatel by mi to nikdy nepichol,,,a ked vidim aky je z toho potentovany asi by som si mu to ani nedala 🙂

tinkiz
autor
19. mar 2013

@tatinka ahoj 🙂 tak dnes som bola uz na odbere vajicok, straasne som sa bala, ale bolo to v pohode a hlavne ta starostlivost... takze mam 2 vajicka, nieje to vela, ale dufam ze budu silne a budu pekne rast ... zajtra si mam zavolat ako sa maju ...

tatinka
20. mar 2013

@tinkiz ahoj,d rzim ti prsty,d aj potom vdiet ako to ide dalej 🙂

tatinka
14. apr 2013

@tinkiz ahoj, no co moja ako to ide? dufam ze dobre,,,uz si si robila aj test po vklade?

tatinka
28. aug 2013

@tinkiz ahoj moja akos a ti dari ? co mas noveho ?

tinkiz
autor
28. aug 2013

@tatinka ahooj, tak co mam nove, dost sa toho udialo odkedy sme si pisali, mozno si si aj precitala, momentalne sa chystam na treti vklad, teda na KET no dufam, ze uz so stastnym koncom a tysa mas ako a co mas nove 🙂 som rada, ze si napisala

tatinka
28. aug 2013

@tinkiz u nas nic noveho, nic nerieime, mrazaciky nemame uz dvno, dve ivf za nami,,tak dako nic uz neriesime,,, a kolko mate mrazacikov este ? verim ze vam to uz do tretice sa podari 🙂

tinkiz
autor
28. aug 2013

@tatinka dakujem moc 🙂 ....este mame dvoch mrazacikov, ale neodporucaju nam dat dve naraz, tak dame po jednom... a o dalsom ivf si nerozmyslala? joj je mi to luto, ze to nevyslo, ale ja verim, ze sa to podari, ved co ine nam ostava len verit

tatinka
28. aug 2013

@tinkiz no tak nam vyslo len raz ale stalo sa nam to iste co tebe ,,,dve ivf uz mame minute, mozno casom skusime tretie posledne ale zatial davame pauzu...ved to ze je to aj zataz na penazenku ale najviac na psychiku a podla mna hodne to vplýva aj na vztah partnerov

tinkiz
autor
28. aug 2013

@tatinka tak to ano, ja tiez ani na nic ine nemyslium ako na babo, ale tak uz mam aj svoj vek, ale ak nahodou sa stane ze to nevyjde, ale vyjde to, tak sa si dame tiez pauzu a budem sa musiet zaradit do spolocnosti aj ked to bude tazke zozaciatku... ale teraz myslum nato ze jednoducho vyjde 🙂 a dali ste si robit aj genetiku a hematologiu? ja cakam vysledky zaciatkom septembra

tatinka
28. aug 2013

@tinkiz ano dali , mam viacero mutacii zistených takze ked budem tehu budem musiet zrejme pichat fraxik na riedenie krvicky.

tinkiz
autor
28. aug 2013

@tatinka uf, no ale aspon zistili a to akoze keby vedeli skor tak tomu co sa stalo mohli zabranit?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre