Som stará na tehotenstvo?

runnerka1
22. nov 2022

Nebali by ste sa tehotenstva (nie prve) tesne pred 40tkou? Kvoli zdravotnym rizikam matka/dieta.

7lenka11
22. nov 2022

mam kolegynu, ktora isla na umele oplodnenie ako 45rocna a je teraz prvykrat tehotna, vysiel im prvy pokus IVF.. vsetko zavisi od toho, ako sa citis

zuzka102
22. nov 2022

Ja by som sa nebála.

simik22
22. nov 2022

Nie.

runnerka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
runnerka1
autor
22. nov 2022

@7lenka11 som uplne zdrava. Sportujem. ALe mam strach ist do toho. Vzdy som vnimala tehotne starsie zeny ako sialenstvo

skumavka
22. nov 2022

@runnerka1 rodila som minulý rok 3 tyzdne pred mojimi 41.narodeninami. Vobec som sa nebála a tehotenstvo som si vyslovene užívala. Naša 4 láska je zdravé a múdre dievčatko. Všetko ok u nej i u mňa.

zobaka
22. nov 2022

bala, ale ja dalsie dieta ani nechcem, same proti ani jedno jedine za, ale ak si zdrava a tuzis po nom preco nie

selena_luna
22. nov 2022

@runnerka1 chod do toho! 🙂 my si s muzom sice hovorime,ze sme zbytocne cakali, ze sme mali mat dieta skorej -s 20 rocnym telom a chrbtom by sa mi v noci ovela lepsie vstavalo! 😂 ale moje 20rocne by nebolo takou vyzretou matkou ako som teraz.

kabba
22. nov 2022

@runnerka1 ak si zdrava, tak sa nemas vobec coho bat. Ja mam sice 36 a porodit mozem kazdou hodinou, lebo mam uz 7dni po termine 😂 Ale v nasej rodine su rodicky po 40tke dost bezne a vsetky deti zdrave.
Co sa tyka zdravia dietatka, tak odporucam ti zaplatit si Nifty testy na zaciatku tehotenstva. Ja som tak urobila kvoli mojmu veku a nemusela som sa obavat, ci bude moje dieta v poriadku a zbytocne sa strachovat 🙂 a mohla som si viac uzit tehotenstvo 🙂

runnerka1
autor
22. nov 2022

@skumavka u nas by to uz bola piata laska,cize dalsie sialenstvo😆

shinon258
22. nov 2022

@runnerka1 Riziko mať dieťa s Downovým syndrómom je 1/1 300 pre 25-ročnú ženu; vo veku 35 rokov sa riziko zvyšuje na 1/365. Vo veku 45 rokov sa riziko narodenia dieťaťa s Downovým syndrómom zvyšuje na 1/30.
Všetky ženy majú určité percento abnormálnych vajíčok. Podľa štúdií embryí vytvorených z vajíčok rôzneho veku majú ženy vo veku 20 rokov asi 20 % abnormálnych vajíčok, zatiaľ čo ženy vo veku 40 rokov a viac majú viac ako 80 % abnormálnych vajíčok

mamulik10
22. nov 2022

@runnerka1 ja mam 33 a som tehotná v 8 mesiaci a cely čas si hovorím ze som stara uz... v 40tke nikdy ani po... ale každý podla chuti 😃

runnerka1
autor
22. nov 2022

@shinon258 ano viem. Prave preto ten strach ist do toho

anjelicek26
22. nov 2022

My sa stiez snazime o piate babo, o jedno sme prisli pred necelym rokom... pointa je, ze sa stara necitim, ovulka je ukazkova a pravidelna, jedine, co doriesujeme je nizka stielka po kyrete, proste v maternici poriadne nedorasta. Takze si na ten nas zazrak asi trochu pockame 🙄 Ale verim, ze casom proste prijde...

Ta statistika zlych-dobrych vajicok je sice hrozna - ale ja ti neviem... proste kvalitativne zle vajicko sa ani neoplodni, proste neotehotnies, na babatko si proste pockas dlhsie, ako mladsia zena.... Poskodene vajicko v drvivej vacsine nepreskoci fazu uhniezdenia, a nie to, ze mu nabehne srdiecko a zacne fungovat. Ano riziko downoveho syndromu je zvysene, ale nie radikalne - 1-1300 a 1-365 a 1-30 skoky desat rocne medzi tym... plus tazko povedat, co vsetky tieto potraty znamenaju, kedze svagrina a mnoho dalsich potvrdeny downov syndrom 1-3, sono to tiez potvrdilo, mal vsetky znaky, lekari im nezavisle od seba vraveli, ze je to jasne...mlady je zdravy, preskocil dva rocniky, sportuje cely cas, proste dieta talentovane vsetkymi smermi... keby "ina" mamicka pocuje tuto diagnozu, ide na potrat... a statisticky by ho zaradili k detom s DS... nie je vsetko take jednoduche... .

runnerka1
autor
22. nov 2022

@anjelicek26 vdaka za povzbudive slova. Tvoj pribeh sledujem,este ako si bola tehotna:(. Drzim palce,snad coskoro sa podari

anjelicek26
22. nov 2022

@runnerka1 tak davame si pauzu v snazenim aspon do vianoc, uz mi s toho sibe... ja som taky clovek vlozi sa do toho na 200% az to prezenie... milion potravinovych doplnkov, meranie bazalky, ovu testy... ja chcem kludne vianoce 😂 Od januara mi chce lekar pichat injekcie na rast stielky maternice, tak snaaad to bude to, co realne pomoze... V roku 2023 proste babo bude, musi ♥

runnerka1
autor
22. nov 2022

@anjelicek26 hlavne klud a vlozit to do Bozich ruk

zuzka102
22. nov 2022

Pre mňa je 'tehotná staršia zena' (ako si to napísala) tak po 45ke, príp. povedzme ze po 43 r. Ale v 40ke v dnešnej dobe, to je ešte v pohode. Skôr to, že 5.dieta..? - do toho by som dobrovoľne nešla, keďže vidím sama na sebe aké zdrav. následky na mne zanechali 2 porody, tak 5 kdežeee... Ale zas ak sa ty cítiš super v každom smere a aj muž chce, prečo nie.. 🙃

zuzinka888
22. nov 2022

Ja som sa nebala. Mozes mat 40 a zdrave babo. ( Ja mam🤗. A ziadny test ani odbery plodovej vody ti nezaruci, ze sa narodi zdrave babo - lebo porod. Kolko zien aj nladych mali ukazkove tehu vsetky testy ok a ostala im prazdna naruc? Kolko matiek porodilo zdrave babo a potom sa nieco " pokazilo"?kolkym zenam povedali, ze babo ma problem a napriek tomu je uplne zdrave? Toto ide mimo nas a volajte to ako chcete - Boh, priroda, osud, karma... Moje babo ma 9 mesiacov a moj zivot nabral novy zmysel.♥️

runnerka1
autor
22. nov 2022

@zuzka102 u mna len krcove zily,ktore citim,len ked mam menzes. Tiez je tazke sa odvazit ist do 9 mesacnych tazkych nevolnosti,ktore som mala pri kazdom

rachel36a
22. nov 2022

@runnerka1 ja som rodila ako 43 rocna..skor sa nam zial nepodarilo

mikadooo
22. nov 2022

@runnerka1 ak by som dieťa ešte nemala, tak by som veru vek neriešila. Ak by som mala už aspoň dve deti, tak už by som to neriskovala.

zuzinka888
22. nov 2022

@anjelicek26 Drzim vam palce, nech sa zadarí. Mimochodom-Tukla som na tvoj profil a Woooow ty si tu normalne celebrita. Je tu niekto viac oblubeny ako ty?👏👏👏

hendikep
22. nov 2022

@runnerka1 venujem sa trochu genealogii a z toho Ti viem povedat ze kedysi zeny zacali rodit okolo 20tky a koncili tak v 45 niektore aj neskor, a napriek ziadnej lekarskej starostlivosti a biednej hygiene to nebol problem.. len teraz sa robi bu bu bu ked zena otehotnie v neskorsom veku.. a z kazdej strany to niekto oznacuje ako rizikove… ak Tvoje telo dokaze otehotniet bez pomoci, verim ze vie aj vynosit a porodit 🙂

babulkomale
22. nov 2022

@runnerka1 nie, verila som ze snad vsetko zle som si ods....a uz ako mladsia. A tak aj bolo.

shinon258
22. nov 2022

@anjelicek26 Zlá kvalita vajíčok (teda tých 80%) je úzko spojená s chromozomálnymi abnormalitami v embryách, tiež známymi ako aneuploidia. V niektorých prípadoch môže aneuploidia spôsobiť vrodené chyby (downow syndróm), ale častejšie vedie k potratu, často v tak skorom štádiu, že žena ani nevie, že bola tehotná.
Áno, môže sa stať zázrak, že dieťa ktoré je na sone ukázané už so znakmi d.s. sa narodí zdravé,ale to je reálne minimum.

anjelicek26
22. nov 2022

@zuzinka888 dakujeme, nechame tomu volny priebeh, bud nam bude dopriate, alebo budeme vdacni za to, co uz mame ♥

moonikajan
23. nov 2022

@runnerka1 ja som mala syna 38,5 ročná a dcéru necelých 41. Okrem tehotenskej cukrovky som komplikácie nemala a deti sa narodili zdravé. Dcéra má teraz v 40tke druhé dieťa a tiež bez problémov a zdravé. Moja prababka mala po 40tke 3 deti hneď po sebe a všetky boli zdravé a aj ona.

martinka13
23. nov 2022

Nie, ale bála by som sa, ako zvládnem pubertiaka v 55....

majca3
23. nov 2022

Ja budem mať 41 a práve som v 17 ty☺️. Všetko vyzerá v poriadku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre