Snažilky október 2013

ingrid2410
16. okt 2013

ahojte snazilky tak aj ja som jedna ktora sa ide pokusat tento mesiac o druhe babo

rybkaa
9. mar 2014

@nair asi je niečo vo vzduchu, tiež som najprv špinila, potom ledva dva dni normálne a potom zase len špinenie, no kašlem na to, aspoň že dačo vyliezlo zo mňa konečne 🙂

nair
9. mar 2014

@rybkaa Jasne, ideme na to 😉

ddanaa
10. mar 2014

ahojte, tak som si vas precitala po vikende a uvidime ci MS dojde alebo nie...je v plane zajtra

hennyinnsbruck
10. mar 2014

@ddanaa drzim palceky aby neprisla 🙂

Ja vcera a dnes mala divne boliestky v podbrusku ☹ nie silne ale divne..nepoznam take na sebe...ktovie co to,a dnes biely vytok.zeby ovu? Sak testy nic neukazuju..,dnes som sa nato aj vykaslala..vzdala som to 😀
Ked to ma prist to pride....

rybkaa
10. mar 2014

@hennyinnsbruck ja neviem, čo ti to tak štrajkuje 😕 ja by som asi skúsila tú teplotu merať, aspoň mesiac, už len zo zvedavosti, či aspoň teplota naznačí ovu, aby si do budúcnosti aspoň približne vedela, či je či ni či čo 😀 a čo sa týka tých dlhých cyklov a jedného tvojho spiaceho vajka....nie je to nejako tak, že počas toho cyklu máš aj 2x ovu? vieš ako, že máš MS, potom dllllllho nič, kým príde ďalšia, že či proste nekrámuješ len z jednéh ovajca vyditeľne a z toho druhého len špiníš alebo nič, no napriek tomu či neprebehne ovu akoby ms z toho spiaceho vajka bola....neviem či mi rozumieš, neviem to takto vyjadriť, len ma to tak napadlo, že či dlhé cykly nemajú takúto nejakú spojitosť s lenivým vajkom 🙂

hennyinnsbruck
10. mar 2014

@rybkaa som sa zasmiala ako si to napisala 😀
Hej pochopila som ta asi 😀
... ale nie je to tak ze v jeden mesiac je ovu z jednej strany a v dalsi z druhej? Lebo nevravel nic nikdy ze by nebolo nieco ok...len ako naposeldy ze jedno pracuje druhe odpociva nema to by tak?
Som z toho jelen i z mojho tela 😠
Mozno skusim bazalku ked bude krpec u nas i tak budem musiet vstavat o 6tej aby som s nim zbehla dole sa vycurat... 🙄
Alebo v naj pripade(comu neverim)sa uhniezduje krpcatko.ktovie...ja citala ze ked tmavnu ovu testy sa ma testovat 2x denne aby sa vrchol nepresvihol co sa umna mohlo stat teoreticky...ach jaj...uvidime..
10.2 som mala menstr naposledy, takze uvidime...

hennyinnsbruck
10. mar 2014

@hennyinnsbruck ...alebo dostanem menstr preto tie divne pocity a vytok... 😀

hennyinnsbruck
10. mar 2014

@rybkaa to malo byt tebe 😀

rybkaa
10. mar 2014

@hennyinnsbruck mali by vymyslieť ešte testy blížiacej sa MS 😀
no ono je to tak, že jeden mesiac pracuje jedno vajko, druhé spí a druhý mesiac naopak. Nemáš to ty tak, že ti jedno vajko spí furt? či som to zle pochopila vtedy? už neviem...ja som to myslela tak, že je jeden mesiac máš normálne ms povedzme vpravo, riadne ovulku a potom má prísť ms zľava, no keďže to vajko spí, tak ms nedojde (alebo je len slabučko viditeľná) a potom prebehne ovu z ľava a potom zase MS sprava, preto taký dlhý cyklus sa zdá, hoci možno prebehli už dva...píšem ako maďar 😀 napadlo ma to preto, že som tiež mala teraz normálnu ms, ale minulý mesiac len ledva špinenie a pritom bola, naznačili to teploty aj následná ovu....takže to meranie teploty môže veľa naznačiť, preto by ti to možno pomohlo merať....a čo tie testy? už ti blednú? či?

hennyinnsbruck
10. mar 2014

@rybkaa to by bolo skvele!!! Test bliziacej sa MS 😅
Asi si zle vtedy pochopila 🙂 stale bolo vse ok ked som bola u gynekologa tak sa vyjadril ja mu verim 😀

No jeden den bol krasny duch dost silny-ale nie ako test ciarka a potom zase nic...mozno aj prebehla ktovie,kedze som nemerala potom dva x denne..
Ozaj by nebolo na skodu si merat teplotu... 😠

rybkaa
10. mar 2014

@hennyinnsbruck jaj sorry, tak už v tom mám potom guláš, potom je všetko v najlepšom poriadku 🙂
meranie je ok, zvykneš si na to, ja už vstávam aj bez budíka na siedmu, zmeriam za pár sekúnd a spím ďalej 😀 môžeš začať hocikedy, nemusíš čakať na začiatok MS, stačí ti hocijaký teplomer, aj klasický ortuťák, len sa ním meria aspoň 5 minút, kým digi len pár sekúnd, ja som si kúpila bazálny teplomer (meria na 2 desatinné miesta) a je presnejší. Budeš mať dobrú motiváciu, keď vstaneš ku krpcovi, rovno pomeriaš a utekáš 🙂 Tak je možné, že si nevystihla vrchol testu a ovu bola, čo by bolo super 🙂 neskúmaš ani hlien?

hennyinnsbruck
11. mar 2014

@rybkaa 🙂
Od kedy je jarne pocasie som bez budika kolo 7-7:20 hore...ty dnes sa mi snivalo ze som pocula tlkot srdiecka babetka!!! jeeeeezis maria co ja mam za sny 😀
Ked pojdem na svk tam kupim teplomer-buduci vikend ideme tu su iste drahe.
Moja v skumani hlienu sa este horsie vyznam ako v merani bazalnej 😖
Ako sa to robi?

nair
11. mar 2014

@hennyinnsbruck Podľa mňa (a aj podľa môjho malého súkromného výskumu na sebe samej) by mal byť biely hlien príznakom, že je po ovu.. Alebo že si tehu, to ale z vlastnej skúsenosti nemám 😉 To by každopádne znamenalo, že sa blíži výsledok.. 🙂
Mne Dr. k ovu testom nepovedal nič, keď som u neho bola ešte som ani poriadne nevedela, že také niečo existuje 😀 Ale keď som hovorila, že si meriam teplotu, tak na to hovoril, že to nie je nejak spoľahlivé, že najlepšie je sledovať hlien.. No len jemu sa to hovorí, keď ho sleduje už celé roky a na stovkách pacientok 😀 Ja mám v tom guláš, asi dva mesiace som sa snažila, cca som to odhladla, ale aj vďaka tomu, že som vedela, na kedy to mám odhadnúť, keďže môj cyklus je obyčajne ok.
Inak, som sa na sebe dobre zasmiala.. Písala si, že možno skúsiš bazalku.. A ja v prvom momente: Bazalku, to nepoznám, aj to pomáha? Musím vygoogliť!! 😀 Myslela som bylinku, už som zmagorená z tohto koníka 😀 😀
Vidíš, budeš mať krpca, budeš to mať s meraním pár týždňov ľahšie, skús teda..
@rybkaa Ja som to tiež pochopila tak, že Henny je ok, že to spiace vajo bol momentálny stav v jednom cykle 🙂 Nestraš ju tu 😉

rybkaa
11. mar 2014

@hennyinnsbruck čo sa týka merania BT, dobrá stránka je toto http://merenibt.xf.cz/index2.html tu nájdeš veľa vecí okolo toho, aj ako zapisovať do grafu, odporúčam fertilityfriend.com, tam aj pekne vyznačuje ovu 🙂
skúmanie hlienu je ťažká matematika, v tom aj ja ešte občas blúdim, dôležité je rozoznať bliekový hlien, kukni tu http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...

rybkaa
11. mar 2014

@nair tak to som sa dobre pobavila na tej bazalke 😀 do jedla viacej pridávať? 😀
nechcela som ju vyľakať, ja mám v koňovi už tiež bordel, kto čo napísal a ako to myslel, som nechápavá no 😀 dakedy som bola blondína 😀

nair
11. mar 2014

@rybkaa Ja som blonďatá celý život, takže mám tiež výhovorku na bazalku 😀 Poďme rozširovať po MK, že dobre zaberá 😝

ddanaa
11. mar 2014

@hennyinnsbruck no ja som ho mala v den ocakavanej MS a bola som tehotna a MS neprisla tak uvidis

rybkaa
11. mar 2014

@nair sa posíkam 😀 a ver tomu, že aspoň polovica by tomu uverila a kupovla bazalku na kilá 😀

nair
11. mar 2014

@rybkaa Veď práve.. Ktovie, čo všetko, čomu sme tu už uverili my, sú dopletené informácie.. Ale keď to má pomôcť ako placebo, prečo nie 😀 😉

ddanaa
11. mar 2014

tak ja mam otazku: ako je to s tvrdostou krcku? kedy ma byt na spodu a tvrdy ? ja som dnes 30DC a akurat som spozorovala krcok tvrdy ako gulicka, biely vytok

rybkaa
11. mar 2014

@ddanaa o krčku čítaj tu http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...
keď ho máš dole, že ho vieš hneď dosiahnuť, tak sa blíži ms, vtedy je aj tvrdý, v tehu je vysoko a tvrdý, vylučuje biely výtok

ddanaa
11. mar 2014

@rybkaa no len dobra otazka co je nizko a co vysoko🙂 ako neni ze uplne nizko, musela som sa posnazit ho dociahnut, ja uz neviem to ma len tak napadlo, uvidime ci pride, mala by dnes🙂

rybkaa
11. mar 2014

@ddanaa čo je nízko a čo vysoko zistíš až keď to budeš sledovať pravidelne, odporúča sa min. 2 mesiace skúmať 🙂 ja som z toho tiež pako, či je otvorený či zatvorený, to rozoznám len s ťažkosťami, ale už viem rozoznať či je vysoko a tvrdosť, chce to zvyk 🙂 ja to rozoznám už tak, že keď je nízko, dosiahnem ho hneď na pol prsta, ak je vysoko, tak musím strčiť celý prst, treba to robiť vždy v rovnakej polohe, najlepšie v drepe a rovnakým prstom, najlepšie prostredníkom...no zábava jak sviňa 😀

ddanaa
11. mar 2014

@rybkaa hehe tak podla tvojho navodu je vysoko ked je na cely prstenik🙂 pekne sa bavkame len co je pravda🙂

rybkaa
11. mar 2014

@ddanaa no hej, to je potom vysoko 🙂 noooo pred ms býva dole, žeby tehu? 🙂 kedy máš dostať ms?

ddanaa
11. mar 2014

@rybkaa dnes

ddanaa
11. mar 2014

@rybkaa krcok stale vysoko s bielym vytokom a tehu test negativ

hennyinnsbruck
11. mar 2014

@nair 😀

Bazalka-kuchyna vidite to ma nenapadlo 😀 😀
Budem musiet potom studovat precitam link potom...skusim 2-3mes asi....

@rybkaa ale co sa mne dnes snivalo...ze som pocula tlkot srdiecka babetka 🙂
Mne sa snivaju veci vecer som vela citala MK 😀

nair
11. mar 2014

Baby mne sa už asi 3x snívalo, že som tehotná a raz som už aj bábo mala 🙂 Henny, máš pravdu, idem odtiaľto takto večer radšej preč 😀

rybkaa
11. mar 2014

@hennyinnsbruck mne sa predtým ako som otehu snívalo, že ležím tehotná v nemocnici s bruchom a idem rodiť a nikto z rodiny ani lekári neverili, že som vôbec tehotná, len ja som to vedela 🙂 pár dní na to som zistila, že som naozaj tehotná 🙂 takže - kupuj test, je to znamenie 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre