Som stará na tehotenstvo?

runnerka1
22. nov 2022

Nebali by ste sa tehotenstva (nie prve) tesne pred 40tkou? Kvoli zdravotnym rizikam matka/dieta.

mimi2019
23. nov 2022

@runnerka1 moje nadsenie z tehotenstva v 40tke schladil gynekolog -ten pohlad si pamatam dodnes, cakala som ze mi rovno vypise papiere na potrat. Dnes uz chapem preco - pre zdravotne rizika a komplikacie! Rodina ma tiez schladila, v porodnici len krutili hlavou. Vrasky zakryje botox, sediny farba, ale telo neodrbes!

dusankomoj
23. nov 2022

Moje "tehotenstvo v 40,, práve idem zaviesť do škôlky🤣

kvetinka75
23. nov 2022

ja osobne by som tesne pred 40tkou do toho už nešla. Ja viem, že teraz je to moderné ale za mňa nie. Je to na tebe ako sa rozhodneš

moonikajan
23. nov 2022

@mimi2019 a reálne si nejaké problémy mala? Lebo ja nie. Že okolie je neempatické tak to ešte nemusí znamenať, že nejaké nebezpečenstvo hrozí. Ako som už písala, moja prababka narodená v roku 1901 mala 3 deti ako 39, 41 a 42 ročná. Všetky boli zdravé a všetky normálne vychovala do dospelosti. A jedna z tých dcér ju potom dochovala v svojej rodine v panelákovom byte. Takže nie je to ani móda a ani nejaké hrozitánske riziko. Ja som mala deti 38 a 41 a normálne fungujeme.

moonikajan
23. nov 2022

@kvetinka75 . Ako som už písala, moja prababka narodená v roku 1901 mala 3 deti ako 39, 41 a 42 ročná. Všetky boli zdravé a všetky normálne vychovala do dospelosti. A jedna z tých dcér ju potom dochovala v svojej rodine v panelákovom byte. Takže nie je to ani móda a ani nejaké hrozitánske riziko.

kvetinka75
23. nov 2022

@mimi2019 tiež som toho náhoru. Už som alergická na vetu - vek je len číslo. Žena môže športovať, zdravo sa stravovať, byť v dobrej kondícii ale príroda je príroda, tú neoklameme.

uradnikova
23. nov 2022

@runnerka1 📌

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
23. nov 2022

@moonikajan je to na každom ako sa rozhodne. Za mňa určite nie. A svoj názor nezmením a je mi jedno kto kedy mal dieťa. Ak to žena chce, nech ide do toho. Nikomu v tom nebránim, nikoho nesúdim.
A ešte k tomu zdraviu, Pohybujem sa v zdr.prostredí a za posledné roky sa rapídne zhoršil zdr.stav ľudí, pribúdajú ochorenia. Onko, alergické, autoimunitné, cukrovky a nie iba v dospelosti. Aj veľa detí má rôzne problémy. To všetko bude časom ovplyvňovať aj tehotenstvo a plod.
A k tomu fungovaniu, ja netvrdím že sa nedá normálne fungovať, dá sa, tiež mám kamarátky ktoré rodili okolo 40ky. A teraz medzi 50-60 kou riešia deti v puberte, samé majú zdr.problémy, únava - nech mi nikto nehovorí že 60 ročná žena sa cíti ako 30 ročná, čo sa týka vitality. Už by chceli mať svoj kľud ale stále niečo riešia. Ja už som sa po 40ke začala venovať sebe - svojim záujmom, zdraviu - viem že aj tak sa stať môže všeličo ale už som uprednostnila seba, pred ďalším dieťaťom. Komu nevadí že bude v 50ke riešiť školy, krúžky, nech do toho ide.

negymama
23. nov 2022

ja som mala stvrte takmer na 41 rokov. Bolo to narocne ale ani nie kvoli tehotenstvu v takom veku, to nebolo ani horsie ani lepsie nez tie skorsie. Skor v tom, ze ma popri tom unavovalo kopec malych deti okolo mna. Najstarsia este nemala 7 rokov, ked sa najmladsi narodil. Takze kym mi vsetci neodrastli bolo to narocne s tolkymi krpcami. Teraz su uz vsetci velki a bolo by to super, len ja som uz stara 😲 a zdravie sa zacina ozyvat. Ale ty mas mozno lepsie odstupy a ostatne deti vacsie a pripadne aj lepsie zdravie.

Inak samotny vek 40-41 rokov by som pri tehotenstve ako velky problem nevidela.

7miriam77
23. nov 2022

Ja som moju jedinu dcérku rodila v 37 a všetko ukážkové, bez problémov, porod ľahký, ani epidural mi nestihli pichnut. Dcerka zdrava. A materstvo si uzivam naplno, zvladam vsetko uplne v pohode

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimi2019
23. nov 2022

@moonikajan nemala, vsetko prebehlo hladko, dieta zdrave. No uvadzat seba ako exemplarny priklad...ci ine zname tvare z obrazoviek...bolo vela zien po 40tke v mojom veku v ordinacii aj v porodnici, ktore take stastie nemali, moj skuseny lekar to vedel, preto reagoval hned na rok mojho narodenia. Uvedomte si prosim, ze biologicky a psychologicky vek nie je to iste. Neohrozujete len seba, ja som naivne prehliadala rizika, tuzba po dietati bola silnejsia, no opat by som to riziko uz nepodstupila.

7lenka11
23. nov 2022

@mamulik10 ja mám 32 a čakám svoje prvé bábo.. vôbec sa necítim stará, cítim sa reálne na 25 a som rada, že bábätko príde teraz, lebo sme už ako tak zabezpečení, máme stabilné roboty, zázemie, nejaké úspory.. máme v rodine aj iný extrém, bratranec a jeho 18ročná frajerka.. nedávno sa im narodil synček a nemajú vôbec nič.. on má zdravotné problémy, ona nemá nárok na materskú, lebo len v júni skončila školu.. nasťahovali sa k jeho rodičom, v jednopodlažnom dome žije 7 ľudí - od bábätka po 50tnikov.. keď ich vidím, svoj vek a vyzretosť vnímam ako výhodu
ale je pravda, že ak budeme s mužom plánovať druhé dieťa, tak do 35tky.. nikoho neodcudzujem za neskoršie materstvo, ale ja by som rozhodne nešla do tehotenstva po 45tke ako moja kolegyňa.. už len preto, že tehotenstvo je záťaž na organizmus - problémy so spánkom, bolesti krížov, únava atď.. navyše materská takýmto ženám skončí pred 50tkou a pubertálne dieťa budú vychovávať ako 60tničky.. za mňa je to príliš veľký vekový rozdiel medzi rodičmi a deťmi.. mala som spolužiačku, ktorej prišli na stužkovú rodičia 60tnici a proste bolo z nich cítiť, že sú úplne iná generácia

macikovaiveta
23. nov 2022

Obdivujem skôr piate dieťa 🤷‍♀️ Užívala by som si čo mám 🙂

poopsie
23. nov 2022

Na tehotenstvo nie si stará, len či by si nebola stará za 12 rokov naťahovať sa s pubertiakom... Moja kolegyňa má možno cca 54 a je už zúfalá, že má doma pubertiaka, čo len odvráva, musí sa s ním učiť do školy... Najradšej by mala kľud, lebo už nevládze

prdolatanacestach
23. nov 2022

@runnerka1 behá mi tu darček k 40ke 😉

prdolatanacestach
23. nov 2022

@mimi2019 tak ja som sa za celé tehotenstvo nestretla s jedinou poznámkou na môj vek.... Gynekológ sa opýtal, či to bolo chcene tehotenstvo a pogratuloval. V pôrodnici vôbec neriešili môj vek. Mala som síce preeklamsiu, ale tu som mala, aj pri prvej dcére, keď som nemala ani 30sat..

runnerka1
autor
23. nov 2022

@anjelicek26 preco vlastne chceme dalsie dieta? Aj ja mam 4 ako ty. Cely zivot sa mi toci okolo deti. Moje zaluby bokom. Z prace som mimo 4 roky. Osprostievam. Vztah neni idealny tiez. 5 deti mi uz pride sialenstvo,ale stale mi beha v hlave este jedno,kym sa da...nechapem. mozno u mna uz nejaka diagnoza na hlavu😆

kayyaa
23. nov 2022

@runnerka1 preco sialenstvo ? Ved nemusi mat kazda 1-2deti😊 ja mam 37 a cakame siedme, planovane a chcene❤️ sialena sa necitim, ani stara😃😃 len stastna, vdacna a pozehnana😍

beata_k
23. nov 2022

@runnerka1 Ja nepoznam v mojom okoli zenu, ktora by rodila pred 35. To tak bolo voladky, ze stara. Dnes je medicina uplne inde.

Ale piate dieta uz sialenstvo je.

anjelicek26
23. nov 2022

@runnerka1 Tak ja som v praci Uz 6 rokov nazad.. Ani to nejako neriesim,srdce pyta a dom je dost velky a financie stabilne.hlavne deti tomu moc nepomahaju,od potratu pytaju surodenca dost intenzivne a mna Tak mrzi,ze im tu radost neviem spravit ..

heln
23. nov 2022

@runnerka1 ahoj, nam sa zadarilo, neplanovane, ale ani sme sa nebranili tomu, tesne po mojej 40ke. myslela som si, ze uz neotehotniem a dalsie deti mat nebudem, lebo poslednych 8 rokov sme tomu davali volny priebeh a nic sa nestalo.
k tvojej otazke, na 40 rokov mam dobry zdravotny stav, tehotenstvo bolo v celku bez problemov, problemy robila iba nizko polozena placenta, takze v dnesnej dobe som si na tehotenstvo nepripadala stara. v nemocnici bolo viac zien 40tnicok, ktore boli prvorodicky, ja som cakala druhe.
stara som sa cilila az po porode, po sekcii som sa dlho zotavovala, tie neprespane noci robili svoje a casto som si povedala, ze by som uz chcela klud, lebo starsia ma 11 a tak aspon vonku beha za mladsim a hra sa s nim a ja len dozeram.
takze si myslim, ze na dieta v 40ke nie je neskoro, ale ja osobne by som uz znova do toho nesla.

p.j.jacky
23. nov 2022

@runnerka1 rodila som v 40ke . A áno boli komplikácie ale všetko dobre dopadlo . ❤️

luciasveckova
23. nov 2022

@runnerka1 ťažko povedať každá žena to cíti inak

petronellla87
23. nov 2022

@mamulik10 haha ja mam presne to iste, akurat mam 35 a tiez som v 8....a vravim si ze som stara na taketo spasy😀 Po 40tke by som uz do toho nesla

katkamac
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vladkototh
23. nov 2022

@runnerka1 určite áno

cloviecka
23. nov 2022

Ja som pred rokom ako 42-rocna porodila svoj tretí pokladík.v poradni ani v pôrodnici som sa nestretla s jedinou negatívnou reakciou na môj vek.skor som cítila povzbudenie. A k počtu detí poviem len toľko, keby to šlo a bola by som zdravá, tak aj sedem😉

kayyaa
23. nov 2022

@beata_k sialenstvo je to pre toho, kto si to nevie predstavit a kto na to nema prostriedky😊 bud nema na to nervy, zdravie, peniaze, trpezlivost, ochotu vzdat sa svojho komfortu a naplno sa venovat detom, alebo nema ani jedno z toho...ale my, ktore sme sa v tom nasli, ktore nas to naplna radostou, ktore sa detom venujeme naplno, a ktore mame na to dostatok penazi a zdravia, pre nas je to krasna vec ❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre