Snažilky október 2013

ingrid2410
16. okt 2013

ahojte snazilky tak aj ja som jedna ktora sa ide pokusat tento mesiac o druhe babo

rybkaa
27. jan 2014

@sue nemusíte menej často, okolo ovu je to ideálne 🙂 a okrem toho aj príjemné a ako vraví @nair, môžete nám byť vzorom, lebo mne sa o takej frekvencii môže len snívať, keďže mm robí na smeny a sa často míňame 😖 Ale som kdesi čítala, že snažiť sa častejšie ako každý druhý deň nie je dobré na zdravé spermie, že potrebujú čas dozrieť a tie dva dni sú optimálny čas, ak je frekvencia zase nízka (že raz za týždeň - 10 dní), tak sú spermoše zase staré 🙂 takže tak raz za 2-4 dni je optimálne 🙂
Meranie teploty je fajn, hlavne sledovať, ako teplota v grafe zobrazuje ovu - ten môj sa podobá skorej na vysokohorský reliéf, ale nevadí 😀 snáď sa ustáli, dnes trošku ružovo špiním, ani keby sa mrcha blížila, tak som zvedavá, kedy sa dovalí, lebo podľa aktuálneho grafu ju neviem predvídať ani náhodou 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/Rybkaa

zuzik1927
28. jan 2014

@hennyinnsbruck noo ved jasne, vzdy je nieco prednejsie ako dr. 😀 toto je najhorsie ked sa vysadi HAK ze potom je vsetko take rozhadzane, osobne s tym skusenost nemam, ale vela kamosiek mi o tom hovorilo...ale bude dobre, trosku casu tomu treba a vsetko bude ako ma..

hennyinnsbruck
29. jan 2014

@zuzik1927 ano po vysadeni hak je u niektorych zien cyklus paradne rozhadzany...
Ja som mysela ze kesd mi vtedy prva prisla po troch mesiacoch ze uz bude dobre a bude stale chodit...

Otazka je ci je lepsie cakat kym sama dorazi alebo to riesit s lekarom.lebo ked som hak vysadila som cakala a cakala....

nair
29. jan 2014

@hennyinnsbruck Možno by bolo dobré riešiť s lekárom, či a koĺkokrát treba ešte čakať alebo bude lepšie, keđ tomu pomôže on.. 😉

hennyinnsbruck
29. jan 2014

@nair tiez si myslim..dnes mu volam ale az od 14tej ordinuje...

rybkaa
29. jan 2014

@hennyinnsbruck test furt biely? to už dáka zrada bude či čo....alebo žeby sa ti zas test predĺžil? no som zvedavá, ale hádam to nebude nič zlé

minuska777
29. jan 2014

ahojte baby ! dlho som tu nepisala ale nejak ma zase chytila depka a ani sa nemam komu vyrozpravat.snazime sa od septembra o babo a stale nic. Mam len 24 rokov a nepride mi to na moj vek normalne , najhorsie je ze moj lekar to nijak neriesi uz som z toho normalne frustrovana, niekedy mam pocit ze sa uz na to vybodnem lebo sa mi stale nechce s priatelom hadat kazdy mesiec ,ako to riesite vy ked pride na Vas taka depka?? snazila som sa aj na to nemysliet a mat nejake hobby len nejak mi to stale neda...

nair
29. jan 2014

@minuska777 Ahoj. Podľa mňa je to aj v Tvojom mladom veku normálne.. Teda štatistiky hovoria, že to je normálne. Ale viem, že to je pre Teba malá útecha, však to všetky poznáme, nás nezaujímajú štatistiky, nás zaujímame my 🙂 Prečo sa kvôli tomu s partnerom hádaš? Netlač na neho, budete z toho obaja nervózni.
Ja riešim depky sladkosťami, ale našťastie sa mi míňajú vianočné zásoby a od pondelka začínam cvičiť, snáď mi to vydrží dlhšie ako deň 🙂 🙂
Mne pomohlo to, že už dva mesiace nesledujem žiadne symptómy, teplotu, nesledujem aký DC som.. a mám veľa práce, takže na sledovanie sa a ani na depku čas jednoducho nemám.
Inak, ak nie si spokojná s lekárom, vymeň ho, vidím, že si z LM, podľa mňa tu je z koho vyberať.

hennyinnsbruck
29. jan 2014

@rybkaa moze byt ze len hormonom sibe...buducu stredu mam termin, tak uvidime co bude,...ak dovtedy pridu tak ok ak nie tak pokecam s dokim nech nieco somnou robi 😀

minuska777
29. jan 2014

@nair hadame sa preto lebo ja mam stale pocit ze sa snazim len ja a ze jemu ako by to bolo jedno.ja tiez ziadne symtomy nesledujem max sa snazim aby sme mali sex aspon kazdy druhy treti den....len mi nejde do hlavy ze stale nic uz si pripadam ako neplodna , azijem v Škotsku ale inak pochadzam z LM a s lekarom to je tiez tazke lebo tu ti nikto gynekologa neda zo v setkym chodis k obvodnemu , gyn maximalne ked mas neviem ake zdravotne problemy inak vsetko riesi obvodny a ten mi povedal ze az ked do 12mesiacov neotehotniem to bude riesit , inak mam jes len kyselinu listovu a to je vsetko

zuzik1927
29. jan 2014

@hennyinnsbruck podla mna by si mala ist k lekarovi, mozno tomu treba len nejako dopomoct, vies stale cakat a dokedy...podla mna cim skor sa objednaj a chod, aj keby ms prisla.. 😉

nair
29. jan 2014

@minuska777 To nie je tak.. Ak Ti povedal, že dieťa chce, tak ho chce, chlapi o tomto nevedia hovoriť, to len my baby potrebujeme všetko donekonečna rozoberať. Prečo by si mala byť neplodná, pokiaľ si nemala a nemáš zdravotné problémy, nie je dôvod na obavy. Aj ja mám občas čierne myšlienky, ale stále si hovorím, že to asi ešte chce nejaký čas.. A ak sa nám ozaj dlhodobo nebude dariť, tak to budeme riešiť. Dnes dokáže medicína zázraky a je len málo párov, ktoré, pokiaľ pre to ozaj urobia všetko, nesplodia dieťatko.
To je nič moc, že musíš čakať rok.. U nás je to tiež štandardne tak, no záleží aj na lekárovi - ten môj chce už po polroku snaženia robiť ďalšie vyšetrenia.. no my to asi dobrovoľne necháme tak a asi budeme ten rok skúšať bez lekárov.
Na Slovensku nebývaš na dlhšie? Nedá sa Ti zájsť ku gynekológovi tu? Alebo si tu neplatíš poistenie?

majkuska
29. jan 2014

Ahojte. Tak ja dom vcera bola u gyn. urobil mi UZV na lavej strane pekny 25 mm folik tak len ci praskne. Povedal ze by to tak vcera vecer alebo dnes mohlo prasknut tak som zvedava, pre istotu sme to dnes poistili.🙂 Tiez ma poslal. A UZV prsnikov koli tonu hnisu ci vytoku ci co to bolo. Lavy je v pohode a pravy mliecne zlazy porozsirovane. Vraj sa mi tam mozu tvorit mliecne cysty a zaroven praskat ale ze to treba sledovat co sa z toho vykluje.Prolaktin mi dal tiez vysetrit.

majkuska
29. jan 2014

A zabudla som dnes som 16 DC. Ale stale mi drzi ten pocit ze mi to je jedno ci otehu, tak len nech vydrzi🙂

hennyinnsbruck
29. jan 2014

@zuzik1927 no pojdem aj ked ms pride...porozpravam sa s nim aspon lebo takto to nepojde,ja neviem cakat mesiace kym sa upravi cyklus,ak sa vobec upravi...nech mi pomoze nejakymi tabl, aspon kym sa babo nepodari.po porode mi bude jedno aky cyklus mam 😀

zuzik1927
29. jan 2014

@hennyinnsbruck ja to iste hovorim, teraz nec sa upravi, nech sa podari..a potom mi je to uz tiez jedno...a treba ist, lebo teraz tak dlho potom mozno dlhsie, aspon povie co je vo veci...inac som ti chcela povedat, ja co beirem tn gynex...stale ovu na cca 25DC a teraz som 9DC a mne sa zda ze zacina vytok spojeny s ovu...tak mozno to predsa len pomoze aspon upravit cyklus...uvidime co bude dalej..mozno si uz vymyslam 😀

hennyinnsbruck
29. jan 2014

@zuzik1927 to by bolo fajn keby ozaj pomohol...podlamna si nevymyslas 😀 ved uvidis... 😉

zuzik1927
29. jan 2014

@hennyinnsbruck no to by bolo, az divne by to bolo keby bola tak skoro 😀 nezvyk 🙂 som zvedava aj na zajtrajsiu teplotu, je vyssia ako bola minuly cyklus pred ovu..uvidime..

hennyinnsbruck
29. jan 2014

@zuzik1927 divne nedivne treba snazilkovat!! Nikdy nevies.... 😀

zuzik1927
29. jan 2014

@hennyinnsbruck noo ved naposledy bolo v nedelu, dneska mu nedam spat 😀 a aj ked to nahodou este nie je tak aspon preventivne 😉

hennyinnsbruck
29. jan 2014

@zuzik1927 😀 veru aspon preventivne 😉

minuska777
29. jan 2014

@nair na sr uz nebyvam dva roky zijeme s priatelom v Edinburghu ,zozaciatku ked sme sa este o dieta nepokusali som lekarov nejak neriesila ,ale pred pol rokom ked som zasla ku obvodnemu ze chceme dieta ze nech mi odporuci gynekologa lebo neviem ako to tu chodi,tak mi len povedal ze ked sa nesnazime este rok a nie su nejake vazne problemy tak ku gyn neposielaju,tak som ostala z toho dost v soku .No a pol roka sa pokusame ako vravim a nic,No a co sa tyka gynekologa na sr ,neplatim si tam poistenie kedze zijeme tu ,pride mi to zbytocne ked idem na sr raz do roka na 2 tyzdne .hm len skoda ze tu v UK to je tak ako to je tu aj na ultrazvuk cakas dva tyzdne + dalsie dva na vysledky u obvodneho kedze na sono ides do ineho centra ako mas lekara.Na sr ti gynekolog hned spravi sono a hned ti povie co a ako,je to tu zdlhave vsetko ....zlate dobre slovensko a gynekologovia 🙂

zuzik1927
30. jan 2014

@hennyinnsbruck ved bez toho to nepojde 😀 😀 uz chcem aby sa to upravilo a nech to je ako ma.. 😉

hennyinnsbruck
30. jan 2014

@zuzik1927 veru... 😖

nair
30. jan 2014

@minuska777 Viem, že aj v iných krajinách je to tak ako u Vás. A my večne nespokojní Slováci sa stále sťažujeme na naše zdravotníctvo 🙂
Potom asi veľa možností nemáš, iba vydržať.. a aj keď je to ťažké, skúsiť to neriešiť.. rok zbehne rýchlo, neboj.. Si mladá, užívaj si chvíle s partnerom, lebo keď budú deti, tak až kým odídu z domu nebudete mať na seba toľko času, čo teraz 😉 Mne konkrétne pomohlo to, že som si trošku sebecky predstavila o čo všetko prídem s rodičovstvom 🙂 Takže všetko je o uhle pohľadu, v tomto prípade asi treba momentálne hľadať skôr mínusy, a nie plusy..
Alebo to vidieť reálne, aby Ťa to na druhej strane zasa úplne neodradilo 🙂
.. no a možno napokon pôjdeš za gynekológom skôr ako o rok 😉 Držím prsty.

zuzik1927
30. jan 2014

@hennyinnsbruck uz mas termin? myslim k dr..😀

nair
31. jan 2014

Čaute baby, čo máte nové? Nikto nič nepíše, normálne mi chýbate, asi som si Vás obľúbila 😉 😀
Idem sa Vám aspoň pochváliť, že sa opäť vraciam k svojim dobrým návykom, dúfam, že mi to čo najdlhšie vydrží!! Včera som bola na plavárni, kúpila som si permanentku, takže budem nútená ozaj tam chodiť 🙂 A od pondelka začínam cvičiť. Teraz je to vonku také ani - ani, behať sa nedá, lebo nemám dobrú obuv do snehu a je ho málo, takže lyžovať sa tiež takmer nikde nedá.. 😠 To je teda zima..

rybkaa
31. jan 2014

@nair ja som taký lenivec na cvičenie, že aj permanentka by mi prepadla 😀 Ale je dobre, že si sa na to dala, vyvetráš si hlavu, kiež by som sa tiež k niečomu primäla 😀

nair
31. jan 2014

@rybkaa Ja mám také životné etapy: ako dieťa som bola lenivá, na strednej a výške aktívna, teraz som zasa lemra.. a mám pocit, že je opäť čas na zmenu 🙂
Permanentka platí celý rok a bola som s kamoškou, takže ju možno budeme míňať dvojmo 😉 U mňa je to hlavne o tom, že robím z domu a keď mám toho veľa, tak je ozaj jediný môj pohyb výlet do potravín alebo pár hodín týždenne pri upratovaní 🙂

Prajem všetkým pekný víkend, či už bude aktívny alebo pasívny, hlavne nech je podľa možností plodný 🙂

hennyinnsbruck
1. feb 2014

@zuzik1927 hej v stredu vecer....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre