Snažilky október 2013

ingrid2410
16. okt 2013

ahojte snazilky tak aj ja som jedna ktora sa ide pokusat tento mesiac o druhe babo

hennyinnsbruck
11. mar 2014

@rybkaa 😀 uprimne, napadlo ma to tiez ze mozno to je znamenie,aj s takym prijemnym pocitom som sa zobudila, dokonca s velmi prijemnym...ale potom ako som sa ozaj prebrala som si myslela,tak sko som pisala to asi koli MK 😀
Inak mam 14 tehu testov doma 😀

minuska777
11. mar 2014

@nair
@rybkaa
@hennyinnsbruck caute baby my sme sa mojim rozpravali ze by sme sli zaciatkom juna na dovolenku aaa mna tak napadlo co ak dovtedy otehotniem?? ale na dovolenku by som rada sla 😀 len mam teraz dilemu ci sa moze letiet na zaciatku tehu (ale to len cisto teoreticky) mozno do juna neotehotniem ...uz som uvazovala ze ak teraz dostanem MS ze do juna nebudeme snazilkovat hmm tak neviem, viete nieco o tom?? lebo niektori tvrdia ze sa moze letiet ini zas ze v prvom trimestri nie fuu som z toho jelen (ale nechcela by som prerusovat snazilkovanie) 🙂

rybkaa
11. mar 2014

baby, sorry, som to doplietla s tým krčkom, v tehu má byť mäkký, dlhý a zavretý, už si to napíšem, nech nezabudnem 😀

rybkaa
11. mar 2014

@minuska777 no to sme na tom rovnako 🙂 my ideme na svadobnú cestu 3.7., už máme dovku rezervovanú a sme sa dohodli, že pôjdeme aj vtedy, ak by som bola tehu 🙂 všeobecne ak nie sú problémy, lietať sa môže, zákaz je vo vyššom týždni tehu, čo teda nehrozí, keby sa aj zadarilo....takže sa budeme pokúšať a nech to bude ako chce, poletíme, ideme na Thassos, čo je blízko, poletíme len 1 a pol hodinky, čo je v pohode 🙂 Takže myslím, že sa nie je čoho báť a rozhodne snažilkovanie neodkladajte, tu je o tom celkom fajn článok http://blog.pelikan.sk/lietanie-v-tehotenstve-n...

minuska777
11. mar 2014

@nair
@rybkaa
@hennyinnsbruck co by ste urobili vy na mojom mieste?(myslim tu dovolenku) 😨
a co inak ako sa mate? ja som dnes 22DC biely vytok tak uz po ovu ..., hmm pocity ziadne na nic zatial len ma sem tam pichne okolo vajecnikov....strasne sa tesim na tu dovolenku lebo sme spolu 2roky a bola by to nasa prva spolocna pri mori , ale aj babo by sme chceli velmi ale zas ak by som nemohla letiet tak by som ozelela dovcu kvoli babu ...ved zdravie dietata je na prvom mieste 🙂

minuska777
11. mar 2014

@rybkaa jeeej moja ani nevies ako si ma potesila 🙂 my este len vyberame dovcu bud cyprus alebo spanielsko aa vdaka za link preciitam 🙂urcite by som to nechcela odkladat

rybkaa
11. mar 2014

@minuska777 no to tiež nie sú také vzdialené miesta,to by mohlo byť v pohode 🙂 a nie je to ani žiadna mega exotika, kde by si podstupovala nejaké riziko, že muchy CC alebo komáre nabité maláriou 😀 tak myslím, že ak aj budeš tehu a nebudeš mať žiadne problémy, kľudne môžeš ísť, prípadne sa na to pospytuj svojho dr. čo on na to, ale zrejme by to posudzoval už pri samotnom tehu, či to je riziko alebo nie 🙂
my sme už dovku vybrali, aj zaplatili, lebo pri mojej práci nemôžeme ísť na last minute, tak sme zobrali firt minute 🙂 no cestovka nám ako verným klientom umožňuje zmeniť cestujúcich, tak ak by sa niečo zvrtlo, že ozaj nebudeme môcť ísť kvôli tehu, tak pošleme niekoho z rodiny 😀 no ja by som strašne rada šla, ešte som neletela, chodievali sme len do Chorvátska alebo Grécka, no rovnako by to bola naša prvá spoločná dovolenka pri mori 🙂

minuska777
11. mar 2014

@rybkaa no my zijeme v Skotsku takze trolinku este blizsie ako zo sr 🙂 na exotiku by som si asi netrufla ...no len to je to ze sa moze stat ze nebudem moct letiet a prepadne to ale tak mozno sa bude dat nejak dohodnut v cestovke ...lebo tiez by sme to chceli bookovat v najblizsej dobe kym je to lacnejsie 🙂 ...to mate super ze sa vam to da vymenit za niekoho z rodiny....no uvidime ako to premyslime ...a inak rozmyslala som aj nad nejakymi testami na stitnu zlazu robil ti take DR.? ja som citala ze aj to moze branit otehu ,lebo na hormony mi dr uz robil aj ovu vraj mam ale na stitnu zlazu nie tak neviem ci mu zavolat a spytat sa co mi na to povie...

rybkaa
11. mar 2014

@minuska777 na štítnu mi nerobili žiadne zvláštne testy, prišlo sa na to náhodou....bola som chorá, mala som chrípku a keď ma obvoďák vyšetroval, prehmatal mi hrdlo a náhodou mi našiel drobnú uzlinku na pravom laloku, tak ma poslal do Ľubochne na vyšetrenia, chodím tam 2x do roka, vyšetria mi krv, sono a iné nič, zatiaľ je to v norme, nerastie to a hladina hormónov podľa krvi je tiež v norme, takže ma v podstate len pozorujú. Moja gyndoška povedala, že to tehu brániť nebude, kým nemám narušenú hladinu hormónov, takže záleží na tom, či máš toto v poriadku, asi by bolo požiadať o rozbor krvi ohľadom štítnej, tak skús zavolať, že čo ti povie, za opýtanie nedáš nič .-)

nair
12. mar 2014

@minuska777 Aj podľa mňa je lietanie v tehu ok, pokiaľ nebudeš mať zdravotné problémy, o čom sa potom prípadne poradíš s lekárom. Myslím, že to nemusíš dopredu riešiť, však občas sa stane, že dovolenka nevyjde aj z iných dôvodov, či zdravotných, pracovných alebo rodinných, môže do toho prísť čokoľvek. Moja kamoška žije mimo SVK a letela keď ešte nevedela, že je tehu, a potom ešte raz alebo 2x tam a späť a všetko ok. Je to individuálne.
My chodíme na dovolenky autom, a kam zájdeme, tam zakotvíme 🙂 Aj toto leto chceme ísť - ak bude horúce leto okruh celým Poľskom až k moru, alebo potom do Chorvátska, ak nebudem tehu, asi celkom na juh, ak by som bola, tak asi iba hore na Istriu.
Ja by som išla aj letecky niekam ďalej, no môj má najväčší pôžitok a relax z celej dovolenky vo chvíľach, keď si sadne za volant a vezieme sa krajinou 😀

rybkaa
12. mar 2014

@nair my sme sa rozhodli teraz pre lietadlo, lebo sme ani jeden ešte neleteli a ktovie, či ešte niekedy poletíme, chceme to využiť teraz, kým máme peniažky zo svadby a kým nemáme dietky 🙂 dnes ideme po nové autíčko do PP, tak sa tešíme ako blchy a potom zrejme tiež začneme chodiť na dovky autom kadetade po svete 🙂

minuska777
12. mar 2014

@nair som rada ze si dalsia co to schvaluje ,musela som pocut aj tu od vas nazor 🙂 presne ako pises moze sa stat hocico netreba predbiehat to mate super ze si len tak idete a niekde zakotvite ,my by sme nemohli kedze zijem na ostrova a dookola more 😀
@rybkaa moja presne ako pises kym niesu dietky lebo potom ktovie ci by to tak skoro slo ,ja som letela zatial len 3krat a je to v pohode pokial neletis velku vzdialenost ,ja som skoro cely len prespala 😀

minuska777
12. mar 2014

@rybkaa a co sa tyka tej stitnej asi sa aspon informuje u Dr. uvidim co mi povie ale potesila si ma ze to s otehu nesuvisi 🙂 u nas v rodine ma so stitnou problem len moja starka ale touz bude aj vekom

nair
12. mar 2014

@rybkaa @minuska777 Ja som letela viac krát, ale môj muž zatiaľ nikdy. Preto som ho minulé leto nahovárala nech ideme lietadlom aspoň na svadobku, že sa nám to už možno nepodarí, ale jemu sa nechce byť týždeň v jednom meste a nebodaj ležať na pláži.. a ešte je aj neplavec. Ja mám tiež radšej trochu aktívnejšie a poznávacie dovolenky, ale pár dní by som si poleňošiť vydržala 😉 No napr. fakultatívne výlety so sprievodcom a celou skupinou turistov by sme nezvládli ani jeden.. Takže jedine si požičať auto, no neviem čo to stojí.. proste samý problém 😀 Však ešte je čas, uvidíme, na čo ho nakecám..
Keď je takto pekne iba kukám von a rozmýšľam kam všade by sa dalo ísť.. Už sa teším na jar a leto 🙂

Inak, baby, dnes som urobila veľký krok 😎 Kúpila som tu od jednej baby Inofolic.. Dnes som 5.dc, a ešte kým mi príde.. Takže ak sa tento mesiac nepodarí, od budúceho cyklu som pokusný králik 🙂

minuska777
12. mar 2014

@nair ja praveze velmi potrebujem taky poriadny relax ,len tak lenosit na plazi a uzit si more 🙂 samozrejmost je aj obhliadka mesta a nejake pamiatky ,ale No.1 oddych 😀 u nas je dnes tiez krasne ako prava jar ,more tu sice mam ale to je aj cez leto ladove ...domaci sa tu v nom v pohode kupu ,ja by som sa neodvazila 😀 co sa tyka infolicu vyskusaj uvidis ,zeny tvrdia ze pomaha ....ja som nebrala okrem kyseliny listvoje nic ale minuli mesiac som si kupila fertility plus tu v Uk vraj No.1 na pocatie ,tak uvidim 🙂 ...kiezby sme boli dokonca leta vsetky tehotne 🙂

tamtadam
12. mar 2014

Ahoj @nair ... ja som ho mesiac pila 1x denne a dva mesiace po 2x denne - a nič :( mne nepomohol :(

ja čakám tento týždeň zas raz MS - a keď skončí tak idem rovno ku gynde - stále mám taký vnútorný pocit, že so mnou nie je niečo v poriadku :-/

minuska777
12. mar 2014

@tamtadam ahooj ako dlho sa snazite o babo?(ak sa smiem spytat) ..uz ti robili nejake testy?ked mas taky vnutorny pocit?

tamtadam
12. mar 2014

@minuska777 od októbra (ale aj september bol taký na nečisto 😀) ... okrem mňa mi ešte nikto žiadne testy nerobil - ale zato ja som sa natestovala ajajajajaaaaaaaaaaaj 😀 ovuláciu mávam každý mesiac - každý mesiac je aj využitá a stále nič ☹ nechce sa mi čakať do neviem kedy ☹ ... aj s bývalým priateľom sme skúšali niečo cez pol roka a nič ... MS mám nepravidelnú, a čím ďalej s horším priebehom - preto ten vnútorný pocit, že to má s tým asi niečo spoločné ☹

minuska777
12. mar 2014

@tamtadam my sa tiez snazime od oktobra a stale nic ...ale neprestavam dufat hormonalne som bodla Dr. v pohode aj ovulacia je ,tak len sa snazit ....ked pises ze si este za dr. nebola tak urcite chod spravi ti aspon hormonalny profil a ultrazvuk a aspon budes vediet na com si 🙂 a ovulaciu podla testov mas tak to je super

nair
12. mar 2014

@tamtadam No však uvidíme čo to spraví so mnou.. Kúpila som rovno tri balenia, skúsim najprv jeden denne.. Potom možno dva.. Potom dovolenku v lete.. 😀 A potom bude október a prejde rok snaženia a pôjdem chytiť Dr. za **** nech s nami niečo robí 😉
Vnútorný pocit môže čosi naznačiť.. ale never tomu, lebo sa o tom, že nie je niečo ok, natvrdo presvedčíš a to bude najhoršie. Radšej určite zájdi k Dr. a snáď Tvoje podozrenia vyvráti..

@minuska777 Ja som tiež nič nebrala, iba tak na skúšku alebo skôr zo srandy (aby som zapadla na MK 😀 ) som si občas urobila alchemilkový čaj a mala som aj nejaký B-komplex kde je aj kyselina listová.

Áno, buďme všetky tehotné, to by bolo skvelé 🙂

hennyinnsbruck
12. mar 2014

@minuska777 u nas to bolo tiez tak ze v juni dofca,ale kupili sme auto takze nic...ak by sa dovtedy podarilo by som sa poradila s doktorom ale ak je vse ok nemal by byt problem...v najhorsom pripade sa da aj autom ist niekam 🙂

minuska777
12. mar 2014

@nair moja ja dufam ze do oktobra sa to podari samo aj bez lekara 🙂 okrem vitaminov som nic neskusala sem tam alchemilku.....zatial to necham plynut do konca leta 🙂
@hennyinnsbruck ahoj ..hej hej aj kocky pisali ze ak bude vsetko OK tak by s lietanim nemal byt problem ..ale to je vo hviezdach co bude do juna a ako pises da sa potom vymysliet aj ina varianta 🙂

nair
12. mar 2014

@minuska777 Presne tak, v oktobri uz budeme chodit do poradne 😉 Ja som najprv chcela ist k lekarovi po pol roku, ale ten presiel nejak rychlo a necitim sa na chodenie po vysetreniach. Uvidim, co poviem v oktobri.. Ale ten rok je asi standard.. Velmi by som to chcela nechat na prirodu a max. skusam nejake doplnky.. ktorym aj tak velmi neverim a takyto moj pristup je cely zly ! 🙂 Treba verit !!! 🙂

ddanaa
13. mar 2014

babenky ahojte, ako tak citam, nechali ste sa uniest dovolenkou co je super a uvidime, ktora z nas nakoniec pojde🙂
ja som dnes 32DC MS nikde, biely vytok z krcku jak krem, test ukazuje neg tak uvidime....napadlo ma, ze bohvie aku citlivost maju tie tehu testy z ebay?

nair
13. mar 2014

@ddanaa Ja hovorím, že pár dní počkaj, skús prípadne aj iný test, a že držím prsty 😉

rybkaa
13. mar 2014

@nair inofolic odporúčam, mne pekne vrátil ms, a myslím, že aj čas do ovu sa mi skráti, minulý mesiac som mala až 22 DC, teraz to vyzerá, že bude možno na 14 DC, nechcem predbiehať, uvidím, čo na to testy a teplota, ale zdá sa mi, že zachvíľu je tu 🙂 takže si urobila len dobre 🙂
my sme s maminou chodili na poznávačky, s celou skupinou, dá sa to v pohode zvládnuť 🙂 ak nevydržíte ležať, skúste poznávaco-pobytové zájazdy, striedavo leňošíš aj chodíš po pamiatkach 🙂

rybkaa
13. mar 2014

@minuska777 presne to potrebujem aj ja - ležať hor pupkom 😀 keďže ideme na Thassos, je to maličký ostrov, tak si chceme požičať auto a povoziť sa po ostrove a popozerať aj pamiatky a zákutia 🙂 Už sa teším, už aby to bolo 😀

rybkaa
13. mar 2014

@tamtadam ahoj, rada ťa opäť vidím 🙂 ako sa máš, čo nové? čítam že chceš ísť k dr., asi by to bolo najlepšie, aby sa na teba kukol, že či je všetko ok, držím palce, nech je všetko v poriadku a konečne sa zadarí 🙂

rybkaa
13. mar 2014

@ddanaa nie je na teste napísané, aká je to citlivosť?

minuska777
13. mar 2014

@nair sme na tom rovnako ja tiez dako neverim vitaminom a cajikom ale aspon skusam A kedze som sa trosku preorientovala na tu dovolenku tak uz nad babo az tak casto nerozmyslam ,a dufam ze v oktobri nebudem Dr. potrbov na otehotnenie ale na tehotenske kontroly 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre