Snažilky október 2013

ingrid2410
16. okt 2013

ahojte snazilky tak aj ja som jedna ktora sa ide pokusat tento mesiac o druhe babo

rybkaa
17. jan 2014

@hennyinnsbruck keďže si po vysadení HAK, tak je možné, že sa cyklus ešte nespamätal a štrajkuje 😀 ja som mávala krásne cykly 28 dňové, potom som vysadila HAK a jeden 32, ďalší 27, potom už nedošiel 🙂 takže je to normálne, no môže byť, že to bude tehu, aj kvôli tým príznakom 🙂 počkaj ešte zo dna dni a testni z ranného moču, ak ti pomenšie stúpa HCG, možno ešte nenarástlo do takej výšky, aby ho bolo vidno na teste...a testy máš s citlivosťou 10 alebo 25? Ja som predtým tiež nič nemerala, že šak načo? 😀 Skoro som aj otehu a potom u dr. prvá otázka, že kedy som mala poslednú MS, to som vedela a že posledná ovu? A ja nič 😀 že neviem....tak teraz to radšej sledujem, aspoň budem vedieť kedy je ovu a kedy je viac pravdepodobné, že to vyjde 🙂
@manucao je to fajn, že si v takom kľude, len nech to vydrží aj po nástupe do práce....čo vlastne robíš?
@sue haha, presne pre to že som bola lenivá teplotu merať a kúpiť ovu test, som nevedela nič, čo sa kedy deje 🙂 Teraz merám, no môj graf sa podobá reliéfu Vysokých Tatier, asi bude anovulačný, hoci test pozitívny na 21 DC, ale vraj to je ešte z vyššieho HCG po kyrete....no uvidíme, či dnes zbledne alebo nie 🙂 som z tých meraní a výpočtov magor 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/Rybkaa

zuzik1927
17. jan 2014

@hennyinnsbruck tiež som zvedava ako to dopadne...ale nejako neverim zatial, lebo nemám žiadne priznaky 😉

manucao
17. jan 2014

@rybkaa ja mam kludnu pracu..robi od 7-15:30 od pondelka do piatku, vikendy volne..ale zase tie podmienky a kolektiv..je strasne zly..Praca ma velmi bavi..robim s ludmi na informaciach v jednej veeeelkej firme..takze tak...ale v nedelu uz ked viem ze idem do rpace tak zle spim a potom z prace hocidm taka znicena, nervozna, nespokojna..prenasam to domov..hruuuza..A najhorsie ked mam PMS..tak tyzden pred mrchou to uz zacina..ale terza mi je tak dobre doma..Ked som odchadzala na marodku 30.12 ja som kvitla. Manzel je niekedy aj cez tyzden doma..zalezi aku ma sluzbu, lebo robi v statnej sprave....Rano si dcerku odveziem do skoly..a hlavne si pospim aj cez den..som ako babatko..len by som spala..coz je manzeloiv divne, lebo ja som stale bola ranni ptace...a tak sa tesim tym dnom..je to len pol roka co sme sa prestahovali do domu..vsetko je tu take stale vonave, ciste, nove..

rybkaa
17. jan 2014

@manucao hm, tak to kolektív v práci veľa robí, hlavne na psychiku a potom keď sa to prenáša aj domov, je to des.... nechcela by si zmeniť prácu? Či asi nie je veľa možností pracovať, že? Ono je potom aj ťažko otehu, keď si v neustálom strese a napätí, všetko sa to prenáša do vnútra a potom aj na bábo. Takže ak sa ti podarilo teraz otehu čo si doma, to by bolo super 🙂

manucao
17. jan 2014

@rybkaa bolo by to krasne..lebo v podstate od 30.12 co som doma..tak som si uzila dcerkine prazdniny..manzel maml vela volna.Ak by sa to podarilo, tak sa uz do prace nevratim..budem na marodke a hoci by som isla dva tri mesiace na urad.ale tam sa nevratim..neznasam to tam a kolegyna co ma teraz zastupuje mi volala, ze uz ma chape..nevedela pochopit preco mam az averziu na tu firmu...Inu pracu som aj hladala, ale neda sa bez znamosti si neskrtnes...My sme mali celkovom rok 2012 rychly..vtedy sme kupili dom a v jeseni sme zacali pristavbu a prerabat...a rok 2013 bol ako sialena rychlostna draha..to bolo neskutocne...v lete sme si vydychli..dcera tu nastupila do skoly....A vy sa dlho snazite? Kedy mas dostat mrchu.?

manucao
17. jan 2014

@rybkaa ak sa nam nepostasti.. tak sa budem musiet vratit do prace a uz vidim tie pohlady a provokativne otazky..ta co..nie si tehotna..asi treba vymenit manzela..alebo pomozeme.-... je mi na zvracanie

rybkaa
17. jan 2014

kočky, poslala som vám pre šťastie srdiečka, nech sa pošťastí malé srdiečko pod tým vaším srdcom 🙂

nair
17. jan 2014

@rybkaa Nič také tam nemám, ale povedali mi na sone, že sa mi zvyšky mliečnej žľazy ťahajú až do podpazušia a to je celé, že to je bežné. Takže opačne ako u Teba, mňa to bude asi v tehu a počas dojčenia bolieť ešte viac, to sa už teraz teším 🙂
Ja mám veľmi rada chuť a vôňu kávy, ale nechutí mi tá konzistencia - teplá kávová voda 🙂 A je mi z nej a aj z kapučína zle, mám nižší tlak, tak možno že na to nie som zvyknutá. Občas si robím Caro alebo čierny čaj a veľa studeného mlieka. Muž mi občas do Cara "potajomky" nasype trochu kávy, hlavne keď mu ide na nervy, že celý deň zívam 😀
Je lepšie keď aspoň cca. sleduješ kedy bola ovu, potom aspoň lepšie odhadneš kedy to bolo keď sa náhodou zadarí. Inak, ja by som tiež iba z teploty nevyšla, pred snažením som merala dva mesiace a graf bola dokonalosť.. ale teraz sa mi to nejak pobabralo, tiež som z grafu nič nevedela, takže som bola na FM jeden mesiac a sledovala som aj hlien aj krčok asi dva mesiace.. a teraz viem aj bez sledovania a merania kedy cca. mám ovu, keďže mám takmer pravidelný cyklus stále.
@hennyinnsbruck Ja ťa chápem, mala som aj bez HAK cyklus ukážkový - posledných 6 mesiacov pred snažením vždy 26 dní.. Objednala som sa ku gyn.. a zrazu bum, deň neskôr a od deň dlhšia MS.. Len len, že som sa nemusela preobjednať.. A odkedy sa snažíme, kolíše mi to od 25 do 28 a nechápem čo sa stalo.. asi psychika a hormóny..
Tiež mi nejak začína telo blázniť.. Aj teraz som nejaká domotaná, MS dlhšia ako bežne a dnes som 8DC a ešte ma pobolieva brucho.. no už mám hlien ako pred ovu.. To čo je?? 🙂 Ešteže ide víkend, treba to využiť 😝
@manucao Ja mám v práci perfektný kolektív, keďže som sama 😀 Kolektív je dôležitý, ja som ale mala doposiaľ šťastie, aj keď som ešte žila v BA a aj po presťahovaní domov.. Teraz robím už rok z domu, čo je na jednej strane super, no časovo je to oveľa náročnejšie, keďže doma je stále čosi čo treba urobiť a potom sa často dostanem k pc až pred obedom.. Teraz mám strašne veľa práce, málo spím a robím často do večera, a aj cez víkendy. Ak by som náhodou otehu, budem to musieť nejak poriešiť.. A už by som veľmi rada, cítim, že ma už nebaví sa toľko nahánať a stresovať.

rybkaa
17. jan 2014

@manucao my sa snažíme v podstate od augusta 2013, kedy som vysadila HAK, no prerábali sme celý augusta aj september, tak sme sa veľmi na bábo nezameriavali, padali sme od únavy do postele akurát tak spať 🙂 No potom sme to rozbehli v októbri a v novembri už mrcha nedošla 😀 takže sa to podarilo skoro na prvý šup, radosť veliká, no bohužiaľ v decembri som mala MA a musela ísť na kyret po vianociach ☹ Tak teraz som akurát 22 DC, čakám na prvú mrchu....v stredu som bola na kontrolu po kyrete, všetko je ok, zahojené, maternica sa skoro celá stiahla, tak chceme počkať tak na 2 cykly a potom sa zase začneme snažiť 🙂 Tak verím, že sa opäť podarí tak skoro ostať tehu 🙂

rybkaa
17. jan 2014

@nair tiež som k teplote pridružila aj hlien a ovu testy, z krčka som totál mimo, to nejako neviem rozoznať, že či sa mení a tiež mi to je také nepríjemné zisťovať, hlavne aby som si dnu niečo nezaniesla, na to som dosť citlivá....ešte či je mäkký alebo tvrdý rozoznám, ale či je vysoko alebo nízko nie vždy a či je otvorený to už vôbec neviem 😀 no skúsim ti ho sledovať a naučiť sa ho odlišovať...rovnako aj hlien na niekedy mätie, ak nie je jednoznačný celý deň, ale to ešte ako tak zvládam 🙂

nair
17. jan 2014

@rybkaa Aj mne to je nepríjemné, preto som sa obetovala iba počas dvoch mesiacov a myslím, že stačilo 😀 Otvorený / zatvorený je aj pre mňa stále španielska dedina, tvrdosť a výška sa ešte dá. Hlien by mal byť zaznamenaný ten najplodnejší a ja ho mám pomerne málo, takže u mňa to je náročné 🙂 Ale keď som tie dva mesiace dávala všetko dokopy, celkom mi to navzájom sedelo, tak teraz už kašlem na to 😉 Ovu cítim, a navyše viem kedy cca. ju mám cítiť 🙂
Inak, čo je podla mňa dosť nechutné, našla som stránky, kde si baby počas cyklu fotia krčok a podľa toho vedia určiť ovu.. Možno som ja divná, ale to sa mi už zdá priveľa 🙂

manucao
17. jan 2014

@rybkaa to mas dobre, lebo vies ze si uz raz bola tehu..tak ak sa to tak rychlo podarilo prvykrat tak verim, ze sa to podari opat..aspon viete ze ste obaja zdravi..to je v dnesj dobe velky problem..vela muzov ma zly spermiogram..tak sa teste sa snazilkujte..

rybkaa
17. jan 2014

@nair ja mám podobný kolektív ako ty - tiež som sama 😀 teda - donedávna som bola sama len so šéfom, s ktorým si výborne rozumieme. Teraz sme vzali jednu babu na dáky príspevok z úradu práce a mňa poráža 🙂 Akože, práca jej ako tak ide, ale osobnostne ja neviem čo je to za ženu....je o rok mladšia ako ja, vydatá 2,5 roka, už rok sa s mužom každý druhý deň div nerozvádzajú, spáva so psom a nie s ním, vôbec nehovorí o deťoch že by chcela, skorej jej idú na nervy, skoro nič neje a jej asi jediným zmyslom života je ten jej pes. Proste, už sa nad jej polemizovaním ani nezamýšľam, ani nekomentujem, už sa len smejem, bo ak by som to všetko mala brať vážne, asi by ma šlak trafil, čím všetkým nepodstatným sa dokáže zaoberať....o šéfovi ani nevravím, ten z nej už skoro oplešivel, ale musíme ju tu nechať, aby ma mal kto zastúpiť, ak by som otehu...chcem byť aj tak len na materskej doma a na rodičovskej bude môj vtedy už manžel (jasné, kvôli peniazom, keďže ja zarábam o dosť viac ako on), takže pol roka by to tu s ňou hádam prežil 😀

rybkaa
17. jan 2014

@nair ako sa to dá odfotiť??????

rybkaa
17. jan 2014

@manucao máš pravdu, už len poznanie, že sa to môže podariť bez CAR, hormónov či iných zásahov do organizmu, proste prirodzene, je úžasné a veľmi sa z toho teším 🙂 Veľa párov, ako vravíš, má problém už s týmto, čo by bolo pre mňa dosť stresujúce. A vy sa ako dlho snažíte?

manucao
17. jan 2014

@rybkaa Ahoj, my sa snazime necela dva roky..neviem presne kt. mesiac sme sa zacali milovat na plno..tusim to bol april 2012. Dost dlho..Ani sa to nezda..v tom case sme kupili ten dom a nasledne prerabali..ale to som uz spominala..Viem, ze koncom leta 20132 sme si povedali, ze by trebalo nieco urobit, ze ci niekde nie je problem. Manzel isiel na spermiogram a odchadzali sme s vybornym vysledkom..tak nam to povedala pani..kt. dala manzeloliv do ruky papier kde bolo vsetko vypisane.. Boli sme v Kosiciach v CAR. A tak s jeho vysledkom som isla za svojim gyndosom a ten ma poslal na sono, kt.bolo dobre vsetko vporiaku, zobral mi krv zapal som nemala a tak ma poslal na prefuk vajcovodov..kde tiez bolo vsetko dobre. Robil mi to primar, manzelov kamarat a viem ze ked som odchadzala presne 2.12.2013 mi to robil tak povedal, ze aj napriek tomu ze vajcovody boli priechodne, ciste, tak ta kontrastna latka ich este precisti..ludovo povedane premaze..xixix..a odporusil mi kupit inofolic.Vitaminy. A tak som ich zacala brat tusim 4.12 a beriem ich stale. Dve sacky na den. Ovulaciu mam vyraznu..to zo mna tecie a tak ma strasne picha do vajecnikov ze ked si sadam, tak vidim vs. svatych..aj pri chodzi..Prvy cyklus po prefuku som nebola tehotna, ale to je aj dobre..to mi povedal aj primar, ze mame si dat po prefuku pauzu mesiac..lebvo ta kontrastla latka predsa len je v tele..nech vyprsi a tak po novom rokku ako mi skoncila mrcha a nasledne som mala ovulaciu tusim od 2.1 tak sme sa milovali ob den...a teraz my som mala dostat..sobota respektive nedela..a som velmi zvedava..MOzno sa podarilo..kto vie..kazdopadne co som doma som spokojna...mozno to malo pozivitny vplyv na vsetko...Ja poznam tiez vela parv kde su obaja chori..aj on ma zle spermie, aj ona nemava ovulaciu..strasne je toho vela..ale poznam aj pary kt. su uplne zdravi a nemozu..proste priroda nechce

hennyinnsbruck
17. jan 2014

@manucao deti nemame okrem psa a 2 hadov 😀
2roky sa snazite?? uau,...my tak na plno od decembra, moj bol zaciatkom mesiaca na spermiograme vsetko je ok chvalabohu, uz len moj cyklus nech sa upravi 😖 naposledy som bola tusim v novembri u lekara, ovulka bola len tie dlhe cykly 😠

manucao
17. jan 2014

@hennyinnsbruck to je hlavne ze manzel ma dobry spermiogram..teba uz Dr. nastavi..ale ked ma chlap lenive spermie..tak je to tazke...takze sa teste...a tych hadov...brrrr..az ma mrzarilo..ja ked vidim v telke hada prepinam..klobuk dole..mat toto v byte tak nespim

hennyinnsbruck
17. jan 2014

@manucao ja som sa tiez zhrozila ked s tym prisiel!! Slovo had znamenalo premna slizke volaco...no opak je pravdou...prijemny na dotyk a ked sa okolo ruky alebo krku ovinie je to krasa citit ten sval ako sa hybe 😀

Prvy ktoreho sme kupili je nadherny...bielo-hnedo-cierny proste nadhera aj drahy bol.za dobru cenu 800e sme ho zohnali v nemecku..inak stoja kolo 1200e. Vela penazi ale dozije sa kolo 20-25 rokov.je zvyknuty na ludi neutoci, nehryzie super hadik

Druhy ten je magor agresivny 😀 bol lacny...len kolo 150e...sa stale smejem ked moj im meni vodu. Pouziva kuchynsku rukavicu 😀

Co sa tyka spermosiek som ozaj rada...vsetky vysledky daleko nad minimom co je super nato ze je fajciar,ma malo pohybu a ma jemnu nadvahu 😀

manucao
17. jan 2014

@hennyinnsbruck tak fakt klobuk dole..ja by som sa toho nedotkla ani prstom..prepac, ale mneje to strasne protivne..aj manzel ma na hada averziu..prepac...ale obdivujem ta...ja som sa bala ze moj bude mat zly spermiogram, lebo ma stresovu pracu, ale nastastie tiez Ok..aj ja som fajn..pravidelny cyklus vsetko dobre ale nedari sa..hmmm..priiiroda si robi co chce

hennyinnsbruck
17. jan 2014

@rybkaa 10tkovymi som testovala....

Ved uvidime veru o par dni.
Co mi strach nahana...dnes ma divne brucho bolelo...na boku. Taka tupa bolest,nie pichanie ani menstr bolest...dufam je vsetko ok v mojej brusnej dutine. .. 😖

hennyinnsbruck
17. jan 2014

@manucao nemusis sa ospravedlnovat 😀. 9 ludi z 10 nemusi hada 😀

No chvalabohu ze aj on ma spermie ok 🙂

priroda je mocna carodejka, citala som si tvoj prispevok, ono to raz vyjde,...ja som stresovala aj koli tomu ze taham na 30tku, potom som si myslela ze ak by to hned nevyslo nebola by som prva ani posledna co rodi,, neskor,, 😎

hennyinnsbruck
17. jan 2014

@zuzik1927 priznaky mozu prist neskor 😀

rybkaa
17. jan 2014

@hennyinnsbruck nebudeš prvá ani posledná rodiť neskôr....ja budem s tebou, neboj nič 😀 tiež už budem stará škatuľa, kým porodím :D

manucao
17. jan 2014

@hennyinnsbruck ja som mala prvu dcerku v 26 a teraz mam 34...hmmm manzel v auguste 38..takze pokrocily vek..ale zase ako sa to vezme..celebritky maju aj neskor..ale s nimi sa neda porovnavat..to su pipiny..

hennyinnsbruck
17. jan 2014

@rybkaa 😀 😀 to si dobre napisala...

@manucao Hej?? Tak potom som este mladunka 😀 srandujem!!! 😉
Moja znama v 37porodila..a vse je ok...veru celebritky rodia este v pokrocilejsom veku takze my mame vlastne casu dooost... 😎
Takze ziadna panika dievcence 😀

rybkaa
17. jan 2014

@hennyinnsbruck a @manucao nechala som si vyrátať ovulu a plodné dni podľa Jonáša, podľa laických výpočtov na nete mi vychádzajú plodné dni presne keď mám MS, čo je blbosť,tak som zvedavá, čo mi pošlú 🙂

hennyinnsbruck
18. jan 2014

@rybkaa no tak to som zvedava 😀

zuzik1927
18. jan 2014

@hennyinnsbruck no uvidime, ale to cakanie je strasne...

hennyinnsbruck
18. jan 2014

@zuzik1927 ja menstr stale nic....nemam dobry pocit z toho 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre