Snaženie sa o druhé dieťa

monana
10. dec 2012

Milé mamičky, pomaly začíname uvažovať o druhom bábätku, chcela by som bračeka pre našu babuľku. Chcem Vás poprosiť o prispetie, ako to bolo u Vás. Ide o to, že o malú sme sa dlhšie snažili a teraz sa bojím, že aj druhé dieťatko k nám nebude chcieť hneď prísť. Napíšte mi prosím ako dlho ste sa snažili o prvé babo a koľko o druhé, poprípade kedy plánujete druhé 😉

monana
autor
10. dec 2012

My sme sa snažili o dcérku jeden rok a druhé plánujeme skúsiť keď bude mať malá dva roky.

sisaha
10. dec 2012

@monana to je individualne. Poznam pary, ktore nemohli niekolko rokov a potom maju 3 deti za sebou...

karmelka77
10. dec 2012

byva o tak zevraj ak chces otehotniet v nejakom kratsom case po porode prveho tak to druhe ide rychlo, aj ked bol s prvym problem...myslim ze to casovo aj stihate🙂) mne sa lahko hovori, prveho sme splodili na prvy sup a druhe na druhy mesiac...ale mam kamosky ako ty a u nich tie druhe deti isli naozaj rychlo

mirka
10. dec 2012

my máme 6 ročnú dcérku, tá sa nám "podarila" na 4 tý mesiac, teraz by sme radi druhé a už to nie je také jednoduché ako predtým 🙂 takže z mojej skúsenosti pracujte na druhom bábätku čo najskôr, neodkladajte to, či príde o pol roka skôr, to nehrá rolu

buffinko
10. dec 2012

@monana, to je naozaj veľmi individuálne, nedá sa nájsť univerzálny recept...konkrétne u nás sme sa o prvé snažili 4 mesiace, druhé bábo bolo ale komplikované. otehotnela som, keď malo prvé dieťa 1 a 9mesiacov,to sme sa snažili 7 mesiacov, nasledoval potrat, o ďalšie 2 mesiace som bola opäť tehotná, bohužiaľ mimomaternicovo, čiže som podstúpila laparoskopiu a kyret, znova sme sa začali snažiť o 3 mesiace a vyšlo to na prvý šup 🙂 takže prajem úspešné snaženie a netreba to odkladať 🙂 osobne si myslím, že rozdiel medzi deťmi 2-3 roky je super, chceli sme dvojročný, máme trojročný, je to fajn.

dorekapa
10. dec 2012

@monana ahoj,my sme na prve babatko necakali dlho..Prislo to rychlo a necakane,lebo som myslela,ze to bude trvat dlhsie to snazilkovanie a o druhe babatko sa snazime rok a stale nic.. ☹ ☹ ☹ ☹

monana
autor
11. dec 2012

Ďakujem Vám za povzbudivé príspevky a skúsenosti. Viem, že je to individuálne, aj ja mam v okolí známu, ktorá sa snažila o prvé babo dva roky a teraz sa im už rok nedari druhe. Ale mam aj kamošku co sa snažili o malého 8 mesiacov, začali skôr, šak kým sa im to podari, ale podarilo sa na prvý šup a budu mať dievčatko do dvoch rokov prvého syna 😉 .

loulou
11. dec 2012

@monana
My sme sa nejako nesnažili, prvé prišlo 1 mesiac po vysadení antiky a druhé sme si povedali, že je čas chceli sme 5 rokov rozdiel a vyšlo to asi do mesiaca, máme rozdiel presne 5 rokov a 1 deň. Ale najlepšia kamarátka sa snažila o dieťa 8 rokov a nič, potom sa im podarili ďalšie 2 v rozmedzí 3 rokov

dorekapa
18. dec 2012

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=45307014... Všetkým nam rdrzim palce aby sa ten obrazok stal nasou realitou

dorekapa
21. dec 2012

KOČKY, poledne dni ma viac a viac pali žáha a aj v podbrusku ma pobolieva,ale to ma pobolieva cely cyklus..ale ta žaha mi nejde do hlavy,kedze s tym som vobec nemala problem akurat ked som bola tehotna pred 7 r.Zajtra mam dostat mrsku,tak uz si viem predstavit ako pride v planej parade na same Vianoce.. 😠

alubinka
27. dec 2012

ahojte, tak my sa o druhe mimi snazime uz 9mesiacov.. prve bolo na prvy sup, tak som dost zarazena ze to teraz nejde.. posledna mrcha prisla dva dni pred sviatkami, tak si viete prrdstavit tu naladu 😒 ..
kazdy v okoli ma mudre reci, nech na to nemyslim, no nikto mi nevie povedat ako sa to da..

nika2
24. jan 2013

@monana ja som na to presne tak isto. prve sa podarilo hned na 3mesiac od vysadenia anti. teraz chceme druhe a uz 4 mesiac od vysadenia a nic. v maji budem mat 30 takze to pojde asi len horsie.

gerci90
24. jan 2013

Ahojte tak v plane mat druhe baby sa pripajam aj ja,. ja a mala to chceme hadam viac ako samotny moj manžel ten sa nato pozera aj s inej stranky ako financie, priestorovo a pod, ale ja mam doma 3r. dievcatko a viete ake su tie tazažene na deticky velmi by sa jej hodil surodenec nam by bolo veselsie a bojim sa zasa dakeho velkeho vekoveho rozdielu viem že ked mala bude už chodit do skoly bude mat ine priority a pod, a tak jej chcem dopriat hlavne chlapca aj mužovi teraz ...Len či.. neviem planovali sme že začat možno lete lenže co ked sa nebude darit, natiahne sa to na zimu a pod, už teraz chcem vysadit tabletky ale kedy zacat ? co ked budem cakat a darit sa nebude? a co ked sa hned zasa zadarí ja by som skor prijala take jarne letne babo ako zimne jedno už mam a nakolko som astmatička nebolo to lahke cez zimu s velkym bruchom :( no a dalsie je moj vek mam len 23 r, :/ poradte cakat ci sa pustit už teraz do toho mala sa nam nerobila lahko manžel musel navstevovat jedneho znameho urologa,a podarilo sa asi tak na 5mesi. OMluvam sa za chyby píšem to s mob. DAKUJEM ZA RADI

nika2
24. jan 2013

@gerci90 ja som zase pozerala na to , ze kedy porodit kvoli skolke. lebo tu je problem sa do nej dostat a preto som chcela,ze by sa druhe babo mohlo narodit pred septembrom . ale dnes viem,ze mozem planovat kolko chcem. teraz by som bola rada ,aj keby hned zajtra som tehotna 🙂 a narodi sa to cez zimu. len ja neman zatial ziadne problemy. a tazko radit, ze kedy zacat. moze sa to podarit hned a nemusi ani za par rokov.

superdievca
23. sep 2013

@mirka
@dorekapa
@alubinka
Ahojte dievčatá.. Ja som na tom asi podobne ako vy. Môj malý bude mať štyri roky (prišiel na prvý šup) a už rok sa nedarí "dorobiť" mu súrodenca. Čím viac to nejde, tým viac po tom túžim (a nervózniem). Už som mala dvakrát skorý potrat a teraz už druhý mesiac po sebe som mala pocit, že mám tehu príznaky, ale mrcha prišla načas. Tak neviem, či si to už začínam aj namýšľať... Ako ste vy pokročili za ďalšie mesiace? nejako to aj skúšate lekársky riešiť? Vďaka.

beeee
23. sep 2013

Ahoj, moje prve dievcatko vyslo na prvy sup aj ked som mala velmi zly hormonalny Profil a podla vysledkov spontanne tehotenstvo vylucene. Teraz ma moja mala 3 roky, snazime sa ca pol roka, bohuzial silne pochybujem, ze to vyjde... Zmenil sa mi menstruacny cyklus (nepravidleny cyklus plus slabsie a kratsie krvacanie). Zatial robim ovulacne testy, ktore mi vychadzaju velmi zvlastne. Nemam v plane podnikat stimulaciu alebo pod. u lekara, som Rada ze mam aspon jedno dieta☹

mirka
23. sep 2013

@superdievca ahoj, tak ja teraz pozerám, že kde som to prispela 😀 no bolo to písané v decembri, to bolo písané v čase poslednej mrchy, o dva týždne mi bolo fajne zle, akurát na vianoce, to som bola tehotná, bohužiaľ to nebolo dobre vyvíjajúce sa tehotenstvo, tak som išla v polke januára na čistenie, tak som absolvovala hematológiu na vlastnú žiadosť, to bolo ok a na genetiku nás s manželom poslal gynekológ (tiež 2MA), to sme obaja v poriadku, počkali sme 3MS ako nám bolo povedané a na 4 cyklus sa už zadarilo, klopem na drevo, som v 6.mesiaci a verím, že do pekne spolu vydržíme do termínu 🙂
ale také stavy som mala aj ja, že som si namýšľala, a ona sviňa aj tak prišla 😝 , ale ten posledný krát som mala presne pocity ako pri dcérke, veľmi zvláštne pichanie vo vaječníkoch, bolesť podbruška, tak som tak verila, test som si robila v deň MS poobede, keď sa nič netvárilo, že by mala prísť, držím vám palce 🙂

superdievca
2. okt 2013

@mirka Ahoj. Dík za odpoveď. To sa mi zdá dosť časté - beháš po vyšetreniach a aj tak sa nič nezistí. Potom to buď príde samo alebo nie... Tak dúfam, že aj nám sa raz zadarí. Držím palce, aby si to dotiahla do krásneho konca🙂

petuska123
2. okt 2013

@monana ahoj my sme na prvé dieťatko čakali. 3 roky kde som podstúpila vf neúspešne a nakoniec sa nám to podarilo prirodzene a teraz plánujeme 2 dieťatko zatiaľ sa nedarí skúšame 4 cyklus

adka2011
2. okt 2013

Nam sa prva podarila na sup (ani nevieme kedy, lebo sme toho vtedy mali obaja v praci tolko, ze sme si ani nevedeli ani spomenut, kedy sa to akoze malo udiat..), a s druhou som neplanovane otehotnela hned po sestonedeli, takze to dame do roka 🙂))) Je to velmi individualne, ale urcite neodkladajte ci sa da stihnut este dnes 🙂))

denisa121
5. okt 2013

@beeee ahoj, no presne ako u teba. mame krasnu babulu, ktora uz ma 3 roky a 4 mesiace a uz skoro rok sa pokusame o druhe a nie a nie, ze by sa zadarilo. Tiez sa mi zmenila menstruacia po porode, strasne nepravidelne, jeden cyklus 20 dni, dalsi 35 dni... zistit plodne dni podla hlienu sa ani neda.....pocit vlhka a ciry vytok mam skoro stale... Buduci tyzden sa chystam uz konecne k dr. na nejake testy, nech viem, ci som ok... aj tak neviem, ci to bude mat nejaky zmysel, kedze ktosi tu pisal, ze aj napriek zlemu hormonalnemu profilu otehotnela.. tak neviem... je to haluz...

denisa121
5. okt 2013

@superdievca nieco na tom bude, ze uz tak po tom tuzis, az si "vyvolavas" tehu priznaky... ale nie si sama, som na tom rovnako.... nedari sa surodenec uz skoro rok a pri prvej sme ani nevedeli ako sme k nej prisli... vtedy sme stavali dom, takze sme toho mali vel... teraz sa sustredim len na to, aby sa to konecne podarilo a tiez som z toho uz chora, tehu priznaky a hlavne uz ked mi tyzden meska... ale vzdy na 7-8 den dostanem... niekedy aj neskor, ale dostanem.... a mala by uz tak chcela mat doma babatko... ☹((((((

denisa121
5. okt 2013

@nika2 necakaj, nevahaj... hned by som brala, keby som bola tehotna.. hoci aj v zime nech sa narodi.. hlavne zdrave a nech vobec sa podari.. ☹(((

beeee
5. okt 2013

no mne dnes visiel pozitivny ovulacny test 9 dni pred terminom menstruacie, nekomentujem☹ Fakt asi buduci tyzden volam a robim Termin v CAR☹

superdievca
7. okt 2013

@denisa121 Dík za povzbudenie. Sme na tom dosť podobne. ja mám aspoň ten cyklus pravidelný... Keď mi meškala 2 týždne a potom prišla, už som to brala ako taký menší potrat (hcg pozitívne)... Nechce sa mi behať po doktoroch. Väčšine nič nezistia, a tým, čo zistia, aj tak málokedy nejako zásadne pomôžu (zväčša to istia anopirínom a duphastonom...). Tiež sme pri prvom prerábali byt, milión vecí vybavovali a ani sme sa nenazdali a čakali sme bábo. A môj malý by tiež chcel súrodenca, stále sa na to pýta. Ja som jedináčik a neprajem to nikomu, tobôž svojmu dieťaťu...

denisa121
9. okt 2013

@superdievca podobne ako ty, aj ja som to uz potom povazovala za spontanny potrat a bohuzial, utesovala som sa tym, ze plod asi nebol dobry, nieco nebolo v poriadku, ze sa zle zacal vyvijat.... toto ma aspon uplne nezlozilo psychicky... ale aj tak je to tazke.... a hlavne neznasam reci, ze nemysli na to, ze samo to pride.... ono to mozno aj je pravda.. ale je velmi tazko na to nemysliet a nerozmyslat o tom, ked kde sa clovek pohne, tam kocik, bruchata mamina, dokonce kolegyna v praci.... Ani mne sa nechce chodit po tych specializovanych dr., jedine, co chcem je, aby mi dr. urobila aspon ultrazvuk a hormonalny profil... a uvidime...

monana
autor
18. dec 2013

Ahojte, už je to rok, čo sme začali uvažovať o druhom babatku a presne pol roka, čo sa nám ho nedarí splodiť. Takže pravidlo, že keď sa prvé nedarí a druhé príde za chvíľku u nás neplatí. Tento cyklus som už druhýkrát chorá 😠 . Počkám ešte na MS a idem nasadiť inofolic. Dúfam, že sa čoskoro dočkáme.

kkkatarinkaaa
31. dec 2013

caute....tak ja som na tom asi tak ,ako niektore z vas....prve bejby na prvy sup..hned, bez akychkolvek problemov....a druhe..hm, nejako sa nedari ☹ teda,este ,,len,, nejaky treti mesiac,ale zatial nic....cloevku to neprida na optimizme,hlavne,ked to prve bolo tak,ako bolo...a veru, o chvilu 30 na krku...hm 😒 snad januar bude lepsi....

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cammille
31. dec 2013

Prve babo na 5.mesiac
Druhe babo tiez 5.mesiac
Tretie na 2.mesiac:-)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre