Sójové isoflanovoidy ako náhrada Clostilbegytu

soldi
1. dec 2010

rozhodla som sa zalozit tuto temu, aj ked neviem, ci najdem odozvu 🙂 , na pomoc vsetkym snazilkam, ktore do seba nechcu pchat umele hormony. na to, ze soja sa da pouzivat ako prirodny clostil prisla @elllla na zahranicnych forach. mnohym dievcatam pomohla otehotniet, su to vlastne prirodne estrogeny. tak ak niekto chcete, napiste a ja a mozno pride aj elka, sa s vami podelime o nase skusenosti 😵

zlatat
5. nov 2011

@sarafortuna Duphaston mám doma - ostalo mi asi na týždeň ešte z môjho predchádzajúceho tehu ... asi si spravím test, no asi až zajtra, lebo už nebude ranný s najväčšou koncentráciou HCG a ak bude pozit, tak si nasadím Duphaston

jania023
5. nov 2011

@zlatat nato aby ms dosla teplota nemusi klesnut mne sa to uz stalo tak..ale spinenie neznamena nic mozes spinit este aj 2-3dni a az potom nastane ms alebo proste uz nepride a to spinenie je akoze ms 😉

zlatat
5. nov 2011

@jania023 dík, ja som len z toho úplne mimo, lebo nikdy sa mi niečo podobné nestalo, vždy mi pekne prišla MS na 13.deň po ovulke , nikdy som nemala prem MS špinenie - teraz to úplne vyzerá ako slabá MS ... ale 9 dní LF ? No v každom prípade pre mňa záhada

jania023
5. nov 2011

@zlatat moze to byt stresom alebo sojou aj ja som to uz mala tak 😉

zlatat
5. nov 2011

@jania023 vážne? A ďalší cyklus si už mala normálny, taký ako si zvykla?

jania023
5. nov 2011

@zlatat Myslim ze som mala 2-3 cykly takto a potom uz normalne myslim ze to je asi od soji

zlatat
5. nov 2011

@jania023 ďakujem ti krásne, si ma ukľudnila

jania023
5. nov 2011

@zlatat 😉 to nevadi ze spinis ..to mozes aj v tehu ja som spinila az som z toho bola cela vystrasena uz som vydela pred sebou obraz ako som potratila 😀 ale nic to nebolo len nejake prasknute zilky a niektore baby maju na cca 9dpo hniezdenie no moze viest tiez ku spineniu lebo babo sa zavrtava do maternice a moze tam nejeka zilka prasknut..uvidis zajtra-pozajtra ale aj tak 12dni LF je dost malo skus papat vitamin B ten ti ju predlzi aspon o 2-3 dni 😉

zlatat
5. nov 2011

@jania023 vieš, len už to je také slabé krvácanie - síce väčšinou len na toaleťáku, ale trochu aj na vložke ... mi to pripadá, akoby začinala mrška. No veď uvidím zajtra, pozajtra, či sa to rozbehne alebo prejde.
Papám femibion 800 tam sú tuším aj vit.B že?
Ináč s 12 LF som už 2x otehotnela - aj keď to skončilo potratmi

jania023
5. nov 2011

@zlatat asi to bude tym ze je to malo na uhniezdenie a vo femibionu je dost mao tych B ciek kup si Bfoli tie su dobre

zlatat
5. nov 2011

@jania023 normálne tak sa volajú, že Bfoli? Ďakujem za tip, v pondelok naklušem do lekárne

jania023
5. nov 2011

@zlatat ano Befoli to je aj z kys. listovou..predlzi ti to LF a aj znizi prolaktin keby si mala vysoky..nieje to drahe

zlatat
5. nov 2011

@jania023 ďakujem kyselinu listovú tak-či tak musím brať ... to mi nakázala hematologička. A je to overené? Naozaj mi to predĺži LF? Dúfam, že z neho moc nepriberiem, lebo už teraz mám kopec kíl navyše, nepotrebujem ďalšie

jania023
5. nov 2011

@zlatat ale nie to su len vitaminy nie hormony 😀 pomozu ti ja z nim mam aj 17-18dni dllhu LF

zlatat
5. nov 2011

@jania023 super a kedy ich mám začať papať? Hneď na začiatku cyklu ?

jania023
5. nov 2011

@zlatat ja som zacala hned ako som ich kupila a bez prestavky

yeliel
16. nov 2011

Ahojte babule...zaujala ma vasa temicka a chcem vas poprosit o radu..
Chcela by som skusit aj ja tento zazrak,mam uz kadeco za sebou to je 3IVF ,a niekolkokrat som to skusala aj s clostylom ale tehu sa nekonalo.
Na pripravu pred IUI nebol ani jeden folik..
Mavam anoavulacne cykly ,PCO ..cize Ms chodi alebo vlastne skor nechodi kedy sa jej zachce.
Da sa fytosoja kombinovat aj s dupastonom ? lebo ja bez neho ms ani nedostanem .

@jania023 dakujem za odpoved v IP 🙂

sarafortuna
17. nov 2011

@yeliel , tak pri PCO veľmi soju neodporučujem, môžeš mať cystu alebo sa prestimulovať 😒 😒 😒
skôr to pomohlo kočkám ktoré aj mali ovulku ale nepravidelne...
Sarapis si neskúšala?
je aj sarapis fytosója ale v tvojom prípade by som skúsila najskôr obyčajný.
Prípadne Agnucaston... mne pri PCO pomohol - vraj ho už nemám- asi som mala vtedy vaječníky dokafrané s HAK - neviem.
DNes mám vaječníky "čisté" 🙂

andrejta
23. nov 2011

ahojte, moze sa na moj graf kuknut niekto odbornym ockom? Myslite, ze to vyzera na menzes? 😒 http://www.fertilityfriend.com/home/337d66
Dakujem za odpoved

mijadave
23. nov 2011

@andrejta je mi to luto, ale naozaj to vyzera na ms... ked BT klesne pod ciaru, zvycajne dorazi ms... ☹

andrejta
23. nov 2011

@mijadave aj som si myslela, tak mozno nabuduce, ale aj tak vdaka

mijadave
23. nov 2011

@andrejta nie je zac, hoci uvidis, ak dnes nedorazi, meraj aj zajtra 😉 nasla som par grafov, co mali takyto pokles, na druhy den narast a boli tehu, len je ich veeeeeeelmi malo.... ☹ kazdopadne drzim pasticky 😉

andrejta
23. nov 2011

@mijadave dakujem za podporu, nech sa aj tebe dari 😉

mijadave
23. nov 2011

@andrejta dakujem 😉

hadassah
23. nov 2011

@andrejta pozrela som si tvoj graf. Vždy mávaš také vysoké predovulačné teploty? Nemáš problém so štítnou žľazou?

hadassah
23. nov 2011

@sarafortuna to je pravda s tým prestimulovaním. Ja som brala fytosóju a na sone mi doktor narátal 3 dni po ovulácii po 10 vajíčok na každom vaječníku, takže predbežný výsledok PCO, ale forma s ovuláciou. Fytosója teda pre mňa nie je dobrá, keďže ovulujem normálne.

andrejta
23. nov 2011

@hadassah neviem, lebo nemeriam pravidelne, ale je pravda, ze som aj trosku nachladnuta, tak to moze byt aj tym. a stitnu zlazu mam v poriadku - nedavno mi gynoska robila testy.

andrejta
23. nov 2011

@mijadave
@hadassah takze teplota asi neklamala, ked som bola na vecku uz sa to tam cervenalo... 😖

zlatat
24. nov 2011

čaute kočky, tak my sme začali ďalšie kolo - teraz som už 3 DPO ... ovulka sa mi posunula, prišla o 2 dni skôr ako zvykla chodiť 😕
Od mršky po ovu som len pila ženský čajík a od 1 DPO Bromelain.
Chcem sa spýtať, ten Bromelain sa berie iba 1-5 DPO? Dlhšie sa nemôže?

bambul7
24. nov 2011

ahojte, babule, rada by som sa pridala medzi vas, ak by vam to neprekazalo 🙂 , par prispevkov som sem hodila v maji, ked sme sa chceli zacat snazit tehulkovat. V juni sa uz aj podarilo, v polovici augusta mi bol potvrdeny missed ☹ Sme tri mesiace po kyretazi a podla lekara nie je uz dovod dalej cakat, absolvovali sme geneticke testy a pod, prakticky vsetko v ramci normy. Hematologia odhalila problem s hustotou krvi , takze mi nasadili tabletky na riedenie. Doma mam za krabicku izoflavonoidov a chcela som sa opytat na vas nazor ohladom uzivania. Aby s anejak rozbehla ovulka, lebo graf na FF mam teda strasidelny. teplota mi beha hore/dole, cize ak mi aj hodilo teraz ovulku napriklad na 13.DC, tak na 4.DPO mi teplota sla hlboko pod ciaru (36,1 az 36,2 C z povodnych 36,5/ 36,6) , zacinam spinit , hoci mi to vychadza dnes iba 18.DC , no a tak mi jasnacka zacal graf aj pochybovat o tej ovulke... Citala som, ze tu mate ooovela viac skusenosti s tymto vsetkym, tak snad pomozete. Inak moj cyklus, to je obrovska pohroma, otehotniet prvykrat sa mi podarilo vdaka clostilbegytu, nastastie dietatko sa aj narodilo, len je to uz velka holka a ja/my by sme radi dalsie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre