Snažilkovanie po mimomaternicovom tehotenstve

mina183
23. sep 2012

Mala som mim.maternicove teh.museli my vybrat lavy vajcovod.10tyzdni.teraz neviem kedy sa mozme zacat snazit znovu nakolko mi doktor povedal ze po mesiaci ked bude vsetko poriadku a klesne hcg hormonna nulu .stretla sa niektora z vas stakym pripadom?poradte

ela2710
23. sep 2012

@mina183 mojej naj. kamaratke lekarka odporucila sa minimalne pol roka nepokusat...

zuzi79
23. sep 2012

ja mám tiež taký názor, že 3-6 mes. nie.

lucia2505
23. sep 2012

Ja som tiež mala mimomaternicové tehotenstvo...treba počkať 3 mesiace.

kvetinqa
23. sep 2012

@mina183 ja som mala mimomaternicove tehu, povedali mi mesiac pockat, na druhy cyklus po kyrete som uz bola tehotna a doma mam zdraveho krasneho chlapceka 🙂 tiez mi vybrali lavy vajcovod. drzim palce

mina183
autor
23. sep 2012

@kvetinqa no tak snad sa usmeje uz aaj na mna stastie.bo aj na toto teh som dlho cakala ale skoncilo sa.a po kolko od operacie ste spolu zacali spat vie co myslim.heh.ja som mala normalnu operaciu ale.

kvetinqa
24. sep 2012

@mina183 ja som mala laparoskopiu, tak to nebolo tak narocne. Mne sa paradoxne po tom mimomaternicovom upravil cely hormonalny profil a zadarilo sa ani sme nevedeli ako... Tazko ti tu inak my budeme radit, kazda sme ina a zvladame to inak, treba sa poradit s lekarom, kedy sa mozte zacat snazit.. Velmi ti drzim palce, aby to co najskor vyslo! 🙂

ludmilaka
24. sep 2012

Ahojko, tak mne vybrali pravý 😉 Odporúčali nám 6-7 týždňov neotehotnieť, otehotnela som o 2 mesiace, ale bol z toho MA v 9 tt. Teraz som znovu tehu, 10 tt., držím ti palce a začni keď budeš psychicky a fyzicky pripravená 😉

zabka75
19. nov 2012

@mina183 Ahojte zenicky ako citam mali v tom nestasti aj stastie...Ja som mala tiez mimomaternicove tehotenstvo v 4tt, odstranili mi pravy vajcovod, doktor mi odporucil 3 mesiace pockat..Bohuzial ja som nemala take stastie ja som otehotnela aj skoro po 2 rokoch a znovu mam mimomaternicove tehotenstvo,akurat som v rieseni co so mnou bude ☹ ☹ ☹

mina1834
19. nov 2012

@zabka75 mas teraz opat mim,,teh???na tj istej strane alebo ako ??

parabolla
19. nov 2012

Ahojte babenky. A mozem vediet ake ste mali priznaky u mimomaternicove teho?? meska mi uz par dni no test neg a dnes mam cely den poriadne krce v bruchu. Inak mam uz asi desat dni predmenstruacne priznaky az na to ze prsia ma bolia dvojnasobne viac ako inokedy. Dak.

mamina2111
19. nov 2012

Ja som mala behom roka dve kyretáže kôli mimomaternicovému tehotenstvu...potom sme sa snažiť prestali,o pol roka som znova otehotnela a dr mi nasadil utrogestan..bábenko sa udržalo a je kde má...však pomáli aj rodiť pôjdem 🙂

mina1834
19. nov 2012

@parabolla ja som mala iba spinenie ktor mi zacalo a kazdy hovoril ze to je ok ,,ale inak som sa citila vyborne ,,,a az potom som zacala krvacaat a na sone sa zistilo ze to je mmt,,

franica
19. nov 2012

@mina1834 tvoj príbeh som čítala už tu na fóre, no sme na tom dosť podobne ☹ Ja som si tým prešla v júni a tiež mi nič nebolo iba to, že plod nevideli na sono a potom až neskôr krvácanie a operácia....a vy už opäť snažilkujete? My sme čakali 4 mes, takže nedávno sme začali...možnosť, že sa to zopakuje si vôbec, ale vôbec nepripúšťam 🙂 Veľa báb, čo malo mmt má čoskoto na to detičky, tak ja v to veľmi verím 😉

franica
19. nov 2012

@parabolla to pobolevanie ešte nemusí znamenať rovno mimomaternicové, aj pri normálnom tehu sú vraj také bolesti, počkaj si na pozitívny test alebo ak by ti menzes neprichádzal, tak určite k lekárovi

mina1834
19. nov 2012

@franica no mn vzali aj kusok vajcovodu tak to nebude asi tak rychlo ,,ale snazikovat mozme hned povedali po prvej ms a ja uz mam za sebou dve ,,tak ze to pojde asi pomaly ale tak snazim sa nemysliet na to a hovorim si ak to pride potom satomu potesim ,,a ty si mala normalnu operaciu ??

franica
19. nov 2012

@mina1834 hej hej, normálnu operáciu a mne vzali celý vajcovod, takže ja som musela čakať aspoň tie 3 mes...minulý mesiac sme začali,ale som mala podozrenie, že ma pri ovulácii bolela akurát tá zlá strana, takže ak budem mať šťastie, tak sa vystriedajú a teraz bude na tej zdravej 🙂 Viem, že teoretocky by sa mohlo zadariť o oboch strán, ale tak tá zdravá je istejšia...a ja sa na to ani nesnažím nemyslieť, lebo viem, žee sa to nedá- na nič iné nemyslím, ale snažím sa veselo a s optimizmom pokiaľ sa len dá

mina1834
19. nov 2012

no ono to aj mna tam obcas pobolieva ,,ale ked neveim ci to bolo ovu alebo tym ze tam bol vykonany zakrok ,je to tazke na to nemysliet ale ja som si povdala ze to bude lepsie si npeirpustat ,,musim si mysel zamestnat inou cinostou ,ina kby som sa zblaznila,,a som pripravena bojovat dalej ,,,no uvidime ako to pojde bo na prve tehu sme cakali rok aj daco ,,tak ze to asi nebude tak easy ..a ty mas dake deticky ???no a co ti povedal dr ako bude ovulka prebiehat,??bo mne povedali ze to nieje tak ze sastriedaju ale ze to moze byt ze je aj dva mesiace posebe z toho isteho

lubi
19. nov 2012

ja som mala dva krat mimomaternicove, nastastie na tej istej strane. tiez mi povedali ze sa mozme snazilkovat o mesiac. myslim ze by si mala ty najlepsie vediet ci si pripravena alebo este chces chvilu pockat. to ze budes niekolko mesiacov cakat ti tiez nemusi zarucit pohodove dalsie tehotenstvo.
inak ak mozem poradit, mne po druhej operacii ked mi uz vzali aj vajcovod pomohli homeopatika-ale miesane mne na mieru, nie z lekarne. prajem vela stastia.
@mina1834 co sa tyka operacie ja som napriklad mala aj laparoskopicky a aj ma normalne otvarali. to zalezi na tom asi co vsetko musi byt urobene pri zakroku.

mina1834
19. nov 2012

@lubi no to ano dr,posudi ,,mne povedal ze jednoznacne operacne,,

mina1834
19. nov 2012

@franica no ono to aj mna tam obcas pobolieva ,,ale ked neveim ci to bolo ovu alebo tym ze tam bol vykonany zakrok ,je to tazke na to nemysliet ale ja som si povdala ze to bude lepsie si npeirpustat ,,musim si mysel zamestnat inou cinostou ,ina kby som sa zblaznila,,a som pripravena bojovat dalej ,,,no uvidime ako to pojde bo na prve tehu sme cakali rok aj daco ,,tak ze to asi nebude tak easy ..a ty mas dake deticky ???no a co ti povedal dr ako bude ovulka prebiehat,??bo mne povedali ze to nieje tak ze sastriedaju ale ze to moze byt ze je aj dva mesiace posebe z toho isteho

lubi
19. nov 2012

joj a este jedna rada. kedze niektorym funguje uz iba jedna strana po tom zakroku odporucam na ovulacne sono ak by sa vam dlhsie nedarilo. to vam presne zistia kedy a z ktorej strany ovulujete aby ste neboli kazdy mesiac sklamane kedze ovulujete prakticky z tej spravnej strany kazdy druhy mesiac.

franica
19. nov 2012

@mina1834 mne tak povedal, že ten vajíčkovod, čo ostal, môže prebrať aj funkciu druhého, ale nemusí...u niekoho áno, u niekoho nie...a naozaj nemusí tak byť že raz vľavo, raz vpravo, ale tak ja veľmi dúfam, že to vyjde. Ja ešte neviem ako je to u mňa, ešte sme len čerstvo začali, no prvý cyklus nevyšiel, lebo som dostala, ale tak to by bol asi zázrak..nám sa síce na prvýkrát zadarilo veľmi rýchlo, na druhý mesiac, ale teraz to máme sťažené, takže tiež nerátam, že to bude také easy 😖 Ešte nemám detičky, pracujeme na prvom 🙂

mina1834
19. nov 2012

@franica no tak snad to pojde rychlejsie ,,,dufajme ,,aby sa aj na nas uz konecne usmialo statie co sme si preslim tym zlom ,,hor sa na to 🙂

franica
19. nov 2012

@mina1834 aj ja tak vravím, že zlé už máme za sebou, teraz už je na rade to dobré 😉 Budem ti držať palce

zabka75
19. nov 2012

@mina1834 ano ☹ ☹ ☹ ☹ zase mam mimomaternicove ale na druhej strane ked ze nemam pravy vajcovod ☹ ☹

mina1834
19. nov 2012

@franica aj ja tebe aby sme sa konecne mohli aj my tesit ,,,a byt stastne ...tfuj tfuj tfuj.... 🙂

mina1834
19. nov 2012

@zabka75 boze preco sa snami niekto takto hra a skusa ,,niekto ma 4 deticky ,,a niekto ani jedno a ked sa zadari tak aj to s problemmy,, achh ,,,a kolkom si teraz tt??

weke
19. nov 2012

@mina183 aj ja som mala mimomaternicove tehu, odstranili mi pravy vajcovod, otehotniet sa nam podarilo az po 1,5 roku. Drzim palce 😉

mina1834
19. nov 2012

@weke dakujem ,,, 🙂

zabka75
19. nov 2012

@mina1834 som v 6 tt teraz by zacal 7,to by aj mna zaujimalo preco ma tak skusa ??? ☹ ☹ ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre